Ухвала суду № 63546567, 21.12.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2016
Номер справи
812/1272/14
Номер документу
63546567
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

21 грудня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/1272/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання Бутенко К.В.,

за участю:

прокурора Бушуєвої Т.М.,

представника заявника не прибув,

представника відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/1272/14 за позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн., -

ВСТАНОВИВ:

14.12.2016 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/1272/14 за позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн.

В обґрунтування заяви про заміну сторони виконавчого провадження зазначено, що згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», у разі неможливості здійснювати діяльність на тимчасово окупованій території місце розташування державних органів, утворених відповідно до Конституції та законів України, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення», на території м.Красний Луч органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 №280 (далі - Положення), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади.

Постановою правління Пенсійного фонду України «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників» від 12.05.2015 № 9-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.2015 за №608/27053, (далі - Постанова ПФУ №9-1) встановлено, що обслуговування страхувальників, які перебувають на обліку в управліннях Фонду, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на період проведення антитерористичної операції, зокрема здійснення обліку платежів, що надходять на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах АТ «Ощадбанк», прийняття звітності, передбаченої законодавством, зняття з обліку страхувальників в органах Пенсійного фонду України, надання довідок, встановлених законодавством, формування звітності та виконання завдань, передбачених підпунктами 2-4, 6, 9-12, 16, 19 пункту 4 Положення про управління, здійснювати управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаним управлінням Донецької та Луганської областей згідно з додатком до цієї постанови.

Так, згідно з додатком до Постанови ПФУ №9-1 повноваження з обслуговування страхувальників управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі передані управлінню Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.

На підставі вищенаведеного заявник просить суд замінити сторону виконавчого провадження № 43615366 за виконавчим листом № 812/1272/14 від 06.05.2014 в адміністративній справі за позовом прокурора м.Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства «Донбасантрацит» (по ВП «Шахта «Ізвєстій» ДП «Донбасантрацит») про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах за списком №1, за період з 01.10.2013 по 31.12.2013 в сумі 2642453,76 грн., а саме: стягувача - управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.

Представник заявника належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, у судове засідання не прибув, розгляд заяви просив проводити без його участі.

Прокурор у судовому засіданні просив суд задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.

Ухвалу від 16 грудня 2016 року про призначення заяви про заміну сторони виконавчого провадження до судового розгляду, суд не має можливості надіслати засобами поштового звязку на адресу відповідача, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, про що складено довідку.

Згідно із листом Луганської дирекції Українське державне підприємство поштового зв'язку Укрпошта від 03.10.2016 № 2184/622, УДППЗ Укрпошта не здійснює пересилання пошти у Луганській області, зокрема до м.Хрустальний (Красний Луч).

Луганський окружний адміністративний суд на офіційному веб-порталі «Судова влада України» розміщує список осіб, яким неможливо направити судові рішення, повідомлення про виклик в судове засідання. Списки оновлюються щотижня. Також, повідомляється, що повний текст судових рішень можна знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/), а списки справ, призначених до розгляду, на офіційному веб-сайті Луганського окружного адміністративного суду у відповідному розділі.

Таким чином, судом вжито всіх заходів щодо належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду заяви.

З урахуванням вищенаведеного суд вважає, що відповідач, який не прибув у судове засідання повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дійшов до висновку про її задоволенні з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження має передувати відновлення втраченого провадження у адміністративній справі № 2а-1598/10/1270.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28.11.2016 відновлено втрачене провадження в адміністративній справі № 812/1272/14 за позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн.в частині: ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 27.02.2014, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 18.03.2014 (а.с.26,27).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18 березня 2014 року адміністративний позов Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн. задовольнити повністю.

Стягнуто з Державного підприємства Донбасантрацит (юридична адреса: 94500, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, р/р26009303373 у філії Краснолуцьке відділення ПАТ Державний ощадний банк України, МФО 364133, код 32446546) на користь Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області (юридична адреса: 94513, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Гірна, 2, р/р25601312732 Ощадбанк 3115, МФО 364133, код 21792399) заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій, призначених за Списком №1, за період з 01.10.2013 по 31.12.2013 в розмірі 2642453,76 грн. (два мільйона шістсот сорок дві тисячі чотириста пятдесят три гривні сімдесят шість копійок) (а.с. 23,24).

З листа від 21.11.2016 № 341 Хрусталинського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області вбачається, що згідно відомостей Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень встановлено, що 11.06.2014 державним виконавцем відкрито виконавче провадження № 43615366 про стягнення з Державного підприємства «Донбасантрацит» на користь УПФУ заборгованості в сумі 2642453,76грн.

Проте, оригінали матеріалів виконавчого провадження залишились на тимчасово не підконтрольній українській владі території, а саме: Луганська область, м.Красний Луч, вул.Карла Маркса, 13, та є втраченими разом з оригіналом виконавчого листа №812/1272/14 (а.с.43,44).

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 №280 (далі - Положення), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади.

Пунктом 4 Положення встановлено, що Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо:

забезпечення надходжень від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень відповідно до законодавства;

здійснення контролю за додержанням вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів;

стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.

За приписами п. 7 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з п. 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднанні управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 за №28-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №41/26486, управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також постановами правління Фонду, у тому числі цим Положенням, та наказами Фонду і головних управлінь Фонду.

Постановою правління Пенсійного фонду України «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників» від 12.05.2015 № 9-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.2015 за №608/27053, встановлено, що обслуговування страхувальників, які перебувають на обліку в управліннях Фонду, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на період проведення антитерористичної операції, зокрема здійснення обліку платежів, що надходять на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах АТ «Ощадбанк», прийняття звітності, передбаченої законодавством, зняття з обліку страхувальників в органах Пенсійного фонду України, надання довідок, встановлених законодавством, формування звітності та виконання завдань, передбачених підпунктами 2-4, 6, 9-12, 16, 19 пункту 4 Положення про управління, здійснювати управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаним управлінням Донецької та Луганської областей згідно з додатком до цієї постанови.

Згідно з додатком до Постанови ПФУ №9-1 повноваження з обслуговування страхувальників управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі передані управлінню Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.

Частиною пятою статті 8 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

На підставі даної статті управління Пенсійного фонду України у Кремінському районі Луганської області, звернулося як заінтересована особа із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі № 812/1272/14 - стягувача з управління Пенсійного фонду України в м.Красний Луч Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.

У зв'язку з тим, що фактично заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій є заборгованістю зі сплати страхових внесків та за природою виникнення є заборгованістю безпосередньо перед Пенсійним Фондом України, заміна стягувача - представника інтересів Фонду на місцях, є необхідним кроком до здійснення належного контролю за поверненням коштів до Пенсійного Фонду України.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження стягувача, з управління Пенсійного фонду України в м.Красний Луч Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області.

Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/1272/14 за позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа у справі № 812/1272/14 за позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до Державного підприємства Донбасантрацит про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 2642453,76 грн., з управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі Луганської області на управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області (код ЄДРПОУ 21792519, 92900,Луганська область, м.Кремінна, пл.Красна, 2).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1