ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 грудня 2016 року № 826/6955/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Іщука І.О., суддів: Погрібніченка І.М., Шулежка В.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С»до треті особи:Державної фіскальної служби України Київська митниця ДФС, Київська міська митниця ДФСпро визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Державної фіскальної служби України, треті особи: Київська митниця ДФС, Київська міська митниця ДФС, в якому просить:
1) визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо збільшення показника загальної суми податку, сплаченого Товариством з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» при ввезені товарів на митну територію Україну (SМитн), в системі електронного адміністрування податку на додану вартість за номером рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» 37517000125834 на 59 297,44 грн.;
2) зобов'язати Державну фіскальну службу України збільшити на 59 297,44 грн. показник SМитн в системі електронного адміністрування податку на додану вартість за номером рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» 37517000125834, що визначається як різниця між сумою податку, сплаченою Товариством з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» при ввезенні товарів на митну територію України відповідно до наступних аркушів коригування митної декларації, та сумою, на яку вже збільшений показник SМитн відповідно до таких аркушів коригування митної декларації:
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342513 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342514 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342797 від 11 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343475 від 19 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343982 від 25 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344190 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344217 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353490 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353577 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353721 від 18 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931500 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931501 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/001711 від 29 січня 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/002379 від 05 лютого 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №100270000/2013/230047 від 01 жовтня 2013 року, виданий Київською міською митницею ДФС 16 листопада 2015 року.
Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю відповідача щодо збільшення SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ на 59 297,44 грн., відповідно до Аркушів коригування.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити, оскільки на відповідача покладено обов'язок щодо автоматичного обчислення сум податку, на яку платник податку має зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Представник відповідача та третьої особи 1 в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував та 16.11.2015 р. просив суд відмовити в їх задоволенні, оскільки вважає, що сума податку за складеними 14.11.2015 аркушами коригування сплачена протягом квітня-травня 2014 року, не враховується під час проведення розрахунку показника SМитн.
Представник третьої особи 2 в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, докази чого містяться в матеріалах справи. Про причини неявки в судове засідання не повідомив. Пояснень по суті заявлених позовних вимог не надав.
Зважаючи на неявку в судове засідання представника третьої особи 2, суд ухвалив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» (код ЄДРПОУ 35892372) є платником податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер 358923726585).
Одним із видів діяльності позивача є імпорт (ввезення) товарів на митну території України з метою їх подальшого перепродажу.
Таким чином, позивач на постійній основі під час ввезення товарів на митну територію України сплачує митні платежі (у т.ч. ПДВ).
При цьому, керуючись положеннями ст. 55 Митного кодексу України (надалі - «МК України»), у випадку незгоди Позивача або уповноваженої ним особи з рішенням органу доходів і зборів (надалі -«Митний орган») про коригування заявленої митної вартості товарів (якщо таке рішення приймається Митним органом) позивач звертається до Митного органу з проханням випустити товари, що декларуються, у вільний обіг за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю цих товарів, визначеною Позивачем або уповноваженою ним особою, та забезпечення сплати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною Позивачем або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною Митним органом, шляхом надання фінансової гарантії відповідно до розділу X МК України.
У листопаді 2015 року позивач отримав від органів доходів і зборів аркуши коригування до митних декларацій позивача:
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342513 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342514 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342797 від 11 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343475 від 19 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343982 від 25 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344190 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344217 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353490 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353577 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353721 від 18 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931500 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931501 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/001711 від 29 січня 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/002379 від 05 лютого 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №100270000/2013/230047 від 01 жовтня 2013 року, виданий Київською міською митницею ДФС 16 листопада 2015 року.
Вищевказані аркуши коригування підтверджували факт сплати доплати позивачем ПДВ на загальну суму 982 649,39 грн.
Відповідно до пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Водночас, згідно з пп. а) п. 198.1, абз. 1-2 п. 198.2 ст. 198 та абз. 1 п. 187.8 ст. 187 ПК України до податкового кредиту відносяться, зокрема, суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Відповідно до п. 187.8 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
У випадках, передбачених статтею 191 цього Кодексу, дата виникнення податкових зобов'язань визначається з урахуванням положень статті 191 цього Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс) право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Податковий кредит звітного періоду відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Для операцій з ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу.
При цьому відповідно до пункту 201.12 статті 201 Кодексу у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Порядок внесення змін до митної декларації визначено підпунктами 33 - 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. N 450 (далі - Положення N 450). Згідно із пунктом 37 Положення N 450 зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення N 450. Оформлений органом доходів і зборів аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації.
У випадку зміни митної вартості імпортних товарів, відповідно до пункту 3 Порядку оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 р. N 1145, посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі, складається аркуш коригування.
Таким чином, в звітному періоді, в якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму податку на додану вартість, яка зазначена в аркуші коригування та сплачена до бюджету.
У разі коли податковий (звітний) період, в якому платник податку здійснив доплату коштів до Державного бюджету України у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів, передує податковому (звітному) періоду, в якому оформлено аркуш коригування до МД, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому оформлено аркуш коригування до МД.
Водночас, відповідно до п. 2001.1 ст. 2001 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку, зокрема, суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України.
Згідно із п. 200 1.3 ст. 2001 ПК України платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою: SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ,
де:
SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
SМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України.
При цьому, показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників S НаклОтр та S НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників S НаклОтр, S НаклВид та S Митн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.
Відповідно до пп. 1 п. 10 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. N 569 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. N 1177) (надалі - Порядок N 569), в редакції чинній на час видачі аркушів коригування, зареєстрованим платникам податку значення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збільшується ДФС.
Відповідно до абз. 1 п. 13 цього ж Порядку ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Отже, чинним законодавством на відповідача покладено обов'язок щодо автоматичного обчислення сум податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, у складених 14.11.2015 р. та 16.11.2015 р. аркушах коригування відображено відомості щодо доплачених позивачем сум ПДВ. При цьому із розділу III аркуша коригування колонки «Дата» вбачається дата перерахування коштів до Державного бюджету України, а саме за МД:
- № 1251100000/2013/342513 від 07.11.2013 ПДВ у сумі 59 966, 05 грн. перераховано 16.04.2014;
- № 1251100000/2013/342514 від 07.11.2013 ПДВ у сумі 64 764, 17 грн. перераховано 13.04.2014;
- № 1251100000/2013/342797 від 11.11.2013 ПДВ у сумі 67271, 65 грн. перераховано 13.04.2014;
- № 1251100000/2013/343475 від 19.11.2013 ПДВ у сумі 67 353, 18 грн. перераховано 16.04.2014;
- № 1251100000/2013/343982 від 25.11.2013 ПДВ у сумі 63 733, 23 грн. перераховано 1 1.04.2014;
- № 1251100000/2013/344190 від 27.11.2013 ПДВ у сумі 70 106, 81 грн. перераховано 16.04.2014;
- № 1251100000/2013/344217 від 27.11.2013 ПДВ у сумі 72 863, 58 грн. перераховано 17.04.2014;
- № 1251100000/2013/353490 від 16.12.2013 ПДВ у сумі 64 482, 02 грн. перераховано 22.03.2014;
- № 1251100000/2013/353577 від 16.12.2013 ПДВ у сумі 72 815, 15 грн. перераховано 11.04.2014;
- № 1251100000/2013/353721 від 18.12.2013 ПДВ у сумі 61 102, 88 грн. перераховано 16.04.2014;
- № 1251100000/2013/931500 від 31.12.2013 ПДВ у сумі 64 778, 93 грн. перераховано 11.04.2014;
- № 1251100000/2013/931501 від 31.12.2013 ПДВ у сумі 62 296, 16 грн. перераховано 02.04.2014;
- № 1251100000/2013/001711 від 29.01.2014 ПДВ у сумі 74 083, 57 грн. перераховано 29.04.2014;
- № 1251100000/2013/002379 від 05.02.2014 ПДВ у сумі 69 831, 20 грн. перераховано 06.05.2014;
- № 1251100000/2013/230047 від 01.10.2013 ПДВ у сумі 47 200, 81 грн. перераховано 31.12.2013.
Таким чином, загальна сума перерахованих коштів податку на додану вартість становить 982 649,39 грн.
Між тим, як свідчать матеріали справи, з дати видачі аркушів коригування жодна сума ПДВ, сплачена позивачем відповідно до аркушів коригування, не була включена відповідачем до складу показника SМитн в системі електронного адміністрування ПДВ за номером рахунку позивача 37517000125834, що суд визнає протиправною бездіяльністю.
Керуючись положеннями ст. 17 ПК України, 17.12.2015 року позивач подав до відповідача через канцелярію лист за вих. №1612/15-03 від 16.12.2015 року (вх. номер 35815/6 від 17.12.2015 р.), в якому позивач звернувся до відповідача із запитом щодо надання інформації про дату зарахування (включення) відповідачем сум ПДВ, доплачених ним згідно з Аркушами коригування, до складу показника SМитн в системі електронного адміністрування ПДВ за номером рахунку позивача (якщо відповідне зарахування (включення) мало місце) або про дату, до якої відповідач повинен здійснити таке зарахування (включення) (якщо відповідне зарахування (включення) ще не мало місце на дату подання Листа Позивача).
18.12.2015 р. позивач подав до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управлінні ДФС у місті Києві податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2015 року від 18 грудня 2015 року.
Таким чином, позивач, керуючись вищевказаними положеннями ПК України щодо формування податкового кредиту, визначив собі розмір податкового кредиту за листопад 2015 року в розмірі 4 423 898,00 грн., з яких: 105 387,00 грн. - податковий кредит згідно з отриманими Позивачем податковими накладними від своїх контрагентів, що підтверджується, зокрема, Додатком 5 до Декларації з ПДВ; 4 318 511,00 грн. - податковий кредит, сформований на підставі, сплаченого позивачем ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України, в т.ч. 982 649,39 грн., згідно з Аркушами коригування.
12.01.2016 року відповідач в односторонньому порядку збільшив показник SНакл в системі електронного адміністрування ПДВ за номером рахунку позивача на 923 351,95 грн. шляхом збільшення показника SМитн на таку суму. При цьому, як підставу такого збільшення відповідач зазначив отриманий позивачем податковий кредит за Митною декларацією №125130012/2015/463989 від 02.10.2015 р. (надалі - «Додаткова митна декларація»).
Між тим, спростовуючи доводи відповідача, позивач зазначає, що відповідно до даних, що містяться в Додатковій митній декларації (гр. 40), ця декларація була додатковою до Митної декларації №125130012/2015/462847 від 05 серпня 2015 року (надалі - «Тимчасова митна декларація»).
Водночас, позивач на підставі Тимчасової митної декларації сплатив ПДВ у розмірі 511 977,14 грн. і, як наслідок, 05 серпня 2015 року показник SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ був збільшений відповідачем на вищезазначену суму.
У той же час, позивач сплатив фінансову гарантію, зокрема з ПДВ, за Додатковою митною декларацією відповідно до ст. 55 МК України на суму 411 374,81 грн. Проте жодне збільшення показника SМитн відповідачем на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ не мало місце 02 жовтня 2015 року, тобто на дату оформлення Додаткової митної декларації.
Однак, 12.01.2016 р. відповідач збільшив показник SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ на 923 351,95 грн. відповідно до Аркушів коригування, тоді як вказаний показник мав бути збільшений на суму 982 649,39 грн. згідно з Аркушами коригування, чого не було зроблено відповідачем, чим допущено бездіяльність щодо незбільшення показника SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ на 59 297,44 грн. (982 649,39 грн. - 923 351,95 грн.) відповідно до Аркушів коригування.
25 лютого 2016 року відповідач надав позивачу листа №4238/6/99-99-19-03-02-15 від 25.02.2016 р., в якому не надано відповіді на поставлені позивачем питання, викладені в Листі Позивача, зокрема інформації щодо аркушів коригування.
З урахуванням того, що позивачем було сплачено податок на додану вартість, який був зарахований до Державного бюджету України, доводи відповідача 1, що сума податку на складеними 14.11.2015 р. аркушами коригування сплачена протягом квітня-травня 2014 року, не враховується від час проведення розрахунку показника SМитн, суд вважає помилковими.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що оскільки платник податку здійснив доплату коштів до Державного бюджету України у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів у зв'язку із чим відбулось оформлення аркушів коригування, платник податку має право включити до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, які зазначені в аркуші коригування та сплачені до бюджету.
Однак, як встановлено судом відображення збільшення показника SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ згідно аркушів коригування було здійснено відповідачем на суму 923 351,95 грн., тоді як сплачена сума становила 982 649,39 грн., що менше на 59 297,44 грн.
Отже, відображення показника SМитн на рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ згідно аркушів коригування на суму 59 297,44 грн. в системі електронного адміністрування ПДВ відповідачем не здійснено.
Система електронного адміністрування ПДВ організована на централізованому рівні ДФС України, на цьому ж рівні відбуваються усі дії, пов'язані з перенесенням, відображенням (збільшенням) та автоматичним обчисленням реєстраційної суми щоразу при зміні значення будь-якого з показників формули.
За таких обставин, суд зауважує, що ДФС України допустила протиправну бездіяльність, чим порушила не тільки вищезазначені вимоги чинного законодавства, а і положення ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції", а саме право на мирне володіння своїм майном, що також є невід'ємним правом на повагу до своєї власності, відповідно до якої кожна юридична особа має право на мирне володіння своїм майном. Конвенція, залишаючи за державною владою велику свободу відносно рішень в сфері економічної та соціальної політики, підтверджує, що таке вручання в гарантовані права не буде повільним.
Беручи до уваги вищенаведене, та те, що ДФС України не довела правомірність невідображення сум в системі електронного адміністрування, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати підлягають відшкодуванню повністю.
Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незбільшення показника загальної суми податку, сплаченого Товариством з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» при ввезені товарів на митну територію Україну (SМитн), в системі електронного адміністрування податку на додану вартість за номером рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» 37517000125834 на 59 297,44 грн.
3 Зобов'язати Державну фіскальну службу України збільшити на 59 297,44 грн. показник SМитн в системі електронного адміністрування податку на додану вартість за номером рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» 37517000125834, що визначається як різниця між сумою податку, сплаченою Товариством з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» при ввезенні товарів на митну територію України відповідно до наступних аркушів коригування митної декларації, та сумою, на яку вже збільшений показник SМитн відповідно до таких аркушів коригування митної декларації:
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342513 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342514 від 07 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/342797 від 11 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343475 від 19 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/343982 від 25 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344190 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/344217 від 27 листопада 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353490 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353577 від 16 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/353721 від 18 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931500 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2013/931501 від 31 грудня 2013 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/001711 від 29 січня 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №125110000/2014/002379 від 05 лютого 2014 року, виданий Київською митницею ДФС 14 листопада 2015 року;
- Аркуш коригування Митної декларації №100270000/2013/230047 від 01 жовтня 2013 року, виданий Київською міською митницею ДФС 16 листопада 2015 року.
3. Судові витрати в сумі 2756,00 грн. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Текссол-С» за рахунок асигнувань Державної фіскальної служби України.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.О. Іщук
Судді: І.М. Погрібніченко
В.П. Шулежко