Справа № 570/4619/16-п
Номер провадження 3/570/1183/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2016 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з управління Держпраці у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу ІНФОРМАЦІЯ_2, ФОП,
за ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем, допустила продавців ОСОБА_2, ОСОБА_3, помічника кухаря ОСОБА_4 до роботи в арендовній нею торговій точці "Військова кав"ярня" (м.Рівне, вул.Соборна, 227, військове містечко №1, буд.18) без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженої ним особи.
Встановлені судом обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення № 000490 від 05 вересня 2016 року, актом позапланової перевірки, проведеною з 01 по 05 вересня 2016 року, додержання суб»єктом господарювання фізичною особою підприємцем - правопорушником законодавства про працю та загальнообов»язкове державне соціальне страхування №04а/04-1, поясненнями вказаних працівників і не заперечуються правопорушником в судді, яка показала, що ОСОБА_2 прийнята нею на роботу 17 серпня 2016 року після успішного проходження стажування, а ОСОБА_3 та ОСОБА_5 відмовилися від працевлаштування.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати,чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення складено у присутності правопорушника і копію цього протоколу йому вручено, про що свідчить його власноручний запис та підпис у вказаному протоколі. Відповідно до тексту протоколу йому роз»яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КпАП України.
Досліджені докази є належними та такими, що повністю узгоджуються між собою, підстав вважати їх недопустимими не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.41 КпАП України як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
При визначенні розміру адміністративного стягнення враховую щире каяття правопорушника, наявність у неї на утриманні малолітної дитини, тому штраф у мінімальному розмірі, передбачений санкцією даної статті, у відповідності до ст.23 КпАП України буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП.
На підставі ч.3 ст.41 КпАП України, керуючись ст.ст.40, 283, 284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 8 500 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (р/н ОКПП НОМЕР_1, паспорт МЮ № 418205 виданий 12 січня 2016 р. Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області) в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 1217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Кушнір Н.В.