Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/2929/16-а
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви та клопотання про забезпечення позову
без руху
21.12.2016 року
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та скасування постанов,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача, Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернувся до Троїцького районного суду Луганської області з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, в якому просить суд:
- Вжити заходів забезпечення адміністративного позову постановивши ухвалу про зупинення стягнення на підставі виконавчого документа.
- Визнати протиправною бездіяльність начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо невжиття заходів по приведенню виконавчого провадження у відповідність нормам діючого законодавства.
- Скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 07.09.2016 року № 52144680.
- Скасувати постанову про накладення штрафу від 24.11.2016 року № 52144680.
- Стягнути на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності витрати здійснені по сплаті судового збору з відповідача.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлено ставку судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а немайного -1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з абз.1 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Отже, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з вимогою майнового характеру – щодо скасування постанови відповідача про накладання штрафу від 24.11.2016 №52144680.
Крім того, позивачем заявлені вимоги немайнового характеру стосовно визнання протиправною бездіяльність начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції щодо невжиття заходів по приведенню виконавчого провадження у відповідність нормам діючого законодавства та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Таким чином ставка судового збору за звернення до суду з даним позовом становить 4134 грн. як за звернення до суду з адміністративним позовом, що містить три позовні вимоги.
Суддею після одержання адміністративного позову з’ясовано, що до позовної заяви додано платіжне доручення №677 від 14.12.2016 про сплату судового збору в сумі 1378,00 грн, а отже сплачено за одну позовну вимоги, натомість як адміністративний позов містить три позовні вимоги.
Таким чином позивачем до позовної заяви не наданий оригінал документу про сплату судового збору за звернення до суду з позовом, що містить дві позовні вимоги.
Крім того суд зазначає, що разом із позовними вимогами позивачем заявлено клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документу.
Суд зазначає, що відповідно до приписів п. 3.6 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову становить 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік становить 1378,00 грн, то ставка за подання до суду заяви про забезпечення позову становить 413,40 грн.
Суд зазначає, що позивачем не надано до суду документу на підтвердження сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову.
Отже, суд приходить до висновку, що до суду не надано оригінал документу про сплату судового збору за подання до суду клопотання в порядку ст. 117 КАС України.
Оскільки пряма норма, яка регулює порядок залишення без руху клопотання про забезпечення позову в порядку ст. 117 КАС України в Кодексі адміністративного судочинства України відсутня, суд у відповідності до п. 7 ст. 9 КАС України застосовує аналогію закону.
Та крім того, з врахуванням наявності підстав для залишення адміністративного позову без руху, клопотання про забезпечення адміністративного позову підлягає залишенню без руху.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду:
- оригінал документу про доплату судового збору в розмірі 2756,00 грн. за звернення до суду з адміністративним позовом;
- оригінал документу про сплату судового збору в розмірі 413,40 грн. за подання до суду заяви про забезпечення позову в порядку визначеному ст. 106, 117, 118 КАС України (платіжні реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Троїцькому районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37981102, банк отримувача - ГУДКCУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) - 804013, рахунок отримувача - 31217206700354, код класифікації доходів бюджету - 22030101);
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 158, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та скасування постанов - залишити без руху.
Клопотання Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про забезпечення адміністративного позову до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та скасування постанов - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви та клопотання про забезпечення позову - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.
Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків адміністративної позовної заяви та клопотання про забезпечення позову у строк п'ять днів з моменту отримання копії ухвали та роз’яснити, що в разі не усунення недоліків позовна заява та клопотання про забезпечення позову буде вважатися неподаними та повернуті позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Троїцький районний суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Певна О.С.