ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кулініч Я.В.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
"22" грудня 2016 р. Справа № 286/3018/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Мацький Є.М., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 КАС України про прийняття апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "21" листопада 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дій державного виконавця ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 21.11.2016 в задоволенні клопотання управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про відстрочення сплати судового збору відмовлено.
Не погоджуючись з постановленою ухвалою, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.11.2016 апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області залишено без руху та надано строку для усунення недоліків апеляційної скарги до 16.12.2016 шляхом подання документа про сплату судового збору.
Копія ухвали від 28.11.2016 отримана представником позивача 01.12.2016, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про отримання поштового відправлення.
08.12.2016 на адресу апеляційного суду надійшло клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору до розгляду питання на сесії Овруцької районної ради про виділення коштів на сплату судового збору.
Суд вважає, що в задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області слід відмовити.
Клопотання заявника мотивоване тим, що на даний час на рахунках відповідача відсутні кошти для сплати судового збору.
Суд зазначає, що заявником не надано доказів та не зазначено конкретної дати можливого надходження коштів для сплати судового збору, що слугувало б підставою для відстрочення сплати судового збору. Так, в клопотанні не зазначено дати засідання сесії Овруцької районної ради на якій має вирішуватись питання про виділення коштів на сплату судового збору та не надано порядок дений сесії, про винесення даного питання на розгляд сесії.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України "Про судовий збір". Так, положеннями ст.8 вказаного Закону передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
З огляду на зазначене, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
Суд також враховує, що звільнення, відстрочення та розстрочення суб'єкту владних повноважень сплати судового збору буде суперечити завданню та меті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Таким чином, оскільки станом на 22.12.2016 управлінням не виконані вимоги ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.11.2016 про залишення апеляційної скарги без руху (не подано документ, що підтверджує сплату судового збору), то є підстави для повернення апеляційної скарги.
Слід зазначити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "21" листопада 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дій державного виконавця повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул.Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101
3- відповідачу/відповідачам: Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області м-н Соборний,1,м.Житомир,10014
- ,