Справа № 715/1931/16-а
Провадження № 2-а/715/42/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2016 року Глибоцький районний суд Чернівецької області
в складі: головуючого судді Григорчака Ю.П.
секретаря судового засідання Ткач О.М.
за участю представника відповідача Шмідт Й.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Глибока справу за позовом ОСОБА_2 до Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що на першій сесії Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області, за поданням сільського голови, її згідно рішення №03-01/2015 від 23.11.2015 року було обрано на посаду секретаря Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області. За час роботи на посаді секретаря Кам'янської сільської ради вона жодного разу не порушила вимог чинного законодавства України. 29 вересня 2016 року рішенням Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області достроково припинено її повноваження, як секретаря сільської ради. Вважає, що вищевказане рішення є неправомірним та підлягає скасуванню, виходячи з наступного: рішення Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області про дострокове припинення її повноважень як секретаря сільської ради від 29.09.2016 року було прийнято під час її перебування у відпустці; у вищевказаному рішенні не зазначено підставу звільнення її з посади та посилання на відповідні положення законодавства; порушено порядок скликання сесії ради та порушено порядок формування лічильної комісії; результати голосування належним чином не зафіксовані та не оформлені. Зважаючи на вищевикладене, просить суд позов задовольнити та визнати протиправним і скасувати рішення тринадцятої позачергової сесії VII скликання Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області №268-13/2016 від 29 вересня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень секретаря Кам'янської сільської ради ОСОБА_2.» та поновити її на роботі секретаря Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області з 04 листопада 2016 року.
Представник позивача ОСОБА_3 в судових засіданнях позовні вимоги підтримав, підтвердив обставини, викладені в позовній заяві та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача Шмідт Й.Д. позовні вимоги не визнав, мотивуючи це тим, що рішення сесії сільської ради про надання відпустки позивачці, які міститься в матеріалах справи, є незаконним і фактично фальсифікованим, оскільки відпустка надавалась лише на п'ятнадцять днів. Відтак, остання у відпустці не перебувала, а тому правомірно була звільнена із займаної посади. Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, встановивши фактичні обставини у справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Так, відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Ч. 1 ст. 86 КАС України вказує на те, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному та об'єктивному дослідженні.
Як вбачається з трудової книжки серії НОМЕР_1, 23.11.2015 року ОСОБА_2 обрано секретарем Кам'янської сільської ради, а 29.09.2016 року достроково припинено її повноваження на підставі п. 5 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування». Зазначені обставини підтверджуються також рішенням першої сесії VII скликання Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області №03-01 /2015 від 23 листопада 2015 року та рішенням №268-13/2016 року 13 позачергової сесії Кам'янської сільської ради VІІ скликання від 29.09.2016 року відповідно.
Судом встановлено, що 13 позачергова сесія Кам'янської сільської ради VІІ скликання, яка відбулася 29.09.2016 року, була скликана на виконання розпорядження в.о. голови Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області ОСОБА_2 від 20 вересня 2016 року.
Відповідно до рішення №255-11/2016 від 31.08.2016 року ОСОБА_2 надано чергову відпустку з 20 вересня 2016 року на 30 календарних днів, а також додаткову оплачувану відпустку на 15 календарних днів з 20.10.2016 року по 03.11.2016 року. Суд відхиляє твердження представників відповідача щодо не перебування ОСОБА_2 у відпустці, зокрема 29.09.2016 року, оскільки вони спростовуються належно завіреною копією рішення №255-11/2016 від 31.08.2016 року, особистою заявою ОСОБА_2, табелем фактично відпрацьованих днів по Кам'янській сільській раді Глибоцького району Чернівецької області за вересень 2016 року, довідками про нараховану заробітну плату ОСОБА_2 за вересень та жовтень 2016 року.
Згідно ст.20 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав припинення служби в органах місцевого самоврядування, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим та іншими законами України, а також у разі:
- порушення посадовою особою місцевого самоврядування Присяги, передбаченої статтею 11 цього Закону;
- порушення умов реалізації права на службу в органах місцевого самоврядування ;
- неподання відомостей або подання посадовою особою місцевого самоврядування неправдивих відомостей щодо її доходів у встановлений термін ;
- виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню на службі, чи недотримання вимог, пов'язаних із проходженням служби в органах місцевого самоврядування ;
- досягнення посадовою особою місцевого самоврядування граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування .
Рішення про припинення служби в органах місцевого самоврядування може бути оскаржено посадовою особою місцевого самоврядування у порядку, визначеному законом.
Аналіз тексту рішення №268-13/2016 року 13 позачергової сесії Кам'янської сільської ради VІІ скликання від 29.09.2016 року свідчить про відсутність посилання в тексті на будь-яку підставу звільнення позивачки.
Згідно ст. 45 Конституції України право особи на відпочинок забезпечується наданням, в тому числі, оплачуваної щорічної відпустки.
Відповідно до ст. 40 Кодексу законів про працю не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.
При таких обставинах суд вважає, що прийняте 29 вересня 2016 року рішення сесії сільської ради про звільнення ОСОБА_2 із займаної посади суперечить вимогам законодавства, тобто є неправомірним та таким, що порушує охоронювані законом права позивачки, а тому вона підлягає поновленню на роботі з моменту незаконного звільнення, тобто з 29 вересня 2016 року.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи протиправність дій та рішення відповідача, а також те, що відповідачем не доведено правомірність своїх дій та їх відповідність нормам діючого законодавства України, оскільки відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати слід стягнути з відповідача на користь позивача.
На підставі ст. 45 Конституції України, ст. 40 Кодексу законів про працю України та керуючись ст.ст. 86, 160-163, 171 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення тринадцятої позачергової сесії VII скликання Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області №268-13/2016 від 29 вересня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень секретаря Кам'янської сільської ради ОСОБА_2.».
Поновити на роботі секретаря Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області ОСОБА_2 з 29 вересня 2016 року.
Допустити негайне виконання постанови суду в частині поновлення на роботі.
Стягнути з Кам'янської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 1102 (одна тисяча сто дві) гривні 42 копійки.
Постанова може бути оскаржена в Вінницький апеляційний адміністративний суд через Глибоцький районний суд Чернівецької області шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя