2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 грудня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1148/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Борзаниці С. В.
при секретарі судового засідання: Лященку А.Ю.,
за участю:
представника позивачів ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2.
третьої особи ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», кандидата в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог ОСОБА_3, ОСОБА_5, про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшли адміністративні позови Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» та кандидата в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог ОСОБА_3, ОСОБА_5, про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, які були обєднані в одне провадження.
Позивачі просять суд таке:
- визнати протиправною і скасувати постанову №12 Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 14 вересня 2016 року «Про виконання постанови Вищого Адміністративного Суду України» та здійснити поворот виконання цього рішення шляхом визнання ОСОБА_3 таким, що не набув повноважень депутата Сєвєродонецької міської ради VII скликання;
- визнати протиправною і скасувати постанову №13 Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 14 вересня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання та визнання обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутата від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ»;
- визнати протиправною і скасувати постанову №14 Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 14 вересня 2016 року «Про реєстрацію обраного депутата Сєвєродонецької міської ради VII скликання від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ»»;
- зобов'язати Сєвєродонецьку міську виборчу комісію Луганської області прийняти рішення про обрання депутатом Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» ОСОБА_4 на підставі дострокового припинення повноважень депутата ОСОБА_6
В обґрунтування позовних вимог зазначено таке.
Сєвєродонецька міська організація політичної партії «Наш край» на чергових місцевих виборах, що відбулись 25 жовтня 2015 року, була суб'єктом виборчого процесу, оскільки висунула своїх кандидатів для участі у виборах депутатів Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Одними з таких зареєстрованих кандидатів були ОСОБА_4, ОСОБА_7 та ОСОБА_8
За результатами підрахунку голосування на місцевих виборах 25.10.2015 ОСОБА_7 отримав 27,3906 % голосів (6 місце у внутрішньо - партійному рейтинговому списку), ОСОБА_8 - 24,5614% (10 місце у внутрішньо - партійному рейтинговому списку), ОСОБА_4 - 24,2424% (11 місце у внутрішньо - партійному рейтинговому списку).
Сєвєродонецька міська організація політичної партії «Наш край» за результатами голосування отримала 9 місць депутатів у складі Сєвєродонецької міської ради.
Тим самим, депутатами Сєвєродонецької міської ради від позивача були зареєстровані ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_7, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15
У зв'язку із достроковим припиненням повноважень депутата від Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «Наш край» ОСОБА_7 14 квітня 2016 року ОСОБА_16 №11 Сєвєродонецької міської виборчої комісії (надалі за текстом - відповідач) було зареєстровано депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації політичної партії «Наш край» ОСОБА_8
За результатами голосування на проміжних виборах народних депутатів України, що відбулися 17 липня 2016 року в одномандатному виборчому окрузі №114 (Луганська область), ОСОБА_6 (на той час депутата Сєвєродонецької міської ради) обрано народним депутатом України.
29 липня 2016 року ОСОБА_6 звернувся із заявою до Сєвєродонецької міської ради про складання свого представницького мандата депутата Сєвєродонецької міської ради у зв'язку з його обранням народним депутатом України і неможливістю мати інший представницький мандат.
ОСОБА_16 ЦВК від 01.08.2016 №361 ОСОБА_6 було зареєстровано народним депутатом України.
Після ОСОБА_8 наступним кандидатом в депутати у внутрішньо-партійному рейтинговому списку політичної партії «Наш край» йде ОСОБА_4
Відповідно до ч.1 ст.90 Закону України «Про місцеві вибори» у разі якщо депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати від місцевої організації партії.
Отже, відповідач зобов'язаний був прийняти рішення про обрання ОСОБА_4 депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання як наступного за черговістю кандидата у зв'язку із достроковим припиненням повноважень депутата ОСОБА_6 та здійснити всі необхідні дії щодо реєстрації ОСОБА_4 депутатом.
Всупереч цим вимогам законодавства відповідач прийняв наступні рішення, які позивач вважає незаконними, а саме:
ОСОБА_16 Сєвєродонецької міської виборчої комісії №12 від 14.09.2016 «Про виконання постанови Вищого Адміністративного Суду України»:
1.Визнано депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» ОСОБА_3 особою, що поновила повноваження депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання на підставі постанови ВАС України від 05.07.2016;
2.Визнано депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» ОСОБА_5 особою, що втратила повноваження депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання на підставі постанови ВАС України від 05.07.20Іброку;
3.Скасовано постанову Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області «Про реєстрацію депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області» від 14.04.2016 №11.
II.ОСОБА_16 Сєвєродонецької міської виборчої комісії №13 від 14.09.2016 «Про дострокове припинення повноважень депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання та визнання обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ»:
1.Визнано депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» ОСОБА_17 особою, що достроково припинила повноваження депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання;
2.Визнано наступного за черговістю кандидата в депутати у виборчому списку місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» ОСОБА_5 обраним депутатом Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликання;
III.ОСОБА_16 Сєвєродонецької міської виборчої комісії №14 від 14.09.2016 «Про реєстрацію обраного депутата Сєвєродонецької міської ради VII скликання від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ»» зареєстровано депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання від місцевої організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» Старікова Євгенія Вікторовича»;
Позивачі вважають, що такі рішення були прийняті Сєвєродонецькою МВК з грубим порушенням вимог діючого законодавства та з перевищенням своїх повноважень, що і було підставою звернення до окружного адміністративного суду.
Представник позивачів в попередньому судовому засіданні підтримав заявлені вимоги та вважає, що справа предметна окружному адміністративному суду, оскільки відповідач - Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області є державним органом, оскільки її склад формується Центральною виборчою комісією України, яка є державним органом. Також вважає, що відповідно до ч. 4 ст. 8 КАС України забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Представник відповідача вважає, що справа підсудна Сєвєродонецькому міському суду Луганської області як адміністративному, оскільки Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області сформована (утворена) та зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 01.02.2006 шляхом заснування юридичної особи і зобовязані діяти відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеві вибори» та інших законів України. Організаційно-правовою формою Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області є «комунальна організація», до переліку засновників юридичної особи входить Сєвєродонецька міська рада. Відомості в реєстрі про назву установчого документу вказаної виборчої комісії відсутні.
Відповідно до частини четвертої статті 22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справа предметно підсудна Сєвєродонецькому міському суду Луганської області як адміністративному суду з огляду на таке.
При зверненні до суду позивачі дійшли висновку, що відповідач не є органом місцевого самоврядування.
Позивачами оскаржуються рішення Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, які були нею прийняті після закінчення виборчого процесу, що визнається як позивачами, так і відповідачем, що погоджується судом.
Судом встановлено, що відповідно до відомостей витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області зареєстрована як юридична особа 01.02.2006.
Організаційно-правовою формою Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області є «комунальна організація (установа, заклад)».
Єдиним засновником (учасником) юридичної особи - Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області визначена Сєвєродонецька міська рада.
Види діяльності: державне управління загального характеру.
Органом управління зазначена Центральна виборча комісія.
Статтею 20 Закону України «Про місцеві вибори» (статус виборчих комісій) визначено таке.
1. Виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
3. Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії.
Повноваження територіальної виборчої комісії у новосформованому складі починаються з моменту складення присяги більшістю від складу територіальної виборчої комісії, визначеного при формуванні її складу, на засіданні цієї комісії. Таке засідання скликається головою територіальної виборчої комісії і проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про формування її складу.
4. Сільська, селищна, районна в місті, міська, районна територіальна виборча комісія підпорядковується відповідній міській (міста з районним поділом або міста, до складу якого входять село, селище та/або інше місто), районній, обласній територіальній виборчій комісії, виборчій комісії Автономної Республіки Крим, яка встановлює результати місцевих виборів відповідно міської, районної, обласної ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або міського голови стосовно відповідних місцевих виборів.
5. Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією.
Центральна виборча комісія не є правонаступником територіальних виборчих комісій.
Згідно статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій партій з урахуванням обмежень, встановлених частиною другою статті 12 цього Закону, у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб.
4. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя), районних у містах Києві, Севастополі територіальних виборчих комісій не пізніш як за 48 днів до дня виборів.
Статтею 25 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.
Статтею 27 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону у формі відкритих засідань.
Виборча комісія є колегіальним органом. Проведення голосування виборців не є засіданням дільничної виборчої комісії.
Основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії. На письмову вимогу не менш як третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобовязаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня.
У період після закінчення виборчого процесу забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії щодо виконання її повноважень здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету (ч. 25 ст. 27 цього Закону).
Згідно статті 28 Закону України «Про місцеві вибори» статус члена територіальної, дільничної виборчої комісії визначається цим Законом.
Робота члена територіальної, дільничної виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі відповідно до частини третьої цієї статті, оплачується в розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим, відповідного місцевого бюджету (далі - кошти відповідного місцевого бюджету), отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України (а у передбачених цим Законом випадках - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету).
У період поза виборчим процесом забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії щодо виконання її повноважень здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету (ч. 16 ст. 28 цього Закону).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування; бюджет місцевого самоврядування (місцевий бюджет) - план утворення і використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення функцій та повноважень місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Статтею 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Організаційно-правова, матеріальна і фінансова основи місцевого самоврядування) визначено, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Статтею 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом (ч. 2 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби (ч. 3 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»)..
Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад (ч. 4 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Статтею 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Представник відповідача пояснив, що статутні документи Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області не розробляла. Свою діяльність комісія здійснює відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеві вибори» та інших законів України.
Дослідивши документи щодо реєстрації Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, судом встановлено, що відповідач по даній справі є комунальною організацією (установою, закладом).
Оскаржувані рішення були прийняті комісією у період поза виборчим процесом, що було визнано сторонами.
Відповідно до ч. 25 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» у період після закінчення виборчого процесу забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії щодо виконання її повноважень здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а згідно ч. 16 ст. 28 цього Закону у період поза виборчим процесом забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії щодо виконання її повноважень здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
При цьому відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про місцеві вибори» Центральна виборча комісія не є правонаступником територіальних виборчих комісій.
Судом також встановлено, що оскаржувані рішення відповідач приймав як колегіальний орган, а спірні правовідносини врегульовані нормами Законів України «Про місцеві вибори» та «Про місцеве самоврядування в Україні».
З урахуванням положень статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» відомості, що відповідач по справі за організаційно-правовою формою є комунальною організацією визнаються достовірними і використовуються при вирішенні даного спору.
З урахуванням положень ст. ст. 16 та 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» комунальна організація (установа, заклад) - Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області належить територіальній громаді міста Сєвєродонецьк Луганської області, тобто відноситься до системи органів місцевого самоврядування.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідачу як органу місцевого самоврядування Законом України «Про місцеві вибори» надані окремі повноваження з підготовки та проведення місцевих виборів, при здійсненні яких він підконтрольний Центральній виборчій комісії. Зазначена підстава спростовує позицію представника позивачів, що відповідач по справі є державним органом.
Також є незмістовним посилання представника позивачів на положення ч. 4 ст. 8 КАС України як підставу для розгляду справи окружним адміністративним судом, оскільки при даних спірних правовідносинах в наявності норми законодавства, які вище за текстом наведені судом, на підставі яких можна достовірно зробити висновок, що відповідач по справі є органом місцевого самоврядування.
Пунктом 1 частини першої статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Оскільки відповідачем по даній справі є комунальна організація (установа, заклад) - Сєвєродонецька міська виборча комісія Луганської області, за правилами предметної підсудності, встановленими п. 1 ч. 1 статті 18 КАС України, даний спір належить до підсудності місцевого загального суду як адміністративного суду.
Приймаючи до уваги необхідність більш ширшого трактування та застосування критеріїв визначення компетентного суду, та встановлення Кодексом адміністративного судочинства України розмежування компетенції в межах однієї юрисдикції з урахуванням правил предметної підсудності, суд дійшов висновку, що зазначена справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
У відповідності із пунктом 2 частини першої статті 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 812/1148/16 за адміністративним позовом Сєвєродонецької міської організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», кандидата в депутати Сєвєродонецької міської ради VII скликання ОСОБА_4 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог ОСОБА_3, ОСОБА_5, про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області передати на розгляд до Сєвєродонецького міського суду Луганської області як адміністративного суду.
Відповідно до частини шостої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Адміністративну справу передати до Сєвєродонецького міського суду Луганської області для розгляду після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Повний текст ухвали складено та підписано 19 грудня 2016 року.
СуддяОСОБА_18