Ухвала суду № 63545866, 04.11.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2016
Номер справи
804/7397/16
Номер документу
63545866
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

04 листопада 2016 року Справа № 804/7397/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., перевіривши матеріали позовної заяви Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Дніпропетровську ради до Східного офісу Державної аудиторської служби України про визнання дій протиправними, та визнання нечинними попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та вимогу щодо усунення порушень законодавства (вх. 49612/16 від 02.11.16), -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Дніпропетровську ради звернулось до Дніпропетровського окружного адміністратвиного суду із адміністративним позовом до Східного офісу Державної аудиторської служби України у якому просить суд:

визнати дії Східного офісу Державної аудиторської служби України в часті здійснення перевірки достовірності інформації, наданої особами, що звертаються за призначенням різних видів державної допомоги протиправними;

визнати незаконними та нечинними з моменту винесення попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства від 24.10.2016 № 04-04.2-05-15/213 та вимогу щодо усунення порушень законодавства від 24.10.2016 № 04-04.2-05-15/211.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов подано з порушенням вимог закону.

Статтею 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги щодо форми і змісту адміністративного позову.

Пунктом 1 частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Так, враховуючи те, що у поданому адміністративному позові Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Дніпропетровську ради просить визнати дії Східного офісу Державної аудиторської служби України протиправними, та визнати нечинними попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та вимогу щодо усунення порушень законодавства, тому у даних правовідосинах Східний офіс Державної аудиторської служби України виступає як суб'єкт владних повноважень.

У відповідності до положень ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем - не надано до суду примірник позовної заяви із доданими до неї матеріалами для відповідача - суб'єкта владних повноважень.

Крім того, судом встановлено, що позивачем не надано документу, який підтверджує сплату судового збору за подання адміністративного позову з двома вимогами немайнового характеру.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" N 3674-VI від 08.07.2011р.).

У відповідності до положень Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначений перелік осіб, звільнених від сплати судового збору, при цьому позивач не відноситься до осіб, які звільнені від сплати судового збору та повинен сплачувати судовий збір при зверненні із даним позовом.

Так, у відповідності до положень ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції від 01.09.2015р. з урахуванням приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору") - ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову немайного характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" від 25.12.2015р. №928-VІІІ зафіксовано розмір мінімальної заробітної плати, який діє із 1 січня 2015 року в сумі 1378, 00 грн.

Згідно із приписами ч.3 ст. 6 Закону У країни "Про судовий збір" - у разі коли у позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" - з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. (Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону У країни "Про судовий збір" , що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.01.2015р. "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VІ "Про судовий збір").

Так, з матеріалів адміністративного позову вбачається, що Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Дніпропетровську ради, як суб'єктом владних повноважень, заявлено дві немайнові позовні вимоги до Східного офісу Державної аудиторської служби України.

Таким чином, недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання до суду завіреної належним чином копії позовної заяви з додатками для відповідача, та наданням документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову що містить дві позовні вимоги немайнового характеру у відповідності до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 2756, 00 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: УДКСУ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, 22030001, код ЄДРПОУ отримувача - 37989253, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, рахунок отримувача - №31210206784008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду) 34824364.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106, Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м.Дніпропетровську ради до Східного офісу Державної аудиторської служби України про визнання дій протиправними, визнання незаконними та нечинними з моменту винесення попередження та вимоги -залишити без руху.

Встановити позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали - шляхом надання до суду завіреної належним чином копії позовної заяви з додатками для відповідача та надання до суду документу про сплату судового збору за подання позовної заяви, що містить дві позовні вимоги немайнового характеру, за порядком та у розмірах передбачених Законом України "Про судовий збір" в сумі 2756, 00 грн.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.А. Барановський