ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
14 грудня 2016 року№ 813/2722/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Кухар Н.А.
секретар судового засідання Єдинак Г.Б.
за участю:
заявника ОСОБА_1
представника ГУ Державної казначейської служби України у Львівській області ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області про визнання протиправними рішень, дій та бездіяльності та про подання звіту про виконання судового рішення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить суд:
-визнати протиправними дії Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області щодо стягнення коштів на користь ОСОБА_1 відповідно до виконавчих листів від 04.03.2016 року виданих на основі постанови Львівського окружного адміністративного суду від 25.11.2014 року в справі № 813/2722/14.
-встановити строк подання Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області звіту про виконання в повному обсязі рішення;
-зобовязати Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначає, що невиконання Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області, Управлінням Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області постанови суду порушує права заявника, оскільки не в повній мірі стягнуто кошти на його користь у сумі 30, 00 грн.
В судовому засіданні заявник підтримав дану заяву.
Головним управління Державної казначейської служби України у Львівській області подано заперечення в яких вказують, що Управлінням Державної казначейської служби у Залізничному районі м. Львова Львівської області на підставі поданої заяви та виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду від 04.03.2016 року по справі № 813/2722/14 та копії квитанції від 16.10.2014 року № 157, платіжним дорученням від 02.06.2016 року № 1094 здійснено перерахування коштів у сумі 255, 72 грн., на імя ОСОБА_1. Після здійснення часткового стягнення коштів з управлінням Державної казначейської служби України у Залізничному районі м. Львова Львівської області даний виконавчий лист із доданими документами було скеровано для подальшого виконання до управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області, яке 10.06.2016 року платіжним дорученням № 147 здійснило перерахування коштів у сумі 113, 36 грн., на користь заявника. Таким чином Головним управлінням казначейської служби у Львівській області жодним чином не порушувало прав та законних інтересів заявника, оскільки не здійснювало стягнення коштів на його користь та відповідно виконання судових рішень.
В судовому засіданні представник Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області заперечував проти даної заяви.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 від 01.12.2016 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.9 ст.267 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
25 листопада 2014 року Постановою Львівського окружного адміністративного суду адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління державної міграційної служби України у Львівській області про визнання неправомірними дій, зобовязання вчинити дії, стягнення коштів, задоволено частково.
Зобовязано Головне управління державної міграційної служби України у Львівській області розглянути звернення ОСОБА_1 від 12.02.2014 року у відповідності до Закону України Про звернення громадян.
Стягнути з Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області на користь ОСОБА_1 207,15 ( двіста сім грн..15 коп) грн.
Стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_1 369,08 (триста шістдесят девять грн..08 коп) грн. судового збору та документально підтверджених судових витрат. В решти позовних вимог відмовити.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 та Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області залишено без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25.11.2014 року по справі № 813/2722/14 залишено без змін.
На виконання вимог чинного законодавства 04.03.2016 року Львівським окружним адміністративним судом було видано виконавчі лист про справі № 813/2722/14, щодо стягнення з Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області на користь ОСОБА_1 207,15 ( двіста сім грн..15 коп) грн., та стягнення з державного бюджету України на користь ОСОБА_1 369,08 (триста шістдесят девять грн..08 коп) грн. судового збору та документально підтверджених судових витрат.
04 травня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Начальника Головного управління державної казначейської служби у Львівській області із заявою про стягнення з Державного бюджету на його користь 369, 08 грн., судового збору та документального підтвердження судових витрат. Кошти просить перерахувати на його імя за адресою вказаною в заяві.
24 травня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Начальника Головного управління державної казначейської служби у Львівській області із заявою в якій просить перерахувати на його користь 369, 08 грн., через підприємство поштового звязку на адресу вул. Пасічна 72/5, 79038, м. Львів, на його імя, оскільки банківський рахунок у нього відсутній.
Відповідно до листа Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області від 14.07.2016 року за № 12-08/5509 на підставі виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду від 04.03.2016 року по справі № 813/2722/14 вказана сума до стягнення у розмірі 369, 08 грн., здійснено перерахування коштів за вказаними реквізитами на Вашу користь в сумі 369, 08 грн., про що свідчать копії платіжних доручень доданих до листа Головного управління Казначейства від 22.06.2016 року № 12-08/4810.
Судом встановлено, що Головним управління Державної казначейської служби України у Львівській області на підставі виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду від 04.03.2016 року було повернуто кошти заявнику у розмірі 369, 08 грн., що підтверджується листом від 14.07.2016 року та копіями платіжних доручень наявних у матеріалах справи.
Крім того, суд вказує на те, що заявник у заявах просив переказати кошти через підприємство поштового звязку, органами казначейства було перераховано кошти відповідно до сум вказаних у виконавчих листах. Кошти в сумі 30 грн., які відділення поштового звязку були взяті за послуги є матеріальною шкодою заявника, а тому він має право звернутися до суду про стягнення в цивільно процесуальному порядку.
Щодо вимог про встановлення строку подання Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області, Управлінням Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області звіту про виконання в повному обсязі рішення та зобовязати Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог частини 1 статті 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163 КАС України, суд в резолютивній частині постанови може встановити строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Такий контроль здійснюється судом першої інстанції шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може тільки під час прийняття постанови, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може тільки під час прийняття постанови, а в постанові від 25 листопада 2014 року по справі № 813/2722/14 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області про визнання неправомірними дій, зобовязання вчинити дії, стягнення коштів, такий контроль судом встановлений не був. Крім того, Головне управління державної казначейської служби у Львівській області не виступало відповідачем у даній справі та судове рішення виконано.
Таким чином, суд приходить до висновку про залишення заяви ОСОБА_1 без задоволення.
Керуючись ст.ст. 165, 267 КАС України, суд
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій та бездіяльності та про подання звіту про виконання судового рішення залишити без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання повного тексту до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений і підписаний 19 грудня 2016 року.
Суддя Кухар Н.А.