Вирок № 63543197, 21.12.2016, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
21.12.2016
Номер справи
234/13321/15-к
Номер документу
63543197
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Номер справи 234/13321/15-к

Номер провадження 1-кп/623/26/2016

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2016 року м. Ізюм

Ізюмський міськрайонний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Гуренко М.О.

при секретарях: Бобриш М.С.

Довгополої І.В.

за участю прокурорів: Говорущака О.М.

ОСОБА_2

ОСОБА_3

захисників: ОСОБА_4

ОСОБА_5

ОСОБА_6

ОСОБА_7

ОСОБА_8

обвинувачених: ОСОБА_9

ОСОБА_10

ОСОБА_11

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюм кримінальне провадження № 42015000000000186 від 18 лютого 2015 року за обвинуваченням

ОСОБА_9, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Макіївці Донецької області, українця, одруженого, громадянина України, до 15 квітня 2015 року працюючого на посаді прокурора міста Краматорська Донецької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, та фактично проживав АДРЕСА_3, має дітей ОСОБА_12 2000 р.н., ОСОБА_12 2009 р.н., раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015)

ОСОБА_10, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Донецьку, українця, громадянина України, одруженого, до 15 квітня 2015 року працюючого на посаді заступника прокурора міста Краматорська Донецької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 та фактично проживав АДРЕСА_5, має дітей ОСОБА_13 2005 р.н., ОСОБА_10 2007 р.н., ОСОБА_14 2015 р.н., раніше не судимого

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015)

ОСОБА_11, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 у місті Краматорську Донецької області, українця, громадянина України, колишній начальник сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 та фактично проживає АДРЕСА_7, раніше не судимого.

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015)

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_9, працював в органах прокуратури України з листопада 1998 року, наказом Генерального прокурора України від 11 квітня 2014 року № 591-к його було призначено на посаду прокурора міста Краматорська Донецької області, у зв'язку з чим він, відповідно до пункту 2 примітки до статті 368 КК України, є службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про прокуратуру" ОСОБА_9, як прокурор місцевого рівня, зобов'язаний був спрямовувати діяльність прокуратури на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і мав своїм завданням захист від неправомірних посягань гарантованих Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод людини та громадянина, та інтересів держави.

Перебуваючи на вказаній посаді ОСОБА_9 видав низку наказів

(№ 36вн-14 від 14 липня 2014 року, № 5вн-15 від 19 січня 2015 року,

№ 20вн-15 від 16 лютого 2015 року) про розподіл службових обов'язків між працівниками прокуратури міста Краматорська Донецької області, відповідно до яких безпосередньо за собою залишив, зокрема:

-контроль за додержанням працівниками прокуратури міста Присяги працівника прокуратури, службової дисципліни та Правил внутрішнього трудового розпорядку; координації діяльності правоохоронних органів міста у взаємодії з органами виконавчої влади у боротьбі зі злочинністю та корупцією;

-своєчасного виявлення та повідомлення прокурора Донецької області про скоєння працівниками прокуратури міста корупційних правопорушень, злочинів, транспортних подій, негідної поведінки у побуті;

-забезпечення виконання вимог закону при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні в Краматорському МВ ГУМВС України в Донецькій області, СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення; організації нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, інтересів держави при здійсненні вказаними правоохоронними органами оперативно-розшукової діяльності;

-організації нагляду, у тому числі у формі процесуального керівництва, за додержанням законів слідчими відділами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у тому числі з ознаками корупції;

-призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях; здійснення процесуального керівництва, контролю за його якістю на стадії досудового розслідування та участі в суді по кримінальних провадженнях, у тому числі з ознаками корупції;

-визначення загальних напрямів діяльності щодо захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави в сфері нагляду за додержанням і застосуванням законів; організацію та контролю комплексного застосування наглядових, представницьких та кримінально-правових засобів прокурорського реагування на порушення закону у сфері земельних відносин;

-організацію прийняття повідомлень на "гарячу лінію" за фактами незаконного втручання у підприємницьку діяльність службових осіб контролюючих та правоохоронних органів, здійснення їх опрацювання, доручення проведення перевірок за такими фактами, ведення обліку такої інформації.

Також вищевказаними наказами ОСОБА_9 поклав на заступника прокурора міста Краматорська Донецької області ОСОБА_10, наступні повноваження та обов'язки, зокрема:

- нагляд за додержанням вимог законодавства при прийомі, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - (далі ЄРДР) працівниками Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області;

- призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях слідчих СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області;

- нагляд за додержанням законів ДПІ у місті Краматорську

ГУ Міндоходів у Донецькій області при провадженні оперативно-розшукової діяльності; нагляд при проведенні досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, у кримінальних провадженнях, у тому числі з ознаками корупції, слідчими СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області; нагляд за додержанням вимог законодавства при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до ЄРДР працівниками СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області;

- нагляд за додержанням законів у сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до наказу Генерального прокурора України № 10гн-2013 "Про організацію діяльності органів прокуратури у сфері запобігання та протидії корупції".

ОСОБА_9, призначаючись на посаду прокурора, відповідно до вимог статті 46 Закону України "Про прокуратуру" присягнув народу України неухильно додержуватися Конституції та законів України, міжнародних зобов'язань України; сумлінно виконувати свої службові обов'язки, сприяти утвердженню верховенства права, законності та правопорядку; захищати права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави; бути принциповим, чесно, сумлінно і неупереджено виконувати свої обов'язки, з гідністю нести високе звання працівника прокуратури.

Перебуваючи на вказаній посаді ОСОБА_9 знав та розумів обов'язкові вимоги щодо професійної діяльності прокурора, передбачені статтею 2 Дисциплінарного статуту прокуратури України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 6 листопада 1991 року № 1796-XII, відповідно до яких, як працівник прокуратури повинен був мати високі моральні якості, бути принциповим і непримиренним до порушень законів, поєднувати виконання своїх професійних обов'язків з громадянською мужністю, справедливістю та непідкупністю; особисто суворо додержуватися вимог закону, виявляти ініціативу в роботі, підвищувати її якість та ефективність; сприяти своєю діяльністю утвердженню верховенства закону, забезпеченню демократії, формуванню правосвідомості громадян, поваги до законів, норм та правил суспільного життя.

Відповідно до вимог статей 5, 6, 10, 15, 16, 18, 22, 27 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, схваленого Всеукраїнською конференцією працівників прокуратури та затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28 листопада 2012 року № 123, ОСОБА_9 при здійсненні повноважень прокурора зобов'язаний був діяти законно та в межах своєї компетенції, своєчасно вживати вичерпних заходів до усунення порушень закону, від кого б вони не виходили; ставитися до громадян справедливо, уважно, доброзичливо та неупереджено згідно із загальнолюдськими принципами моралі; своєю самовідданістю, неупередженістю, сумлінним виконанням службових обов'язків сприяти підвищенню авторитету прокуратури та зміцненню довіри громадян до неї; при виконанні службових обов'язків дотримуватися загальноприйнятих норм моралі та поведінки, бути взірцем добропорядності, вихованості і культури; неухильно дотримуватись обмежень і заборон, передбачених антикорупційним законодавством, не допускати будь-яких проявів корупції; не використовувати своє службове становище в особистих інтересах або в інтересах інших осіб; при з'ясуванні будь-яких обставин з представниками правоохоронних і контролюючих органів не використовувати свій службовий статус; у взаємовідносинах із співробітниками правоохоронних органів бути коректним, тактовно та виважено виявляти вимогливість і принциповість, що базуються на вимогах закону; не спонукати підпорядкованих працівників до виконання доручень, які виходять за межі їх службових обов'язків, та до вчинення протиправних дій.

В силу наявного досвіду роботи в органах прокуратури ОСОБА_9 знав та розумів, що вимогами статей 4, 6, 8 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 7 квітня 2011 року № 3206-VI (станом на 14 жовтня 2014 року), статей 3 і 22 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, статей 2 і 16 Закону України "Про правила етичної поведінки" від 17 травня 2012 року № 4722-VI

(станом на 26 квітня 2015 року), посадовим та службовим особам органів прокуратури заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб; безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.

Незважаючи на обізнаність з вимогами вищевказаного законодавства та обов'язок їх дотримуватися, перебуваючи на посаді прокурора міста Краматорська Донецької області ОСОБА_9 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з корисливим мотивом, використовуючи службове становище усупереч інтересам служби, вчинив корупційний злочин, а саме - одержав, як службова особа, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірну вигоду у значному розмірі для себе та третьої особи за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої йому влади та службового становища, за наступних обставин.

Так, в один із днів у вересні 2014 року ОСОБА_9 разом із заступником прокурора міста Краматорська Донецької області ОСОБА_10 вступили у злочинну змову з метою особистого незаконного збагачення шляхом систематичного одержання від осіб, які займаються підприємницькою діяльністю на території міста Краматорська Донецької області, неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

При цьому, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 достовірно знали, що вимогами статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Також, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміли, що вимогами ст. 8 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

У свою чергу, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 були обізнані з тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року № 408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Разом з цим, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 усвідомлювали, що відповідно до своїх службових повноважень, визначених статтею 121 Конституції України, статтями 1, 4, 5, 8, 10, 19-21, 23, 24, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону від 5 листопада 1993 року з наступними змінами), положеннями статей 250 та 290 КУпАП (в редакції Закону від 7 грудня 1984 року з наступними змінами), п.6 ч.2 ст.36 КПК України (в редакції Закону від 13 квітня 2012 року з наступними змінами) кожен з них мав можливість самостійно призначити перевірки та вживати інших заходів для проведення перевірок діяльності вказаних громадян на відповідність вимогам законодавства, зокрема, шляхом:

- здійснення нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами у формі представництва в суді;

- самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення вищевказаними особами кримінального правопорушення, внесення цих даних до ЄРДР та здійснення процесуального керівництва у вказаних кримінальних провадженнях;

- іншими адміністративно-правовими та кримінально-правовими засобами.

При цьому, ОСОБА_9 в один із днів вересня 2014 року, отримавши згоду ОСОБА_10 на вчинення вказаного злочину, разом з останнім спільно визначили коло осіб, відносно яких вони спланували та щомісячно одержували неправомірну вигоду матеріального характеру у визначеному розмірі та послідовності, зокрема:

- від ОСОБА_18, який здійснює підприємницьку діяльність у магазинах "ІНФОРМАЦІЯ_4" за адресою: АДРЕСА_8; "ІНФОРМАЦІЯ_5" - АДРЕСА_9; "ІНФОРМАЦІЯ_6" - АДРЕСА_10; "ІНФОРМАЦІЯ_7" - АДРЕСА_11 - у розмірі 8 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_19, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_20, який здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_9" на території ТОВ "Колгоспний ринок" по вул. Парковій у місті Краматорську - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_21, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_10" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13 - у розмірі 2 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_22, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_14, а також у кіоску - малій архітектурній формі (далі - МАФ) "ІНФОРМАЦІЯ_12" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17 - у розмірі 3 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_23, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі - МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_15 - у розмірі 1 200,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_24, який здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_13" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_16 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_25, який здійснює підприємницьку діяльність у МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_18 - у розмірі 1 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_26, який здійснює підприємницьку діяльність у кіосках на території ТОВ "Критий ринок" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_19 та у кіосках на території ринку ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 - у розмірі 4 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_28, який здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29 у МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського - у розмірі 5 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_30, яка здійснює підприємницьку діяльність у МАФ за адресою: міста Краматорськ, АДРЕСА_20 - у розмірі 600,00 доларів США щомісячно;

- від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, які здійснюють підприємницьку діяльність у МАФах на території ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 -по 100,00 доларів США щомісячно від кожного.

При цьому, ОСОБА_9 і ОСОБА_10, використовуючи засоби конспірації, намагались приховати свої наступні злочинні дії та унеможливити особистий контакт з особами, від яких одержували неправомірну вигоду, для уникнення кримінальної відповідальності, використали свої службові повноваження, штучно створивши перешкоди у службовій діяльності начальника відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області ОСОБА_11, який через займану посаду, знаходився від них у службовій залежності, з метою його залучення до реалізації їх злочинного плану.

В той же час, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 достовірно знали, що відповідно до своїх функціональних обов'язків, затверджених начальником Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області 29 жовтня 2013 року, ОСОБА_11, як начальник вищевказаного відділу зобов'язаний, зокрема:

- збирати, систематизувати, аналізувати оперативну та іншу інформацію стосовно попередження та викриття злочинів у сфері економіки, вживати заходів для з'ясування такої інформації, заслуховувати звіти підлеглих про результати роботи з цих питань;

- здійснювати особистий прийом громадян з питань, пов'язаних з діяльністю підрозділу, розглядати скарги, заяви, листи громадян та іншу кореспонденцію, що надходить;

- забезпечувати організацію проведення оперативно-розшукових заходів щодо документування фактів хабарництва та інших злочинів у сфері економіки, безпосередньо брати участь у розробленні планів оперативно-розшукових заходів;

- за дорученням керівництва Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області представляти в органах виконавчої влади, судах та прокуратурі інтереси підрозділу з питань, що належать до його компетенції.

Далі на виконання свого злочинного наміру, ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10 розподілили ролі та розробили спільний план своїх злочинних дій, за яким ОСОБА_9, як виконавець, примусив ОСОБА_11 зустрітися з вищевказаними особами, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську та спонукати їх в подальшому систематично надавати щомісячно таку неправомірну вигоду ОСОБА_9 і ОСОБА_10, як керівникам прокуратури міста Краматорська за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства. При цьому, ОСОБА_11 одержані в якості неправомірної вигоди грошові кошти повинен був передавати в повному обсязі ОСОБА_10 для подальшого їх розподілу з ОСОБА_35

У свою чергу, ОСОБА_10 на виконання спільного з ОСОБА_9 злочинного плану, діючи як співвиконавець, контролював дії ОСОБА_11 щодо одержання від визначених ними осіб щомісяця неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів (поборів), особисто одержувати такі грошові кошти від ОСОБА_11, розподіляти їх між собою та ОСОБА_9, а також отримувати від ОСОБА_11 інформацію про осіб, які відмовилися надавати неправомірну вигоду з метою розроблення разом з ОСОБА_9 додаткових заходів щодо примушення останніх до вчинення таких дій.

Надалі, ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10, реалізуючи свої злочинні наміри, протягом 4 кварталу 2014 року неодноразово використовували своє службове становище та шляхом надання вказівок підлеглим працівникам прокуратури міста Краматорська - процесуальним керівникам у кримінальних провадженнях, відомості про які були внесені до ЄРДР за матеріалами відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області, умисно штучно створили умови, за яких показники роботи даного оперативного підрозділу суттєво знизилися.

У такий спосіб ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10 шляхом штучно створених перешкод у роботі відділу змусили ОСОБА_11, як керівника вищевказаного структурного підрозділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, в один із днів наприкінці вересня 2014 року прибути на прийом до ОСОБА_9, як прокурора міста Краматорська Донецької області, для з'ясування причини з'явлення наведених перешкод у роботі та шляхів їх вирішення.

У ході цієї зустрічі ОСОБА_9, діючи спільно за попередньою змовою з ОСОБА_10, переслідуючи корисливий мотив на незаконне збагачення за рахунок чужого майна, повідомив ОСОБА_11 про можливість усунення перешкоди в діяльності очолюваного ним оперативного підрозділу, за умови переконання ним ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 до необхідності надання ними систематичної неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів (поборів) керівництву прокуратури міста Краматорська Донецької області, тобто ОСОБА_35 і ОСОБА_10

У свою чергу, ОСОБА_11, усвідомлюючи намір ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вчинити вищевказаний корупційний злочин, будучи зобов'язаним викрити їх злочинну діяльність, однак побоюючись подальших негативних наслідків по службі очолюваного відділу, до компетентних правоохоронних органів не звернувся, злочинні наміри останніх не викрив та вимушено погодився прийняти участь у вчиненні наступного умисного злочину.

У той же день, отримавши згоду ОСОБА_11 на вчинення злочину, ОСОБА_9 направив його до ОСОБА_10 для погодження з останнім питання контролю за одержанням неправомірної вигоди, надавши йому аркуш паперу з переліком визначених разом з ОСОБА_10 осіб, які повинні були надавати неправомірну вигоду, назвами закладів, в яких вони здійснювали підприємницьку діяльність, а також з зазначенням фіксованих сум грошових коштів (поборів), які вказані особи повинні були їм щомісячно надавати, через ОСОБА_11, як неправомірну вигоду.

Цього ж дня, ОСОБА_10, зустрівшись з ОСОБА_11, виконуючи свою частину спільного з ОСОБА_9 плану вчинення злочину, повідомив його про свою роль в одержанні неправомірної вигоди, яка полягала в здійсненні контролю за станом надання визначеними ним разом з ОСОБА_9 особами неправомірної вигоди, безпосередньому одержанні вказаних грошових коштів у повному обсязі від ОСОБА_11 та їх подальшого розподілу з ОСОБА_9

При цьому, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не повідомляли ОСОБА_11 про спосіб уникнення суб'єктами підприємницької діяльності перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання їм щомісячної неправомірної вигоди у вигляді фіксованих сум грошових коштів (поборів).

Усвідомлюючи ролі ОСОБА_9 і ОСОБА_10 в одержанні неправомірної вигоди, а також свою участь у вчиненні корупційного злочину, ОСОБА_11, використовуючи своє службове становище, переслідуючи інші особисті інтереси для усунення вищенаведених штучно створених перешкод у службовій діяльності відділу, протягом жовтня-листопада 2014 року та січня-лютого 2015 року особисто, а також залучивши підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36 та знайомих громадян ОСОБА_20, ОСОБА_37 та ОСОБА_38, вимушено зустрівся з ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, яким повідомив про можливість вплинути на уповноважених осіб з метою уникнення останніми перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання йому для подальшої передачі третім особам, щомісячно неправомірної вигоди у вигляді визначених останніми фіксованих сум грошових коштів.

У свою чергу ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, бажаючи уникнути перевірок їх діяльності з сторони керівництва прокуратури міста Краматорська Донецької області, погодилися передавати ОСОБА_11 для ОСОБА_9 і ОСОБА_10 неправомірну вигоду на вищевказаних умовах, про що повідомили ОСОБА_11

У подальшому, починаючи з листопада 2014 до квітня 2015 року включно, щомісячно, ОСОБА_11, діючи умисно, особисто або через підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36, а також знайомих громадян ОСОБА_20, ОСОБА_37 та ОСОБА_38, одержував від вищевказаних підприємців міста Краматорська неправомірну вигоду, яку передавав ОСОБА_9 і ОСОБА_10 за наступних обставин.

Так, в один із днів на початку листопада 2014 року, на початку грудня 2014 року, на початку січня, лютого 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_28 біля МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського, де останній здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 5 000,00 грн. щомісячно. При цьому, на початку березня 2015 року ОСОБА_36 при аналогічних обставинах отримав від ОСОБА_28 4 000,00 грн., а на початку квітня 2015 року 6 000,00 грн., всього отримавши за вказані 6 місяців грошові кошти у розмірі 30 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів у січні, лютому, березні 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_25 біля МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_18, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_28 і ОСОБА_25 грошові кошти ОСОБА_36 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 в адміністративних приміщеннях Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у м. Краматорську, разом на загальну суму 33 000,00 грн.

В той же час, судом встановлено, що 4 березня 2015 року о 10.42 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 3 800,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 2 800,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 218 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25.

Також, 6 квітня 2015 року о 10.23 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 7 000,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 6 000,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 216 цієї ж адміністративної будівлі.

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 6 квітня 2015 року в другій половині дня на сходах у приміщені прокуратури міста Краматорська Донецької області передав ОСОБА_10 отримані в той же день від ОСОБА_36 за ОСОБА_28 та ОСОБА_25 наведені грошові кошти у розмірі 7 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку лютого та на початку березня 2015 року ОСОБА_11 діючи на виконання поставленої ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, особисто прибував до пивного бару - МАФ за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_15, де здійснювала підприємницьку діяльність ОСОБА_23 та одержав від останньої неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 200,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 2 400,00 грн.

Далі, в один із днів на початку січня, на початку лютого та на початку березня 2015 року ОСОБА_17 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_26 біля будинку № 20 по вул. Б. Хмельницького у місті Краматорську, де мешкає останній, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 4 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 12 000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_26 грошові кошти ОСОБА_37 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, разом на загальну суму 12 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів наприкінці лютого та березня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_19 біля пивного бару "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12, де остання здійснювала підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрівся з ОСОБА_22 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 3 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 7 000,00 грн.

Більш того, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_21 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_85" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 2 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 4 000,00 грн.

Окрім цього, в один із днів наприкінці лютого та наприкінці березня

2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_18 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_6" за адресою: АДРЕСА_10, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 8 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 16 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25, у місті Краматорську, особисто одержував від ОСОБА_20 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а також одержував від останнього грошові кошти отримані ним від ОСОБА_19, ОСОБА_22, ОСОБА_21 та ОСОБА_18, всього одержавши від ОСОБА_20 та вказаних громадян за вказаний період у розмірі 33 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку березня 2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будинку № 18 по вул. Паркова у м. Краматорську, а також 3 квітня 2015 року, поблизу будівлі ДАІ міста Краматорська ГУМВС України в Донецькій області по вул. Лазо, 5 у місті Краматорську, особисто одержав від ОСОБА_24 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього за вказаний період у розмірі 3 000,00 грн.

Далі, 12 березня 2015 року близько 14.00 години, ОСОБА_11, прибувши до МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_20, де здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_30, особисто одержав від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі 600,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 14 880,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 30 березня 2015 року о 16 год. 29 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому грошові кошти у розмірі 600,00 доларів США, які 12 березня 2015 року отримав від ОСОБА_30

Окрім цього, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_38 за дорученням ОСОБА_11 зустрічалась з ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 на ринку "Каба", розташованому у місті Краматорську по вул. Залізничній, та одержувала від них на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі по 100,00 доларів США з кожного щомісячно, а всього за вказаний період - 800,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 19 840,00 грн.).

Одержані від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 грошові кошти ОСОБА_38 одразу щомісячно, в один із днів на початку березня та 2 квітня 2015 року передала ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, а всього на суму 800,00 доларів США (19 840,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 2 квітня 2015 року о 15 год. 26 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому грошові кошти у розмірі 400,00 доларів США, які заздалегідь отримав від ОСОБА_38 за ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34

Також, ОСОБА_11, діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 23 березня 2015 року о 17 год. 10 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому частину грошових коштів у розмірі 1 500,00 грн. заздалегідь отриманих від невстановлених судом суб'єктів підприємницької діяльності.

Всього за період з листопада 2014 по квітень 2015 року ОСОБА_11, діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, за вищевказаних обставин одержав від осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську Донецької області неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн.), всього загальною сумою 118 120,00 грн.

Відтак, ОСОБА_10 на виконання спільного з ОСОБА_9 злочинного плану, діючи умисно, з єдиним злочинним наміром та відповідно до відведеної йому ролі, кожного місяця у період з листопада 2014 року по квітень 2015 року, одержував від ОСОБА_11 у службовому кабінеті та в інших приміщеннях прокуратури міста Краматорська по вул. Румянцева, 4 у місті Краматорську Донецької області, вищевказані заздалегідь отримані останнім від визначених громадян грошові кошти.

У свою чергу ОСОБА_10, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9, одразу ж після одержання наведених грошових коштів через ОСОБА_11, розподіляв їх між собою та ОСОБА_9

Зокрема, 2 квітня 2015 року о 15.56 год. ОСОБА_10 передав ОСОБА_9 у своєму службовому кабінеті прокуратури міста Краматорська по вул. Румянцева, 4, місті Краматорськ Донецької області, частину з наведеної неправомірної вигоди отриману через ОСОБА_11 у розмірі 200,00 доларів США.

Судом встановлено, що ОСОБА_10, реалізуючи спільний злочинний намір та діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9, перебуваючи у власному службовому кабінеті та інших приміщеннях прокуратури міста Краматорська Донецької області по вул. Румянцева, 4, місті Краматорськ Донецької області, в період з листопада 2014 по квітень 2015 року, розподілив між собою та ОСОБА_9 отримані через ОСОБА_11 від визначених ними осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, вищевказані грошові кошти в загальному розмірі 118 120,00 грн., що у 100 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідно до ч. 1 Примітки ст. 368 КК України є значним розміром, якими останні розпорядилися на власний розсуд.

Вказані грошові кошти в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн.), в загальному розмірі 118 120,00 грн. ОСОБА_9 та ОСОБА_10 діючи за попередньою змовою одержали в якості неправомірної вигоди за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

ОСОБА_10 працював в органах прокуратури України з липня 2001 року, наказом Генерального прокурора України від 1 жовтня 2014 року № 1692-к його було призначено на посаду заступника прокурора міста Краматорська Донецької області, у зв'язку з чим він, відповідно до пункту 2 примітки до статті 368 КК України, є службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про прокуратуру" ОСОБА_10, як прокурор місцевого рівня, зобов'язаний був спрямовувати діяльність прокуратури на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань гарантованих Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод людини та громадянина, та інтересів держави.

Низкою наказів прокурора міста Краматорська Донецької області (№ 36вн-14 від 14 липня 2014 року, № 5вн-15 від 19 січня 2015 року, № 20вн-15 від 16 лютого 2015 року) про розподіл службових обов'язків між працівниками прокуратури міста Краматорська Донецької області, на ОСОБА_10, як заступника вказаного прокурора, покладені наступні повноваження та обов'язки, зокрема:

- нагляд за додержанням вимог законодавства при прийомі, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до ЄРДР працівниками Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області;

- призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях слідчих СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області;

- нагляд за додержанням законів ДПІ у місті Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області при провадженні оперативно-розшукової діяльності; нагляд при проведенні досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, у кримінальних провадженнях, також з ознаками корупції, слідчими СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області; нагляд за додержанням вимог законодавства при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до ЄРДР працівниками СВ фінансових розслідувань ДПІ у місті Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області;

- нагляд за додержанням законів у сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до наказу Генерального прокурора України № 10гн-2013 "Про організацію діяльності органів прокуратури у сфері запобігання та протидії корупції".

ОСОБА_10, призначаючись на посаду прокурора, відповідно до вимог статті 46 Закону України "Про прокуратуру" присягнув народу України неухильно додержуватися Конституції та законів України, міжнародних зобов'язань України; сумлінно виконувати свої службові обов'язки, сприяти утвердженню верховенства права, законності та правопорядку; захищати права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави; бути принциповим, чесно, сумлінно і неупереджено виконувати свої обов'язки, з гідністю нести високе звання працівника прокуратури.

Перебуваючи на вказаній посаді ОСОБА_10 знав та розумів обов'язкові вимоги щодо професійної діяльності прокурора, передбачені статтею 2 Дисциплінарного статуту прокуратури України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 06 листопада 1991 № 1796-XII, відповідно до яких, як працівник прокуратури повинен був мати високі моральні якості, бути принциповими і непримиренними до порушень законів, поєднувати виконання своїх професійних обов'язків з громадянською мужністю, справедливістю та непідкупністю; особисто суворо додержуватися вимог закону, виявляти ініціативу в роботі, підвищувати її якість та ефективність; сприяти своєю діяльністю утвердженню верховенства закону, забезпеченню демократії, формуванню равосвідомості громадян, поваги до законів, норм та правил суспільного життя.

Відповідно до вимог статей 5, 6, 10, 15, 16, 18, 22, 27 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, схваленого Всеукраїнською конференцією працівників прокуратури та затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28 листопада 2012 року № 123, ОСОБА_10 при здійсненні повноважень прокурора зобов'язаний був діяти законно та в межах своєї компетенції, своєчасно вживати вичерпних заходів до усунення порушень закону, від кого б вони не виходили; ставитися до громадян справедливо, уважно, доброзичливо та неупереджено згідно із загальнолюдськими принципами моралі; своєю самовідданістю, неупередженістю, сумлінним виконанням службових обов'язків сприяти підвищенню авторитету прокуратури та зміцненню довіри громадян до неї; при виконанні службових обов'язків дотримуватися загальноприйнятих норм моралі та поведінки, бути взірцем добропорядності, вихованості і культури; неухильно дотримуватись обмежень і заборон, передбачених антикорупційним законодавством, не допускати будь-яких проявів корупції; не використовувати своє службове становище в особистих інтересах або в інтересах інших осіб; при з'ясуванні будь-яких обставин з представниками правоохоронних і контролюючих органів не використовувати свій службовий статус; у взаємовідносинах із співробітниками правоохоронних органів бути коректним, тактовно та виважено виявляти вимогливість і принциповість, що базуються на вимогах закону; не спонукати підпорядкованих працівників до виконання доручень, які виходять за межі їх службових обов'язків, та до вчинення протиправних дій.

В силу наявного досвіду роботи в органах прокуратури ОСОБА_10 знав та розумів, що вимогами статей 4, 6, 8 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 7 квітня 2011 року №3206-VI (станом на 14 жовтня 2014 року), статей 3 і 22 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, статей 2 і 16 Закону України "Про правила етичної поведінки" від 17 травня 2012 року № 4722-VI (станом на 26 квітня 2015 року), посадовим та службовим особам органів прокуратури заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб; безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.

Незважаючи на обізнаність з вимогами вищевказаного законодавства та обов'язок їх дотримуватися, перебуваючи на посаді заступника прокурора міста Краматорська Донецької області ОСОБА_10 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з корисливим мотивом, використовуючи службове становище усупереч інтересам служби, вчинив корупційний злочин, а саме - одержав, як службова особа, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірну вигоду у значному розмірі для себе та третьої особи за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої йому влади та службового становища, за наступних обставин.

Так, в один із днів у вересні 2014 року ОСОБА_10 разом з прокурором міста Краматорська Донецької області ОСОБА_9 за невстановлених судом обставин вступили у злочинну змову на особисте незаконне збагачення шляхом систематичного одержання від осіб, які займаються підприємницькою діяльністю на території міста Краматорська, неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

При цьому, ОСОБА_10 і ОСОБА_9 достовірно знали, що вимогами статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Також, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміли, що вимогами ст. 8 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

У свою чергу, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 були обізнані з тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року № 408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Разом з цим ОСОБА_10 і ОСОБА_9 усвідомлювали, що відповідно до своїх службових повноважень, визначених статтею 121 Конституції України, статтями 1, 4, 5, 8, 10, 19-21, 23, 24, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону від 5 листопада 1993 року з наступними змінами), положеннями статей 250 та 290 КУпАП (в редакції Закону від 7 грудня 1984 року з наступними змінами), п. 6 ст. 36 КПК України (в редакції Закону від 13 квітня 2012 року з наступними змінами) вони мають можливість самостійно призначити перевірку та вжити інших заходів для проведення перевірок діяльності вказаних громадян на відповідність вимогам законодавства, зокрема, шляхом:

- здійснення нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами у формі представництва в суді;

- самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення вищевказаними особами кримінального правопорушення, внесення цих даних до ЄРДР та здійснення процесуального керівництва у вказаних кримінальних провадженнях;

- іншими адміністративно-правовими та кримінально-правовими засобами.

При цьому, ОСОБА_10 в один із днів вересня 2014 року, отримавши згоду ОСОБА_9 на вчинення вказаного злочину, разом з останнім спільно визначили коло осіб, відносно яких вони спланували щомісячно одержувати неправомірну вигоду матеріального характеру, розмір та послідовність її отримання, зокрема:

- від ОСОБА_18, який здійснює підприємницьку діяльність у магазинах "ІНФОРМАЦІЯ_4" за адресою: АДРЕСА_8; "ІНФОРМАЦІЯ_5" - місто Краматорськ, АДРЕСА_21; "ІНФОРМАЦІЯ_6" - АДРЕСА_10; "ІНФОРМАЦІЯ_7" - АДРЕСА_11 - у розмірі 8 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_19, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_20, який здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_9" на території ТОВ "Колгоспний ринок" по вул. Парковій у

місті Краматорську - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_21, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_10" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13 - у розмірі 2 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_22, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_14, а також у кіоску - малій архітектурній формі (далі - МАФ) "ІНФОРМАЦІЯ_12" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17 - у розмірі 3 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_23, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі - МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_15 - у розмірі 1 200,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_24, який здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_13" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_16 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_25, який здійснює підприємницьку діяльність у МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_18 - у розмірі 1 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_26, який здійснює підприємницьку діяльність у кіосках на території ТОВ "Критий ринок" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_19 та у кіосках на території ринку ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 - у розмірі 4 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_28, який здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29 у МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського - у розмірі 5 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_30, яка здійснює підприємницьку діяльність у МАФ за адресою: міста Краматорськ, АДРЕСА_20 - у розмірі 600,00 доларів США щомісячно;

- від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, які здійснюють підприємницьку діяльність у МАФах на території ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 -по 100,00 доларів США щомісячно від кожного.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_9, використовуючи засоби конспірації намагаючись приховати свої наступні злочинні дії, унеможливити особистий контакт з особами, які будуть надавати неправомірну вигоду та уникнути кримінальної відповідальності, використали свої службові повноваження, штучно створивши перешкоди у службовій діяльності начальника відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області ОСОБА_11, який через займану посаду, знаходився від них у службовій залежності, з метою його залучення до реалізації їх злочинного плану.

В той же час, ОСОБА_10 і ОСОБА_9 достовірно знали, що відповідно до своїх функціональних обов'язків, затверджених начальником Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області 29 жовтня 2013 року, ОСОБА_11, як начальник вищевказаного відділу зобов'язаний, зокрема:

- збирати, систематизувати, аналізувати оперативну та іншу інформацію стосовно попередження та викриття злочинів у сфері економіки, вживати заходів для з'ясування такої інформації, заслуховувати звіти підлеглих про результати роботи з цих питань;

- здійснювати особистий прийом громадян з питань, пов'язаних з діяльністю підрозділу, розглядати скарги, заяви, листи громадян та іншу кореспонденцію, що надходить;

- забезпечувати організацію проведення оперативно-розшукових заходів щодо документування фактів хабарництва та інших злочинів у сфері економіки, безпосередньо брати участь у розробленні планів оперативно-розшукових заходів;

- за дорученням керівництва Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області представляти в органах виконавчої влади, судах та прокуратурі інтереси підрозділу з питань, що належать до його компетенції.

Далі на виконання свого злочинного наміру, ОСОБА_10 разом з

ОСОБА_9 розподілили ролі та розробили спільний план своїх злочинних дій, за яким ОСОБА_9, як виконавець, повинен був примусити ОСОБА_11 зустрітися з вищевказаними особами, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську та спонукати їх в подальшому систематично надавати щомісячно таку неправомірну вигоду ОСОБА_9 і ОСОБА_10, як керівникам прокуратури міста Краматорська за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства. При цьому, ОСОБА_11 одержані в якості неправомірної вигоди грошові кошти повинен був передавати в повному обсязі ОСОБА_10 для подальшого їх розподілу з ОСОБА_35

У свою чергу, ОСОБА_10 на виконання спільного з ОСОБА_9 злочинного плану, діючи як співвиконавець, повинен був контролювати дії ОСОБА_11 щодо одержання від визначених ними осіб щомісяця неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів, особисто одержувати такі грошові кошти від ОСОБА_11, розподіляти їх між собою та ОСОБА_9, а також отримувати від ОСОБА_11 інформацію про осіб, які відмовилися надавати неправомірну вигоду з метою розроблення разом з ОСОБА_9 додаткових заходів щодо примушення останніх до вчинення таких дій.

Надалі, ОСОБА_10 разом із ОСОБА_9, реалізуючи свої злочинні наміри, протягом 4 кварталу 2014 року неодноразово використовували своє службове становище та шляхом надання вказівок підлеглим працівникам прокуратури міста Краматорська - процесуальним керівникам у кримінальних провадженнях, відомості про які були внесені до ЄРДР за матеріалами відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області, умисно штучно створили умови, за яких показники роботи даного оперативного підрозділу суттєво знизилися.

У такий спосіб ОСОБА_10І разом з ОСОБА_9 шляхом штучно створених перешкод у роботі відділу змусили ОСОБА_11, як керівника вищевказаного структурного підрозділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, в один із днів наприкінці вересня 2014 року прибути на прийом до ОСОБА_9, як прокурора міста Краматорська Донецької області, для з'ясування причини з'явлення наведених перешкод у роботі та шляхів їх вирішення.

У ході цієї зустрічі ОСОБА_9, діючи спільно за попередньою змовою з ОСОБА_10, переслідуючи корисливий мотив на незаконне збагачення за рахунок чужого майна, повідомив ОСОБА_11 про можливість усунення перешкоди в діяльності очолюваного ним оперативного підрозділу, за умови переконання ним ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 до необхідності надання ними систематичної неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів керівництву прокуратури міста Краматорська Донецької області, тобто ОСОБА_35 і ОСОБА_10

У свою чергу, ОСОБА_11, усвідомлюючи намір ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вчинити вищевказаний корупційний злочин, будучи зобов'язаним викрити їх злочинну діяльність, однак побоюючись подальших негативних наслідків по службі очолюваного відділу, до компетентних правоохоронних органів не звернувся, злочинні наміри останніх не викрив та вимушено погодився прийняти участь у вчиненні наступного умисного злочину.

У той же день, отримавши згоду ОСОБА_11 на вчинення злочину, ОСОБА_9 направив його до ОСОБА_10 для погодження з останнім питання контролю за одержанням неправомірної вигоди, надавши йому аркуш паперу з переліком визначених разом з ОСОБА_10 осіб, які повинні були надавати неправомірну вигоду, назвами закладів, в яких вони здійснювали підприємницьку діяльність, а також з зазначенням фіксованих сум грошових коштів, які вказані особи повинні були їм щомісячно надавати, через ОСОБА_11, як неправомірну вигоду.

Цього ж дня, ОСОБА_10, зустрівшись з ОСОБА_11, виконуючи свою частину спільного з ОСОБА_9 плану вчинення злочину, повідомив його про свою роль в одержанні неправомірної вигоди, яка полягала в здійсненні контролю за станом надання визначеними ним разом з ОСОБА_9 особами неправомірної вигоди, безпосередньому одержанні вказаних грошових коштів у повному обсязі від ОСОБА_11 та їх подальшого розподілу з ОСОБА_9

При цьому, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не повідомляли ОСОБА_11 про спосіб уникнення суб'єктами підприємницької діяльності перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання їм щомісячної неправомірної вигоди у вигляді фіксованих сум грошових коштів.

Усвідомлюючи ролі ОСОБА_9 і ОСОБА_10 в одержанні неправомірної вигоди, а також свою участь у вчиненні корупційного злочину, ОСОБА_11, використовуючи своє службове становище, переслідуючи інші особисті інтереси для усунення вищенаведених штучно створених перешкод у службовій діяльності відділу, протягом жовтня-листопада 2014 року та січня-лютого 2015 року особисто, а також залучивши підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36 та знайомих громадян ОСОБА_20, ОСОБА_37 та ОСОБА_38, вимушено зустрівся з ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, яким повідомив про можливість вплинути на уповноважених осіб з метою уникнення останніми перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання йому для подальшої передачі третім особам, щомісячно неправомірної вигоди у вигляді визначених останніми фіксованих сум грошових коштів.

У свою чергу ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, бажаючи уникнути перевірок їх діяльності з сторони керівництва прокуратури міста Краматорська Донецької області, погодилися передавати ОСОБА_11 для ОСОБА_9 і ОСОБА_10 неправомірну вигоду на вищевказаних умовах, про що повідомили ОСОБА_11

У подальшому, починаючи з листопада 2014 до квітня 2015 року включно, щомісячно, ОСОБА_11, діючи умисно за попередньою змовою з ОСОБА_10 та ОСОБА_9, особисто або через підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36, а також знайомих громадян ОСОБА_20 і ОСОБА_37, одержував від вищевказаних підприємців міста Краматорська неправомірну вигоду, яку передавав ОСОБА_10 і ОСОБА_9 за наступних обставин.

Так, в один із днів на початку листопада 2014 року, на початку грудня 2014 року, на початку січня, лютого 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_28 біля МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського, де останній здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 5 000,00 грн. щомісячно. При цьому, на початку березня 2015 року ОСОБА_36 при аналогічних обставинах отримав від ОСОБА_28 4 000,00 грн., а на початку квітня 2015 року 6 000,00 грн., всього отримавши за вказані 6 місяців грошові кошти у розмірі 30 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів у січні, лютому, березні 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_25 біля МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_18, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_28 і ОСОБА_25 грошові кошти ОСОБА_36 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 в адміністративних приміщеннях Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у м. Краматорську, разом на загальну суму 33 000,00 грн.

В той же час, судом встановлено, що 4 березня 2015 року о 10.42 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 3 800,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 2 800,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 218 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25.

Також, 6 квітня 2015 року о 10.23 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 7 000,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 6 000,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 216 цієї ж адміністративної будівлі.

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 6 квітня 2015 року в другій половині дня на сходах у приміщені прокуратури міста Краматорська Донецької області передав ОСОБА_10 отримані в той же день від ОСОБА_36 за ОСОБА_28 та ОСОБА_25 грошові кошти у розмірі 7 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку лютого та на початку березня 2015 року ОСОБА_11 діючи на виконання поставленої ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, особисто прибував до пивного бару - МАФ за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_15, де здійснювала підприємницьку діяльність ОСОБА_23 та одержав від останньої неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 200,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 2 400,00 грн.

Далі, в один із днів на початку січня, на початку лютого та на початку березня 2015 року ОСОБА_17 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_26 біля будинку № 20 по вул. Б. Хмельницького у місті Краматорську, де мешкає останній, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 4 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 12 000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_26 грошові кошти ОСОБА_37 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, разом на загальну суму 12 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів наприкінці лютого та березня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_19 біля пивного бару "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12, де остання здійснювала підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_22 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 3 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 7 000,00 грн.

Більш того, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_21 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_85" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 2 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 4 000,00 грн.

Окрім цього, в один із днів наприкінці лютого та наприкінці березня

2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_18 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_6" за адресою: АДРЕСА_10, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 8 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 16 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25, у місті Краматорську, особисто одержував від ОСОБА_20 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а також одержував від останнього грошові кошти отримані ним від ОСОБА_19, ОСОБА_22, ОСОБА_21 та ОСОБА_18, всього одержавши від ОСОБА_20 та вказаних громадян за вказаний період у розмірі 33 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку березня 2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будинку № 18 по вул. Паркова у м. Краматорську, а також 3 квітня 2015 року, поблизу будівлі ДАІ міста Краматорська ГУМВС України в Донецькій області по вул. Лазо, 5 у місті Краматорську, особисто одержав від ОСОБА_24 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього за вказаний період у розмірі 3 000,00 грн.

Далі, 12 березня 2015 року близько 14.00 години, ОСОБА_11, прибувши до МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_20, де здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_30, особисто одержав від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі 600,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 14 880,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 30 березня 2015 року о 16 год. 29 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_39 передав останньому грошові кошти у розмірі 600,00 доларів США, які 12 березня 2015 року отримав від ОСОБА_30

Окрім цього, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_38 за дорученням ОСОБА_11 зустрічалась з ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 на ринку "Каба", розташованому у місті Краматорську по вул. Залізничній, та одержувала від них на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі по 100,00 доларів США з кожного щомісячно, а всього за вказаний період - 800,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 19 840,00 грн.).

Одержані від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 грошові кошти ОСОБА_38 одразу щомісячно, в один із днів на початку березня та 2 квітня 2015 року передала ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, а всього на суму 800,00 доларів США (19 840,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 2 квітня 2015 року о 15 год. 26 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому грошові кошти у розмірі 400,00 доларів США, які заздалегідь отримав від ОСОБА_38 за ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34

Також, ОСОБА_11, діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 23 березня 2015 року о 17 год. 10 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому частину грошових коштів у розмірі 1 500,00 грн. заздалегідь отриманих від невстановлених судом суб'єктів підприємницької діяльності.

Всього за період з листопада 2014 по квітень 2015 року ОСОБА_11, діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, за вищевказаних обставин одержав від осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську Донецької області неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн.), всього загальною сумою 118 120,00 грн.

Відтак, ОСОБА_10 на виконання спільного з ОСОБА_9 злочинного плану, діючи умисно, з єдиним злочинним наміром та відповідно до відведеної йому ролі, кожного місяця у період з листопада 2014 року по квітень 2015 року, одержував від ОСОБА_11 у службовому кабінеті та в інших приміщеннях прокуратури міста Краматорська по вул. Румянцева, 4 у місті Краматорську Донецької області, вищевказані заздалегідь отримані останнім від визначених громадян грошові кошти.

У свою чергу ОСОБА_10, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9, одразу ж після одержання наведених грошових коштів через ОСОБА_11, розподіляв їх між собою та ОСОБА_9

Зокрема, 2 квітня 2015 року о 15.56 год. ОСОБА_10 передав ОСОБА_9 у своєму службовому кабінеті прокуратури міста Краматорська по вул. Румянцева, 4, місті Краматорськ Донецької області, частину з наведеної неправомірної вигоди отриману через ОСОБА_11 у розмірі 200,00 доларів США.

Взагалі ОСОБА_10, реалізуючи спільний злочинний намір та діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9, перебуваючи у власному службовому кабінеті та інших приміщеннях прокуратури міста Краматорська Донецької області по вул. Румянцева, 4, місті Краматорськ Донецької області, в період з листопада 2014 по квітень 2015 року, за невстановлених судом обставин розподілив між собою та ОСОБА_9 отримані через ОСОБА_11 від визначених ними осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, вищевказані грошові кошти в загальному розмірі 118 120,00 грн., що у 100 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідно до ч. 1 Примітки ст. 368 КК України є значним розміром, якими останні розпорядилися на власний розсуд.

Вказані грошові кошти в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн.), в загальному розмірі 118 120,00 грн. ОСОБА_10 та ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою одержали в якості неправомірної вигоди за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

ОСОБА_11 працював в органах МВС України з серпня 2005 року, наказом ГУ МВС в Донецькій області від 25 вересня 2013 року № 432о/с його було призначено на посаду начальника сектору Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Краматорського міського відділу ГУ МВС України в Донецькій області, має спеціальне звання майор міліції та відповідно до положень ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» є службовою особою - працівником правоохоронного органу, яка наділена організаційно - розпорядчими та адміністративно господарськими функціями.

Відповідно до статей 2 та 5 Закону України «Про міліцію» ОСОБА_11, як керівник сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУ МВС України в Донецькій області зобов'язаний виконувати свої завдання неупереджено, у точній відповідності з Законом, спрямовувати діяльність сектору на забезпечення захисту прав і законних інтересів громадян , виявлення, запобігання та припинення правопорушень, участі у їх розкритті, при цьому ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції.

Згідно вимог пунктів 2.2 та 4.1 Правил поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, затвердженого наказом МВС України № 155 від 22 лютого 2012 року (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2012 року за № 628/20941, далі - Правила), ОСОБА_11 при здійсненні повноважень керівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУ МВС України в Донецькій області зобов'язаний безумовно виконувати визначені Законами України завдання працівника міліції щодо забезпечення законності, бути прикладом зразкового дотримання вимог службової дисципліни в професійній діяльності, залишатися за будь-яких обставин чесним, непідкупним та відданим інтересам служби.

Положеннями пунктів 7.2 та 7.3 Правил визначено, що ОСОБА_11, як працівник органів внутрішніх справ зобов'язаний неухильно дотримуватись обмежень і заборон, передбачених антикорупційним законодавством, уникати дій, які можуть бути сприйняті як підстава підозрювати його в корупції, своєю поведінкою демонструвати, що не терпить будь-яких її проявів, відкидає пропозиції про незаконні послуги та при найменших ознаках корумпованої поведінки інших осіб інформує керівника свого структурного підрозділу.

В силу наявного досвіду роботи в органах внутрішніх справ ОСОБА_11 знав та розумів, що вимогами статей 4, 6, 8 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 07 квітня 2011 року №3206-VI (станом на 14 жовтня 2014 року), статей 3 і 22 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, посадовим та службовим особам органів внутрішніх справ заборонено застосовувати своє становище для одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб; безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.

Незважаючи на обізнаність з вимогами вищевказаного законодавства та обов'язок їх дотримуватися, перебуваючи на посаді керівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУ МВС України в Донецькій області усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його наслідки та бажаючи їх настання, діючи в інших особистих інтересах, використовуючи службове становище усупереч інтересам служби, вчинив корупційний злочин, а саме - одержання, неправомірної вигоди для третіх осіб за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за наступних обставин.

Так, наказами Генерального прокурора України від 11 квітня 2014 року

№ 591-к та 1 жовтня 2014 року № 1692-к ОСОБА_9 призначений на посаду прокурора міста Краматорська Донецької області, ОСОБА_10 відповідно заступником прокурора міста Краматорська Донецької області, відтак ОСОБА_9 та ОСОБА_10 за вказаними посадами згідно закону України «Про запобігання корупції» у контексті примітки до ст. 369-2 КК України, на час вчинення злочину, були особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

В один із днів у вересні 2014 року ОСОБА_9 разом із заступником прокурора міста Краматорська Донецької області ОСОБА_10 за невстановлених судом обставин вступили у злочинну змову на особисте незаконне збагачення шляхом систематичного одержання від осіб, які займаються підприємницькою діяльністю на території міста Краматорська Донецької області, неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

При цьому, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 достовірно знали, що вимогами статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Також, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміли, що вимогами ст. 8 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

У свою чергу ОСОБА_9 та ОСОБА_10 були обізнані з тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року № 408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Разом з цим, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 усвідомлювали, що відповідно до своїх службових повноважень, визначених статтею 121 Конституції України, статтями 1, 4, 5, 8, 10, 19-21, 23, 24, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону від 5 листопада 1993 року з наступними змінами), положеннями статей 250 та 290 КУпАП (в редакції Закону від 7 грудня 1984 року з наступними змінами), п.6 ч.2 ст. 36 КПК України (в редакції Закону від 13 квітня 2012 року з наступними змінами) кожен з них мав можливість самостійно призначити перевірки та вживати інших заходів для проведення перевірок діяльності вказаних громадян на відповідність вимогам законодавства зокрема, шляхом:

- здійснення нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами у формі представництва в суді;

- самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення вищевказаними особами кримінального правопорушення, внесення цих даних до ЄРДР та здійснення процесуального керівництва у вказаних кримінальних провадженнях;

- іншими адміністративно-правовими та кримінально-правовими засобами.

При цьому, ОСОБА_9 в один із днів вересня 2014 року, отримавши згоду ОСОБА_10 на вчинення вказаного злочину, разом з останнім спільно визначили коло осіб, відносно яких вони спланували щомісячно одержувати неправомірну вигоду матеріального характеру, розмір та послідовність її отримання, зокрема:

- від ОСОБА_18, який здійснює підприємницьку діяльність у магазинах "ІНФОРМАЦІЯ_4" за адресою: АДРЕСА_8; "ІНФОРМАЦІЯ_5" - АДРЕСА_9; "ІНФОРМАЦІЯ_6" - АДРЕСА_10; "ІНФОРМАЦІЯ_7" АДРЕСА_11 - у розмірі 8 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_19, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_20, який здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі "ІНФОРМАЦІЯ_9" на території ТОВ "Колгоспний ринок" по вул. Парковій у місті Краматорську - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_21, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_10" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13 - у розмірі 2 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_22, яка здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_14, а також у кіоску - малій архітектурній формі (далі - МАФ) "ІНФОРМАЦІЯ_12" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17 - у розмірі 3 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_23, яка здійснює підприємницьку діяльність у пивному барі - МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_15 - у розмірі 1 200,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_24, який здійснює підприємницьку діяльність у магазині "ІНФОРМАЦІЯ_13" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_16 - у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_25, який здійснює підприємницьку діяльність у МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_18 - у розмірі 1 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_26, який здійснює підприємницьку діяльність у кіосках на території ТОВ "Критий ринок" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_19 та у кіосках на території ринку ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 - у розмірі 4 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_28, який здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29 у МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського - у розмірі 5 000,00 грн. щомісячно;

- від ОСОБА_30, яка здійснює підприємницьку діяльність у МАФ за адресою: міста Краматорськ, АДРЕСА_20 - у розмірі 600,00 доларів США щомісячно;

- від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, які здійснюють підприємницьку діяльність у МАФах на території ТОВ "Ринок "Солов'їна роща" за адресою: місто Краматорськ, вул. Вокзальна, 1 -по 100,00 доларів США щомісячно від кожного.

При цьому, ОСОБА_9 і ОСОБА_10, використовуючи засоби конспірації, намагаючись приховати свої наступні злочинні дії та унеможливити особистий контакт з особами, від яких будуть одержувати неправомірну вигоду, для уникнення кримінальної відповідальності, використали свої службові повноваження, штучно створивши перешкоди у службовій діяльності начальника відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області ОСОБА_11, який через займану посаду, знаходився від них у службовій залежності, з метою його залучення до реалізації їх злочинного плану.

В той же час, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 достовірно знали, що відповідно до своїх функціональних обов'язків, затверджених начальником Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області 29 жовтня 2013 року, ОСОБА_11, як начальник вищевказаного відділу зобов'язаний, зокрема:

- збирати, систематизувати, аналізувати оперативну та іншу інформацію стосовно попередження та викриття злочинів у сфері економіки, вживати заходів для з'ясування такої інформації, заслуховувати звіти підлеглих про результати роботи з цих питань;

- здійснювати особистий прийом громадян з питань, пов'язаних з діяльністю підрозділу, розглядати скарги, заяви, листи громадян та іншу кореспонденцію, що надходить;

- забезпечувати організацію проведення оперативно-розшукових заходів щодо документування фактів хабарництва та інших злочинів у сфері економіки, безпосередньо брати участь у розробленні планів оперативно-розшукових заходів;

- за дорученням керівництва Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області представляти в органах виконавчої влади, судах та прокуратурі інтереси підрозділу з питань, що належать до його компетенції.

Далі на виконання свого злочинного наміру, ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10 розподілили ролі та розробили спільний план своїх злочинних дій, за яким ОСОБА_9, як виконавець, повинен був примусити ОСОБА_11 зустрітися з вищевказаними особами, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську та спонукати їх в подальшому систематично надавати щомісячно таку неправомірну вигоду ОСОБА_9 і ОСОБА_10, як керівникам прокуратури міста Краматорська за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства. При цьому, одержані в якості неправомірної вигоди грошові кошти ОСОБА_11 повинен був передавати в повному обсязі ОСОБА_10 для подальшого їх розподілу з ОСОБА_35

У свою чергу, ОСОБА_10 на виконання спільного з ОСОБА_9 злочинного плану, діючи як співвиконавець, повинен був контролювати дії ОСОБА_11 щодо одержання від визначених ними осіб щомісяця неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів, особисто одержувати такі грошові кошти від ОСОБА_11, розподіляти їх між собою та ОСОБА_9, а також отримувати від ОСОБА_11 інформацію про осіб, які відмовилися надавати неправомірну вигоду з метою розроблення разом з ОСОБА_9 додаткових заходів щодо примушення останніх до вчинення таких дій.

Надалі, ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10, реалізуючи свої злочинні наміри, протягом 4 кварталу 2014 року неодноразово використовували своє службове становище та шляхом надання вказівок підлеглим працівникам прокуратури міста Краматорська - процесуальним керівникам у кримінальних провадженнях, відомості про які були внесені до ЄРДР за матеріалами відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області, умисно штучно створили умови, за яких показники роботи даного оперативного підрозділу суттєво знизилися.

У такий спосіб ОСОБА_9 разом з ОСОБА_10 шляхом штучно створених перешкод у роботі відділу змусили ОСОБА_11, як керівника вищевказаного структурного підрозділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, в один із днів наприкінці вересня 2014 року прибути на прийом до ОСОБА_9, як прокурора міста Краматорська Донецької області, для з'ясування причини з'явлення наведених перешкод у роботі та шляхів їх вирішення.

У ході цієї зустрічі ОСОБА_9, діючи спільно за попередньою змовою з ОСОБА_10, переслідуючи корисливий мотив на незаконне збагачення за рахунок чужого майна, повідомив ОСОБА_11 про можливість усунення перешкоди в діяльності очолюваного ним оперативного підрозділу, за умови переконання ним ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 до необхідності надання ними систематичної неправомірної вигоди у вигляді щомісячної фіксованої суми грошових коштів керівництву прокуратури міста Краматорська Донецької області, тобто ОСОБА_35 і ОСОБА_10

У свою чергу, ОСОБА_11, усвідомлюючи намір ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вчинити вищевказаний корупційний злочин, будучи зобов'язаним викрити їх злочинну діяльність, однак побоюючись подальших негативних наслідків по службі очолюваного відділу, до компетентних правоохоронних органів не звернувся, злочинні наміри останніх не викрив та вимушено погодився прийняти участь у вчиненні наступного умисного злочину.

У подальшому, ОСОБА_11 будучи службовою особою, використовуючи службове становище, діючи умисно з єдиним злочинним наміром, з інших особистих інтересів для усунення вищенаведених штучно створених перешкод у службовій діяльності відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, на виконання вимоги ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у період з листопада 2014 по квітень 2015 року одержував для них неправомірну вигоду матеріального характеру від окремих осіб за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

У той же день, отримавши згоду ОСОБА_11 на вчинення злочину, ОСОБА_9 направив його до ОСОБА_10 для погодження з останнім питання контролю за одержанням неправомірної вигоди, надавши йому аркуш паперу з переліком визначених разом з ОСОБА_10 осіб, які повинні були надавати неправомірну вигоду, назвами закладів, в яких вони здійснювали підприємницьку діяльність, а також з зазначенням фіксованих сум грошових коштів, які вказані особи повинні були їм щомісячно надавати, через ОСОБА_11, як неправомірну вигоду.

Цього ж дня, ОСОБА_10, зустрівшись з ОСОБА_11, виконуючи свою частину спільного з ОСОБА_9 плану вчинення злочину, повідомив його про свою роль в одержанні неправомірної вигоди, яка полягала в здійсненні контролю за станом надання визначеними ним разом з ОСОБА_9 особами неправомірної вигоди, безпосередньому одержанні вказаних грошових коштів у повному обсязі від ОСОБА_11 та їх подальшого розподілу з ОСОБА_9

При цьому, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не повідомляли ОСОБА_11 про спосіб уникнення суб'єктами підприємницької діяльності перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання їм щомісячної неправомірної вигоди у вигляді фіксованих сум грошових коштів.

Усвідомлюючи ролі ОСОБА_9 і ОСОБА_10 в одержанні неправомірної вигоди, а також свою участь у вчиненні корупційного злочину, ОСОБА_11, використовуючи своє службове становище, переслідуючи інші особисті інтереси для усунення вищенаведених штучно створених перешкод у службовій діяльності відділу, протягом жовтня-листопада 2014 року та січня-лютого 2015 року особисто, а також залучивши підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36 та знайомих громадян ОСОБА_20, ОСОБА_37 та ОСОБА_38, вимушено зустрівся з ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, яким повідомив про можливість вплинути на уповноважених осіб з метою уникнення останніми перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за умови надання йому для подальшої передачі третім особам, щомісячно неправомірної вигоди у вигляді визначених останніми фіксованих сум грошових коштів.

У свою чергу ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, бажаючи уникнути перевірок їх діяльності з сторони керівництва прокуратури міста Краматорська Донецької області, погодилися передавати ОСОБА_11 для ОСОБА_9 і ОСОБА_10 неправомірну вигоду на вищевказаних умовах, про що повідомили ОСОБА_11

У подальшому, починаючи з листопада 2014 до квітня 2015 року включно, щомісячно, ОСОБА_11 діючи умисно, з єдиним злочинним наміром, особисто або через підлеглого йому працівника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_36, а також знайомих громадян ОСОБА_20 і ОСОБА_37, одержував від вищевказаних громадян міста Краматорська неправомірну вигоду, яку передавав ОСОБА_9 і ОСОБА_10 за вплив на них, як осіб уповноважених на виконання функцій держави за не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства за наступних обставин.

Так, в один із днів на початку листопада 2014 року, на початку грудня 2014 року, на початку січня, лютого 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_28 біля МАФ на території ТОВ "Ринок "Солов'їний гай" за адресою: місто Краматорськ, вул. Островського, де останній здійснює підприємницьку діяльність разом із ОСОБА_29, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 5 000,00 грн. щомісячно. При цьому, на початку березня 2015 року ОСОБА_36 при аналогічних обставинах отримав від ОСОБА_28 4 000,00 грн., а на початку квітня 2015 року 6 000,00 грн., всього отримавши за вказані 6 місяців грошові кошти у розмірі 30 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів у січні, лютому, березні 2015 року ОСОБА_36 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_25 біля МАФ на ринку "ІНФОРМАЦІЯ_82" за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_18, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_28 і ОСОБА_25 грошові кошти ОСОБА_36 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 в адміністративних приміщеннях Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у м. Краматорську, разом на загальну суму 33 000,00 грн.

В той же час, судом встановлено, що 4 березня 2015 року о 10.42 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 3 800,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 2 800,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 218 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25.

Також, 6 квітня 2015 року о 10.23 год. ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 7 000,00 грн. з вищевказаної суми (1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 6 000,00 грн. від ОСОБА_28.) в службовому кабінеті № 216 цієї ж адміністративної будівлі.

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 6 квітня 2015 року в другій половині дня на сходах у приміщені прокуратури міста Краматорська Донецької області передав ОСОБА_10 отримані в той же день від ОСОБА_36 за ОСОБА_28 та ОСОБА_25 наведені грошові кошти у розмірі 7 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку лютого та на початку

березня 2015 року ОСОБА_11 діючи на виконання поставленої ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, особисто прибував до пивного бару - МАФ за адресою: м. Краматорськ, АДРЕСА_15, де здійснювала підприємницьку діяльність ОСОБА_23 та одержав від останньої неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 200,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 2 400,00 грн.

Далі, в один із днів на початку січня, на початку лютого та на початку березня 2015 року ОСОБА_17 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_26 біля будинку № 20 по вул. Б. Хмельницького у місті Краматорську, де мешкає останній, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 4 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 12 000,00 грн.

Одержані від ОСОБА_26 грошові кошти ОСОБА_37 одразу щомісячно передавав ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, разом на загальну суму 12 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів наприкінці лютого та березня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_19 біля пивного бару "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_12, де остання здійснювала підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 3 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_22 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_11" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_17, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 3 500,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 7 000,00 грн.

Більш того, в один із днів на початку березня та на початку

квітня 2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_21 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_85" за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_13, де остання здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 2 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 4 000,00 грн.

Окрім цього, в один із днів наприкінці лютого та наприкінці березня

2015 року ОСОБА_20 за дорученням ОСОБА_11 зустрічався з ОСОБА_18 біля магазину "ІНФОРМАЦІЯ_6" за адресою: АДРЕСА_10, де останній здійснює підприємницьку діяльність, та одержував від нього на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 8 000,00 грн. щомісячно, а всього у розмірі 16 000,00 грн.

Також, в один із днів на початку березня та на початку квітня

2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25, у місті Краматорську, особисто одержував від ОСОБА_20 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а також одержував від останнього грошові кошти отримані ним від ОСОБА_19, ОСОБА_22, ОСОБА_21 та ОСОБА_18, всього одержавши від ОСОБА_20 та вказаних громадян за вказаний період у розмірі 33 000,00 грн.

Крім цього, в один із днів на початку березня 2015 року ОСОБА_11, перебуваючи поблизу будинку № 18 по вул. Паркова у м. Краматорську, а також 3 квітня 2015 року, поблизу будівлі ДАІ міста Краматорська ГУМВС України в Донецькій області по вул. Лазо, 5 у місті Краматорську, особисто одержав від ОСОБА_24 на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1 500,00 грн. щомісячно, а всього за вказаний період у розмірі 3 000,00 грн.

Далі, 12 березня 2015 року близько 14.00 години, ОСОБА_11, прибувши до МАФ за адресою: місто Краматорськ, АДРЕСА_20, де здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_30, особисто одержав від неї на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі 600,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 14 880,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 30 березня 2015 року о 16 год. 29 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому грошові кошти у розмірі 600,00 доларів США, які 12 березня 2015 року отримав від ОСОБА_30

Окрім цього, в один із днів на початку березня та на початку квітня 2015 року ОСОБА_38 за дорученням ОСОБА_11 зустрічалась з ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 на ринку "Каба", розташованому у місті Краматорську по вул. Залізничній, та одержувала від них на раніше поставлену ОСОБА_9 і ОСОБА_10 вимогу неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі по 100,00 доларів США з кожного щомісячно, а всього за вказаний період - 800,00 доларів США (відповідно до офіційного курсу НБУ склало 19 840,00 грн.).

Одержані від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 грошові кошти ОСОБА_38 одразу щомісячно, в один із днів на початку березня та 2 квітня 2015 року передала ОСОБА_11 поблизу будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у місті Краматорську, а всього на суму 800,00 доларів США (19 840,00 грн.).

При цьому, ОСОБА_11 діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 2 квітня 2015 року о 15 год. 26 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому грошові кошти у розмірі 400,00 доларів США, які заздалегідь отримав від ОСОБА_38 за ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34

Також, ОСОБА_11, діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, 23 березня 2015 року о 17 год. 10 хв. у службовому кабінеті ОСОБА_10 передав останньому частину грошових коштів у розмірі 1 500,00 грн. заздалегідь отриманих від невстановлених судом суб'єктів підприємницької діяльності.

Всього за період з листопада 2014 по квітень 2015 року ОСОБА_11, діючи умисно, з єдиним злочинним наміром, в інших особистих інтересах діючи на виконання визначеної ОСОБА_9 та ОСОБА_10 вимоги, за вищевказаних обставин одержав від осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність у місті Краматорську Донецької області неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн.), а всього загальною сумою 118 120,00 грн.

Вказані грошові кошти ОСОБА_11 кожного місяця у період з листопада 2014 року по квітень 2015 року, передавав ОСОБА_10 для нього та ОСОБА_9, на їх спільну вимогу, у службовому кабінеті та в інших приміщеннях прокуратури міста Краматорська по вул. Румянцева, 4 у місті Краматорську Донецької області, за вплив на останніх, як осіб уповноважених на виконання функцій держави, для прийняття рішення щодо не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

У свою чергу ОСОБА_10, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9, одразу ж після одержання наведених грошових коштів через ОСОБА_11, розподіляв їх між собою та ОСОБА_9

Допитаний в суді обвинувачений ОСОБА_9 повідомив, що свою вину у вчиненні злочину, передбаченому ч.3 ст.368 КК України, не визнає. За його словами обставини вчинення злочину, викладені в обвинувальному акті, є надуманими та зазнчив, що в період з квітня 2014 року по квітень 2015 року працював прокурором м. Краматорська Донецької області. З обвинуваченим ОСОБА_10 знайомий давно, перебуває із ним в дружніх відносинах. ОСОБА_10 працював заступником ОСОБА_9 в прокуратурі м. Краматорська Донецької області. Обвинувачений ОСОБА_11 йому знайомий, останній працював начальником сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Обвинувачений ОСОБА_9 вважає, що ОСОБА_11 його обмовляє для уникнення кримінальної відповідальності за вчинений злочин. ОСОБА_9 повідомив, що прокуратура м. Краматорська Донецької області жодним чином не могла впливати на показники роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ. Жодних конфіденційних зустрічей з ОСОБА_11 наприкінці 2014 року не мав, виключно зустрічались на службових нарадах. Єдиний випадок, коли ОСОБА_9 мав приватну розмову із ОСОБА_11, стався наприкінці березня чи на початку квітня 2015 року, коли ОСОБА_9 попросив останнього поміняти 1 500,00 доларів США на гривні. Це було обумовлено тим, що ОСОБА_9 погано знав місто, а йому терміново потрібні були гроші на святкування дня народження. Крім вказаного випадку, жодних фактів отримання чи передачі ОСОБА_11 грошових коштів, в тому числі неправомірної вигоди, не було. Жодних списків із переліком суб'єктів підприємницької діяльності ОСОБА_11 не передавав. Неправомірної вигоди від суб'єктів підприємницької діяльності не отримував, в злочинну змову з ОСОБА_10, направлену на особисте збагачення, не вступав. Обвинувачений ОСОБА_9 стверджує, що не створював ОСОБА_11 перешкод у його службовій діяльності, не примушував отримувати та в подальшому передавати ОСОБА_9 та ОСОБА_10 неправомірну вигоду.

ОСОБА_9 вважає, що працівники сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області не кваліфіковані та ліниві. Акт прокурорського реагування у формі подання дійсно було направлено на адресу начальника Краматорського МВ щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ за підписом ОСОБА_9, однак це було не його бажання, а вказівка прокуратури Донецької області. Після того, ОСОБА_9 зазначив, що з у зв'язку із внесенням змін до Закону України «Про прокуратур», починаючи із жовтня 2014 року, органи прокуратури, в тому числі прокуратура м. Краматорська Донецької області, не мала повноважень здійснювати будь-які перевірки, в тому числі суб'єктів підприємницької діяльності та відповідно вносити акти прокурорського реагування. Процесуальним керівникам по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких забезпечував сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ, ОСОБА_9 жодного разу не давав вказівок не погоджувати будь-які процесуальні документи. Також зауважив, що процесуальні керівники відповідно до закону вільні у прийнятті рішень по кримінальних провадженнях та давати їм будь-які вказівки погоджувати чи не погоджувати документи заборонено. ОСОБА_9 не відомо, щоб ОСОБА_10 давав вказівки процесуальним керівникам не погоджувати будь-які процесуальні документи по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких забезпечував сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ.

Допитаний в суді обвинувачений ОСОБА_10 повідомив, що свою вину у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.368 КК України не визнає, обставини вчинення злочину викладені в обвинувальному акті є надуманими та повідомив, що з травня 2014 року по квітень 2015 року працював на посаді першого заступника та заступника прокурора м. Краматорська Донецької області. З обвинуваченим ОСОБА_9 знайомий давно, перебуває із ним в дружніх відносинах. ОСОБА_9 працював прокурором м. Краматорська Донецької області. З ОСОБА_11 познайомився лише в кінці листопада чи на початку грудня 2015 року по службовим питанням. ОСОБА_11 працював начальником сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Обвинувачений ОСОБА_10 вважає, що ОСОБА_11 вимушено його обмовляє, та вважає, що останній жодного злочину не вчиняв. ОСОБА_10 наголосив, що він раніше давав викривальні покази щодо себе, ОСОБА_9 та ОСОБА_11 та обставин вчинення злочину, направленого на систематичне отримання неправомірної вигоди від суб'єктів підприємницької діяльності м. Краматорська, оговорюючи їх і себе, у зв'язку із тим, що розраховував на звільнення від кримінальної відповідальності. Жодних списків із переліком суб'єктів підприємницької діяльності ОСОБА_11 не передавав. Неправомірної вигоди від суб'єктів підприємницької діяльності не отримував, в злочинну змову з ОСОБА_9, направлену на особисте збагачення, не вступав.

Обвинувачений ОСОБА_10 наголосив, що не створював ОСОБА_11 перешкод у його службовій діяльності, а також отримувати та в подальшому передавати ОСОБА_10 та ОСОБА_9 неправомірну не примушував. Від ОСОБА_11 жодних грошових коштів, в тому числі неправомірної вигоди, не отримував. Потім ОСОБА_10 пригадав, що в кінці березня 2015 року він попросив ОСОБА_11 допомогти із талонами на бензин. ОСОБА_11 через деякий час приніс ОСОБА_10 грошові кошти у розмірі приблизно 1 000,00 грн., пояснивши, що талонів на бензин у ного немає. Після цього ОСОБА_10 повідомив ОСОБА_9 про отримання грошей від ОСОБА_11 у розмірі 1 000,00 грн. На це ОСОБА_9 сказав йому віддати ОСОБА_11 А потім, зустрівши ОСОБА_11 в приміщенні прокуратури, ОСОБА_9 особисто віддав вказані гроші останньому в присутності ОСОБА_10

В подальшому ОСОБА_10 також пригадав, що приблизно на початку квітня 2015 року ОСОБА_11 передав у його службовому кабінеті прокуратури м. Краматорська близько 300,00 грн. чи 400,00 грн. від сектору ДСБЕЗ, як фінансову допомогу для святкування ОСОБА_9 свого дня народження. При цьому, ОСОБА_10 зауважив, йому достовірно відомо про те, що ОСОБА_9 віддав вказані 400,00 грн. ОСОБА_11 для закупівлі якихось продуктів для святкування його дня народження. Також ОСОБА_10 повідомив, що неправомірної вигоди ОСОБА_9 ніколи не передавав. Проте в той же час пригадав, як напередодні дня народження ОСОБА_9, на початку квітня 2015 року передав останньому 200 доларів США особистих коштів для закупівлі останнім для ОСОБА_10 односолодового віскі «Макалан» чи «Глентфініш», який дуже дорого коштує. Це ОСОБА_10І пояснив тим, що купажні сорта віскі не полюбляє та він собі може дозволити вживати дорогі алкогольні напої. Передав гроші ОСОБА_9 у доларах, розраховуючи, що останній їх поміняє на гривні, та на святкування його дня народження купить окремо алкогольний напій персонально для ОСОБА_10 При цьому ОСОБА_10 зазначив, що ОСОБА_9 не називав, який йому вид віскі купити, оскільки останній чудово знає його вподобання. ОСОБА_10 пояснив, що 200 доларів США вистачило б на півтори пляшки вказаного алкогольного напою. Такий випадок мав місце один раз.

Обвинувачений ОСОБА_10 зазначив, жодних підприємців м. Краматорська для отримання від них неправомірної вигоди для себе ОСОБА_11 не вказував, номера мобільних телефонів суб'єктів підприємницької ОСОБА_11 не повідомляв. Вважав, що робота сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області була незадовільною. Про акт прокурорського реагування у формі подання, направлений на адресу начальника Краматорського МВ, щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ за підписом ОСОБА_9, йому нічого не відомо. Після того, ОСОБА_10 зазначив, що з у зв'язку із внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру», починаючи із жовтня 2014 року органи прокуратури, в тому числі прокуратура м. Краматорська Донецької області, не мала повноважень здійснювати будь-які перевірки, зокрема перевірки суб'єктів підприємницької діяльності та відповідно вносити акти прокурорського реагування. Процесуальним керівникам по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких забезпечував сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ, ОСОБА_10 жодного разу не давав вказівок не погоджувати будь-які процесуальні документи. Також зауважив, що процесуальні керівники відповідно до закону вільні у прийнятті рішень по кримінальних провадженнях та давати їм будь-які вказівки погоджувати чи не погоджувати документи заборонено. ОСОБА_10 повідомив, що у його присутності ОСОБА_9 не давав вказівки процесуальним керівникам не погоджувати будь-які процесуальні документи по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких забезпечував сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ та взагалі про такі факти йому невідомо.

Допитаний в суді обвинувачений ОСОБА_11, який повідомив, що вину у вчиненому злочині, передбаченому ч.2 ст.369-2 КК України, визнає у повному обсязі. Також обвинувачений підтвердив вчинення вказаного злочину за обставин, зазначених в обвинувальному акті. ОСОБА_11 повідомив, що до квітня 2015 року проходив службу в органах міліції на посаді начальника сектору відділу по боротьбі з економічними злочинами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Він має спеціальне звання - майор міліції.

ОСОБА_11 відомі обвинувачений ОСОБА_9, який займав посаду прокурора м. Краматорська Донецької області та обвинувачений ОСОБА_10, який займав посаду заступника прокурора м. Краматорська Донецької області. Неприязних відносин з ними ОСОБА_11 не має, підстави оговорювати їх відсутні. Познайомився з ОСОБА_9 та ОСОБА_41 у вересні 2014 року.

Обвинувачений ОСОБА_11 пояснив, що по статистичних показниках роботи сектору ДСБЕЗ керівництво міліції оцінювало його роботу, як керівника підрозділу. Статистичні показники роботи сектору формувались із кількості повідомлень особам про підозру у вчиненні злочинів, виявлення злочинів у сфері службової діяльності, корупційних злочинів, кримінальних правопорушень економічної спрямованості, об'єму відшкодованих збитків державі, завданих злочинами вказаної категорії. Крім того, робота сектору ДСБЕЗ оцінювалась вищим керівництвом за кількістю виявлених чи направлених до компетентних органів матеріалів, що свідчать про наявність складу адміністративного правопорушення, а також за кількістю складених протоколів за вчинення адміністративних правопорушень щодо конкретної особи у випадках, передбачених чинним законодавством. Також, за словами ОСОБА_11 вище керівництво міліції при наданні оцінки якості та ефективності роботи сектору ДСБЕЗ звертало увагу на кількість направлених обвинувальних актів до суду по кримінальним провадженням, у яких оперативний супровід на стадії досудового розслідування забезпечувався сектором ДСБЕЗ.

Повідомлення особам про підозру є повноваженням слідчих, однак у разі забезпечення оперативного супроводу кримінального провадження сектором ДСБЕЗ, факт повідомлення особам про підозру у таких провадженнях є відображенням роботи оперативного підрозділу. Тому вказаний показник є відображенням роботи сектору ДСБЕЗ, який зазначався у відповідних кількісних показниках звітності.

Приблизно у вересні 2014 року, перед формуванням остаточних статистичних показників за звітній період та підведенням підсумків за результатами роботи сектору ДСБЕЗ за 9 місяців 2014 року, почалися проблеми з прокуратурою м. Краматорська. Так прокуратура м. Краматорська без видимих на те причин та аргументованої позиції не погоджувала процесуальні документи по кримінальним провадженням слідчого відділу міліції, оперативний супровід у яких забезпечувався сектором ДСБЕЗ. Такі непогодження негативно впливали на формування кількісних показників у статистичній звітності за вказаний період. ОСОБА_11, спілкуючись із працівниками прокуратури м. Краматорська (з ким саме вже не пам'ятає), які здійснювали нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у формі процесуального керівництва по кримінальним провадженням економічної спрямованості, де оперативний супровід забезпечувався сектором ДСБЕЗ, дізнався, що їм дана вказівка прокурором м. Краматорська ОСОБА_9 та заступником прокурора Гапєєвим Р.І. не погоджувати повідомлення особам про підозру, обвинувальні акти по кримінальним провадженням. Зокрема працівники прокуратури (хто саме обвинувачений ОСОБА_11 назвати не може) відмітили, що мали не погоджувати саме процесуальні документи по кримінальним провадженням економічної спрямованості. ОСОБА_11 зазначив, що процесуальних керівників по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких здійснював СДСБЕЗ Краматорського МВ призначав ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 Процесуальний керівник, з яким обвинувачений ОСОБА_11 розмовляв, не зміг пояснити причин такого рішення ОСОБА_9 та ОСОБА_10 Слідчі слідчого відділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, які займалися кримінальними провадженнями із оперативним супроводом сектору ДСБЕЗ, не розуміли причин непогодження процесуальними керівниками прокуратури м. Краматорська процесуальних документів по кримінальним провадженням вказаної категорії.

ОСОБА_11, знаючи про вказівку ОСОБА_9 та ОСОБА_10 безпідставно не погоджувати процесуальні документи по кримінальним провадженням, усвідомлюючи негативні наслідки їх непогодження для сектору ДСБЕЗ в розрізі формування статистичної звітності за 9 місяців, записався на прийом до прокурора м. Краматорська ОСОБА_9, з яким раніше знайомий не був. Обвинувачений ОСОБА_11 хотів попасти на прийом до ОСОБА_9 для з'ясування причин такого упередженого відношення.

Так, приблизно у вересні 2014 року, точного дня обвинувачений ОСОБА_11 не пам'ятає, він прибув на прийом до прокурора м. Краматорська ОСОБА_9. Крім ОСОБА_9 в кабінеті більше нікого не було. ОСОБА_11 запитав останнього, з яких причин безпідставно не погоджуються повідомлення про підозри особам, обвинувальні акти для направлення справ до суду по кримінальним провадженням, в яких оперативний супровід здійснюється сектором ДСБЕЗ Краматорського МВ. Також обвинувачений ОСОБА_11 зазначив, що непогодження вказаних процесуальних документів по кримінальним провадженням негативно вплине на статистичні показники за звітній період ввіреного йому сектору та потягне за собою позбавлення його, як керівника, премії чи притягнення до дисциплінарної відповідальності. ОСОБА_9 відповів, що для безперешкодного погодження вказаних процесуальних документів по кримінальним провадженням прокуратурою м. Краматорська потрібно фінансового допомагати прокуратурі. Тоді ОСОБА_11 перепитав, яку саме допомогу та на що вона потрібна. ОСОБА_9 відповів, що фінансова допомога потрібна йому особисто, а точніше, необхідно приносити особисто дня нього гроші. Обвинувачений ОСОБА_11 запитав, чому він повинен приносити гроші ОСОБА_9 В свою чергу останній відповів, що це «ти прийшов до мене та тобі необхідно своєчасно погоджувати процесуальні документи, показники роботи, а не мені». А також додав, якщо ОСОБА_11 не погодиться на вказану пропозицію, то взагалі не буде мати жодного показника роботи. Потім, ОСОБА_9 пригрозив обвинуваченому ОСОБА_11, у випадку невиконання його вимог, внести відомості відносно останнього до Єдиного реєстру досудових розслідувань за надуманими підставами для дискредитації його авторитету та створення проблем у службовій діяльності.

Після розмови ОСОБА_9 дав ОСОБА_11 надрукований список на аркуші паперу формату А4, де були перелічені підприємці м. Краматорська Донецької області, які займались незаконною реалізацією тютюнових виробів та алкогольною продукцією. ОСОБА_9 повідомив, що вказаний список отримав від працівників прокуратури, а зазначені в ньому особи раніше вже надавали гроші прокуратурі. Більш ОСОБА_9 з цього приводу нічого не пояснював. Обвинувачений ОСОБА_11 показав, що зазначений список був надрукований на папері формату А4, мав позначки, виконані зеленим маркером. У вказаному списку були надруковані адреси, де підприємці здійснювали реалізацією продукції, а навпроти кожної адреси була зазначена сума грошових коштів. Цей список в ОСОБА_11 був вилучений в ході огляду службового кабінету в приміщенні Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області.

ОСОБА_9 сказав, що необхідно зв'язатись із підприємцями зазначеними у списку, зустрітись та збирати з них грошові кошти. Номера мобільних телефонів деяких підприємців ОСОБА_9 продиктував ОСОБА_11, інших осіб зі списку необхідно було знайти йому самостійно.

ОСОБА_11 також зазначив, ОСОБА_9 наголошував, що усі процесуальні рішення по кримінальним провадженням економічної спрямованості та службовим злочинам, у яких оперативний супровід забезпечується сектором ДСБЕЗ, приймаються процесуальними керівниками виключно з дозволу його заступника ОСОБА_10 Потім ОСОБА_9 викликав до свого кабінету ОСОБА_10 та сказав, що зібрані грошові кошти із підприємців необхідно передавати саме ОСОБА_10 Також ОСОБА_9 наголосив, що його заступник ОСОБА_10 буде займатись контролем збору коштів ОСОБА_11 та вести їх облік. За словами обвинуваченого ОСОБА_11, ОСОБА_9 сказав, що зібрані з підприємців гроші потрібно віддавати ОСОБА_10 в першій половині місяця, а останній вже самостійно буде передавати ОСОБА_9 частину грошей. Потім ОСОБА_9 зазначив, що у разі незгоди підприємців на таку пропозицію, повідомити йому. В такому разі тих підприємців «замучать» перевірками контролюючі та правоохоронні органи. При цьому ОСОБА_9 зауважив, підприємці знають, що повинні здавати гроші.

Потім ОСОБА_11 із вказаним списком та ОСОБА_10 пішли до службового кабінету останнього. Там ОСОБА_10І передав ОСОБА_11 ще один список невеликого формату, на якому були записані імена та ініціали підприємців, які займаються незаконним обміном валюти. Також у ОСОБА_10 залишився список із переліком осіб на місяць, які здійснюють незаконний обмін валют, схожий за своїм змістом на той, що він передав ОСОБА_11 Окрім того, ОСОБА_11 бачив ще надрукований список формату А4 у ОСОБА_10, по якому останній звіряв список наданий ОСОБА_11 прокурором м. Краматорська ОСОБА_9

ОСОБА_10 повідомив, що необхідно якомога швидше розпочати збирати кошти із осіб, перелічених у вказаних списках. Кошти збираються щомісячно у вигляді фіксованих сум - «такс». ОСОБА_10 наголосив, що у разі відмови підприємців від сплати грошей, повідомляти одразу його чи ОСОБА_9, та вони будуть вживати заходів через контролюючі та правоохоронні органи. Також ОСОБА_10 повідомив ОСОБА_11, що отримані від підприємців грошові кошти необхідно передавати йому особисто у його службовому кабінеті, а він буде вести облік отриманих коштів та підприємців, які надають гроші, і у подальшому розподіляти їх із ОСОБА_9

Після вказаної розмови, ОСОБА_10 повідомив ОСОБА_11, що за вказані послуги йому та ОСОБА_9, очолюваний ним підрозділ ДСБЕЗ не буде мати в подальшому проблем із прокуратурою м. Краматорська. Також процесуальні документи по провадженням, оперативний супровід яких здійснюється сектором ДСБЕЗ, будуть погоджуватись у короткі строки без затягування, безпідставних відмов та перешкод у їх погодженні не буде. За словами ОСОБА_10 прокуратура не буде направляти акти прокурорського реагування у вигляді подання на працівників сектору, та ОСОБА_11 може більше не хвилюватись за показники у статистичних звітах ввіреного йому підрозділу.

ОСОБА_11 після вищевказаної розмови з ОСОБА_9 та ОСОБА_10, усвідомлюючи безвихідність ситуації, реальність погроз висловлених останніми, погодився виконувати поставлену вимогу. Він почав зустрічатись із підприємцями, зазначеними у списках наданих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 При цьому ОСОБА_11, розуміючи незаконність своїх дій, намагався гальмувати процес зустрічей та спілкування із підприємцями.

Також ОСОБА_11 зазначив, що ОСОБА_10, викликаючи до свого кабінету або по телефону, постійно контролював хід виконання поставлених завдань. Зі слів ОСОБА_11 ОСОБА_10 запитував у нього, з ким зустрівся, що кому повідомляв, хто із підприємців погодився на пропозицію, скільки грошей будуть підприємці готові давати, в які строки гроші будуть зібрані та доставлені. При цьому, наголошував на необхідність якомога швидше організувати збір грошей з усіх підприємців.

ОСОБА_11 стверджує, що ОСОБА_10 та ОСОБА_9 використовували своє службове становище та залежність сектору СДЗБЕЗ від рішень прокуратури та постійно нагадували йому про обов'язок збирати грошові кошти з підприємців, виконувати їх вказівку. Зокрема, ОСОБА_11 відомо, що ОСОБА_9 та ОСОБА_10 неодноразово телефонували начальнику слідчого відділу ОСОБА_42 та наказували вносити зміни до ЄРДР по різних кримінальних провадженнях, знімаючи відмітку «виявлення злочину сектором СДЗБЕЗ» та відмітки у інших графах, що впливало на кінцеві статистичні показники роботи оперативного підрозділу. Також з метою стимулювання ОСОБА_11 до прискорення зустрічей із підприємцями, отримання від них грошей та подальшої передачі ОСОБА_9 та ОСОБА_10, останні давали вказівки процесуальним керівникам не погоджувати процесуальні документи по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких здійснювався сектором ДЗБЕЗ затягували час їх розгляду. Ці перешкоди для нормальної роботи СДСБЕЗ створювались інколи з формальних підстав, інколи взагалі без пояснень причин такого рішення. Така ситуація негативно впливала на показники роботи ввіреного ОСОБА_11 сектору.

Конвертних проваджень, по яких були створені проблеми прокуратурою, обвинувачений ОСОБА_11 вже не пам'ятає. З того, що пригадує, це матеріали кримінальних проваджень за фактом встановлення лічильників за завищеною вартістю, за фактом нецільового використання бюджетних коштів при будівництві льодової арени. Більш точної інформації про кримінальні провадження, по яких були проблеми з погодженням, обвинувачений сказати не може.

Вищезазначені факти непогодження процесуальних документів доводились до відома ОСОБА_11 підлеглими працівниками на службових нарадах, інколи процесуальними керівниками, начальником слідчого відділу. У зв'язку із цим ОСОБА_11, розуміючи істині причини такого відношення до погодження процесуальних документів працівниками прокуратури, вимушений був їхати до ОСОБА_10 та ОСОБА_9 з проханням погодити вказані документи чи прискорити їх розгляд. Вказані події демонстрували залежність відображення ефективної роботи сектору ДЗБЕЗ в статистичних показниках у звітах від лояльного відношення керівництва прокуратури. Це вимушувало ОСОБА_11 активізувати свою діяльність по виконанню плану ОСОБА_9 та ОСОБА_10, направленого на збір грошей із підприємців та з кожним місяцем домовлятись із більшою кількістю підприємців, і відповідно передавати більшу суму грошей.

В розмові із підприємцями ОСОБА_11 не вимагав у них гроші, а повідомляв, що може вплинути на уникнення ними перевірок їх діяльності з боку контролюючих та правоохоронних органів, за що необхідно передавати певну суму грошей щомісячно. Для кожного підприємця були визначені окремо суми грошових коштів. Деяким із підприємців, яких ОСОБА_11 знав, він повідомляв, що гроші збираються та передаються для прокуратури м. Краматорська. Іншим підприємцям обвинувачений нічого не повідомляв, лише пропонував визначені ОСОБА_9 та ОСОБА_10 умови. Деякі із підприємців зі списку, з якими розмовляв ОСОБА_11, а саме ОСОБА_30, ОСОБА_20, ОСОБА_37, були обізнані про необхідність передавати щомісячно грошові кошти для уникнення перевірок. Звідки їм це відомо, ОСОБА_11 не цікавився.

Грошові кошти з підприємців м. Краматорська обвинувачений ОСОБА_11 почав збирати з листопада 2014 року. Також він зазначив, що перевірки контролюючими та правоохоронними органами суб'єктів підприємницької діяльності, які погодились передавати щомісячно грошові кошти, припинились. Яким чином ОСОБА_9 та ОСОБА_10 впливали на припинення проведення перевірок, ОСОБА_11 не відомо, останні такі відомості йому не повідомляли.

Отримані грошові кошти від суб'єктів підприємницької діяльності ОСОБА_11 передавав ОСОБА_10, як правило, у той же чи наступний день. Гроші обвинувачений віддавав ОСОБА_10 у його службовому кабінеті. Проте ОСОБА_11 зазначив, що мали місце випадки, коли він передавав отримані гроші пізніше, в кінці місяця або на початку наступного. Це траплялось у зв'язку із зайнятістю чи за домовленістю із ОСОБА_10 Інколи були випадки, коли ОСОБА_11 передавав грошові кошти в приміщенні прокуратури, але не в службовому кабінеті, такі випадки були виключенням.

Обвинувачений ОСОБА_11 зазначив, що суми грошей, які необхідно отримувати від підприємців м. Краматорська, були зазначені на аркушах паперу наданих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 Однак мали місце випадки, коли ОСОБА_10 говорив збирати з підприємців іншу суму грошей, ніж та, що зазначена в наданих ОСОБА_43 аркушах, а також збирати грошові кошти із підприємців, які не були зазначені у вказаних списках, наприклад, з ОСОБА_23, ОСОБА_30, ОСОБА_26, ОСОБА_19 Про додаткові вказівки, які йому додатково диктував ОСОБА_10, ОСОБА_11 кульковою ручкою робив написи у вказаному вище списку. Мотиви своїх рішень ОСОБА_10 не пояснював. Як правило, гроші передавав наодинці з ОСОБА_10 Часто ОСОБА_10, отримуючи гроші від ОСОБА_11, запитував, від кого вони та в якій сумі, помічаючи це собі на аркуші паперу.

Проте за словами обвинуваченого ОСОБА_11 мали місце випадки, коли він приїжджав до ОСОБА_10, а в його службовому кабінеті знаходився ще і ОСОБА_9 Останній часто курив разом із ОСОБА_10 у його кабінеті. У присутності ОСОБА_9 ОСОБА_11 передавав гроші зібрані із підприємців. Передача грошей ОСОБА_10 у присутності ОСОБА_9 мала місце декілька разів.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_44 через ОСОБА_37 ОСОБА_11 повідомив наступне: в кінці 2014 року ОСОБА_10 неодноразово говорив ОСОБА_11, на ринку «Солов'їна Роща» є підприємець, який займається реалізацією тютюнових виробів у великих об'ємах, на ім'я ОСОБА_45 та необхідно з'ясувати, що це за підприємець. Також ОСОБА_10 казав про необхідність отримувати з вказаного підприємця гроші за його безперешкодну роботу. Цього підприємця не було у списках із переліком підприємців, раніше отриманих від ОСОБА_9 та ОСОБА_10 ОСОБА_11, зустрівшись із своїм знайомим ОСОБА_37, з яким раніше працював у Краматорському МВ ГУМВС України в Донецькій області, запитав, чи відомий йому підприємець на ім'я ОСОБА_45, яка займається реалізацією тютюнових виробів. На це ОСОБА_37 сказав, що йому відомий такий підприємець, однак вказаним бізнесом займається не вона, а її чоловік ОСОБА_26 ОСОБА_26, який є близьким знайомим ОСОБА_37, напередодні скаржився на постійні перевірки його підприємницької діяльності контролюючими, правоохоронними органами та просив допомогти з припиненням перевірок його діяльності. ОСОБА_11 був досить в довірливих відносинах з ОСОБА_37, а тому розповів йому, що ці перевірки організовані керівництвом прокуратури та для їх припинення необхідно щомісячно сплачувати гроші для прокуратури. Обвинувачений ОСОБА_11 розповів ОСОБА_37 суть вимог ОСОБА_10

Пізніше ОСОБА_37 сказав ОСОБА_11, що ОСОБА_26 готовий передавати щомісячно по 4 000,00 грн. за припинення та подальше не проведення перевірок його діяльності контролюючими та правоохоронними органами. ОСОБА_11 отримав від ОСОБА_37 на початку січня, початку лютого та початку березня 2015 року по 4 000,00 грн. за кожний місяць відповідно. Передачі грошей відбувалися біля будівлі Краматорського МВ. В подальшому вказані грошові кошти ОСОБА_11 передав ОСОБА_10 в його службовому кабінеті чи в інших приміщеннях прокуратури, більш точних обставин вже не пам'ятає. Всього ОСОБА_11 отримав від ОСОБА_26 через ОСОБА_37 та в подальшому передав ОСОБА_10 12 000,00 грн.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_25, ОСОБА_29 через її сина ОСОБА_28 та через ОСОБА_36, ОСОБА_11 повідомив, що приблизно у кінці вересня 2014 року ОСОБА_10 йому дана вказівка домовитись та почати отримувати гроші від підприємця ОСОБА_29 ОСОБА_11 сказав своєму підлеглому ОСОБА_36 дізнатись, що це за підприємець, де та чим він займається. Через деякий час до ОСОБА_11 приїхала ОСОБА_29 та поскаржилась на часті перевірки її підприємницької діяльності контролюючими органами. В свою чергу ОСОБА_11 погодився допомогти вирішити проблеми з перевірками її підприємницької діяльності у випадку, якщо ОСОБА_29 щомісячно буде передавати 5 000,00 грн. У зв'язку із великою кількістю підприємців, з яких необхідно було збирати гроші, та для економії часу ОСОБА_11 залучив до збору коштів свого підлеглого ОСОБА_36 Так, ОСОБА_36 щомісячно отримував від ОСОБА_46 через її сина, ОСОБА_28, грошові кошти, які в подальшому передавав ОСОБА_11 Також, ОСОБА_36 отримував від суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_25, який займається реалізацією тютюнових виробів на ринку «ІНФОРМАЦІЯ_82», по 1 000,00 грн. щомісячно. Ці кошти в подальшому також передавав ОСОБА_11

Так, ОСОБА_11 отримав від ОСОБА_36 грошові кошти, передані від ОСОБА_29 через її сина ОСОБА_28, у листопаді, грудні 2014 року, січні, лютому, березні та квітні 2015 року. За кожен з перелічених місяців ОСОБА_11 отримав по 5 000,00 грн., всього за вказаний період 30 000,00 грн. При цьому ОСОБА_11 вказав, що інколи суми грошей за місяць були меншими або більшими, в залежності від спроможності та виручки ОСОБА_29, однак у наступному місяці недодана сума компенсувалась. Обвинувачений ОСОБА_11 додав, що 4 березня 2015 року отримав від ОСОБА_36 у службовому приміщенні Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області частину грошових коштів. Вказані кошти були отримані від ОСОБА_25 та ОСОБА_29 Точну суму переданих грошей ОСОБА_11 вже не пам'ятає. Також 6 квітня 2015 року ОСОБА_36 передав ОСОБА_11 7 000,00 грн., а саме 6 000,00 грн. від ОСОБА_29 та 1 000,00 грн. від ОСОБА_25 Проте в березні 2015 року ОСОБА_29 передала 4 000,00 грн.

Що стосується конкретно ОСОБА_25, то від нього обвинувачений ОСОБА_11 отримав через ОСОБА_36 на початку лютого, березня та квітня 2015 року по 1000,00 грн. за кожний місяць, всього отримавши за вказаний період 3000,00 грн.

ОСОБА_11 зазначив, він не повідомляв ОСОБА_36, що грошові кошти він збирає для ОСОБА_9 та ОСОБА_10 Проте обвинувачений ОСОБА_11 зазначив, що вказані гроші збираються для підтримки добровольчих батальйонів, потреби Краматорського МВ та побутові потреби сектору ДЗБЕЗ, для забезпечення його діяльності. Гроші ОСОБА_36 передавав ОСОБА_11 у повному обсязі. В подальшому отримані грошові кошти від вище вказаних підприємців ОСОБА_11 передавав ОСОБА_10 в повному обсязі, всього передавши за вказаний період гроші у розмірі 33 000,00 грн.

Також, ОСОБА_11 уточнив, що 7 000,00 грн., отриманих 6 квітня 2015 року від ОСОБА_36 передав ОСОБА_10 після обіду на сходинках в приміщенні прокуратури м. Краматорська. При цьому, ОСОБА_11 пояснив, що у його службовому кабінеті виявлено та вилучено 900,00 грн., номера та серії яких збігаються із номерами та серіями купюр, переданих ОСОБА_36 у розмірі 7 000,00 грн. ОСОБА_7 ситуація мала місце у зв'язку із тим, що обвинувачений ОСОБА_11, отримавши 7 000,00 грн. від ОСОБА_36, поклав їх до своїх особистих грошей та вони перемішались. І тому вийшло так, що ОСОБА_10 передав в складі 7 000,00 грн., отриманих від ОСОБА_36, інші 900 грн., які були його особистими.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_19, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_18 та ОСОБА_20 обвинувачений ОСОБА_11 повідомив наступне: ОСОБА_20 знає досить давно та перебуває з ним у нормальних відносинах. У списку із підприємцями, наданому йому ОСОБА_9 у вересні 2014 року, було зазначено кафе ОСОБА_20, де останній займається реалізацією тютюнових виробів та алкогольної продукції. ОСОБА_10 у розмові із ОСОБА_11 вказав на необхідність зустрітись із ОСОБА_20 та домовитись про передачу грошей для уникнення подальших перевірок його діяльності. Приблизно у січні-лютому 2015 року ОСОБА_11, зустрівшись із ОСОБА_20, довів до його відома вимогу керівництва прокуратури стосовно необхідності надання щомісячної неправомірної вигоди за уникнення перевірок. В свою чергу ОСОБА_20 поскаржився на постійні перевірки підприємницької діяльності контролюючими, правоохоронними органами та сказав, що знає про вимоги прокуратури, однак звідки йому це відомо, не розповів. ОСОБА_11 запитав у ОСОБА_20, чи не міг би він поговорити з іншими знайомими йому підприємцями із наявного у нього списку з вказаного питання. ОСОБА_20 погодився та в подальшому повідомив, що підприємці ОСОБА_19, ОСОБА_22, ОСОБА_21, ОСОБА_18 також згодні на пропозицію щомісячно передавати грошові кошти для уникнення перевірок їх діяльності контролюючими та правоохоронними органами. Суми грошей, які потрібно кожному підприємцю передавати щомісячно були озвучені ОСОБА_11, а саме ОСОБА_20 мав віддавати 1 500,00 грн., ОСОБА_19 - 1 500,00 грн., ОСОБА_22 - 3 500,00 грн., ОСОБА_21 - 4 000,00 грн. та ОСОБА_18 - 8 000,00 грн. щомісячно. ОСОБА_20 заздалегідь отримував від ОСОБА_19 1 500,00 грн., ОСОБА_22 3 500,00 грн., ОСОБА_21 4 000,00 грн., ОСОБА_18 8 000,00 грн., докладав за себе 1 500,00 грн. та в подальшому передавав їх ОСОБА_11 Гроші від ОСОБА_20 обвинувачений ОСОБА_11 отримував біля будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у м. Краматорську двічі: у березні та квітні 2015 року. А саме у березні 2015 року обвинувачений отримав 16 500,00 грн. та у квітні 2015 року - 16 500,00 грн. Всього отримано від ОСОБА_20 за два місяці 33 000,00 грн. Більш точно ОСОБА_11 обставини вже не пригадує. Всі отримані від ОСОБА_20 грошові кошти ОСОБА_11 передавав ОСОБА_10 у його службовому кабінеті чи в інших приміщеннях прокуратури або у той же день, чи на наступний.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_24 ОСОБА_11 повідомив, що ОСОБА_24 йому відомий, це приватний підприємець, який замається реалізацією алкогольної продукції та тютюнових виробів у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_13». Номер мобільного телефону ОСОБА_24 ОСОБА_11 повідомив ОСОБА_10 Після цього обвинувачений ОСОБА_11 написав номер телефону ОСОБА_24 на аркуші зі списком, отриманим від ОСОБА_9 ОСОБА_11 з ОСОБА_24 домовився про зустріч по телефону. При безпосередній зустрічі з останнім, обвинувачений ОСОБА_11 довів до його відому про можливість уникнути проведення перевірок його підприємницької діяльності за щомісячну плату у сумі 1 500,00 грн. В подальшому ОСОБА_24 погодився на вказану пропозицію. На початку березня 2015 року поблизу будинку № 18 по вул. Паркова у м. Краматорську ОСОБА_24 передав ОСОБА_11 1 500,00 грн. А 3 квітня 2015 року обвинувачений отримав від ОСОБА_24 1 500,00 грн. неподалік будівлі ДАІ м. Краматорська. Загалом ОСОБА_11 отримав за два місяці від ОСОБА_24 3 000,00 грн., які в подальшому передав ОСОБА_10

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 через ОСОБА_38 ОСОБА_11 повідомив, що ОСОБА_10 показував список на аркуші паперу та запитав обвинуваченого, чи не відомі йому такі громадяни. Також ОСОБА_10 уточнив, що вказані особи займаються незаконним обміном валюти на ринку в старій частині міста. На вказаному аркуші паперу були зазначені імена ОСОБА_38, ОСОБА_46, ОСОБА_34, ОСОБА_32, Свєта. При цьому ОСОБА_10 описав ОСОБА_11 автомобіль, яким користується ОСОБА_38, і останній зрозумів, що це його давня знайома ОСОБА_38 Також йому були відомі громадяни із списку, а саме ОСОБА_46 - це ОСОБА_33, ОСОБА_34 - це ОСОБА_31, ОСОБА_32 - це ОСОБА_32, Свєта - це ОСОБА_34, які займаються на ринку в старій частині міста незаконним обміном валюти. Після чого ОСОБА_10 сказав, що необхідно поговорити з вказаними підприємцями та почати отримувати з них щомісячно гроші за подальше уникнення перевірок правоохоронними органами їх діяльності з незаконного обміну валют. На аркуші паперу була зазначена сума 100 доларів США з кожного підприємця. ОСОБА_11 знає ОСОБА_38 як приватного підприємця досить давно. По роду своєї роботи ОСОБА_11 був обізнаний, що ОСОБА_38 знайома із ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, оскільки вони також займається підприємницькою діяльністю на вказаному ринку. ОСОБА_11 зустрівся із ОСОБА_38 приблизно наприкінці лютого 2015 року та повідомив їй про необхідність щомісячної передачі грошових коштів ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 у розмірі 100 доларів США для уникнення перевірок та нестворення перешкод їх діяльності. ОСОБА_38 розповіла ОСОБА_11, що дійсно вище вказаних осіб останніми часом почали перевіряти правоохоронні органи, однак які саме органи, не уточнювала. Таким чином за словами ОСОБА_38 створювались перешкоди у їх роботі по обміну валюти. ОСОБА_11 попросив ОСОБА_38 поговорити з ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 та запропонувати уникнути перевірок їх діяльності. В подальшому ОСОБА_38 повідомила, що ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 згодні на вказану пропозицію та на початку кожного місяця будуть передавати по 100 доларів США ОСОБА_38, а остання, в свою чергу, буде віддавати гроші ОСОБА_11

За словами ОСОБА_11, ОСОБА_38 передала останньому на початку березня 2015 року 400 доларів США та на початку квітня 2015 року 400 доларів США біля будівлі Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області по вул. Шкадінова, 25 у м. Краматорську. Всього ОСОБА_11 отримав за 2 місяці від ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 через ОСОБА_38 800 доларів США. Також він зазначив, що грошові кошти отримані від ОСОБА_38, у розмірі 400 доларів США у березні 2015 року, передав ОСОБА_10 у його службовому кабінеті в день отримання чи на наступний день, точно не пам'ятає. Грошові кошти у розмірі 400 доларів США, отримані від ОСОБА_38 у квітні 2015 року, передав ОСОБА_10 2 квітня 2015 року у його службовому кабінеті. При цьому ОСОБА_10 уточнив, чи це гроші за «Бігунки» чи «Стовпи», вже точно не пам'ятає. ОСОБА_11 підтвердив, що це гроші за них. Вказані 400 доларів США ОСОБА_10 поклав до верхньої шухляди свого робочого столу.

ОСОБА_10 на початку кожного місяця нагадував ОСОБА_11 про необхідність отримання та якнайшвидшої передачі йому грошей від, як останній їх називав «Бігунків» чи «Стовпів», тобто осіб, які незаконно займаються обміном валюти.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_30 ОСОБА_11 повідомив, що знайомий з ОСОБА_30 досить давно, остання займається незаконним обміном валюти в центрі міста Краматорська по вул. Соціалістичній біля універмагу «ЦУМ». ОСОБА_30 у списках, наданих у ОСОБА_9 та ОСОБА_10, не було. ОСОБА_10 особисто продиктував номер телефону ОСОБА_30 та сказав зустрітись із нею, довести вимогу ОСОБА_9 та ОСОБА_10 щодо необхідності передавати щомісячно гроші за нестворення перешкод у її діяльності з незаконного обміну валют. Приблизно на початку березня 2015 року ОСОБА_11 домовився про зустріч з ОСОБА_30 по телефону. При безпосередній зустрічі біля універмагу «ЦУМ» ОСОБА_11 довів до відома ОСОБА_30 вимоги керівництва прокуратури про необхідність щомісячно передавати для них грошові кошти у розмірі 600 доларів США. Ці кошти необхідні були для непроведення перевірок та нестворення перешкод у діяльності ОСОБА_30 Розмір 600 доларів США було названо ОСОБА_10 При цьому вказана сума була досить великою у порівнянні із сумами, названими ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34, які повинні були передавати по 100 доларів США. Це було пов'язано з тим, що у ОСОБА_30 був великий оборот обміну валюти, так як вона займалась обміном у центрі міста. ОСОБА_11 з ОСОБА_30 домовились про передачу грошей у розмірі 600 доларів США в першій половині місяця. Обвинувачений з ОСОБА_30 зустрічався 12 березня 2015 року біля універмагу «ЦУМ» по вул. Соціалістичній, 49, де отримав від неї 600 доларів США. Вказані грошові кошти, отримані від ОСОБА_30, ОСОБА_11 передав ОСОБА_10 в кінці місяця, а саме 30 березня 2015 року у його службовому кабінеті. Більше грошових коштів від ОСОБА_30 не отримував.

Щодо отримання грошових коштів від ОСОБА_23 ОСОБА_11 повідомив, що ОСОБА_23 займається реалізацією у кафе алкогольної продукції у м. Краматорську по АДРЕСА_15. Вказаний підприємець був зазначений у списку із переліком підприємців під №1 (МАФ пивбар), наданому ОСОБА_9 ОСОБА_10 продиктував номер мобільного телефону ОСОБА_23 ОСОБА_11, який останній записав кульковою ручкою на аркуші паперу зі списком, наданим ОСОБА_9 Приблизно наприкінці січня чи початку лютого 2015 року, точно ОСОБА_11 назвати не зміг, він зателефонував ОСОБА_23 та домовився про зустріч. Приїхавши до кафе по АДРЕСА_15, ОСОБА_11 представився ОСОБА_23, вказавши свою посаду. Він запропонував ОСОБА_23 уникнути перевірок контролюючими та правоохоронними органами її підприємницької діяльності за умови надання 1 200,00 грн. щомісячно. ОСОБА_23 погодилась на пропозицію ОСОБА_11, поскаржившись на постійні перевірки її підприємницької діяльності різними контролюючими та правоохоронними органами. Грошові кошти у розмірі 1 200,00 грн. кожен раз обвинувачений ОСОБА_11 отримував від ОСОБА_23 у лютому та березні 2015 року при зустрічі у кафе по вул. Хабаровській, 52. Грошові кошти, отримані від ОСОБА_23 у лютому та березні 2015 року, ОСОБА_11 передавав ОСОБА_10 у той же день чи на наступний в службовому кабінеті останнього чи іншому приміщенні прокуратури м. Краматорська.

Також на початку квітня 2015 року ОСОБА_11 зателефонував ОСОБА_9 та попросив приїхати до нього. При зустрічі ОСОБА_9 передав ОСОБА_11 1 000,00 доларів США та попросив їх поміняти в банківській установі на гривні, пояснивши, що йому терміново необхідні гривні для святкування дня народження. ОСОБА_11 в той же день чи наступний, точно вже не пам'ятає, обміняв вказану 1 000,00 доларів США в банківській установі в центрі міста Краматорська. Наскільки пам'ятає вийшло 25 500,00 грн., а саме дві пачки по 10 000,00 грн. та одна пачка 5 000,00 грн., які були упаковані в банківські стрічки, та ще, здається, 500,00 грн. В день коли ОСОБА_11 обміняв кошти, він відвіз їх ОСОБА_9, який сказав віддати ОСОБА_10 та покласти до сейфу останнього, оскільки в прокуратурі були представники прокуратури Донецької області та вони могли не вірно зрозуміти ситуацію.

Приблизно у лютому-березні 2015 року ОСОБА_11 у розмові з ОСОБА_10 просив не примушувати його займатись вказаною діяльністю, оскільки ця діяльність незаконна та може потягнути за собою кримінальну відповідальність. На це ОСОБА_10 нагадав про можливість створення перешкод у службовій діяльності обвинуваченого ОСОБА_11 з його боку та можливості внесення відомостей до ЄРДР відносно останнього.

Після вказаної розмови на адресу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області з прокуратури м. Краматорська Донецької області надійшов акт прокурорського реагування у вигляді подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника сектору ДСБЕЗ ОСОБА_47 Також у вказаному поданні було описано негативну роботу сектору ДСБЕЗ та низькі показники роботи. ОСОБА_11 стверджував, що вказане подання було внесено прокуратурою у зв'язку із його намаганням відмовитись від збору грошей для ОСОБА_9 та ОСОБА_10 з підприємців м. Краматорська, тобто це було попередження. ОСОБА_11 повідомив, що відомості у поданні прокуратури м. Краматорська щодо низьких показників роботи сектору ДСБЕЗ не відповідали дійсності, оскільки за результатами роботи сектору за перший квартал 2015 року він займав серед 25 чи 30 аналогічних відділів всієї Донецької області одне із перших місць за статистичними показниками роботи.

ОСОБА_11 наголосив, що всі грошові кошти, отримані від підприємців передавав у повному обсязі ОСОБА_10, жодних грошових коштів собі не залишав.

Обвинувачений ОСОБА_11 зазначив, що у злочинну змову із ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не вступав, вчиняв злочин під примусом, діяв в особистих службових інтересах без корисливих мотивів, пропонуючи підприємцям м. Краматорська вплинути на рішення уповноважених осіб щодо не ініціювання, не проведення та уникнення перевірок їх діяльності контролюючими, правоохоронними органами. Про вчинення злочину самостійно не повідомляв у правоохоронні органи, оскільки вважав, що ОСОБА_9 та ОСОБА_10 довгий час працюють в органах прокуратури та ніхто б нічого їм не зробив. В той час ОСОБА_11 хвилювався, що після повідомлення про їх злочинну діяльність взагалі б зламали його кар'єру, використовуючи вищевказані важелі впливу на останнього.

Зважаючи на не визнання обвинуваченими ОСОБА_9 та ОСОБА_39 своєї провини у вчиненні інкримінованих ним діянь, суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, що вважали доцільним дослідження доказів в повному об'ємі, розглянув дане кримінальне провадження з дотриманням принципів кримінального судочинства, які були направлені на повноту, всебічність та змагальність розгляду кримінального провадження, а тому вина обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_39 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України та ОСОБА_11 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України при обставинах зазначених у даному вироку суду, підтверджується безпосередньо дослідженими судом доказами.

Показаннями свідка ОСОБА_30, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст.225 КПК України, яка повідомила, що на початку 2015 року орендувала кіоск в районі «ЦУМ» у м. Краматорську Донецької області та здійснювала в ньому торгівлю газетами, журналами, прийом оголошень. При цьому паралельно займалась купівлею та продажом іноземної валюти без відповідної ліцензії. Також вона контролювала роботу ще 2 точок, розташованих неподалік від її кіоску, які займались прийомом оголошень, ремонтом телефонів, торгівлею газетами, журналами та паралельно здійснювали купівлю та продаж іноземної валюти без відповідної ліцензії. В лютому 2015 року, точної дати не пам'ятає, до неї за місцем здійснення купівлі-продажу іноземної валюти підійшов обвинувачений ОСОБА_11, раніше особисто не знайомий їй. Але вона знала, що останній був заступником начальника Краматорського МВ ГУВС України в Донецькій області. Обвинувачений ОСОБА_11 повідомив, що за 600 доларів США щомісяця забезпечить їй «спокійну роботу». Він зазначив, що прокуратура, податкова, міліція та взагалі будь-хто не будуть перешкоджати її незаконній діяльності з купівлі та продажу іноземної валюти. Також обвинувачений ОСОБА_11 повідомив, що грошові кошти бере не для себе, але для кого саме не казав, однак згадував про прокуратуру. Грошові кошти у розмірі 600 доларів США за 3 контрольовані ОСОБА_30 точки обміну іноземної валюти необхідно було передавали щомісячно. На це свідок спочатку погодилась, бажаючи безперешкодно продовжувати свою діяльність та усвідомлюючи, що в разі відмови від наведеної пропозиції, подальша діяльність з обміну іноземної валюти без відповідної ліцензії буде не можлива.

Для передачі коштів свідок домовилася з обвинуваченим ОСОБА_11 зустрітись наступного місяця, а саме 12 березня 2015 року. Однак, не маючи можливості сплатити 600 доларів США та усвідомлюючи протиправність дій ОСОБА_11, 10 березня 2015 року ОСОБА_30 звернулась до прокуратури, де написала заяву про вимагання з неї грошових коштів. При цьому вона надала для прокуратури 600 доларів США (6 купюр по 100 доларів США), які були відксерокопійовані. Про зазначені дії були складені відповідні документи при свідках. 12 березня 2015 року приблизно о 12-13 годині до кіоску в районі «ЦУМ» у м. Краматорську Донецької області приїхав ОСОБА_11, де ОСОБА_30 передала йому 600 доларів США (6 купюр по 100 доларів США), які 10 березня 2016 року були зафіксовані прокуратурою.

Показаннями свідка ОСОБА_26, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст.225 КПК України, який повідомив, що займається торгівлею тютюновими виробами у двох кіосках. Один із них знаходиться на території ТОВ «Критий ринок», вул. Паркова, буд. 36 у м. Краматорську, а інший розташований на території ТОВ «Ринок «Солов'їна роща» по вул. Вокзальна, буд. 1 у м. Краматорську. Свідок зазначив, що будь-яких дозвільних документів, зокрема відповідної ліцензії на торгівлю тютюновими виробами, у нього не було. У зв'язку із проведенням перевірок правоохоронними органами щодо законності його діяльності, ОСОБА_26 в кінці грудня 2014 року зателефонував своєму товаришу ОСОБА_37 та попросив його допомогти уникнути будь-яких перевірок. Свідок запропонував щомісячно передавати грошові кошти у розмірі 4 000,00 грн. особам, які «вирішать» його прохання. Через деякий час ОСОБА_37 повідомив ОСОБА_26 про позитивне рішення щодо його пропозиції. Грошові кошти свідок передавав ОСОБА_17 біля будинку, в якому проживав за адресою м. Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, заздалегідь домовляючись про зустріч телефоном.

ОСОБА_26 тричі передав ОСОБА_37 грошові кошти, кожен раз у розмірі 4 000,00 грн. Це відбулося в перших числах січня, лютого та березня 2015 року, всього передавши грошових коштів у розмірі 12 000,00 грн. Після того, як ОСОБА_26 почав передавати щомісячно по 4 000,00 грн. ОСОБА_37, перевірки законності його діяльності контролюючими та правоохоронними органами припинились.

Яким чином ОСОБА_37 виконував прохання щодо не проведення перевірок правоохоронними та контролюючими органами діяльності свідка, останньому не відомо. Кому саме ОСОБА_37 передавав грошові кошти свідкові також не відомо.

Показаннями свідка ОСОБА_37, наданими безпосередньо суду який повідомив, що йому знайомий обвинувачений ОСОБА_11, так як він працював разом із ним у Краматорському МВ ГУМВС України в Донецькій області досить тривалий час та у них склались довірливі відносини. У грудні 2014 року йому зателефонував раніше знайомий громадянин ОСОБА_26 та повідомив, що його торгові точки з реалізації тютюнових виробів занадто часто перевіряють правоохоронні та контролюючі органи, а саме податкова, міліція, санепідемстанція. Зокрема ОСОБА_26 сказав, що останнім часом занадто часто перевіряли його діяльність, через що він не мав можливості нормально працювати. ОСОБА_26 попросив, якщо у свідка є можливість, дізнатись, у зв'язку із чим виникла така ситуація. ОСОБА_37, будучи знайомий з ОСОБА_11, приїхав до нього та запитав, з яких причин ОСОБА_26 так часто перевіряють контролюючі та правоохоронні органи. ОСОБА_11 повідомив, що перевірки організовані прокуратурою. Свідок переказав це ОСОБА_26, на що останній відповів проханням дізнатись про те, чи можливо припинити перевірки правоохоронними органами, якщо він буде надавати матеріальну допомогу. Після цього ОСОБА_37 зустрівся з ОСОБА_11, який повідомив, що виконає його прохання та перевірки припиняться. При цьому ОСОБА_11 говорив свідкові, що кошти він собі не брав, а все передавав комусь.

ОСОБА_37 отримував грошові кошти від ОСОБА_26 у розмірі

4 000,00 грн. біля будинку, де він проживає у м. Краматорську по вул. Богдана Хмельницького, та передавав їх ОСОБА_11 біля Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Кошти ОСОБА_37 отримував та передавав тричі: у січні, лютому та березні 2015 року, в які саме дні вже не пам'ятає. Всього свідок отримавши від ОСОБА_26 та передав ОСОБА_11 12 000,00 грн. Крім того, свідок ОСОБА_37 повідомив, що йому відомо про проблеми із прокуратурою, які були у ОСОБА_11 в 2014 році. Свідкові про це говорив сам ОСОБА_11 та інші працівники міськвідділу міліції. Проте через що ці проблеми виникли та в чому їх суть, ОСОБА_37 не відомо.

Показаннями свідка ОСОБА_20, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст.225 КПК України, який повідомив, що займається підприємницькою діяльністю у м. Краматорську Донецької області з перервами у часі з 2001 року. Він саме реалізовує спиртні напої та продукти харчування у кафе «ІНФОРМАЦІЯ_9», яке знаходиться в районі критого ринку по вул. Парковій, 81-Д. З ОСОБА_11 знайомий близько п'яти років, його син раніше працював підлеглим ОСОБА_11 Також йому відомо, що ОСОБА_11 працює начальником ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області.

В середині чи в кінці лютого 2015 року (точна дата не відома) свідкові зателефонував ОСОБА_11 та запропонував зустрітись в своєму робочому кабінеті, на що ОСОБА_20 погодився. Під час розмови у кабінеті ОСОБА_11, останній продиктував ОСОБА_20 список підприємців з адресами, назвами підприємств та запитав, чи знає їх свідок. ОСОБА_20 сказав ОСОБА_11, що всі особи в списку йому відомі. Після цього, ОСОБА_11 запропонував свідкові збирати з перелічених осіб-підприємців кошти та передавати йому, пояснивши, що це необхідно для уникнення перевірок їх діяльності та неприємностей з боку міліції, санепідемстанції, податкової, пожежників та взагалі будь-яких інших контролюючих та правоохоронних органів. Для кожного із підприємців зі списку була визначена певна сума коштів. Гроші необхідно було збирати щомісячно та передавати ОСОБА_11 в кінці або на початку місяця. Серед вказаного списку також було зазначено і кафе «ІНФОРМАЦІЯ_9», в якому здійснює підприємницьку діяльність ОСОБА_20 ОСОБА_11 зазначив, що у нього, як і у ОСОБА_20, немає іншого вибору. Також ОСОБА_11 сказав, що всі отримані кошти він далі передає в прокуратуру і йому особисто нічого не залишається. Кому саме він передає кошти не говорив.

На вказану пропозицію ОСОБА_20 погодився, розуміючи, що у разі відмови йому та іншим підприємцям могли б перешкоджати займатись підприємницькою діяльністю, проводячи перевірки. Після цього ОСОБА_20 зателефонував усім підприємцям зі списку та довів до їх відома вищевказану розмову з ОСОБА_11 Свідок зазначив, що невідомо звідки, але усі підприємці, яким він телефонував, були вже обізнані про необхідність щомісячної передачі заздалегідь визначених сум грошових коштів через нього начальнику ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_11 Підприємці знали, що це необхідно для запобігання перешкоджань їх підприємницької діяльності, а саме, щоб не проводились постійні перевірки контролюючими та правоохоронними органами.

ОСОБА_20 збирав кошти протягом двох місяців (березня та квітня) 2015 року. За своє кафе «ІНФОРМАЦІЯ_9» він передавав по 1 500,00 грн. щомісячно. ОСОБА_40 (прізвище її свідкові не відомо), яка здійснює підприємницьку діяльність в пивбарі «ІНФОРМАЦІЯ_8», він отримував та передавав по 1 500,00 грн. щомісячно. Від ОСОБА_18, який здійснює підприємницьку діяльність в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_4» по вул. Шкадінова, магазинах «ІНФОРМАЦІЯ_5» і «ІНФОРМАЦІЯ_7» по вул. Шкільній та магазині «ІНФОРМАЦІЯ_6» по вул. ОСОБА_15 ОСОБА_20 отримував та передавав по 2 000,00 грн. за кожний магазин, тобто всього 8 000,00 грн. щомісячно. Від ОСОБА_22, яка здійснює підприємницьку діяльність в трьох кіосках та магазині «ІНФОРМАЦІЯ_11» по вул. Парковій свідок отримував по 3500,00 грн. щомісяця ( по 2 000,00 грн. за три кіоска та по 1 500,00 грн. за магазин «ІНФОРМАЦІЯ_11»). Олена, прізвище якої свідок не знає та яка здійснює підприємницьку діяльність в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_10», передавала ОСОБА_20 2 000,00 грн. щомісячно.

Кожного місяця, попередньо домовившись по телефону, ОСОБА_20 зібрані кошти передавав ОСОБА_11 біля Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій у автомобілі ВАЗ 2107, який належить ОСОБА_20 Так, в першій половині березня 2015 року ОСОБА_20 передав ОСОБА_11 16 500,00 грн., зібрані із вищевказаних підприємців. 1 500,00 грн. із загальної суми були кошти самого ОСОБА_20 Також свідок в перших числах квітня 2015 року передав ОСОБА_11 грошові кошти в сумі 16 500,00 грн., отримані від вищевказаних підприємців, з яких 1 500,00 грн. були гроші самого ОСОБА_20 Всього за два місяці ОСОБА_20 зібрав із підприємців та передав ОСОБА_11 33 000,00 грн. Після того, як свідок почав передавати ОСОБА_11 щомісячно грошові кошти, ні до самого ОСОБА_20, ні до вказаних підприємців, від яких отримувались грошові кошти, правоохоронні та контролюючі органи з перевірками не приходили. Свідок ОСОБА_20 зауважив, що до початку передачі грошових коштів, контролюючі та правоохоронні органи приходили часто, майже кожного тижня, та доводилось закривати підприємство на час проведення перевірок, що унеможливлювало нормальне здійснення підприємницької діяльності та відповідно отримування доходу від реалізації продукції.

Показаннями свідка ОСОБА_19, наданими безпосередньо суду, яка повідомила, що займається підприємницькою діяльністю у м. Краматорську Донецької області приблизно з 2014 року. Вона реалізовує спиртні напої та продукти харчування у пивному барі «ІНФОРМАЦІЯ_8», який знаходиться по вул. Ювілейній, 25. Свідок зазначила, що ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем оформила лише нещодавно, коли саме пригадати не змогла.

Приблизно в кінці лютого 2015 року, точної дати не пам'ятає, ОСОБА_19 зателефонував ОСОБА_20, якого вона знає досить давно, оскільки він також є підприємцем, та запропонував допомогу щодо уникнення постійних перевірок її підприємницької діяльності податковою, пожежниками, санепідемстанцією та іншими контролюючими органами. Для цього необхідно було передавати ОСОБА_20 1 500,00 грн. щомісячно. Для кого саме призначались вказані кошти ОСОБА_20 не повідомляв, а сама ОСОБА_19 не запитувала, оскільки довіряла останньому. ОСОБА_19 стверджує, що її пивний бар «ІНФОРМАЦІЯ_8» занадто часто перевірявся податковою, пожежниками, санепідемстанцією, іншими контролюючими та правоохоронними органами. На її переконання часті перевірки були створені штучно, тому що проходили декілька разів на тиждень. І кожного разу під час перевірки доводилось закривати бар, в результаті чого не було прибутку. В той час як дохід від підприємницької діяльності - єдине джерело доходів свідка. Звідки ОСОБА_20 було відомо про постійні перевірки контролюючими органами пивного бару «ІНФОРМАЦІЯ_8» їй невідомо.

ОСОБА_19 вважала, що у разі відмови сплачувати гроші у розмірі 1 500,00 грн. щомісячно, їй довелось би закрити бар та припинити свою підприємницьку діяльність. Враховуючи викладені обставини та усвідомлюючи безвихідність ситуації, свідок погодилась на пропозицію ОСОБА_20 Двічі ОСОБА_19 передавала гроші ОСОБА_20 по вул. Ювілейній, біля пивного бару «ІНФОРМАЦІЯ_8», куди останній приїжджав сам. А саме було передано свідком 1 500,00 грн. в кінці лютого 2015 року та 1 500,00 грн. в кінці березня 2015 року, разом за два місяці 3 000,00 грн. Після того, як ОСОБА_19 почала передавати гроші ОСОБА_20, жодні контролюючі та правоохоронні органи не перевіряли її підприємницьку діяльність, яку вона здійснювала у пивному барі «ІНФОРМАЦІЯ_8».

Показаннями свідка ОСОБА_22, наданими безпосередньо суду яка повідомила, що здійснює підприємницьку діяльність у м. Краматорську Донецької області, а саме реалізує спиртні напої, тютюнові вироби, продукти харчування у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_11», який знаходиться по вул. Парковій, 101 та у трьох кіосках, які знаходяться по вул. Парковій, 38. Свідок зазначила, що ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами почала оформляти у травні 2015 року. До травня 2015 року вона займалась реалізацією вказаних виробів без відповідної ліцензії, оскільки у м. Краматорську відбувалися бойові дії та не було можливості вчасно оформити належну документацію.

На початку березня 2015 року, однак точної дати пам'ятає, до ОСОБА_22 підійшов ОСОБА_20 та запропонував допомогу у вирішенні питання щодо уникненняпостійних перевірок її підприємницької діяльності податковою, пожежниками, санепідемстанцією та іншими контролюючими органами.

ОСОБА_20 сказав, що за вказану допомогу необхідно передавати 1 500,00 грн. за магазин «ІНФОРМАЦІЯ_11» та 2 000,00 грн. за три кіоски, тобто всього 3 500,00 грн. щомісячно. Для кого саме призначались вказані кошти, ОСОБА_20 їй не повідомляв, однак запевнив, що перевірок більше не буде.

ОСОБА_22 стверджує, що її три кіоски та магазин «ІНФОРМАЦІЯ_11» занадто часто перевіряються міліцією, пожежниками та санепідемстанцією. На її переконання часті перевірки були створені штучно. Свідок, усвідомлюючи безвихідність ситуації, а також те, що підприємницька діяльність у вказаних магазинах була єдиним джерелом доходів її сім'ї, погодилась на пропозицію ОСОБА_20 ОСОБА_22 домовилася з ОСОБА_20 про те, що буде передавати йому гроші у розмірі 3 500,00 грн. на початку кожного місяця.

Так, ОСОБА_22 передала ОСОБА_20 на початку березня 2015 року грошові кошти в сумі 3500,00 грн., а також 3500,00 грн. на початку квітня 2015 року. Обидва рази передача грошей відбувалася в районі магазину «ІНФОРМАЦІЯ_11», який знаходиться по вул. Парковій, 101, куди останній приїжджав сам. Всього за два місяці свідком було передано 7 000,00 грн. Після того, як ОСОБА_22 почала передавати гроші ОСОБА_20, жодні контролюючі та правоохоронні органи не перевіряли її підприємницьку діяльність, яку остання здійснювала у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_11» та у трьох кіосках.

ОСОБА_22 зазначила суду, що під час розслідування вказаного злочину, де остання була свідком, різні люди в неї запитували, чи не боїться давати показання. І вона відповідала, що дійсно боїться за себе.

Показаннями свідка ОСОБА_21, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КК України, яка повідомила, що займається підприємницькою діяльністю у м. Краматорську Донецької області приблизно з вересня-жовтня 2013 року. Свідок реалізовує спиртні напої та продукти харчування у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_83», який знаходиться по АДРЕСА_13. Вона зазначила, що ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем не має.

Приблизно в кінці лютого 2015 року, більш точної дати не пам'ятає, ОСОБА_21 спілкувалась із ОСОБА_20, якого знає досить давно та перебуває з ним у дружніх відносинах. Під час розмови ОСОБА_20 запропонував допомогу у вирішенні питання щодо уникнення перевірок її підприємницької діяльності контролюючими органами, а саме прокуратурою, міліцією, санепідемстанцією та іншими. ОСОБА_20 сказав, що за вказану допомогу йому необхідно передавати 2 000,00 грн. щомісячно. Для кого саме призначались вказані кошти ОСОБА_20 не повідомляв. Однак він запевнив, що перевірок більше не буде, а в разі прибуття будь-яких контролюючих чи правоохоронних органів до магазину ОСОБА_21 для перевірки, одразу телефонувати йому. Незважаючи на те, що підприємницьку діяльність ОСОБА_21 до цього часу не перевіряли, остання погодилась на пропозицію ОСОБА_20 Свідок вважає, що в діяльності підприємця завжди можна знайти проблеми, за які можуть притягнути до відповідальності, крім того будь-яка перевірка зупиняє діяльність магазину та відповідно призводить до втрати прибутку. Тому ОСОБА_21 прийняла пропозицію ОСОБА_20, щоб перестрахуватись від можливих у подальшому перевірок контролюючими та правоохоронними органами її підприємницької діяльності.

Гроші ОСОБА_21 двічі передавала ОСОБА_20, в її магазині «ІНФОРМАЦІЯ_83», який знаходиться по АДРЕСА_13. На зустріч ОСОБА_20Г приїжджав сам. Перший раз, а саме у березні 2015 року, свідок передала 2 000,00 грн., другий раз, у квітні 2015 року - також 2 000,00 грн. Точних дат передачі грошей свідок ОСОБА_21 не пам'ятає. Всього за два місяці вона віддала 4 000,00 грн. Після того, як ОСОБА_21 почала передавати гроші ОСОБА_20 жодні контролюючі та правоохоронні органи не перевіряли її підприємницьку діяльність, яку здійснювала у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_83».

Показаннями свідка ОСОБА_18, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, який повідомив, що здійснює підприємницьку діяльність у м. Краматорську Донецької області з 2002 року. Він реалізує спиртні напої, тютюнові вироби та продукти харчування у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_4», який знаходиться на вул. Шкадінова, магазині «ІНФОРМАЦІЯ_5», який знаходиться на вул. Шкільній, магазині «ІНФОРМАЦІЯ_7», який знаходиться на вул. Рози Люксенбург та магазині «ІНФОРМАЦІЯ_6», який знаходиться по АДРЕСА_22. При цьому зазначив, що ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами оформив лише у травні 2015 року, а до цього займався реалізацією вказаних товарів без відповідного дозволу.

Приблизно в лютому 2015 року, більш точної дати не пам'ятає, ОСОБА_20 зателефонував ОСОБА_18 та запропонував допомогу у вирішенні питання щодо уникнення перевірок його підприємницької діяльності контролюючими та правоохоронними органами. ОСОБА_20 сказав, що за вказану допомогу свідкові необхідно передавати 2 000,00 грн. щомісячно з кожного магазину, тобто всього 8 000,00 грн. за один місяць.

ОСОБА_20 повідомив, що вказані гроші призначені для прокуратури м. Краматорська. Таким чином можна забезпечити можливість подальшого здійснення ОСОБА_18 підприємницької діяльності без ліцензії та уникнення проблем у майбутньому. ОСОБА_18 вважав, що прокуратура м. Краматорська має вплив на усі контролюючі та правоохоронні органи, в тому числі і міліцію. Також свідок повідомив, що давно працює у торгівлі, а тому розуміє, у разі відмови від вказаної пропозиції можуть початися перевірки його підприємницької діяльності. Навіть при наявності ліцензії часті перевірки можуть потягнути за собою збитки, конфіскацію майна та інші негативні наслідки. Тому, злякавшись прокуратури, податкової та інших правоохоронних органів, свідок погодився на пропозицію ОСОБА_20

ОСОБА_18 двічі передавав ОСОБА_20 гроші, які останній особисто забирав у магазинах, що належать свідкові. Так 8 000,00 грн. ОСОБА_18 віддав ОСОБА_20 у лютому 2015 року та 8 000,00 грн. - у березні 2015 року. Точних дат передачі грошових коштів свідок не пам'ятає. Всього за два місяці було передано 16 000,00 грн.

До лютого 2015 року підприємницьку діяльність ОСОБА_18 у вказаних магазинах перевіряли контролюючі органи, які саме останній вже не пам'ятає. Після того, як свідок почав передавати гроші ОСОБА_20, жодні контролюючі та правоохоронні органи не перевіряли його підприємницьку діяльність, яку останній здійснював у магазинах «ІНФОРМАЦІЯ_4», «ІНФОРМАЦІЯ_6», «ІНФОРМАЦІЯ_5» та «ІНФОРМАЦІЯ_7».

Показаннями свідка ОСОБА_23, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, яка повідомила, що на даний час не працює, а з кінця листопада 2014 року по травень 2015 року здійснювала підприємницьку діяльність у м. Краматорську Донецької області. Вона займалась реалізацією спиртних напоїв та продуктів харчування у кафе-пивному барі (конкретної назви не має), який знаходився по АДРЕСА_15. Свідок зазначила, що займалась роздрібною торгівлею алкоголем без відповідної ліцензії, оскільки строк дії ліцензії закінчився в період активних бойових дій на території міста Краматорськ. У зв'язку з цим не було можливості займатись підприємницькою діяльністю та відповідно продовжити строк дії ліцензії.

В середині лютого 2015 року, точної дати ОСОБА_23 не пам'ятає, до неї за місцем здійснення підприємницької діяльності прийшов раніше їй не знайомий обвинувачений ОСОБА_11 Останній представився працівником міліції, показав посвідчення, в якому було зазначено його посаду (конкретну назву посади свідок не пам'ятає) та сказав, що він може допомогти уникнути перевірок її підприємницької діяльності, а також будь-яких непорозумінь із міліцією та іншими контролюючими і правоохоронними органами. ОСОБА_11 повідомив, що для вирішення зазначених питань у нього є впливові знайомі, прізвище яких не називав. За вказану допомогу необхідно було передавати ОСОБА_11 1 200,00 грн. щомісячно.

Через деякий час ОСОБА_23 передзвонила ОСОБА_11 та надала згоду на його пропозицію. Свідок усвідомлювала, що у разі відмови її пивний бар прийшли б перевіряти різні правоохоронні та контролюючі органи, такі як податкова, міліція, пожежники та санепідемстанція. ОСОБА_11 сказав, що у разі перевірки будь-якими правоохоронними чи контролюючими органами її кафе-пивного бару необхідно одразу телефонувати йому, а він вирішить всі проблеми.

ОСОБА_23 двічі передавала ОСОБА_11 гроші, які останній особисто забирав, приїжджаючи у кафе-пивний бар. Так свідком було передано ОСОБА_11 1 200,00 грн. у другій половині лютого 2015 року та 1 200,00 грн. у другій половині березня 2015 року. Всього за два місяці ОСОБА_23 віддала 2 400,00 грн.

Після того, як ОСОБА_23 почала передавати гроші ОСОБА_11, жодні контролюючі та правоохоронні органи не перевіряли її підприємницьку діяльність, яку остання здійснювала у кафе-пивному барі. Після березня 2015 року, ОСОБА_11 не дзвонив ОСОБА_23 остання також йому не телефонувала, грошових коштів більше нікому не передавала.

Показаннями свідка ОСОБА_24, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, який повідомив, що здійснює підприємницьку діяльність у м. Краматорську Донецької області з січня 2015 року. Він реалізує спиртні напої та продукти харчування у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_13», який знаходиться по АДРЕСА_23. При цьому, зазначив, що роздрібну торгівлю алкоголем здійснює без відповідної ліцензії.

Приблизно в лютому 2015 року, більш точної дати ОСОБА_24 не пам'ятає, йому зателефонував раніше не знайомий обвинувачений ОСОБА_11 Останній представився працівником правоохоронних органів та запропонував допомогу у вирішенні питання щодо уникнення перевірок підприємницької діяльності контролюючими, правоохоронними органами та щодо забезпечення можливості її здійснення без відповідної ліцензії. За вказані послуги ОСОБА_24 мав відавати ОСОБА_11 1 500,00 грн. в перших числах кожного місяця. Для кого саме призначались вказані кошти ОСОБА_11 не повідомляв. Свідок ОСОБА_24 повідомив ОСОБА_11, що не готовий одразу дати відповідь на його пропозицію, пообіцявши подумати.

ОСОБА_24 після розмови із ОСОБА_11 зателефонував до своїх знайомих, які також займаються підприємницькою діяльністю (до кого саме вже не пам'ятає). У цих осіб свідок поцікавився особою ОСОБА_11, а також запитав їх думку щодо пропозиції останнього. Знайомі підприємці, хто саме ОСОБА_24 не пам'ятає, розповіли йому, що обвинувачений ОСОБА_11 досить вагома посадова особа в правоохоронних органах та займає посаду начальника відділу по боротьбі з економічними злочинами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Також знайомі підприємці ОСОБА_24 зазначили, що здійснювати підприємницьку діяльність у м. Краматорську і нікому не платити гроші практично неможливо. Тих, хто не платить гроші перевіряють практичного кожного дня різні контролюючі та правоохоронні органи. А часті перевірки призводять до необхідності призупиняти роботу магазину та відповідно не отримувати прибуток, внаслідок чого діяльність стає збитковою. ОСОБА_24, усвідомлюючи можливість утримання своєї сім'ї лише за рахунок прибутку від підприємницької діяльності, приблизно через 2 чи 3 дні зателефонував ОСОБА_11 та погодився на його пропозицію.

Надалі, в перших числах кожного місяця, ОСОБА_11 телефонував ОСОБА_24 та домовлявся про місце зустрічі для отримання грошових коштів. ОСОБА_24 повідомив, що в перших числах березня 2015 року поблизу торгового центру «Аврора» по вул. Парковій передав ОСОБА_11 1 500,00 грн.. Пізніше, 3 чи 4 квітня 2015 року, точну дату не пам'ятає, віддав ОСОБА_11 1 500,00 грн. поблизу будівлі МРЕО міста Краматорська по

вул. Лазо, 5. Всього останньому за два місяці було передано 3 000,00 грн. Більше ОСОБА_24 жодних коштів ОСОБА_11 не передавав, оскільки, як йому стало відомо, відносно ОСОБА_11 було порушено кримінальне провадження.

Показаннями свідка ОСОБА_38, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, яка повідомила, що є приватним підприємцем і займається торгівлею одягом на ринку в старому місті.

На початку 2015 року, точної дати не пам'ятає, вона побачила на ринку ОСОБА_11, який працює в міліції. Він розмовляв із підприємцями ОСОБА_40, ОСОБА_31, ОСОБА_32 та ОСОБА_33. Вказані громадяни також працюють на ринку. Свідкові відомо, що ОСОБА_33 і ОСОБА_32 є приватними підприємцями та торгують речами на ринку. ОСОБА_31 раніше працював в охороні, чим займається на даний час, свідок не знає, а чим займається ОСОБА_40 їй також не відомо. ОСОБА_38 досить давно знайома із ОСОБА_11, а тому підійшла до них привітатись. Саму розмову ОСОБА_11 із вказаними підприємцями, свідок не чула, оскільки підійшла в кінці розмови. Однак, як потім їй сказав ОСОБА_31, ОСОБА_11 запропонував їм надавати фінансову допомогу міліції, на що зазначені підприємці погодились. Як стало відомо свідкові ОСОБА_38, розмір фінансової допомоги складав 400 доларів США щомісяця. ОСОБА_38 ОСОБА_11 також просив надавати фінансову допомогу, однак остання не мала такої можливості, оскільки витрачала всі кошти на лікування. Тоді свідок запропонувала ОСОБА_11 передавати йому гроші отримані від ОСОБА_40, ОСОБА_31, ОСОБА_32 та ОСОБА_33 та дала міліціонеру номер свого мобільного телефону.

Кошти ОСОБА_38 передавала ОСОБА_11 двічі весною 2015 року. Більш точних дат вона не пам'ятає. Перший раз ОСОБА_38 зателефонував ОСОБА_11 та запропонував зустрітись біля райвідділу міліції, де свідок передала йому 400 доларів США, отримані від вказаних підприємців. ОСОБА_50 сам приїхав на ринок, де ОСОБА_38 передала йому 400 доларів США.

ОСОБА_38 повідомила, що кожного разу віддавала ОСОБА_50 по 400 доларів США. Вказані кошти їй передавав одного разу ОСОБА_31, в інший раз ОСОБА_32. В який із разів хто саме передавав кошти ОСОБА_38, остання вже не пам'ятає. Також свідок заначила, що кошти особисто не перераховувала. Суму коштів, яку ОСОБА_38 передавала ОСОБА_50, називали ОСОБА_31 та ОСОБА_32, коли приносили їй гроші. Таким чином, ОСОБА_38 всього передала ОСОБА_11 800 доларів США.

Показаннями свідка ОСОБА_38, наданими безпосередньо суду в порядку ч.4 ст.225 КПК України, яка повідомила, що показання надані слідчому судді підтримує в повному обсязі. Також сказала, що здійснює приватну підприємницьку діяльність з торгівлі речами з 1999 року на ринку «Каба», який знаходиться по вул. Островського у м. Краматорську.

Свідкові відомі громадяни ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33, ОСОБА_34 Усі вони разом з нею здійснюють підприємницьку діяльність на ринку. ОСОБА_38 повідомила суд, що ОСОБА_34 має групу інвалідності та на даний час перебуває на лікуванні в Російській Федерації. ОСОБА_34 торгувала поповненнями для мобільних телефонів. Щодо ОСОБА_34 та ОСОБА_33 більш точно сказати не може. ОСОБА_31 та ОСОБА_32 займались для себе обміном валют.

Кошти свідок ОСОБА_38 передавала ОСОБА_11 двічі. Перший раз їй віддали 400 доларів США на ринку. Вказані кошти принесли ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34, по 100 доларів США кожний. ОСОБА_38 повідомила, що вказані підприємці самостійно вирішили надавати саме по 100 доларів США, щоб нікому не було образливо і все було на рівних умовах. Сума 100 доларів США не була вимогою ОСОБА_11

Другий раз ОСОБА_38 перебувала в лікарні, і до неї приїхав чи ОСОБА_31 чи ОСОБА_32, хто саме та коди це точно було не пам'ятає, та передав їй гроші завернуті в папір. Гроші свідок не перераховувала. Вказані кошти остання передала ОСОБА_11 після виписки з лікарні на початку квітня 2015 року. Коли саме та при яких обставинах відбувалася передача грошей свідок вже не пам'ятає.

ОСОБА_38 зазначила, що собі жодних коштів, переданих ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34 не залишала. Кожного разу усі кошти передавала ОСОБА_11 Свідок знала, що ОСОБА_11 працював в міліції, але на якій посаді їй відомо не було. На які потреби призначалась та витрачалась вказана фінансова допомога, ОСОБА_38 невідомо. В її присутності ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34 не запитували у ОСОБА_11, на які потреби призначалась та використовувалась фінансова допомога.

При цьому, ОСОБА_38 повідомила суд, що не вважає, взаємопов'язаним надання ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34 фінансової допомоги працівникам міліції в загальній сумі 800 доларів США (два рази по 400 доларів США) та здійснення останніми валютних операцій. На її думку вказані особи не займались, як такими валютними операціями, тому що це ринок, люди щось пропонують і це не є незаконними обміном валюти чи валютними операціями. ОСОБА_38 наголосила, що під час слідства, коли остання торгувала на ринку до неї підійшов молодий чоловік і сказав, якщо вона буде давати показання, що з неї вимагали гроші і таке інше, в неї будуть проблеми. Хто це був, свідкові не відомо. Коли саме це було, вона не пам'ятає, але точно впевнена, що це було перед наданням показань у слідчого судді.

Показаннями свідка ОСОБА_33 наданими безпосередньо суду, яка повідомила, що є пенсіонером, але працює бібліотекаром на півставки та займається близько 5 років підприємницькою діяльністю на ринку в старому місті. Вона продає взуття, однак не має жодних дозвільних документів на здійснення підприємницької діяльності. Дозвільні документи не оформлювала, тому що їй не відомо, куди саме і на який рахунок перераховуються сплачені податки. Тому свідомо вирішила порушувати Закон та надавати адресну допомогу за рахунок необхідних до сплати сум податків. За період торгівлі на ринку мали місце факти перевірки підприємців, що також працювали на ринку, контролюючими органами, зокрема податковою. Проте особисто діяльність свідка вказані органи не перевіряли. ОСОБА_33 зазначила, що вона працює на пів ставки бібліотекаром, а тому, коли на ринок приходили будь-які служби з перевіркою, одразу бігла на роботу в бібліотеку. Таким чином їй вдалося уникнути штрафів.

Свідок пояснила, що їй знайомі громадяни ОСОБА_38, ОСОБА_34, ОСОБА_31 та ОСОБА_32 також торгують на ринку в старому місті, чим саме займаються не пам'ятає. ОСОБА_33 повідомила, що декілька разів (скоріш за все двічі, точно не пам'ятає скільки разів) передавала ОСОБА_38 гроші. Проте в яких сумах, в якій валюті, в який період часу та обставини передачі грошових коштів ОСОБА_38 пригадати свідок не може. ОСОБА_33 підкреслила, що ОСОБА_38 надавала просто матеріальну допомогу, але на що витрачаються кошти і за що їх віддавала вже не пам'ятає.

Свідок ОСОБА_51 зазначила, що грошові внески на допомогу надавали різні люди, хто скільки міг. При цьому, чи віддавали внески на допомогу ОСОБА_38 громадяни ОСОБА_31, ОСОБА_32 та ОСОБА_34, свідок не пам'ятає. ОСОБА_33 наголосила, що на ринку працюють добрі люди та всім завжди намагаються допомагати матеріально. ОСОБА_33 зазначила, що систематично купівлею-продажом іноземної валюти на ринку не займалась, лише купувала валюту собі на операцію.

Неможливість пригадати детальні обставини надання грошових коштів ОСОБА_38 ОСОБА_33 пояснила тим, що перенесла складну операцію, під час якої анестезіологи застосували занадто велику дозу наркозу, а тому у неї часті провали в пам'яті. Свідок запевнила, що за період її підприємницької діяльності на ринку на неї жодного разу правоохоронними органами не складались адміністративні протоколи за порушення правил здійснення валютних операцій.

Показаннями свідка ОСОБА_32, наданими безпосередньо суду, який повідомив, що займається підприємницькою діяльністю понад 20 років, а саме торгує речами на ринку «Каба», який знаходиться в старій частині міста Краматорська. Йому відомі громадяни ОСОБА_38, ОСОБА_33, ОСОБА_34 та ОСОБА_31, які також займаються підприємницькою діяльністю на вказаному ринку.

В кінці 2014 року на початку 2015 року ОСОБА_32 також торгував на ринку речами, однак торгівлі майже не було, тому що були бойові дії. У зв'язку із тим, що торгівля доходу не приносила, ОСОБА_32, приблизно 3 місяці у вказаний період часу займався незаконною купівлею-продажом іноземної валюти. На ринку на той час був попит на купівлю-продаж валюти. При цьому свідок усвідомлював, що ця діяльність незаконна та за неї передбачено відповідальність. За період роботи ОСОБА_32 на ринку проводились перевірки діяльності підприємців різними державними органами, але його не перевіряли. Проте був випадок, коли саме свідок вже не пам'ятає, його оштрафували за продаж куртки на ринку за іноземну валюту. ОСОБА_32 усвідомлював, що вчиняв такі дії незаконно, а тому і був притягнутий до відповідальності.

Приблизно у січні-лютому 2015 року на ринку відбулась розмова між працівниками міліції, які показували свої посвідчення, однак їх посади, прізвища та зовнішній вигляд ОСОБА_32 не пригадує, та підприємцями з вказаного ринку. Під час розмови серед підприємців точно були присутні ОСОБА_38 та ОСОБА_33 Інших учасників розмови свідок пригадати не може. ОСОБА_38 сказала підприємцям, що працівників міліції необхідно вислухати. Працівники міліції пояснили, що заробітна плата у них маленька, в Донецькій області важко жити, бо тут зона проведення антитерористичної операції, пенсії люди не отримують, необхідні кошти на бензин, дизельне паливо, запчастини та взагалі на потреби міськвідділу міліції, а тому звертаються до підприємців ринку за фінансовою допомогою. ОСОБА_32 погодився надавати гроші міліції через те, що свідомо займався незаконною купівлею-продажом іноземної валюти та вважав, що ніхто зараз чесно не живе. Також свідок бажав спокійно працювати на ринку. ОСОБА_32 повідомив, що, в тому числі, надавав гроші міліції заради поваги.

Гроші свідок передавав ОСОБА_38 один чи два рази, точну кількість разів пригадати не може. В свою чергу ОСОБА_38 далі передавала кошти працівникам міліції, оскільки була з ними знайома. Після того як, працівники міліції пішли з ринку передав через ОСОБА_38 для останніх 100 доларів США. ОСОБА_32 зазначив, що вказану суму грошей збирав з підприємців тієї частини ринку, де він сам торгував, приблизно із 20 чи 30 чоловік, а можливо і більшої кількості, точно вже не пам'ятає. Коли ОСОБА_32 збирав гроші зі вказаних підприємців, він пояснював їм, що це допомога для міліції. Кошти збривав з підприємців із своєї власної ініціативи. Потім до зібраних коштів із підприємців докладав своїх особистих 100 чи 150 гривень. Всі зібрані кошти свідок у себе ж їх поміняв на 100 доларів США та віддавав ОСОБА_38 для передачі працівникам міліції. При цьому, ОСОБА_32 не зміг пояснити суду, з яких конкретно підприємців ринку він збирав кошти для міліції, за яким принципом, де вони знаходяться на даний час, чому з його ж слів, не маючи проблем з документами, вони погоджувались здавати йому гроші для міліції, навіщо взагалі збирав гроші з інших підприємців пояснити також не зміг. Однак він зазначив, що на ринку працюють добрі та дружні люди, які всім допомогають.

Також ОСОБА_32 зазначив, що у нього був список підприємців, з яких він збирав кошти, але викинув його. Чи віддавали інші підприємці гроші ОСОБА_38 для передачі міліції, свідкові не відомо, однак зазначив, що звернення працівників міліції було до всіх підприємців ринку, а тому, напевно, всі передавали гроші. Крім того, ОСОБА_32 підкреслив, що будь-кому кошти б не збирав, тому що будь-хто на їх ринок не зайде. На що фактично витрачались передані ним кошти, свідкові невідомо.

Показаннями свідка ОСОБА_31, наданими безпосередньо суду, який повідомив, що близько 10 років працює найманим вантажником на ринку «Каба», розташованому у старій частині міста Краматорську по вул. Островського. Громадяни ОСОБА_38, ОСОБА_34, ОСОБА_32 та ОСОБА_33 йому знайомі. Вони також працюють на ринку.

Свідок з початку 2015 року приблизно 2 чи 3 місяці, займався незаконною купівлею-продажом іноземної валюти. Це пояснює тим, що після бойових дій у місті було важко з роботою, необхідно було заробляти гроші для забезпечення сім'ї. Проте люди запитували про обмін іноземної валюти, і у ОСОБА_31 виникла ідея заробляти гроші незаконним обміном іноземної валюти, оскільки вантажником заробляв мало.

В період зайняття ОСОБА_31 незаконним обміном валюти, приблизно на початку 2015 року, в лютому чи березні, точно не пам'ятає, на ринку відбулась розмова між працівниками міліції та підприємцями з вказаного ринку. Працівники міліції, прізвища та посади яких свідок не пам'ятає, повідомили про необхідність надання їм фінансової допомоги. ОСОБА_31 проходив поряд із співрозмовниками та його хтось позвав (хто саме не пам'ятає) приєднатися до розмови. Серед підприємців, що розмовляли з міліціонерами були також присутні ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_38 Хто ще був присутнім під час розмови з працівниками міліції, свідок не пам'ятає. Працівники міліції пояснили, що держава не виділяє їм кошти на бензин, господарські потреби, а тому необхідно фінансово допомогти. Суму допомоги при ОСОБА_31 не оговорювали.

Свідок ОСОБА_31 спочатку повідомив, що кількість разів та суму грошей, яку надавав працівникам міліції у якості фінансової допомоги не пам'ятає. Потім повідомив, що надавав гроші 1 раз у розмірі 100 доларів США. Передавав кошти в доларах США, тому що, як пояснили працівники міліції, запчастини купуються саме в доларах США. Гроші надавав в лютому чи в березні 2015 року, однак точно не пам'ятає.

Потім ОСОБА_31 повідомив суду, що гроші вони («МИ» зазначав свідок) передавали ОСОБА_38 Однак пояснити суду, що конкретно за громадяни були «МИ», не зміг та повідомив, що сам особисто передав гроші ОСОБА_38 Суму грошової допомоги міліції у розмірі 100 доларів США особисто не визначав, це не було його ініціативою, йому так сказав хтось із працівників ринку, але хто саме сказав, пригадати не може. Після того повідомив суд, що порахувавши вартість запчастин, однак з ким рахував не пам'ятає, вирішив надати допомогу працівникам міліції у розмірі 100 доларів США. Потім свідок ОСОБА_31 повідомив, що працівникам міліції допомагав особисто і це була його власна ініціатива. Гроші для працівників міліції передавав через ОСОБА_38, чи віддавала остання гроші за призначенням, свідкові невідомо.

Також ОСОБА_31 категорично запевнив, що надання грошей міліції не пов'язано із його діяльністю щодо незаконного обміну валюти. Він вирішив надавати гроші, так як вважав, що по іншому працівники міліції не «виживуть», свідомість людей змінилась. Пояснював це тим, що у міліції недофінансування, люди страждають. І коли просять про допомогу, необхідно її надавати. Також свідок ОСОБА_31 сказав, що знає, як працює міліція та їздить по зоні проведення антитерористичної операції, а тому їм необхідні гроші на запчастини.

В подальшому ОСОБА_31 підкреслив, що незважаючи на свій складний матеріальний стан, самостійно вирішив надати гроші для працівників міліції у розмірі 100 доларів США. А також пояснив, що більша сума для нього була б непідйомною. А надалі, ОСОБА_31 в черговий раз змінюючи свої показання, пояснив суду, що віддав працівникам міліції свою місячну заробітну плату оскільки надзвичайно перейнявся їхніми проблемами та йому було їх дуже шкода. В той місяць, коли віддав гроші для міліції, виживав за рахунок заздалегідь заготовлених продуктів харчування з погребу.

Після цього, ОСОБА_31 показав, що гроші не були його особисті, пояснивши, що на ринку існує «каса» взаємодопомоги. Так підприємці з частини ринку, де він працює, а їх близько 100 чоловік, скидаються у вказану «касу» грошима для необхідності виділення фінансової допомоги працівникам ринку у разі потреби, наприклад хтось помер, на операцію, на ліки, тощо. Гроші із вказаної «каси» призначались для торговців, які до неї вносили гроші. ОСОБА_31 збирав вказані гроші та відповідав за їх схоронність, тримаючи в себе. Спочатку свідок пояснив, що в нього грошей не було, а тому він запитав у торговців ринку, які скидались до каси, чи можна йому взяти з неї гроші та допомогти фінансово працівникам міліції. А також він пояснив підприємцям, що міліції необхідні гроші на запчастини та вони важко працюють. Тоді торговці з ринку погодились, щоб ОСОБА_31 взяв гроші з «каси». У кого саме ОСОБА_31 запитував дозволу із торговців, їх прізвища, де вони знаходяться, як їх знайти, пояснити суду не зміг. Проте зазначив, що їх кількість біля 100 чоловік. Також уточнив, що «каса» взаємодопомоги знаходилась у нього, однак облік грошей він не вів. На даний час «каси» взаємодопомоги більше немає, оскільки всі гроші з неї витратили.

Потім ОСОБА_31 в черговий раз змінив свої показання та повідомив суду, що гроші взяв із «каси» взаємодопомоги, але у торговців із ринку дозволу не запитував та не повідомляв нікому, що брав гроші для міліції із «каси» взаємодопомоги. Свідок зазначив, що через деякий час усі взяті з «каси» гроші повернув в повному обсязі. Гроші, які брав із «каси», поміняв у інших людей на долари США та віддав ОСОБА_38 для подальшої передачі працівникам міліції. Крім працівників міліції ніхто на ринок із проханням надати фінансову допомогу в доларах США не приходив. ОСОБА_31 запевнив, що після того як «зайнялись органи», він перестав займатись незаконними валютними операціями, щоб не мати проблем із правоохоронними органами.

Також свідок повідомив, що за період його діяльності, пов'язаної із незаконним обміном валюти, на ринку на нього жодного разу правоохоронними органами не складались адміністративні протоколи за порушення правил здійснення валютних операцій. Наскільки відомо ОСОБА_31, контроль за незаконним обміном валютою здійснюється працівниками міліції.

Показаннями свідка ОСОБА_36, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, який повідомив, що працює заступником начальника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області з 26 лютого 2015 року. Також зазначив, що взагалі у секторі ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій працює з липня 2005 року. Йому відомо, що ОСОБА_11 отримував від підприємців м. Краматорська грошові кошти, які в подальшому передавались на потреби батальйону Київ-2. Більше свідок ОСОБА_11 не ставив питань, оскільки керувався девізом «менше знаєш - краще спиш». Про передачу ОСОБА_11 грошей, отриманих від підприємців м. Краматорська, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 свідкові нічого не відомо. Особисто із ОСОБА_9 та ОСОБА_10 свідок ОСОБА_36 не спілкувався.

ОСОБА_36 повідомив, що кошти почав збирати із підприємців м. Краматорська з вересня-жовтня 2014 року, точної дати вже не пам'ятає. Підприємці, з яких свідок збирав гроші, займались реалізацією тютюнових виробів. Свідок збирав кошти з підприємців за вказівкою ОСОБА_11, здійснював це в основному на початку місяця. ОСОБА_11 на початку місяця говорив ОСОБА_36 про необхідність зібрати кошти із підприємців, після чого останній, обдзвонював підприємців, призначав зустріч, отримував від них кошти і в подальшому віддавав їх ОСОБА_11 З кожного підприємця збиралася фіксована сума неправомірної вигоди, її розмір визначав ОСОБА_11 Кошти ОСОБА_36 збирав приблизно із 6 чи 7 підприємців, однак їх прізвища не знає, проте йому відомо місця здійснення ними підприємницької діяльності. Загальна сума коштів отриманих від підприємців щомісячно сягала близько 8 000,00 грн. У ОСОБА_36 був список із переліком підприємців, номерами їх телефонів, з яких щомісячно необхідно було збирати грошові кошти, однак, де на теперішній час цей список, він не знає. Свідок зазначає, що інколи кошти збирав з усіх підприємців разом, а інколи частково, не з усіх одразу, після чого віддавав зібрані гроші ОСОБА_11 Гроші збирав із підприємців більш ніж протягом півроку. ОСОБА_36 усвідомлював, що вчиняв посадовий злочин, і готовий за це понести відповідальність.

Свідок ОСОБА_36 повідомив, що у зв'язку із викладеними вище фактами 18 чи 20 лютого 2015 року добровільно звернувся із заявою до Служби безпеки України, де у нього прийняли заяву після чого й почалось слідство. Крім того, повідомив, що мало місце упереджене ставлення зі сторони керівництва прокуратури м. Краматорська до роботи відділу ДСБЕЗ Краматорського МВ, яке виражалось у безпідставному непогодженні матеріалів сектору, затягуванні у їх погодженні без явних на те підстав, хоча, з його точки зору, матеріали були відпрацьовані в повному обсязі, що прямо впливало на показники роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ. Як правило, після непогодження прокуратурою матеріалів та їх повернення, ОСОБА_11 вирушав до керівництва прокуратури м. Краматорська та раніше непогоджені матеріали одразу погоджувались. У зв'язку із чим, змінювалась позиція керівництва прокуратури м. Краматорська відносно раніше непогоджених матеріалів та з ким саме ОСОБА_11 спілкувався, свідкові невідомо. ОСОБА_52 підкреслив, що позиція керівництва прокуратури м. Краматорська щодо непогодження матеріалів, як правило змінювалась лише після того, як ОСОБА_11 їхав до останніх на розмову.

Поряд з цим, ОСОБА_36 повідомив, що в кінці грудня 2014 року чи на початку січня 2015 року, однак точно не пам'ятає, на адресу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області з прокуратури м. Краматорська надійшов акт прокурорського реагування, а саме подання про притягнення до відповідальності працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ, як було зазначено, за погані показники в роботі. Свідкові незрозуміла мотивація написання керівництвом прокуратури м. Краматорська подання про притягнення до відповідальності, оскільки сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ посідав 1 місце по показникам роботи серед інших аналогічних секторів по всій території Донецької області. Після надходження на адресу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області вказаного подання, не розуміючи причини його написання, ОСОБА_11 поїхав до керівництва прокуратури м. Краматорська для з'ясування підґрунтя написання зазначеного документу. З ким саме із керівництва прокуратури спілкувався ОСОБА_11 свідкові ОСОБА_36 не відомо, однак він впевнений, що із прокурором ОСОБА_9. або із його заступником ОСОБА_10 Це свідок пояснює тим, що інший заступник прокурора м. Краматорська ОСОБА_53 не приймав рішень за матеріалами сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ, всі остаточні рішення між заступниками завжди приймались ОСОБА_10 Після того як ОСОБА_11 почав їздити до керівництва прокуратури м. Краматорська, робота сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ нормалізувалась.

Показаннями свідка ОСОБА_36, наданими безпосередньо суду в порядку ч.4 ст.225 КПК України, який повідомив, що надані слідчому судді показання в порядку ст.225 КПК України не підтримує, давав їх не добровільного. Також свідок спочатку повідомив, що вигадав усі надані показання, потім додав, що йому перед засіданням, як на його думку співробітники Служби безпеки України, дали текст із показаннями, які необхідно було повторити під час допиту у слідчого судді. Чому він вважає, що це були співробітники СБ України, свідок пояснити не зміг. Про отриманий текст з показаннями ОСОБА_36 слідчому судді не повідомляв, оскільки злякався та переживав за себе і своїх родичів.

Далі свідок показав, що його 10 січня 2015 року викрали, як на його думку, невідомі співробітники СБ України за підозрою в участі та фінансуванні терористичної організації так званої «ДНР». ОСОБА_36 протримали 4 дні в приміщенні та відпустили, пояснивши що не підтвердились підозри щодо наведених фактів. Пояснити суду, чому ОСОБА_36 впевнений, що це були працівники СБ України, не зміг. Свідок зазначив, що посвідчень, прізвищ чи шевронів вказаних людей не бачив, та це його особиста здогадка, що це співробітники СБ України. За наведеним фактом були внесені відомості до ЄРДР слідчим відділом поліції, однак після проведення досудового розслідування, кримінальне провадження було закрито з причин, які ОСОБА_36 не відомі. Результат досудового розслідування в установленому законом порядку свідкові не повідомляли. Чому ОСОБА_36 вирішив, що кримінальне провадження закрито, пояснити не зміг. Він так вважає, оскільки з ним не проводяться слідчі дії. Свідок вирішив, що його тримали в приміщенні СБ України, бо так йому сказав слідчий.

ОСОБА_36 зазначив, що на його думку, вищевказані події мають безпосереднє відношення до кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 Свідок це пояснює тим, що коли його викрали невідомі особи, він постійно знаходився у балаклаві із закритими очима та йому давали підписувати якість папірці, а пізніше відбулось затримання вищевказаних обвинувачених.

Свідок ОСОБА_36 наголосив, що на нього в залі судового засідання під час допиту у слідчого судді ніхто тиску не здійснював та не впливав. Проте зазначив, що на нього тиснули і погрожували перед судовим засіданням, а тому він злякався. Хто на нього тиснув і погрожував, пояснити суду не може, їх імена свідкові не відомі. При цьому вказав, що було двоє чоловік невисокого росту. Те, що це були працівники СБ України, він не знає, але така його особиста думка. Однак свої здогадки обґрунтувати суду не зміг. ОСОБА_36 повідомив суд, що під час дачі показань у суді на нього ніхто не тисне і не може тиснути, надаючи наразі суду показання не переживає і не боїться, тому що пройшов вже час і він заспокоївся, час його вилікував. Окрім того, свідок наголосив суду, що про обставини вчинення будь-яких дій ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 йому взагалі нічого не відомо. ОСОБА_36 зазначив, що особисто ніяких коштів він із підприємців м. Краматорська не збирав і нікому не передав, в тому числі і ОСОБА_11 В подальшому він повідомив суду, що в рамках вказаного провадження його лише допитували і проводили у нього обшук за місцем проживання, участі в жодних інших слідчих та процесуальних діях він не приймав.

Згодом, змінивши позицію, ОСОБА_36 повідомив, що він ставив свої підписи у декількох протоколах, однак їх зміст не читав. Це пояснив суду тим, що він оперуповноважений працівник міліції зі стажем понад 6 років, і протоколи не читав, бо йому не говорили їх читати, а лише підписувати. Але надалі повідомив суду, що його примушували підписувати протоколи. Примус та тиск виражалися у тому, що ОСОБА_36 давали протокол на вулиці та говорили підписувати.

В подальшому свідок повідомив, що примушували його підписувати протоколи, яких він не читав, погрожуючи обмеженням свободи. Однак, хто саме погрожував, пояснити не може. Також свідок наголосив, що слідчий по справі та взагалі жодний працівник військової прокуратури на нього не тиснув і не погрожував, всі слідчі дії за його участю проводились об'єктивно, без примусу, погроз та тиску. При цьому зауважив, що у військовій прокуратурі він був лише двічі: першого разу перед допитом у слідчого судді, де йому і дали аркуш паперу формату А4 з надрукованим текстом, який необхідно було озвучити на допиті, а другий раз - після проведення у нього за місцем проживання обшуку, де його допитували щодо походження вилучених речей і документів. А потім знову підкреслив, що крім вказаних випадків, жодного разу у військовій прокуратурі не був і ніяких слідчих дій за його участю там не проводили. Також ОСОБА_36 повідомив, що слідчий військової прокуратури ОСОБА_54 йому не відомий, але може його впізнати, тому що він приходив у військову прокуратуру, де лише ставив підписи на процесуальних документах, які останній складав. В подальшому, змінивши показання, свідок повідомив суду, що йому навіть не відомо, як виглядає слідчий ОСОБА_54. і він жодного разу його не бачив та з ним не розмовляв.

Свідок ОСОБА_36 наголосив, що ніякі матеріали негласних слідчих розшукових дій чи відеозаписи по вище вказаному провадженню йому не показували. Жодних інших процесуальних документів, крім тих, при складанні яких він був присутній і особисто підписував, йому також не показували. При цьому свідок повідомив, що під час допиту у слідчого судді йому задавались питання учасниками процесу, в тому числі стороною захисту, щодо обставин, не описаних на аркуші паперу, який йому надали, як на його думку, співробітники СБ України. У зв'язку із чим ОСОБА_36 на запитання сторони захисту відповідав чесно, як відбувались події насправді.

Враховуючи надані показання ОСОБА_36 суду в порядку ч.5 ст.225 та ч.4 ст.96 КПК України для з'ясування розбіжностей, неузгодженості з раніше наданими показаннями та з метою надання оцінки їх правдивості, було оголошено раніше надані показання ОСОБА_36 отримані в порядку ст. 225 КПК України, після чого останній, в черговий раз змінюючи свою позицію показав, що в наданому йому тексті для підготовки до допиту були зазначені питання, які можуть ставитись сторонами процесу, в тому числі адвокатами та обвинуваченими, із відповідями. Потім ОСОБА_36 знову змінив свою позицію та повідомив суд, що не всі показання надані ним у слідчого судді відповідають дійсності, а саме грошові кошти з підприємців він не збирав та нікому не передавав. Проте показання в частині створення перешкод у роботі сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ зі сторони керівництва прокуратури м. Краматорська відповідає дійсності.

Ознайомившись із процесуальними документами, складеними за його участі, ОСОБА_36 підтвердив, що підписи на них належать йому. В той же час свідок зазначив, що підписуючи документи, не ознайомлювався із їх змістом.

Також ОСОБА_36 показав, що громадяни ОСОБА_25, ОСОБА_29 та ОСОБА_28 йому невідомі, жодних грошових коштів від них не отримував. При цьому, спочатку свідок пояснив, що у мобільних телефонах, вилучених під час обшуку за місцем його проживання, наявний номер мобільного телефону ОСОБА_29, оскільки він його сам особисто записав. Вказаний номер йому відомий, оскільки приблизно у 2013 чи 2014 році на ОСОБА_29, яка займається торгівлею тютюновими виробами, збирались матеріали для складання адміністративного протоколу через зайняття торгівлею без відповідних дозволів. Таким чином, скоріш за все, він його записав для зв'язку із ОСОБА_29 Потім, змінюючи показання, ОСОБА_36 пояснив походження у його мобільних телефонах номер ОСОБА_29 тим, що за проханням ОСОБА_11 одного разу забирав у ОСОБА_29 поштовий пакет. Зі слів ОСОБА_11 це були документи для його дружини. Походження у його мобільних телефонах номеру підприємця ОСОБА_25 пояснити не зміг, зазначивши, що, напевно, якимось чином потрапив до телефону, але ОСОБА_25 йому не відомий та ніколи з ним не спілкувався.

В подальшому свідка ОСОБА_55 в порядку ч.ч.2,4 ст.96 КПК України допитано в частині попередніх показань, які не узгоджуються із його показаннями. Тоді він зазначив суду, що не заперечував факт знайомства із ОСОБА_29 та ОСОБА_25 як підприємцями м. Краматорська. На питання, чому змінив показання, пояснив, що як раніше ставилось запитання так він і відповідав, і взагалі йому важко відповісти, чому він змінює показання в ході допиту.

Далі ОСОБА_36 пояснив, що все ж таки мали місце випадки, коли разом із ОСОБА_11 складалися особистими збереженнями. Це робили для того, щоб передати кошти працівникам прокуратури м. Краматорська для вирішення проблем щодо безперешкодного погодження та подальшого виставлення облікових матеріалів в звітності. Кошти керівництву прокуратури передавав особисто ОСОБА_11, сам ОСОБА_36 жодного разу кошти не передавав.

Так, на робочих нарадах у секторі обговорювалось питання направлених в прокуратуру для погодження матеріалів кримінальних проваджень, що оперативно супроводжувались СДСБЕЗ Краматорського МВ, але які не погоджувались тривалий час, «тормозились», що негативно впливало на показники сектору. Після вказаних нарад ОСОБА_11 їхав до прокуратури для з'ясування причин тривалого непогодження матеріалів кримінальних проваджень. Викладені факти були постійною і системною проблемою у відносинах із прокуратурою. До кого саме їздив ОСОБА_11 в прокуратуру і з ким розмовляв, свідкові невідомо. Було декілька разів, коли ОСОБА_36 складався з ОСОБА_11 грошима для вирішення проблем із керівництвом прокуратури м. Краматорська. За вирішення однієї проблеми свідок передавав ОСОБА_11 від 1000,00 до 3000,00 грн. Після поїздок ОСОБА_11 до прокуратури одразу погоджувались повідомлення особам про підозру, обвинувальні акти по кримінальним провадженням, та, як наслідок, виставлялись облікові показники відділу за звітній період. Відповідно до вказаних облікових показників надавалась оцінка роботі сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ. Гроші ОСОБА_11 свідок почав передавати з вересня 2014 року. Що після було з грошима у ОСОБА_11 ОСОБА_36 не запитував Навіщо віддавав свої особисті гроші для вирішення робочих питань, пояснити не зміг, однак зазначив, що це було не нормально.

Після ознайомлення ОСОБА_36 з процесуальними документами, останній повідомив суд, що перед допитом у слідчого судді, одним із тих то на нього здійснював тиск, був співробітник СБ України ОСОБА_56 Чому раніше, надаючи показання повідомляв, що особи з якими він спілкувався перед допитом у слідчого судді, йому не відомі, а зараз стверджує, що це був саме ОСОБА_56, пояснити не зміг. Також свідок зазначив, що посвідчення йому ніхто не показував та не представлявся. Ще ОСОБА_36 повідомив, що надаючи показання, не думав, що необхідно називати чиїсь прізвище.

Також, ОСОБА_36 показав суду, що 9 квітня 2015 року самостійно, власноручно, без тиску написав заяву до військової прокуратури про чинення на нього тиску з метою зміни показань щодо обвинувачених. Це стало підставою для допиту ОСОБА_36 у слідчого судді, бо існує загроза його життю і здоров'ю. Однак потім змінив показання і повідомив суд, що вже не пам'ятає, коли писав вказану заяву, можливо і після проведення допиту у слідчого судді.

Свідок ОСОБА_36 повідомив, що 4 березня та 6 квітня 2015 року жодних грошових коштів ОСОБА_11 у службових кабінетах Краматорського МВ не передав. Проте потім повідомив, що все ж таки точно не пам'ятає.

Однак в ході подальшого допиту, ОСОБА_36 повідомив суду, що отримував на прохання ОСОБА_11 конверти із невідомим йому вмістом від невідомої особи на ринку «ІНФОРМАЦІЯ_82» в сигаретному ларьку. Вказана невідома особа, в нього запитували, чи він ОСОБА_55, і після підтвердження його імені, віддавала конверт. Конверт в подальшому передавав ОСОБА_11 Інколи це було декілька разів на місяць, інколи раз на місяць, більш точно свідок вже не пам'ятає.

Також ОСОБА_36 повідомив суду, що отримував на прохання

ОСОБА_11 конверти із невідомим йому вмістом від невідомих осіб (інколи у чоловіка, а інколи у жінки) на ринку «Солов'їна Роща». Ці особи запитували свідка, чи він ОСОБА_55, і після підтвердження його імені віддавали конверт. Конверт в подальшому передавав ОСОБА_11 Інколи це було декілька разів на місяць, інколи раз на місяць, вже точно не пам'ятає.

ОСОБА_11 говорив ОСОБА_36, куди, коли і до кого під'їхати, вказував ларьок, з якого необхідно було забрати конверти. Вказані конверти свідок збирав на вказаних ринках осінню 2014 року, зимою та весною 2015 року. Конверти не просвічувались, були не важкі, їх вміст ОСОБА_36 не перевіряв, що в них знаходилось йому невідомо.

Показаннями свідка ОСОБА_25, наданими слідчому судді під час досудового розслідування в судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України, який повідомив, що здійснює підприємницьку діяльність у м. Краматорську Донецької області на ринку «ІНФОРМАЦІЯ_82», а саме орендує ларьок де реалізує продукти харчування та тютюнові вироби. При цьому дозвільних документів на здійснення підприємницької діяльності у нього немає.

Приблизно в січні 2015 року йому зателефонував продавець та сказав, що прийшов працівник міліції та хоче поговорити з власником. ОСОБА_25 прийшов до ларька де йому представився ОСОБА_36 показавши посвідчення працівника міліції, яку ОСОБА_36 займав посаду не запам'ятав. Потім ОСОБА_36 сказав, якщо у ОСОБА_25 немає дозвільних документів на зайняття підприємницькою діяльністю, то необхідно платити йому щомісячно 1 000,00 грн. і не буде жодних перевірок його діяльності контролюючими та правоохоронними органами. При цьому, жодних дозвільних документів оформлювати не потрібно, вказану суму йому назвав ОСОБА_36 Щодо перевірок іншими органами зазначив, якщо хтось прийде його перевіряти, одразу телефонувати ОСОБА_36, і «МИ» все вирішимо, і з пожежниками, і податковою, і санепідемстанцією, з усіма, але хто саме «МИ» не сказав.

ОСОБА_25 погодився на вказану пропозицію, оскільки необхідно було заробляти гроші для проживання, також зазначивши, що у разі відмови від вказаної пропозиції усвідомлював, що одразу прийдуть перевіряти його діяльність. ОСОБА_36 залишив номер свого телефону ОСОБА_25 для подальшого зв'язку. До вказаної домовленості із ОСОБА_36 його діяльність перевіряли, однак хто саме вже не пам'ятає. За результатами перевірки, за зайняття підприємницькою діяльністю без дозвільних документів, останній сплатив штраф.

ОСОБА_25 передавав грошові кошти ОСОБА_36 три рази, а саме на у січні 2015 року, лютому 2015 року та березні 2015 року по 1 000,00 грн., всього передавши 3 000,00 грн. ОСОБА_36 телефонував ОСОБА_25 на мобільний телефон, однак не з того номеру, який йому залишав для зв'язку і попереджав, що приїде за грошима. ОСОБА_25 особисто передавав ОСОБА_36 гроші у вказані місяці.

Після того як, ОСОБА_25 почав сплачувати щомісячно гроші ОСОБА_36 був випадок, точної дати не пам'ятає, в ларьок в якому останній здійснює підприємницьку діяльність прийшли з перевіркою з питань наявності дозвільних документів, однак з якого органу вказані особи пригадати не може. ОСОБА_25 зателефонував ОСОБА_36 та повідомив про перевірку, через деякий час, особі яка прийшла з перевіркою хтось зателефонував, після чого перевіряючий без пояснень перервав перевірку та пішов нічого не пояснюючи.

Крім вищевказаних грошових коштів ОСОБА_25 інших грошей ОСОБА_36 не передавав.

Показаннями свідка ОСОБА_29 наданими безпосередньо суду, яка повідомила, що на даний час офіційно не працює, починаючи з лютого 2014 року приблизно по травень-червень 2015 року займалась підприємницькою діяльністю у м. Краматорську Донецької області на ринку «Солов'їна Роща», а саме реалізацією продуктів харчування та тютюнових виробів. Вказану діяльністю здійснювала у двох ларьках, також у діяльності ОСОБА_29 допомагав її син ОСОБА_28 Жодних дозвільних документів на здійснення реалізації тютюнових виробів та продуктів харчування у ОСОБА_29 не було. Після початку здійснення підприємницької діяльності, приблизно з липня 2014 року можливо пізніше, часто почали приходили із перевірками різні контролюючі та правоохоронні органи. Коли саме вже не пам'ятає, знаючи вказану ситуацію, до ОСОБА_29 на ринку підійшли її знайомі, однак хто саме це був, вже пригадати не може, та дали номер телефону ОСОБА_11, сказавши йому зателефонувати та він має можливість допомогти з перевірками. Приблизно у вересні 2014 року ОСОБА_29 зателефонувала ОСОБА_11 та домовилась про зустріч, на яку ОСОБА_11 погодився. ОСОБА_29 зустрівшись з ОСОБА_11 в його службовому кабінеті в приміщенні Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області розповіла про свої проблеми з перевірками та підприємницькою діяльністю, при цьому зазначила, що допомога з перевірками їй необхідна поки вона не оформить усі необхідні дозвільні документи, на що ОСОБА_11 відповів, що поговорить з людьми, але з ким саме не сказав, та передзвонить. Через деякий час, коли точно не пам'ятає, ОСОБА_11 передзвонив ОСОБА_29 та сказав, що поговорив з людьми, вони допоможуть та вирішать її проблеми з перевірками, але їм потрібно надавати щомісячно гроші у розмірі 5 000,00 грн. ОСОБА_11 не говорив, кому і для чого необхідно передавати гроші.

ОСОБА_11 сказав, що буде телефонувати і приходити людина на ім'я ОСОБА_55 і говорити, що від ОСОБА_11, саме йому необхідно буде передавати гроші. Гроші передавав людині на ім'я ОСОБА_55 її син ОСОБА_57 у безпосередній присутності ОСОБА_29, оскільки самостійно передавати гроші остання побоювалась, гроші передавались завжди у конвертах.

Гроші передавала в листопаді, грудні 2014 року та січні, лютому, березні, квітні 2015 року, в які саме дні передавала гроші вже не пам'ятає. При цьому, зазначила, що як правило передавала щомісячно 5 000,00 грн., однак у квітні точно пам'ятає передала 6 000,00 грн., оскільки за попередній місяць не було можливості віддати одразу всю суму. Мали місце випадки, коли в деяких місяцях не було можливості віддати одразу суму 5 000,00 грн., а тому ОСОБА_29 передавала меншу кількість грошей, скільки могла, а в подальшому в наступних місяцях додавала заборговані гроші, при цьому в кінцевому результаті сума за місяць виходила 5 000,00 грн. Всього за вказаний період ОСОБА_29 передала ОСОБА_11 через громадянина на ім'я ОСОБА_57 30 000,00 грн. Гроші передавались завжди на ринку «Солов'їна Роща» біля ларька в якому остання здійснювала підприємницьку діяльність. Після того, як почали передавати грошові кошти, жодні контролюючі і правоохоронні органи не перевіряли її підприємницьку діяльність.

Показаннями свідка ОСОБА_28 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що на даний час працює директором магазину КП «Жовтневий», його мати ОСОБА_29 з початку 2014 року займається підприємницькою діяльністю у м. Краматорську Донецької області на ринку «Солов'їна Роща», а саме займається реалізацією продуктів харчування та тютюнових виробів. Дозвільних документів на здійснення підприємницької діяльності у ОСОБА_58 не було. Вказану діяльністю здійснювала у двох ларьках, ОСОБА_28 допомагав у підприємницькій діяльності своїй матері ОСОБА_29 Після початку здійснення підприємницької діяльності ОСОБА_29 часто почали приходили із перевірками різні контролюючі та правоохоронні органи, а саме міліція, податкова, пожежники та інші. Хто саме йому невідомо порадив його матері ОСОБА_29 звернутись за допомогою у вирішенні проблем з перевірками до ОСОБА_11 Деталі домовленості ОСОБА_29 з ОСОБА_11 йому невідомі. При цьому повідомив, що приблизно у вересні-жовтні 2014 року останній привіз ОСОБА_29 до Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, його мати розмовляла з ОСОБА_11, він не був присутній при розмові. Після розмови з ОСОБА_11 мати йому розповіла суть розмови із ОСОБА_11, а саме ОСОБА_11 сказав ОСОБА_29, що знає людей, які можуть вирішити їх проблеми з перевірками. Через деякий час, коли точно не пам'ятає, ОСОБА_11 передзвонив його матері ОСОБА_29 та сказав, що поговорив з людьми, вони допоможуть та вирішать їх проблеми з перевірками, але цим людям потрібно надавати щомісячно гроші у розмірі 5 000,00 грн., яким саме людям і для чого необхідно передавати гроші, ОСОБА_11 не говорив.

Гроші передавав разом із його матір'ю ОСОБА_29, як правило на початку місяця, така була домовленість із ОСОБА_11, а саме в листопаді, грудні 2014 року та січні, лютому, березні, квітні 2015 року, в які саме дні передавав гроші вже не пам'ятає. ОСОБА_11 по телефону сказав ОСОБА_29, що буде телефонувати і приходити людина на ім'я ОСОБА_57 та саме йому необхідно буде передавати гроші. ОСОБА_28 передавав гроші особисто в присутності його матері ОСОБА_29 людині на ім'я ОСОБА_57, який приходив та говорив, що він від ОСОБА_59, оскільки самостійно передавати гроші його мати побоювалась, гроші передавались завжди у конвертах. Особа якій передавав гроші на ім'я ОСОБА_57, була одягнута в цивільну форму одягу, хто він та ким працює йому не відомо.

При цьому, зазначив, що як правило передавали щомісячно 5 000,00 грн., при цьому в квітні передав 6 000,00 грн., оскільки за попередній місяць не було можливості віддати одразу всю суму, а тому додали невистачаючу суму в квітні 2015 року. Мали місце випадки, коли в деяких місяцях не було можливості віддати одразу всю суму 5 000,00 грн., а тому передавали меншу кількість грошей, скільки могли, а в подальшому в наступних місяцях додавали заборговані гроші, при цьому в кінцевому результаті сума за місяць виходила 5 000,00 грн.

Всього за вказаний період ОСОБА_28 разом із ОСОБА_29 передав ОСОБА_11 через громадянина на ім'я ОСОБА_57 30 000,00 грн. Гроші передавались завжди на ринку «Солов'їна Роща» біля ларька в якому ОСОБА_29 разом з її сином ОСОБА_28 здійснювала підприємницьку діяльність. Після того, як почали передавати грошові кошти, жодні контролюючі і правоохоронні органи не перевіряли підприємницьку діяльність ОСОБА_29

Показаннями свідка ОСОБА_42 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що працює на посаді старшого слідчого слідчого Управління ГУНП в Донецькій області у званні підполковник поліції, в період з січня 2014 по серпень 2015 року працював на посаді першого заступника начальника - начальником слідчого відділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. В службові обов'язки за вказаною посадою входило організація взаємодії з прокуратурою та судом, досудового розслідування кримінальних проваджень та інше. В період проходження служби на вказаній посаді познайомився із прокурором м. Краматорська ОСОБА_9, його заступником ОСОБА_10 та начальником сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ОСОБА_11 Показав, що в прокуратурі м. Краматорська контроль за організацією досудового розслідування слідчими слідчого відділу МВ ГУМВС України в Донецькій області, погодження підозр особам, направлення обвинувальних актів до суду контролювалось особисто ОСОБА_9 та його заступником ОСОБА_10 Вказані документи для погодження направлялись через канцелярію із супровідним листом до прокуратури на ім'я ОСОБА_9, який особисто отримував вказані документи та визначав їх виконавців з числа підлеглих працівників. При цьому, процесуальні керівники по провадженням погоджували вказані документи лише з особистого дозволу ОСОБА_9 чи ОСОБА_10 При цьому ОСОБА_42 зазначив, що організована ОСОБА_9 процедура погодження процесуальних документів по кримінальних провадженнях у процесуальних керівників займала досить тривалий час та не виправдано затягувало строки їх розгляду. Робота слідчого відділу оцінювалась по показникам їх роботи, а саме кількості направлених обвинувальних актів до суду в місяць, що для слідчого відділу складало норму близько 50 кримінальних проваджень. Організована ОСОБА_9 процедура погодження процесуальних документів, як правило зводилась до того, що матеріали лежали в пошті та не розписувались на процесуальних керівників та в останні дні місяця, коли вже закінчувались строки направлення обвинувальних актів до суду доводилось особисто ОСОБА_42 їхати в прокуратуру та просити ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розглянути вказані документи та погодити їх в найкоротші строки, що невиправдано завантажувало роботу слідчих та процесуальних керівників та ставило під ризик виконання плану необхідних показників на місяць. Таким чином, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 було створено умови для затягування часу розгляду та погодження процесуальних документів по кримінальних провадженнях для того щоб посадові особи Краматорського МВ вимушені були особисто приїжджали та просити ОСОБА_9 і ОСОБА_10 погодити в найкоротші строки вказані документи через необхідність виконання встановлено плану показників на місяць.

Крім того, в період приблизно з вересня 2014 по березень 2015 року, мало місце систематичне непогодження з незрозумілих причин процесуальними керівниками відповідних документів по кримінальних провадженнях економічного характеру, оперативний супровід яких забезпечувався сектором ДСБЕЗ Краматорського МВ. Процесуальні керівники пояснювали ОСОБА_42, що їм наказано ОСОБА_9 чи ОСОБА_10 не погоджувати документи. Після чого ОСОБА_42 повідомляв ОСОБА_11 про вказану ситуацію, оскільки саме його сектор забезпечував оперативний супровід кримінальних проваджень економічного спрямування. В свою чергу ОСОБА_11 їхав до ОСОБА_9 чи ОСОБА_10 та після їх розмови матеріали в той же день чи на наступний погоджувались процесуальними керівниками без жодних доопрацювань по ним. Яким чином ОСОБА_11 домовлявся із ОСОБА_9 та ОСОБА_10 про погодження зазначених документів і чому змінювалась їх позиція йому не відомо, при їх розмовах він присутній жодного разу не був. ОСОБА_42 зазначив, що завдяки ефективній роботі сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ під керівництвом ОСОБА_11 забезпечувались високі показники роботи, як слідчого відділу так і всього Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області загалом.

Також, показники роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ виставлялись в ЄРДР в конкретному кримінальному провадженні, виявленому останніми, в графі «злочин виявлено» де зазначався сектор ДСБЕЗ. Однак були непоодинокі випадки коли ОСОБА_42 телефонував ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 та наказував зняти вказаний показник в ЄРДР з сектору ДСБЕЗ не пояснюючи причин такого рішення. Крім того, перед направленням обвинувального акту до суду, також мали місце усні вказівки ОСОБА_42 по телефону від ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 навпаки виставити показник сектору ДСБЕЗ в ЄРДР в різних провадженнях в графі «злочин виявлено». Причини надання ОСОБА_42 таких вказівок ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 невідомо, але ОСОБА_42 був вимушений їх виконувати, оскільки від лояльності вказаних посадових осіб прокуратури залежали показники роботи підпорядкованого йому слідчого відділу. Зазначення вказаних відомостей про суб'єкта виявлення злочину в особі сектору ДСБЕЗ в ЄРДР прямо впливало на показники їх роботи за результатами певного періоду, якому надавалась оцінка вищестоящим керівництвом.

ОСОБА_42 показав, що вказівки керівництва прокуратури в особі ОСОБА_9 та ОСОБА_10 були обов'язкові для виконання працівниками міліції, оскільки від їх лояльності у своєчасному, без затягування часу, погодженні процесуальних документів по кримінальних провадженнях, прямо залежали показники роботи слідчого відділу, сектору ДСБЕЗ, інших відділів міліції та Краматорського МВ ГУМВС України в цілому. При цьому, ОСОБА_42 зазначив, що якість роботи міліції оцінювалась вищестоящим керівництвом по кількості облікованих показників за звітній період, і якщо вказані показники роботи були низькими, відповідних керівників підрозділів та начальника міліції притягували до дисциплінарної відповідальності.

Таким чином, враховуючи, що облікові показники роботи підрозділів міліції прямо залежали від бажання або небажання ОСОБА_9 та ОСОБА_10 своєчасно погоджувати процесуальні документи, можливості не виконувати їх вказівки, не було. Також, керівництво прокуратури в особі ОСОБА_9 та ОСОБА_10 впливало на підрозділи міліції шляхом внесення актів прокурорського реагування у виді «подання» про притягнення працівників міліції до відповідальності.

Також, ОСОБА_42 повідомив суд, що ставлення ОСОБА_9 до працівників міліції характеризує випадок, коли останній примушував ОСОБА_42, проти його волі, забезпечити звільнення слідчого відділу Краматорського МВ ГУМВС України ОСОБА_60 При цьому, у випадку невиконання вимог ОСОБА_9, останній погрожував внесенням щодо слідчого відомостей до ЄРДР з будь-яких надуманих причин. Причиною такого відношення ОСОБА_9 до ОСОБА_60 було його особисте негативне відношення до нього. Такі випадки були непоодинокі.

Показаннями свідка ОСОБА_61 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що працює з 28 березня 2015 року прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами які ведуть боротьбу з корупційними правопорушеннями прокуратури Донецької області. В прокуратурі міста Краматорська працював з 2002 року на різних посадах, в тому числі на посаді заступника прокурора м. Краматорська. В квітні 2014 року на посаду прокурора міста призначений ОСОБА_9, а в травні 2014 року на посаду його заступника ОСОБА_10

ОСОБА_61 повідомив, що погодження процесуальних документів по кримінальним провадженням слідчого відділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області здійснювалось шляхом їх направлення поштою до канцелярії прокуратури. Після реєстрації матеріалів у канцелярії прокуратури вони передавались ОСОБА_9, який визначав відповідного виконавця - процесуального керівника. ОСОБА_61 стверджує, що організована ОСОБА_9 процедура погодження документів по кримінальних провадженнях необґрунтовано затягувала час їх погодження та як наслідок не сприяла досудовому розслідуванню у найкоротші строки. Через затягування ОСОБА_9 часу із визначенням відповідального працівника та передачі останньому для опрацювання процесуальних документів, начальнику слідчого відділу ОСОБА_42 та керівникам структурних підрозділів міліції, в тому числі ОСОБА_11 доводилось особисто приїжджати до ОСОБА_9 та просити його прискорити визначення виконавця та час розгляду документів.

Процесуальних керівників по кримінальним провадженням призначали виключно ОСОБА_9 та ОСОБА_10 При цьому ОСОБА_61 зазначив, що працюючи на посаді заступника прокурора ОСОБА_9. відповідно до посади мав передбачену вимогами закону можливість самостійно призначати процесуальних керівників у кримінальних провадженнях, однак приблизно в липні 2014 року ОСОБА_61 викликав у свій службовий кабінет ОСОБА_9 та усною вказівкою заборонив виконувати вказані повноваження, в тому числі вносити будь-які зміни до кримінальних проваджень в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Також ОСОБА_61 зазначив, що організацією роботи процесуальних керівників, контроль за їх діяльністю та погодження рішень, які вони приймали здійснювалось виключно ОСОБА_10 та ОСОБА_9

Також, працівники прокуратури м. Краматорська, однак хто саме пригадати не може, розповідали ОСОБА_61, що при наявності достатніх підстав для погодження повідомлення особам про підозру або скерування обвинувального акту до суду, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 давались вказівки не погоджувати процесуальні документи без видимих причин, не пояснюючи мотивації таких наказів. Однак, після зустрічей начальника слідчого відділу, керівників оперативних підрозділів, в тому числі ОСОБА_11 із ОСОБА_9 та ОСОБА_10 раніше непогодженні процесуальні документи, погоджувались на протязі в найкоротший строк, як правило протягом 1 дня, без проведення будь-яких додаткових слідчих чи процесуальних дій. Яким чином ОСОБА_11 та інші працівники міліції переконували ОСОБА_9 та ОСОБА_10 змінити раніше прийняте рішення та погодити процесуальні документи йому невідомо.

Також ОСОБА_61 повідомив, що в кінці 2014 року, точного місяця не пам'ятає, на службовій нараді, яку проводив ОСОБА_9 з процесуальними керівниками по кримінальним провадженням слідчого відділу міліції, останнім була дана вказівка не погоджувати жодних процесуальних документів слідчим міліції і жодне кримінальне провадження не буде направлено до суду в поточному місяці. Особисто ОСОБА_61 на вказаній нараді присутній не був, зміст вказаної наради йому розповіли його працівники прокуратури, але у зв'язку із спливом значного часу пригадати хто саме йому розповідав вказану інформацію пригадати не може.

Погоджені прокуратурою м. Краматорська процесуальні документи по кримінальним провадженням є показниками роботи слідчого відділу та оперативних підрозділів Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, згідно яких надається оцінка їх роботі. Таким чином, непогодження повідомлень про підозру чи обвинувальних актів тягне за собою зниження показників роботи вказаних підрозділів та Краматорського МВ в цілому.

Показаннями свідка ОСОБА_62 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що на даний час працює приватним підприємцем. З жовтня 2014 року працював у прокуратурі м. Краматорська на посаді прокурора прокуратури. З листопада 2014 року згідно покладених обов'язків керівництвом прокуратури відповідав за належну організацію процесуального керівництва у кримінальних провадженнях економічної спрямованості. Процесуальним керівником у вказаних провадженнях ОСОБА_62 призначав прокурор ОСОБА_9 або його заступник ОСОБА_10

ОСОБА_62 повідомив, що погодження процесуальних документів по кримінальним провадженням слідчого відділу Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області здійснювалось шляхом їх направлення поштою до канцелярії прокуратури. Після реєстрації матеріалів у канцелярії прокуратури вони передавались ОСОБА_9, який визначав відповідного виконавця - процесуального керівника. ОСОБА_62 стверджує, що організована ОСОБА_9 процедура погодження документів по кримінальних провадженнях необґрунтовано затягувала час їх погодження та як наслідок не сприяла досудовому розслідуванню у найкоротші строки, що негативно впливало на показники слідчого відділу та оперативних підрозділів, які супроводжували кримінальні провадження Краматорського МВ.

Через затягування ОСОБА_9 часу із визначенням відповідального працівника та передачі останньому для опрацювання процесуальних документів, начальнику сектора ДСБЕЗ ОСОБА_11 доводилось особисто приїжджати до прокуратури та просити ОСОБА_9 або ОСОБА_10 прискорити визначення виконавця та час розгляду документів останніми для своєчасного обліку показників роботи ввіреного йому сектору. Після чого ОСОБА_62 давалась вказівка ОСОБА_9 чи ОСОБА_10 підписувати повідомлення про підозру чи обвинувальний акт по кримінальним провадженням за які просив ОСОБА_11

Крім того ОСОБА_62 повідомив, що всі процесуальні документи по кримінальним провадженням економічної спрямованості підписувались ним лише після отримання дозволу від ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 Без їх дозволу ОСОБА_62 не мав права повідомити особі про підозру чи підписати обвинувальний акт для направлення справи до суду.

Також мали місце випадки, коли при наявності достатніх підстав для погодження повідомлення особам про підозру або скерування обвинувального акту до суду ОСОБА_9 та ОСОБА_10 давались вказівки не погоджувати процесуальні документи без видимих причин, не пояснюючи мотивації таких наказів. Один із таких випадків мав місце із кримінальним провадженням, за фактом заволодіння бюджетними коштами при закупівлі та подальшому встановленні лічильників за завищеними цінами, прізвище потенційного підозрюваного ОСОБА_63 ОСОБА_62 вважав, що доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_63 достатньо, однак ОСОБА_10 заборонив підписувати повідомлення про підозру не пояснюючи причин такого рішення. При цьому, вказане кримінальне провадження у середині квітня 2015 року, погоджено ОСОБА_62 для направлення обвинувального акту до суду після повідомлення ОСОБА_63 про підозру, без будь-якого доопрацювання чи проведення додаткових слідчих дій. Вказане провадження було направлено до суду після зміни керівництва прокуратури, у зв'язку із затриманням ОСОБА_9 та ОСОБА_10 Щодо вказаного обвинуваченого ОСОБА_63 вирок набув законної сили та останній поніс відповідне покарання відшкодувавши завдану державі шкоду.

Незважаючи що процесуальні керівники відповідно до вимог КПК України є самостійними у своїй діяльності та прийнятті рішень по кримінальним провадженням ОСОБА_9 та ОСОБА_10 забороняли приймати самостійно рішення, виключно з їх дозволу, що доводилось процесуальним керівникам на службових нарадах. Процесуальних керівників по кримінальним провадженням призначали виключно ОСОБА_9 та ОСОБА_10 Організацією роботи процесуальних керівників, контроль за їх діяльністю та погодження рішень, які вони приймали здійснювалось виключно ОСОБА_10 та ОСОБА_9

Крім того ОСОБА_62 повідомив, що в кінці 2014 року, точний місяць не пам'ятає, на службовій нараді ОСОБА_9 повідомив працівникам прокуратури, що в поточному місяці жодне кримінальне провадження слідчого відділу міліції не буде погоджено прокуратурою та відповідно направлено до суду. ОСОБА_9 заборонив підписувати процесуальні документи по кримінальним провадженням. Таку вказівку керівника прокуратури ОСОБА_62 довів до відома слідчих та оперативних працівників, які супроводжували справи. В подальшому, ОСОБА_9 з невідомих причин змінив своє рішення давши вказівку все ж таки погоджувати процесуальні документи на направляти обвинувальні акти до суду. Причин зміни ОСОБА_9 свого рішення йому невідомо.

Також ОСОБА_62 стверджував, що костюм ОСОБА_9 в хімчистку не возив, а лише на його прохання приблизно 2 чи 3 квітня 2015 року дізнався місцезнаходження хімчистки та орієнтовну вартість очистки костюма про що повідомив ОСОБА_9

Показаннями свідка ОСОБА_64 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що працює з 6 лютого 2015 року на посаді прокурора відділу забезпечення державного обвинувачення у суді першої інстанції прокуратури Донецької області. До 6 лютого 2015 року працював у прокуратурі міста Краматорська на посаді прокурора прокуратури, з квітня по вересень 2014 року працював на посаді заступника прокурора м. Краматорська. В квітні 2014 року на посаду прокурора міста призначений ОСОБА_9, в подальшому його заступником призначено ОСОБА_10 ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 знайомі по службовій діяльності, взаємовідносини з останніми службові. ОСОБА_64 повідомив, що ОСОБА_9 організував правильну та обґрунтовану процедуру погодження процесуальних документів по кримінальним провадженням органів міліції процесуальними керівниками прокуратури м. Краматорська, яка жодним чином не затягувала час розгляду документів направлених на погодження та не створювала передумов до несвоєчасного їх погодження. Щодо обставин вчиненого злочину ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 йому нічого невідомо.

Показаннями свідка ОСОБА_65 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що з 8 листопада 2015 року працює старшим оперуповноваженим Управління захисту економіки в ГУНП України в Донецькій області. З 1 листопада 2014 року по 8 листопада 2015 року працював на посаді оперуповноваженого сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області під керівництвом ОСОБА_11 З ОСОБА_11 мав виключно службові відносини, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 йому особисто не знайомі, відомо лише що вони займали посади прокурора міста Краматорська та заступника прокурора міста. Показниками роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ є виявлення кримінальних правопорушень економічної спрямованості та у сфері службових злочинів, повідомлення особам про підозру. Вказані показники для сектору ДСБЕЗ відображались у відповідних розділах Єдиного реєстру досудових розслідувань, які виставлялись слідчими, процесуальними керівниками та іншими уповноваженими особами по кримінальним провадженням. Кількісні показники вимагало та контролювало вище керівництво міліції. За низький рівень показників роботи керівників підрозділів міліції позбавляли премій та знімали з посад. ОСОБА_65 повідомив, що під час роботи в секторі ДСБЕЗ виявив службовий злочин за фактом закупівлі та встановлення лічильників завищеної вартості громадянином ОСОБА_63 Процесуальним керівником по даному провадженню був прокурор прокуратури м. Краматорська ОСОБА_62 ОСОБА_65 повідомив, що незважаючи на зібрані докази вини ОСОБА_63 процесуальний керівник декілька разів не погоджував повідомлення про підозру останньому, що було погоджено із ОСОБА_9 та ОСОБА_10

ОСОБА_65 повідомив, що ОСОБА_11 особисто їздив до прокуратури м. Краматорська для погодження вказаних матеріалів, але з ким він зустрічався та зміст розмови йому невідомо. На даний час йому відомо, що ОСОБА_63 засуджено, а вирок щодо нього вступив у законну силу. Коли саме було погоджено повідомлення про підозру ОСОБА_63 ОСОБА_65 не пам'ятає.

Також ОСОБА_65 повідомив, що ОСОБА_11 часто їздив, як це називав останній «на поклон» до керівництва прокуратури м. Краматорська для сприяння у погодженні процесуальних документів по кримінальних провадженнях, погодження яких затягувалось або у погодженні яких відмовлялось взагалі. Деталі таких зустрічей та зміст розмов ОСОБА_65Є не відомо.

Показаннями свідка ОСОБА_67 наданими безпосередньо суду, який повідомив, що з липня 2015 року працює на посаді оперуповноваженого кримінальної поліції Краматорського ГУНП України в Донецькій області. В період з жовтня 2012 року по липень 2015 року працював на посаді оперуповноваженого сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. ОСОБА_11 характеризував позитивно, як відповідального керівника та професіонала в оперативній справі.

ОСОБА_67 повідомив, що працівник прокуратури ОСОБА_64 за період його роботи у секторі не був процесуальним керівником по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких забезпечувався сектором ДСБЕЗ Краматорського МВ. Також повідомив, що погодження усіх процесуальних документів процесуальними керівниками по кримінальним провадженням, в яких оперативний супровід забезпечувався сектором ДСБЕЗ було можливо лише за згодою ОСОБА_10 чи ОСОБА_9 ОСОБА_67 зазначив, що мали місце факти непогодження процесуальних документів по кримінальним провадженням економічної спрямованості процесуальними керівниками прокуратури м. Краматорська без вмотивованих причин, про що ОСОБА_67 доповідав своєму керівнику ОСОБА_11 на службовій нараді, оскільки несвоєчасне погодження процесуальних документів по кримінальним провадженням негативно впливало на показники роботи сектору ДСБЕЗ, конкретизувати кримінальні провадження на даний час вже не може, через давність подій. Після доповіді ОСОБА_11 щодо безпідставного непогодження процесуальних документів прокуратурою по кримінальним провадженням, в подальшому через 1-2 дні вказані документи без жодного доопрацювання чи проведення додаткових слідчих дій погоджувались процесуальними керівниками по провадженням. Конкретних причин зміни позиції процесуальних керівників ОСОБА_67 невідомо, однак він зазначив, що позиція прокуратури змінювалась після поїздок ОСОБА_11 до керівництва прокуратури ОСОБА_68 чи ОСОБА_10 для з'ясування причин непогодження вказаних документів, однак зміст вказаних розмов йому невідомо.

Також, ОСОБА_67 повідомив, що на службових нарадах ОСОБА_11 неодноразово висловлював невдоволення, що безпідставного непогодження процесуальних документів по різним кримінальним провадженням прокуратурою м. Краматорська без вмотивованих підстав.

Крім того ОСОБА_67 зазначив, що показниками роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ є виявлення кримінальних правопорушень економічної спрямованості та у сфері службових злочинів, повідомлення особам про підозру. Вказані показники для сектору ДСБЕЗ відображались у формі 2 Єдиного реєстру досудових розслідувань, відображення яких прямо залежало від прокуратури м. Краматорська. Показники роботи вимагало та контролювало вище керівництво міліції, на їх підставі надавалась оцінка роботі сектору.

ОСОБА_67 стверджував, що прокуратурою м. Краматорська систематично затягувалось погодження процесуальних документів по кримінальним провадженням, оперативний супровід яких здійснював сектор ДСБЕЗ, з метою здійснення впливу на працівників міліції, оскільки несвоєчасне погодження вказаних документів призводило до заниження показників роботи сектору ДСБЕЗ та Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області в цілому.

Крім доказів, отриманих з показань свідків, обвинувачених, вина ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 підтверджується також даними, що зафіксовані у документах, висновку експерта, речових доказах, досліджених в судовому засіданні.

Заявою громадянина ОСОБА_36 від 18.02.2015, згідно якої ОСОБА_36 повідомляє правоохоронні органи про вчинення його керівником, а саме начальником сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_11 злочину у виді отримання неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська за невтручання у їх діяльність правоохоронних органів.

Заявою громадянки ОСОБА_30 від 10.03.2015 про вимагання начальником сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_11 неправомірної вигоди у розмірі 600 доларів США щомісячно за невтручання у її діяльність працівників міліції та прокуратури.

Протоколом огляду та вручення грошових коштів від 12.03.2015, яким помічено за допомогою ксерокопії 600 доларів США, а саме 6 грошових купюр номіналом 100 доларів США серії КЛ06266722 L12, НВ90800464 I B2, KL33779405 E L12, KK09031321 D K11, CB33457724 C B2, KG29348289 B G7. Оглянуті та помічені грошові кошти у розмірі 600 доларів США належать ОСОБА_30 та в подальшому вручені останній для передачі ОСОБА_11 з метою перевірки та документального фіксування злочину.

Протоколом огляду та вручення грошових коштів від 04.03.2015 року, яким помічено за допомогою ксерокопії 40 грошових купюр, а саме 11 купюр номіналом 200 грн. серії КЖ568932, ЄИ1915378, ЄЧ 3989190, ЕЖ9393781, ВФ8082478, ЄВ2901384, КИ6995793, СБ7299266, ЕФ6546311, КК0370827, ВВ3933745, 3 купюри номіналом по 100 грн. серії ЕЦ4565298, МК3190779, ЕИ7698917, 16 купюр номіналом 50 грн. серії РГ2156666, КБ6848808, РЄ8527728, КЦ0706776, ПЄ2606168, ПЖ3243819, ЕТ3712604, РЖ6614615, КУ1921037, ПЄ5019718, РЖ7795086, КВ4118922, РД7912907, ЗА1009027, ЕЮ9340302, КС4069118. У протоколі зазначено, що вказані грошові кошти отримані громадянином ОСОБА_36 від підприємців м. Краматорська та будуть передані ним ОСОБА_11 в якості неправомірної вигоди. Оглянуті та помічені грошові кошти передані ОСОБА_36 для вручення ОСОБА_11 При цьому, у протоколі зазначено, що предмет неправомірно вигоди представляє собою 40 купюр загальною сумою 3 000 грн. Заяв та зауважень під час проведення слідчої дії від її учасників не надходило.

Протоколом огляду та вручення грошових коштів від 06.04.2015, яким помічено за допомогою ксерокопії 7 000 грн., а саме 38 грошових купюр, з яких 8 купюр номіналом 500 грн. серії МБ 7173352, МБ7173551, МБ7173350, МБ7173349, МБ7173348, МБ7173347, МБ7173346, МБ7173345, 10 купюр номіналом 200 грн. серії КИ9934181, ВФ3474083, ЗЕ2894925, ЄЧ9705254, ЄИ5092923, ЕЯ6586549, ЕГ9225558, ЕВ2109161, ВВ9150812, ВИ5567675, 20 купюр номіналом 50 грн. серії СБ2158978, КР0043784, КП0009862, ПБ8559545, КП0235042, РБ6456491, РЕ5114788, КБ8562165, КЄ8870836, ЕЦ3810282, КФ5367073, КЦ3799799, КГ9125104, ВЖ5374431, СГ3993892, КР0574187, РЕ1422146, КЗ5334895, КД8221108, КЕ8816772. У протоколі зазначено, що вказані грошові кошти отримані громадянином ОСОБА_36 від підприємців м. Краматорська для передачі ОСОБА_11 в якості неправомірної вигоди. Оглянуті та помічені грошові кошти вручені ОСОБА_36 для передачі ОСОБА_11 Заяв та зауважень під час проведення слідчої дії від її учасників не надходило.

Протоколом затримання ОСОБА_9 від 06.04.2015, згідно якого ОСОБА_9 затримано в порядку ст.208 КПК України за підозрою у систематичному отриманні неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська, які займаються торгівлею алкогольними та тютюновими виробами, валютними операціями, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Ознайомившись із підставами затримання, правами та обов'язками затриманого ОСОБА_9 пояснив, що права та обов'язки йому зрозумілі, додаткового роз'яснення не потребує. Під час затримання ОСОБА_9 проведено його особистий обшук під час якого вилучено: грошові кошти у сумі 18 251 грн., 522 долари США, а саме 5 купюр номіналом 100 доларів США серії KF66924139A, HF39028878F, KG29348289B, KL06266722*, HB36431230R, 1 купюра номіналом 20 доларів США серії ME89720797A, 1 купюра номіналом 2 долари США серії G18018115A. ОСОБА_9 пояснив, що вищевказані грошові кошти належать йому особисто. Також було вилучено: планшет Apple Ipad Air сірого кольору DMPLL958F4YG, мобільний телефон Iphone 5s imei НОМЕР_31 з карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_25, 2 банківські картки UNICREDITBANK, записна книжка у шкіряній обкладинці коричневого кольору, шкіряний гаманець чорного кольору, WiFi роутер білого кольору, 11 ключів від замків, електронний ключ синього кольору, ручка марки «Ватерман», посвідчення працівника органів прокуратури на ім'я ОСОБА_9 НОМЕР_26, водійське посвідчення на ім'я ОСОБА_9, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на автомобіль Toyota Prado д.н.з. НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_9, свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю №2003 від 09.09.2005, паспорт громадянина України НОМЕР_28, ІНН НОМЕР_1, тимчасове посвідчення НОМЕР_30, свідоцтво про страхування НОМЕР_29, флеш накопичував з написом ЄРДР, зарядний пристрій білого кольору, окуляри для водіння, чохол для окулярів чорного кольору, ордер на житлове приміщення №2 на ім'я ОСОБА_9, годинник моделі IMG, шкіряний портфель чорного кольору. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень не надходило, при цьому ОСОБА_9 зазначив, що за змістом протоколу зауважень не має.

Протоколом огляду від 07.04.2015 грошових коштів вилучених при затриманні ОСОБА_9, а саме 18 251 грн., 522 долари США: 5 купюр номіналом 100 доларів США серії KF66924139 A, HF39028878 F, KG29348289 B, KL06266722 *, HB36431230 R, 1 купюра номіналом 20 доларів США серії ME89720797A, 1 купюра номіналом 2 долари США серії G18018115A. Оглядом встановлено, що серії та номера 2 купюр номіналом по 100 доларів США, а саме KL06266722 * та KG29348289 B повністю збігаються із серіями та номерами двох із шести купюр оглянутих 12.04.2015 та вручених громадянці ОСОБА_30 для передачі в якості неправомірної вигоди ОСОБА_11

Фототаблицею до протоколу огляду від 07.04.2015, де зображено вилучені 18 251 грн. та 522 долари США у ОСОБА_9 під час затримання.

Протоколом огляду від 10.04.2015 яким оглянуто мобільний телефон ОСОБА_9 Iphone 5s НОМЕР_31 з карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_25 вилучений при його затриманні. В телефонній книзі міститься запис «ОСОБА_69 - НОМЕР_2», «ОСОБА_70 - НОМЕР_3» та «ОСОБА_71 - НОМЕР_4».

Протоколом затримання ОСОБА_10 від 07.04.2015, згідно якого ОСОБА_9 затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у систематичному отриманні неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська, які займаються торгівлею алкогольними та тютюновими виробами, валютними операціями, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Ознайомившись із підставами затримання, правами та обов'язками затриманого ОСОБА_10 пояснив, що клопотання, скарги та заяви станом на 1.50 год. 07.04.2015 відсутні. Під час затримання ОСОБА_10 проведено його особистий обшук під час якого вилучено: грошові кошти у сумі 500 грн. однією купюрою серії МА8828470, зв'язку металевих ключів у кількості 3 штук, зв'язка автомобільних ключів у кількості 2 штук х дистанційним пультом керування, мобільний телефон Samsung Galaxy S5 imei НОМЕР_32 з сім карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_34 з шкіряним чохлом з написом Galaxy S5, пластикова картка UNICREDITBANK #НОМЕР_33 зеленого кольору із написом «Roman Gapeev», пластикова картка із написом «Parallel.ua Premium Class» №00390760 жовтого кольору із написом на зворотній стороні «Гапєєв». Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень не надходило, при цьому у ОСОБА_10 зазначив, що за змістом протоколу зауважень не має, однак вважає його затримання незаконним.

Протоколом огляду від 10.04.2015 яким оглянуто вилучене майно при затриманні ОСОБА_10 В телефонній книзі мобільного телефону ОСОБА_10 Samsung Galaxy S5 imei НОМЕР_32 з сім карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_34 міститься запис «ОСОБА_69 - НОМЕР_2», «ОСОБА_70 - НОМЕР_3», «ОСОБА_72 - НОМЕР_5» та «ОСОБА_43 ОГСБЄП ОСОБА_71 НОМЕР_4».

Протоколом огляду місця події від 06.04.2015 проведеного у кабінеті №216 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області за адресою

м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 25, який перебував у службовому користуванні начальника сектору ДСБЕЗ ОСОБА_11 Під час огляду кабінету №216 у верхньому ящику робочого столу виявлено та вилучено: 2 250 грн. скріплені резиновою стрічкою із аркушем паперу з написом «ІНФОРМАЦІЯ_84», а саме 11 купюр номіналом 50 грн. серії ПЖ7552450, ПД5445494, ЕП0722979, ПЗ8679112, ПИ7949865, КА3301618, РЕ2239922, ПД3402523, ПГ2315271, ПВ2984119, ПЄ 3803730, 6 купюр серії ПЄ3803731, МЄ3419557, ЄГ6480329, КЙ8661410, СЮ4319956, ЄФ9826945, КЄ4435732, 3 купюри номіналом 200 грн. серії ЄГ3636013, ЕА0670902, ЕЖ8486043, 1 купюра номіналом 500 грн. серія СБ3189887; грошові кошти у сумі 1 000 грн., а саме 10 купюр номіналом по 100 грн. серії КЛ0261518, ЕД1984662, ЕЗ2691927, КГ1323522, ВУ1482953, ЕЮ8451363, КГ7506341, ЕЯ2290240, ЕЯ4622113, АД7737738; 10 000 грн. у згортку з клаптиком паперу з написом «10 000», а саме 50 купюр номіналом по 200 грн.; грошові кошти у сумі 10 000 грн., а саме 100 купюр номіналом по 100 грн.; 10 000 грн. у згортку з клаптиком паперу з написом «10 000», а саме 34 купюри номіналом по 50 грн., 13 купюр номіналом по 100 грн., 10 купюр номіналом по 200 грн., 10 купюр номіналом по 500 грн.; купюру номіналом 50 грн. серії КФ2043789, коробку мобільного телефону Iphone 5s imei НОМЕР_40, коробку мобільного телефону Iphone 6 imei НОМЕР_41, мобільний телефон Нокіа Х1 чорного кольору, пластикову картку «Райфазен Банк Аваль» НОМЕР_35, копію паспорта громадянина України ОСОБА_11 на 2 арк., список підприємців на 1 арк., дві акцизні марки, упаковка стартового пакету МТС НОМЕР_38, упаковка стартового пакету «Тримоб ОГО» НОМЕР_36, упаковка стартового пакету «Київстар» НОМЕР_39. В огляду другого зверху ящику столу виявлено та вилучено: пластикову картку «Ощадбанк» НОМЕР_37 ні ім'я ОСОБА_11, картку замінник №504 від 28.07.2014 на ім'я ОСОБА_11, картку замінник на ім'я №505 від 28.07.2014 на ім'я ОСОБА_74 В наплічній сумці ОСОБА_11 виявлено та вилучено: аркуш для нотаток жовтого кольору з рукописним текстом чорного та синього кольору з переліком найменувань та числових комбінацій, довідка до картки «Ощадбанк», аркуш паперу білого кольору формату А4 з надрукованими написами та записами від руки, грошові кошти у розмірі 1574 грн., а саме 7 купюр номіналом по 200 грн. серії ЄЄ9257145, КГ1086015, ЕХ1869831, ВФ3474083, ЄИ5092923, ЕЯ6586549, ЕВ2109161, 2 купюри номіналом по 50 грн. серії КД8221108, ПЕ7501748, 3 купюри номіналом 20 грн. серії ПГ3001623, ПГ6421864, ПЕ7501748 та 14 гривень, двісті доларів США номіналом по 100 доларів США серії АВ33578451 F B2, KJ62004955 A J10. На робочому столі виявлено та вилучено робочий зошит №1419 щоденного планування ОСОБА_11, записну книжку та комп'ютер Lenovo s/n 81004968. Також під час огляду місця події вилучено мобільні телефони ОСОБА_11 Iphone 5s imei НОМЕР_40 з сім карткою НОМЕР_42 та Iphone 6s imei НОМЕР_41 з сім карткою НОМЕР_38. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень, скарг та клопотань не надходило.

Відтвореним відеозаписом огляду місця події від 06.04.2015 проведеного у кабінеті №216 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області за адресою м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 25, який перебував у службовому користуванні начальника сектору ДСБЕЗ ОСОБА_11 Згідно вказаного відеозапису проведення огляду місця події встановлено, що порядок проведення слідчої дії, вилучене майно повністю співпадає із письмовим протоколом складеним слідчим та підписаним усіма учасниками слідчої дії.

Протоколом огляду від 07.04.2015 яким оглянуто вилучене майно під час огляду місця події службового кабінету №216 ОСОБА_11 в приміщенні Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області. Оглядом грошових коштів у розмірі 1574 грн., а саме 7 купюр номіналом по 200 грн. серії ЄЄ9257145, КГ1086015, ЕХ1869831, ВФ3474083, ЄИ5092923, ЕЯ6586549, ЕВ2109161, 2 купюри номіналом по 50 грн. серії КД8221108, КГ9125104, 3 купюри номіналом 20 грн. серії ПГ3001623, ПГ6421864, ПЕ7501748 та 14 гривень, двісті доларів США номіналом по 100 доларів США серії АВ33578451 F B2, KJ62004955 A J10 встановлено, що 4 купюри номіналом 200 грн. серії ЕЯ6586549, ВФ3474083, ЕВ2109161, ЄИ5092923 та 2 купюри номіналом по 50 грн. серії КД8221108, КГ9125104 повністю співпадають із номіналом, серіями та номерами купюр із 7 000 грн. оглянутих та вручених 06.04.2015 ОСОБА_36 для передачі ОСОБА_11 в якості неправомірної вигоди. Також оглянуто аркуш для паперу з нотатками, аркуш паперу формату А4 із записами, робочий зошит №1419 щоденного планування, записну книжку ОСОБА_11 та мобільний телефон Aplle Iphone Model 1533.

Фототаблицею до протоколу огляду від 07.04.2015, де зображено грошові кошти, речі та документи які оглядались слідчим. З вказаної фототаблиці вбачається, що оглядався аркуш паперу для нотаток із записами жовтого кольору із виконаними записами ручкою чорного та синього кольору де зазначено ІНФОРМАЦІЯ_4 (Шкадінова д. бята) 2 000, ІНФОРМАЦІЯ_5 (АДРЕСА_24) 2 000, ІНФОРМАЦІЯ_9 (Кр. ринок) 1 500, 3 ларька (Парковая) 2 000, ІНФОРМАЦІЯ_11 (р-н 28 уч-ща) 1 500, ІНФОРМАЦІЯ_8 (ОСОБА_75) 1 500, 26-й (Социалистич) 2 000, Зустрич (Красногорка 1500, ІНФОРМАЦІЯ_7 (Ст. город), ОСОБА_15 - ОСОБА_18 та під рискою напис 14 000. Оглянутий аркуш паперу формату А4 із надрукованим тестом та написаним, також аркуш має позначення маркером жовто-зеленого кольору, зокрема +1. ОСОБА_114 МАФ пивбар - 1,2 - 1,2; Г2. АДРЕСА_30 магазин - 1,5 - 2; Г3. АДРЕСА_25 магазин - 1,0 - 2; Г4. ОСОБА_75 2 пивбар -1,0 - 1,5; Г5. Парковая ринок пивбар - 1,0 - 1,5; Г+6. АДРЕСА_26 магазин - 1,5 2,0; Г+7. «3 ларька» Парковая МАФ - 2,0; С8. АДРЕСА_27 магазин - 1,5; Г8. Паркова МАФ - 1,5; О+10. ОСОБА_76 сигар - 1,0 - 1,2; О+11. ОСОБА_77 сигар - 1,0 - 1,5; О+12. ОСОБА_78 сигар - 1,0 - 1,5; О+13. Ларек Парквая сигар - 1,2 1,3; О+14. Ларек Дворцовая сигар - 1,2 1,5; П15. АДРЕСА_28 кафе - 1,0; 16. Врачебная мойка - 4,0; +17. АДРЕСА_29 магазин - 3,0 НОМЕР_43 - принес ОСОБА_107; 18. Кирова маслобойка - 1,5; ?19. Пр. Мира шаурма - 0,5; О-20. ОСОБА_114 наливайка + магазин - 1,5; 21. АДРЕСА_31 наливайка - 1,5; 22. Беляева 145 - 1,5 ?; 23. Шабельковка (ларек) - 2,0; Г24. Социалистическая, ІНФОРМАЦІЯ_83 - 2; Г25. ОСОБА_81 город «ІНФОРМАЦІЯ_7» - 2; ОСОБА_75 - 3000; Стар - 8000; ОСОБА_23 - ОСОБА_82 - НОМЕР_44; ІНФОРМАЦІЯ_13 - Социалист. НОМЕР_45 ОСОБА_57. Протоколом огляду місця події від 07.04.2015 проведеного у кабінеті №222 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області за адресою

м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 25, який перебував у службовому користуванні оперуповноважених сектору ДСБЕЗ. Під час огляду кабінету №222 на робочому столі виявлено та вилучено: записник формату А4 темно-синього кольору з написом «2013 ThyssenKrupp», щоденник чорного кольору. В ході огляду шухляди вказаного робочого столу виявлено та вилучено два аркуші паперу формату А4 з рукописним записами синього кольору та фотокопію аркушу із записами від руки. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень, скарг та клопотань не надходило.

Протоколом огляду від 07.04.2015, яким оглянуто вилучене майно під час огляду місця події службового кабінету №222 в приміщенні Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, який перебував у службовому користуванні оперуповноважених сектору ДСБЕЗ. Оглядом встановлено, що аркуш паперу формату А4 є фотокопією записів виконаних письмовим тестом та має наступний текст: Ст. город 1) ОСОБА_51 - 100(100+100+100), 2) ОСОБА_60 - 100, 3) ОСОБА_57 - 100, 4) ОСОБА_57 - 100, 5) ОСОБА_32 - 100; Кр. рин. 1) ОСОБА_60 - 100, 2) ОСОБА_6 - 100, ОСОБА_45 - 100, 4) ОСОБА_83 - 100.

Фототаблицею до протоколу огляду від 07.04.2015, де зображено речі та документи які оглядались слідчим. З вказаної фототаблиці вбачається, що оглядався записник формату А4 темно-синього кольору з написом «2013 ThyssenKrupp», щоденник чорного кольору, два аркуші паперу формату А4 з рукописним записами синього кольору та фотокопія аркушу паперу формату А4 із записами від руки, який має наступний текст Ст. город 1) ОСОБА_51 - 100 (100+100+100), 2) ОСОБА_60 - 100, 3) ОСОБА_57 - 100, 4) ОСОБА_57 - 100, 5) ОСОБА_32 - 100; Кр. рин. 1) ОСОБА_60 - 100, 2) ОСОБА_6 - 100, ОСОБА_45 - 100, 4) ОСОБА_83 - 100.

Протоколом огляду автомобіля НОМЕР_6 від 07.04.2015, який належить ОСОБА_84 та фактично перебував у користуванні ОСОБА_11 Автомобіль знаходився поряд із будівлею Краматорського МВ, за адресою м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 25. Під час огляду виявлено та вилучено в центральній консолі 300 грн., дві частини цілої купюри 50 грн., паспорт громадянина України ВК766375 на ім'я ОСОБА_11, у підлокітнику 1600 доларів США, 10 000 грн. Також виявлено та вилучено аркуш паперу білого кольору з надрукованим машинописним текстом з іменами та цифровими позначками, мобільний телефон Нокіа з сім карткою МТС, клаптик паперу з написом «24.09.2014». Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень, скарг та клопотань не надходило.

Протоколом огляду від 07.04.2015, яким оглянуто речі та документи вилучені в ході огляду автомобіля НОМЕР_6. Встановлено, що аркуш паперу білого кольору з надрукованим машинописним текстом з іменами та цифровими позначками містить наступний текст: ОСОБА_85: 1. ОСОБА_60 - 4000, 2. ОСОБА_108 - ?, 3. ОСОБА_109 - 2 000, ОСОБА_54 - ?; ОСОБА_86: 5. ОСОБА_110 - 3 000, 6. ОСОБА_111 - 2 000, 7. ОСОБА_112 - ?, 8. ОСОБА_82 - 1 000, 9. ОСОБА_27 - 1 000, 10. ОСОБА_45 - ? Фототаблицею до протоколу огляду від 07.04.2015, де зображено речі та документи які оглядались слідчим. З вказаної фототаблиці вбачається, що оглядався аркуш паперу білого кольору з надрукованим машинописним текстом з іменами та цифровими позначками містить наступний текст: ОСОБА_85: 1. ОСОБА_60 - 4000, 2. ОСОБА_108 - ?, 3. ОСОБА_109 - 2 000, ОСОБА_54 - ?; ОСОБА_86: 5. ОСОБА_110 - 3 000, 6. ОСОБА_111 - 2 000, 7. ОСОБА_112 - ?, 8. ОСОБА_82 - 1 000, 9. ОСОБА_27 - 1 000, 10. ОСОБА_45 - ?

Протоколом обшуку від 06.04.2015 проведеного у кабінеті №202 прокуратури м. Краматорська Донецької області за адресою м. Краматорськ, вул. Румянцева №4-а, який перебував у службовому користуванні ОСОБА_10 де у шафі виявлено та вилучено копію паспорту громадянина України ОСОБА_10, копія картки платника податків, копія паспорту громадянина України ОСОБА_9, на робочому столі ОСОБА_10 виявлено та вилучено робочий блокнот фіолетового кольору, а також нотатки на окремих аркушах паперу та копії службових документів. У ящику стола з правого боку виявлено та вилучено три окремих аркуші паперу в яких міститься інформація розділена на пункти, які мають цифрову нумерацію, словосполучення та цифри. Так, один із вказаних аркушів має 31 пункт, починається з п. 1 ОСОБА_114 МАФ пивбар - 1,2 та закінчується п. 31 ОСОБА_113 145 - 1,5, після вказаних написів написано 61 000 та у подальшому словами та цифрами у стовпчик «ОСОБА_75 - 3 000», «Стар - 10 000». Наступний аркуш паперу прямокутної форми містить 26 пунктів, які починаються з 1. ОСОБА_114 МАФ пивбар - 1,2 та закінчується пунктом 26. ОСОБА_113 145 - 1,5, розташованих також у стовпчик, під вказаним тестом праворуч зазначено цифри 49 800, ОСОБА_75 - 3 000, Стар - 9 000, які розташовані у стовпчик. Третій аркуш паперу прямокутної форми має написи такого змісту: Ст. город ОСОБА_51 1 (1+1+1), ст. гор. Автовокзал, ул. Дворцовая, ОСОБА_87, ОСОБА_74, ОСОБА_6, ОСОБА_83, ОСОБА_83. Також виявлено та вилучено ноутбук марки ОСОБА_74 та флешнакопичувач Apacer. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень та клопотань не надходило.

Протоколом огляду від 08.04.2016, яким оглянуто речі та документи вилучені в ході обшуку кабінету №202 прокуратури м. Краматорська Донецької області за адресою м. Краматорськ, вул. Румянцева №4-а, який перебував у службовому користуванні ОСОБА_10 Оглядом 3 аркушів паперу виявлених у блокноті фіолетового кольору встановлено, що один із вказаних аркушів має 31 пункт, починається з п. 1 ОСОБА_114 МАФ пивбар - 1,2 та закінчується п. 31 ОСОБА_113 145 - 1,5, після вказаних написів написано 61 000 та у подальшому словами та цифрами у стовпчик «ОСОБА_75 - 3 000», «Стар - 10 000». Наступний аркуш паперу прямокутної форми містить 26 пунктів, які починаються з 1. ОСОБА_114 МАФ пивбар - 1,2 та закінчується пунктом 26. ОСОБА_113 145 - 1,5, розташованих також у стовпчик, під вказаним тестом праворуч зазначено цифри 49 800, ОСОБА_75 - 3 000, Стар - 9 000, які розташовані у стовпчик. Третій аркуш паперу прямокутної форми має написи такого змісту: Ст. город ОСОБА_51 1 (1+1+1), ОСОБА_87, ОСОБА_60, ОСОБА_57, ОСОБА_84, ОСОБА_57., ст. гор. Автовокзал, ул. Дворцовая, ОСОБА_74, ОСОБА_6, ОСОБА_83, ОСОБА_83.

Протоколом обшуку від 06.04.2015 проведеного у квартирі АДРЕСА_32 за фактичним місцем проживання

ОСОБА_9 Під час обшуку у спальній кімнаті в шафі у внутрішньому кармані піджаку сірого кольору виявлено та вилучено 200 грн., а саме 2 купюри номіналом 50 грн. серії КБ6848808, ПГ7229275 та 1 купюру номіналом 100 грн. серії НК3190779. Також під час обшуку ОСОБА_88 добровільно перед початком обшуку видано 8 400 грн. із них купюра номіналом 200 грн. має серію ЄВ2901384, три банківські картки «Приватбанк», пістолет Форт-12Р. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень та клопотань не надходило.

Протоколом огляду від 07.04.2016, яким оглянуто речі та документи вилучені в ході обшуку квартири АДРЕСА_32 за фактичним місцем проживання ОСОБА_9 Оглядом встановлено, що 200 грн., а саме 2 купюри номіналом 50 грн. серії КБ6848808, ПГ7229275 та 1 купюра номіналом 100 грн. серії НК3190779 виявлені та вилучені у внутрішній кишені піджака ОСОБА_9 за місцем його проживання повністю співпадають із номіналом, серіями та номерами купюр із 3 000 грн. оглянутих та вручених 04.03.2015 ОСОБА_36 для передачі ОСОБА_11 в якості неправомірної вигоди. Також, купюра номіналом 200 грн. серії ЄВ2901384, яка була серед добровільно виданих ОСОБА_88 в ході обшуку грошових коштів, які були перев'язані резинкою із папером під нею з написом «8 400 грн.», повністю співпадає із номіналом, серією та номером купюри із 3 000 грн. оглянутих та вручених 04.03.2015 ОСОБА_36 для передачі ОСОБА_11 в якості неправомірної вигоди.

Протоколом обшуку від 30.06.2015 проведеного у квартирі АДРЕСА_33 за місцем проживання

ОСОБА_36 Під час обшуку виявлено та вилучено ноутбук «Асус» із зарядним пристроєм, ноутбук «Acer» із зарядним пристроєм, мобільний телефон Самсунг GT-S6810, мобільний телефон Самсунг GT-E1200 з сім карткою оператора ОСОБА_80 НОМЕР_7 із зарядним пристроєм, мобільний телефон «Sony Ericson» Z520i, мобільний телефон Самсунг GT-E12001 з сім карткою оператора Київстар НОМЕР_8, мобільний телефон Самсунг GT-E1200 з сім карткою оператора ОСОБА_80 НОМЕР_9, мобільний телефон Нокіа 1616-2, мобільний телефон Нокіа 8600, мобільний телефон Iphone A1428 з сім карткою оператора МТС НОМЕР_10 із зарядним пристроєм, мобільний телефон Im Smart А502 білого кольору із зарядним пристроєм та карткою мобільного оператора МТС НОМЕР_11, флеш картку «Toshiba 16GB», договір про надання юридичний послуг, компакт диск Відекс 4,7 ГБ, компакт диск Рідата 9,4 ГБ, відеокасету Панасонік міні. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії.

Протоколом огляду предметів від 01.07.2015 вилучених в ході обшуку в квартирі АДРЕСА_33 за місцем проживання ОСОБА_36 яким встановлено, що в телефонній книзі мобільного телефону мобільний телефон Самсунг GT-E12001 з сім карткою оператора Київстар НОМЕР_8 чорного кольору міститься запис «ОСОБА_60 МТС НОМЕР_12», в телефонній книзі мобільного телефону Самсунг GT-E1200 з сім карткою оператора Лайф НОМЕР_9 синього кольору міститься запис «ОСОБА_60 НОМЕР_12», в телефонній книзі мобільного телефону Самсунг GT-S6810 білого кольору міститься запис «ОСОБА_84 В НОМЕР_4».

Протоколом огляду предметів від 07.07.2015 вилучених в ході обшуку в квартирі АДРЕСА_33 за місцем проживання ОСОБА_36 яким встановлено, що в телефонній книзі мобільного телефону Iphone A1428 з сім карткою оператора МТС НОМЕР_10 міститься запис «ОСОБА_82 НОМЕР_13».

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_23 від 26.05.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_23 підтвердила обставини надання неправомірної вигоди ОСОБА_11 у розмірі 1 200,00 грн. у другій половині лютого 2015 року та 1 200,00 грн. у другій половині березня 2015 року, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_21 від 27.05.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_21 підтвердила обставини надання неправомірної вигоди для правоохоронних органів через ОСОБА_20 у розмірі 4 000,00 грн. за два місяці, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_19 від 03.06.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_19 підтвердила обставини надання неправомірної вигоди для правоохоронних органів через ОСОБА_20 у сумі 1 500,00 грн. в кінці лютого 2015 року та 1 500,00 грн. в кінці березня 2015 року, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_29 від 01.06.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_29 підтвердила обставини надання неправомірної вигоди для ОСОБА_11 та ОСОБА_36 по 5 000,00 грн. у листопаді, грудні 2014 року та січні, лютому, березні, квітні 2015 року, у загальній сумі передавши за вказаний період 30 000,00 грн., вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_28 від 01.06.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_28 підтвердив обставини надання неправомірної вигоди для ОСОБА_11 та ОСОБА_36 по 5 000,00 грн. у листопаді, грудні 2014 року та січні, лютому, березні, квітні 2015 року, у загальній сумі передавши за вказаний період 30 000,00 грн., вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_22 від 26.05.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_19 підтвердила обставини надання неправомірної вигоди для правоохоронних органів через ОСОБА_20 у розмірі 7 000,00 грн. за два місяці, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_24 від 26.05.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_24 підтвердив обставини надання неправомірної вигоди ОСОБА_11 у сумі 1 500,00 грн. в перших числах березня 2015 та у сумі 1 500,00 грн. 3 квітня 2015 року, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_25 від 26.05.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_25 підтвердив обставини надання неправомірної вигоди ОСОБА_36 у сумі 1 000,00 грн. в січні, лютому та березні 2015, вказавши місце та спосіб передачі грошових коштів.

Протоколом проведення слідчого експерименту із свідком

ОСОБА_20 від 04.06.2015, з якого вбачається, що ОСОБА_20 підтвердив обставини надання неправомірної вигоди для керівництва прокуратури

м. Краматорська через ОСОБА_11 у сумі 16 500,00 у березні 2015 року та

квітні 2015 року, загалом надавши 33 000,00 грн., вказавши місця та спосіб передачі грошових коштів. Також з протоколу вбачаються місця та місяці отримання грошових коштів ОСОБА_20 для подальшої передачі

ОСОБА_11 від ОСОБА_22, ОСОБА_19, ОСОБА_21 та ОСОБА_18

Протоколом про результати контролю за вчинення злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 13.03.2015 року, згідно якого 12.03.2015 у приміщенні Управління з нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України з метою перевірки злочинних намірів ОСОБА_11, направлених на отримання неправомірної вигоди від ОСОБА_30 та перевірки заяви останньої, було оглянуто та помічено шляхом ксерокопіювання 600 доларів США, а саме 6 купюр номіналом 100 доларів США серії КЛ06266722 L12, НВ90800464 I B2, KL33779405 E L12, KK09031321 D K11, CB33457724 C B2, KG29348289 B G7. Оглянуті та помічені грошові кошти у розмірі 600 доларів США вручено ОСОБА_30 для передачі ОСОБА_11 з метою перевірки та документального фіксування злочину, про що було складено окремий протокол огляду та вручення грошових коштів, в якому всі присутні поставили свої підписи. 12.03.2015 о 13.54 год. до торгового кіоску (малої архітектурної форми) неподалік магазину «ЦУМ» по вул. Соціалістичній у м. Краматорську на автомобілі НОМЕР_14 приїхав ОСОБА_11, підійшов до вікна кіоску та отримав від ОСОБА_30 оглянуті та помічені 600 доларів США серії КЛ06266722 L12, НВ90800464 I B2, KL33779405 E L12, KK09031321 D K11, CB33457724 C B2, KG29348289 B G7.

Протоколом про результати контролю за вчинення злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 04.03.2015 року, згідно якого 04.03.2015 у приміщенні Управління з нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України з метою перевірки злочинних намірів ОСОБА_11 направлених на отримання неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська через ОСОБА_36 та перевірки його заяви, було оглянуто та помічено 3 000 грн. шляхом ксерокопіювання 40 купюр, а саме а саме 11 купюр номіналом 200 грн. серії КЖ568932, ЄИ1915378, ЄЧ 3989190, ЕЖ9393781, ВФ8082478, ЄВ2901384, КИ6995793, СБ7299266, ЕФ6546311, КК0370827, ВВ3933745, 3 купюри номіналом по 100 грн. серії ЕЦ4565298, МК3190779, ЕИ7698917, 16 купюр номіналом 50 грн. серії РГ2156666, КБ6848808, РЄ8527728, КЦ0706776, ПЄ2606168, ПЖ3243819, ЕТ3712604, РЖ6614615, КУ1921037, ПЄ5019718, РЖ7795086, КВ4118922, РД7912907, ЗА1009027, ЕЮ9340302, КС4069118. Вказані грошові кошти ОСОБА_36 отримав від підприємців м. Краматорська. Оглянуті та помічені грошові кошти вручено ОСОБА_55 для передачі ОСОБА_11 з метою перевірки та документального фіксування злочину, про що було складено окремий протокол огляду та вручення грошових коштів, в якому всі присутні поставили свої підписи. В подальшому 04.03.2015 ОСОБА_36 знаходився на своєму робочому місці до нього зайшов ОСОБА_11 та запитав чи зібрав він грошові кошти з підприємців, які торгують тютюновими виробами на ринку. ОСОБА_89 відповів, що зібрав та передав їх ОСОБА_11 який у свою чергу поклав грошові кошти собі у кишеню та вийшов із кабінету ОСОБА_90

Протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 04.03.2015, згідно якого вказаний протокол складено за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - здійснення аудіо, відео контролю ОСОБА_11 відео файли якої містяться на карті micro SDHC 16Gb, реєстраційний номер 1/т. В протоколі зазначено, що 04.03.2015 о 10.41 год. ОСОБА_36 (далі «Л») знаходиться у своєму службовому кабінеті в адмінбудівлі Краматорського МВ ГУМВСУ в Донецькій області. До кабінету входить ОСОБА_11 (далі «Я») між ними розпочинається розмова: Л - Так, что я хотел? Я хотел переговорить за это…Ну то, что вчера… То есть мы сможем если что?; Я - Нужно переговорить. Как там идентифицировать. Нужны номера ЕРДР. ОСОБА_91, знаешь такого?; Л - Нет. А кто это такой? На ОСОБА_115 похож. Слышишь, вот я принес (дістає з карману куртки та передає ОСОБА_11 грошові кошти); Я - А сколько здесь?; Л - Три.; Я - Три? Все, да? Л - Ну да, и вчерашние ж. Сколько там. Восемь.; Я - Семь!; Л - А, да, семь. Слышишь, уже люди ноют.; Я - Чего?; Л - Да, за батальоны эти.; Я - Да вопросов нет, можно отморозиться, пусть сами решают. Давай так сделаем; Л - Ну, хорошо, добро. Я - Давай этот месяц я скажу, что давайте, а на следующий месяц посмотрим; Л - Ну да, потому что экономическое состояние в стране плачевное.

Відтворенням відеозапису «FNNF0596_04032015103318», який містяться на карті micro SDHC 16Gb, реєстраційний номер 1/т, на якому зафіксовано розмову 04.03.2015 з ОСОБА_11 у кабінеті Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області під час якої ОСОБА_36 передає ОСОБА_11 о 10.42 год. предмет, якого не видно на відеозаписі із словами «три…..» після якого нерозбірливо наступний зміст слова. У судовому засіданні ОСОБА_11 підтвердив обставини відтвореного відеозапису, пояснивши суду, що ОСОБА_36 передав йому грошові кошти отримані від підприємців м. Краматорська, а саме ОСОБА_25 та ОСОБА_29, однак пригадати точну суму грошей, які йому передав ОСОБА_36 вже не може, через сплив значного часу.

Протоколом про результати контролю за вчинення злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 06.04.2015, згідно якого 06.04.2015 у приміщенні Управління з нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України з метою перевірки злочинних намірів ОСОБА_11 направлених на отримання неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська через ОСОБА_36 та перевірки його заяви, було оглянуто та помічено шляхом ксерокопіювання 7 000 грн., а саме 38 грошових купюр, з яких 8 купюр номіналом 500 грн. серії МБ 7173352, МБ7173551, МБ7173350, МБ7173349, МБ7173348, МБ7173347, МБ7173346, МБ7173345, 10 купюр номіналом 200 грн. серії КИ9934181, ВФ3474083, ЗЕ2894925, ЄЧ9705254, ЄИ5092923, ЕЯ6586549, ЕГ9225558, ЕВ2109161, ВВ9150812, ВИ5567675, 20 купюр номіналом 50 грн. серії СБ2158978, КР0043784, КП0009862, ПБ8559545, КП0235042, РБ6456491, РЕ5114788, КБ8562165, КЄ8870836, ЕЦ3810282, КФ5367073, КЦ3799799, КГ9125104, ВЖ5374431, СГ3993892, КР0574187, РЕ1422146, КЗ5334895, КД8221108, КЕ8816772. Вказані грошові кошти ОСОБА_36 отримав від підприємців м. Краматорська. Оглянуті та помічені грошові кошти вручено ОСОБА_55 для передачі ОСОБА_11 з метою перевірки та документального фіксування злочину, про що було складено окремий протокол огляду та вручення грошових коштів, в якому всі присутні поставили свої підписи. В подальшому 06.04.2015 орієнтовно об 11.00 год. ОСОБА_36 прийшов на роботу до СДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, зайшов до службового кабінету ОСОБА_11 та передав йому грошові кошти у сумі 7 000 грн., назвавши при цьому суму і зазначив, що це кошти, які він зібрав із підприємців м. Краматорська. ОСОБА_11 взяв вказані коши та поклав їх у ящик свого письмового столу. Після цього ОСОБА_36 вийшов із кабінету ОСОБА_11

Протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 06.04.2015, згідно якого вказаний протокол складено за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - здійснення аудіо, відео контролю ОСОБА_11 відео файли якої містяться на карті micro SDHC 16Gb, реєстраційний номер 1/т «розсекречено». В протоколі зазначено, що 06.04.2015 о 10.20 год. ОСОБА_36 (далі «Л») входить до адмістративної будівлі Краматорського МВ ГУМВСУ в Донецькій області, підіймається на другий поверх. Зустрічає біля кабінету № 216 ОСОБА_11 (далі «Я») між ними розпочинається розмова: Я - Ты переговорить хотел? Л - ОСОБА_74. Входять до кабінету службового кабінету ОСОБА_11 №216. ОСОБА_36 дістає з карману та передає ОСОБА_11 грошові кошти. Л - Семь. ОСОБА_11 бере грошові кошти та кладе їх у шухляду столу. Я - ОСОБА_74. Л - Что там еще? Они нецензурний вираз уже. Я - Кто? Л - Да батальоны. Я - Да нет, ну это ж, нецензурний вираз, это. Л - Что батальоны? Я - Что? Я с ними не разговаривал. Я так. Да-да. Нет-нет. То есть, я подумаю, я поговорю. Все. Л - Я понял. 10:24:50 ОСОБА_36 виходить з кабінету ОСОБА_11

Відтворенням відеозапису «FNNF0596_06042015101657», який містяться на карті micro SDHC 16Gb, реєстраційний номер 1/т «розсекречено», на якому зафіксовано розмову 06.04.2015 з ОСОБА_11 у кабінеті №216 Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області під час якої ОСОБА_36 передає ОСОБА_11 о 10.23 год. предмет, якого не видно на відеозаписі зі словами «Сім». У судовому засіданні ОСОБА_11 підтвердив обставини відтвореного відеозапису, пояснивши суду, що ОСОБА_36 передав йому 7 000 грн. отриманих від підприємців м. Краматорська, а саме 1 000 грн. від ОСОБА_25 та 6 000 грн. від ОСОБА_29, які він поклав до шухляди свого робочого столу.

Протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2015, згідно якого вказаний протокол складено за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження публічно недоступного місця - службового кабінету №202 заступника прокурора м. Краматорська ОСОБА_10, розташованого за адресою м. Краматорськ, вул. Румянцева 4-а, шляхом таємного проникнення до нього з використанням технічних засобів для встановлення технічних засобів аудіо-, відео контролю особи, аудіо-, відео контролю ОСОБА_10 відео файли якої містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено». В протоколі зазначено, що:

23.03.2015 17.03 год. до кабінету ОСОБА_10 входить начальник сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУ МВС України в Донецькій області ОСОБА_11 (далі «Я»), вітається та відразу передає ОСОБА_10 (далі «Г») грошові кошти. ОСОБА_10 бере у ОСОБА_11 грошові кошти, перераховує їх та кладе їх до висувної шухляди свого робочого столу, між ними розпочинається розмова Я - Ну, в преддверии отпуска… Это вам, по той тематике. Там должно быть…ну 4 этих…. На этой неделе он 11 и на той неделе 15, 4 и 3. Г - То есть полторы пока? Я - Ну он пока перетягивает. Обещает закрыться в ближайшее время. Г - Ну хорошо. Я - Там чтоб не просочилась информация. Г - Нет, там все нормально. Ты там видел, я тебе на электронку скидывал? Ты смотрел? Я - Да, смотрел. Г - Как думаешь, нужно ЕРДР-ить? Я - Да нет, я с ним сам переговорю, предупрежу, скажите что нужно. Г - Ты его подергай, скажи. Надо, чтобы работать (характерным жестом показывает пересчет денег). И пусть работает…Г - А что там по сигаретам? Пока ничего? Я - Нет, но он должен быть на этой неделе. О 17.15 год. ОСОБА_11 виходить з кабінету ОСОБА_10

23.03.2015 17.24 год. після виходу ОСОБА_11 з кабінету, ОСОБА_10 відкриває шухляду свого робочого столу, куди перед цим поклав отримані від ОСОБА_11 грошові кошти. ОСОБА_10 перераховує грошові кошти, розділяє їх на дів частини. Одну частину отриманих від ОСОБА_11 грошових коштів ОСОБА_10 коштів залишає в шухляді столу, іншу кладе в карман піджака та виходить зі свого кабінету. З правого внутрішнього карману піджака ОСОБА_10 дістає паперовий пакунок білого кольору та кидає його в шухляду столу. Далі ОСОБА_10 підходить до шафи, де залишається деякий час. Після цього ОСОБА_10 вертається до столу, в руках в нього грошові кошти. Відкриває шухляду, дістає з неї додаткові грошові кошти. Після перерахунку грошових коштів з шухляди та грошових коштів, що були в нього в руках, ОСОБА_10 складає їх разом та поміщую в лівий боковий карман свого піджаку. О 17.26 год. ОСОБА_10 виходить з кабінету.

30.03.2015 16.06 год. до кабінету ОСОБА_10 входить ОСОБА_11, вітається, сідає за приставний стіл. О 16.29 год. ОСОБА_11 передає ОСОБА_10 грошові кошти, ОСОБА_10 кладе їх до висувної шухляди свого робочого столу.

30.03.2015 16.44 год. після виходу ОСОБА_11 з кабінету, ОСОБА_10 відкриває шухляду свого робочого столу, куди перед цим поклав отримані від ОСОБА_11 грошові кошти. ОСОБА_10 дістає грошові кошти та кладе їх до лівого бокового карману своїх брюк.

02.04.2015 13.36 год. до кабінету ОСОБА_10 входить прокурор

м. Краматорська ОСОБА_9 (далі «С») між ними розпочинається розмова: С - ОСОБА_92, сказал новый прокурор Донецкой области обходит всех в Генеральной прокуратуре. ОСОБА_93. Был начальником следственного управления прокуратуры Днепропетровской области. Г - Все? Прокурор у нас будет новый? ОСОБА_93? С - Обходит только. Ну это так говорят. ОСОБА_117 уже старший прокурор отдела Генеральной прокуратуры. Г - Вот это падение! Да, сначала взлет, потом падение. С - ОСОБА_94 с ОСОБА_116 на Днепр мылятся. Г - Так это новый со своей командой придет? С - Наверное. Так что я так подозреваю, у нас с тобой времени осталось девять месяцев - до конца года. Это в оптимальном варианте. Г - А потом? С - А потом «нецензурний вираз» его знает. Г - Посмотрим. Теперь все, что будут появляться, любые варианты, мы ж только за!.. В принципиальность играться не будем. С - Конечно нет, это не для нас!

02.04.2015 15.26 год. до кабінету ОСОБА_10 входить ОСОБА_11, вітається, передає ОСОБА_10 грошові кошти. ОСОБА_10 бере у ОСОБА_11 грошові кошти, перераховує їх та кладе до висувної шухляди свого робочого столу та між ними розпочинається розмова: Я - ОСОБА_95, я пока только по этим самым принес…Г - По «бегунам»? Я - Да, по «бегунам». 400 получается. Эти до понедельника. Я там стал пробивать, смотреть, а там некоторые еще остались. Некоторые говорят, что ОСОБА_15 должны были отдать. Проскакивают такие. До понедельника соберу уже со всех и принесу. Г - Только в понедельник мы делаем список, чтоб было видно кто сколько отдает. Я - Конечно, я приду к вам уже со списком. Распечатаю его и вам отдам, чтоб у вас все данные были. Г - Ну, да, чтоб нам видно было что берем, что имеет, на сколько оно больше-меньше. Я - Добрэ. Конечно, я все сделаю. Г - Хорошо. Я - Смотрите, чтоб вы были в курсе, мы в понедельник прокурору хотим Айфон шестерку подарить, 64 Гигабайта, черный. Уже заказали… Г - Ну, пусть будет сюрприз. Так, ну все остальное тогда на следующей неделе? Я - Да, смотрите, спиртовики тоже скоро начинают свою деятельность. Если они проскакивают, то рассчитываются сразу. Они договорятся с людьми из Донецка и начинают туда возить. Г - Ну, ставка ж у нас с каждой ходки? Я - Ну да, конечно. Г - А по сигаретникам тишина? Я - Он должен рассчитаться на этой неделе. Г - Понятно. Ну все, не прощаемся. О 15.31 год. ОСОБА_11 виходить з кабінету ОСОБА_10

02.04.2015 15.56 год. в кабінеті ОСОБА_10 знаходиться ОСОБА_9 між ними розпочинається розмова та о 15.56 год. Г - Совсем забыл. (дістає з висувної шухляди грошові кошти, які о 15.26 год. були отримані ним від ОСОБА_11 Г - Тебе гривны или доллары отдавать? С - Да хрен его знает? Г - ОСОБА_60, тебе доллары, а мне гривны. (передає ОСОБА_9 грошові кошти, той бере їх та кладе до бокового карману своєї сорочки) ОСОБА_10 кладе гроші до бокового карману свого піджака.

03.04.2015 12.26 год. в кабінеті ОСОБА_10 знаходиться ОСОБА_9 між ними розпочинається розмова С - Мне сказали, что по мне СБ-ушники работают. Г - Это сейчас, в нынешнее время? С - Да, но если это СБУ-шники, то они ротируются. Г - Ну а кто еще? С - У них, кстати ротация 6-го числа. Приезжают другие. А это Житомирские «нецензурний вираз» занимаются. Наверное телефоны слушают. Ну ничего. Типа торпеду ко мне хотят направить. Ну я ж все равно ни с кем лично не общаюсь. Тебя ж тоже вламывать не хочу. Г - Нет, ну если ты отправишь ко мне, я ж абы с кем не общаюсь. Направят какого-нибудь перца, я ему скажу: Ты кто, «нецензурний вираз»! С - Ну, тоже самое я и скажу. Г - Я скажу: у тебя есть какой-то вопрос - иди в ДСБЭЗ общайся, в следствие, «нецензурний вираз» ты пришел!? С - Нет, я за это как бы не сильно переживаю. Я по телефону ничего лишнего не говорю. Г - Посторонний к тебе просто так не зайдет. С - Та ну «нецензурний вираз»! Конечно. Я в кабинете никого не принимаю. Только милиция… Г - Ну да, и только по звонку. К тебе никто просто так не пройдет. Сегодня буду спускаться, нужно будет еще раз сказать, что никто ж просто так не проходит. С - Да, еще раз предупредить.

03.04.2015 15.57 год. до кабінету ОСОБА_10 входить ОСОБА_11, вітається, сідає за приставний стіл між ними розпочинається розмова: Я - Вот хотел похвастаться, взял себе (передає ОСОБА_10 свій мобільний телефон). Кондрашенко хотел себе черный, но посмотрел на меня и взял себе белый. Ну как.. я ему взял. Ну, черный тоже мне нравиться. И новая фишка - стекло клеят сверху. Г - Да, у меня тоже стекло клеили. И спереди и сзади…Вот и у нас же ОСОБА_54 (ОСОБА_70 - начальник слідчого підрозділу Краматорського міськвідділу міліції) в этом месяце запорол бок, так что он в этом месяце у нас заканчивать производств не будет, разве что только твои…Он мне - что я вам должен? Так вот такую «нецензурний вираз» (показує рукою на мобільний телефон ОСОБА_11 лично он будет мне… к концу месяца…., а я жене подарю. Я - Правильно. Если что, я закажу. Там очень много дорогих женский аксессуаров. Г - Вот, ты когда ОСОБА_54 к тебе прибежит а-я-яй, что ОСОБА_95 сказал, что базарить даже не будет без такого для жены, ты ему и скажешь про такие навороты. Я ей отдам, пусть она пользуется. Я - Без проблем. Г - Так что готовься, к тебе придет ОСОБА_54. Ну я жене, мне мой нравится. Я в интернете страницы просто движение руки перелистываю. У меня когда-то мечта была - «Верту»… ОСОБА_75 это нам с вами здесь нужно было работать в хорошее время, и чтоб нас не «нецензурний вираз».

Відтворенням відеозапису «150323_1703_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано розмову 23.03.2015 ОСОБА_10 з ОСОБА_11 у службовому кабінеті прокуратури м. Краматорська. З відеозапису вбачається, що ОСОБА_11 дістає з кишені своєї куртки та передає ОСОБА_10 предмети зовні схожі на декілька аркушів паперу прямокутної форми невеликого розміру. ОСОБА_10 розглядає вказані аркуші, запитує «То есть полторы пока?» ОСОБА_11 відповідає «Ну он пока перетягивает. Обещает закрыться в ближайшее время». Потім ОСОБА_10 кладе зазначені аркуші до верхньої шухляди свого робочого столу. На вказаному відео відбувається розмова, яка відповідає дослідженому протоколу складеному за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2015.

ОСОБА_10 пояснив суду, що на відео зображено його службовий кабінет та він дійсно він був учасником вказаних подій. На вказаному відео ОСОБА_11 можливо передав йому грошові кошти на бензин. Слова ОСОБА_10 «То есть полторы пока?» пояснив, як озвучену кількість грошей, яку йому передав ОСОБА_11 у розмірі 1 500 грн.

ОСОБА_11 пояснив суду, що передав ОСОБА_10 грошові кошти у гривнях, отримані від підприємців м. Краматорська. Суму переданих коштів вже не пам'ятає. Слова ОСОБА_11 на відео «перетягивает» означає, що у підприємців перебої з роботою, а тому залишок коштів вони віддадуть пізніше. Слова ОСОБА_11 «На этой неделе он 11 и на той неделе 15, 4 и 3» означають кількість грошових коштів, які ОСОБА_11 повинен отримати від підприємців м. Краматорська згідно наданого йому списку із підприємцями та в подальшому передати ОСОБА_10

Відтворенням відеозапису «150323_1724_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет, в якому 23.03.2015 ОСОБА_10 о 17.24 год., тобто через 9 хв. після того, як з кабінету вийшов ОСОБА_11 відкриває шухляду свого робочого столу, куди перед цим поклав отримані від ОСОБА_11 предмети схожі на аркуші паперу прямокутної форми невеликого розміру, перераховує їх, повертає одну частину до шухляди столу, а іншу частину кладе до внутрішнього карману з лівої сторони свого піджака. Потім ОСОБА_10 з внутрішнього карману з правої сторони свого піджака дістає паперовий пакунок білого кольору та кладе його в шухляду столу. Далі ОСОБА_10 підходить до шафи, де залишається деякий час. Після цього ОСОБА_10 повертається до столу, в руках в нього предмети зовні схожі на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми. Відкриває шухляду столу, дістає предмети зовні схожі на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми, відраховує частину з них та кладе до внутрішнього карману з лівої сторони свого піджака. Після вказаних маніпуляцій із предметами зовні схожими на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми ОСОБА_10 виходить з кабінету.

ОСОБА_10 пояснив суду, що на відео він проводив маніпуляції із грошима отриманими від ОСОБА_11 Зазначив, що логіку своїх дій пояснити йому важко, однак запевнив, що гроші не ділив на частини. Потім сказав, що відібрав деякі купюри більш нового зразку заливши їх собі, а взамін поклавши свої гроші більш старого зразку. Суму коштів переданих йому ОСОБА_11, вийшовши із кабінету повернув останньому в приміщенні прокуратури за вказівкою ОСОБА_9

Відтворенням відеозапису «150330_1606_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет, в якому 30.03.2015 спілкуються за столом ОСОБА_10 та ОСОБА_11, однак звук відсутній. О 16.29 год. ОСОБА_11 дістає з правого карману куртки предмет зовні схожий на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми та передає їх ОСОБА_10, які останній кладе до шухляди робочого столу. О 16.30 год. ОСОБА_11 залишає кабінет ОСОБА_10

ОСОБА_10 пояснив суду, що можливо на відео зображено, як ОСОБА_11 передав йому листочок з відомостями проведення негласних слідчих (розшукових) дій, однак останній не впевнений, запевнивши суд, що передані предмети були точно не гроші. Після цього, ОСОБА_10 змінивши позицію повідомив суд, що достовірно пригадав, як ОСОБА_11 передав йому пропуск його знайомого для проїзду з тимчасово окупованої території на територію контрольовану Україною. А попередні пояснення ОСОБА_10 щодо обставин вказаного відео були жартом.

ОСОБА_11 пояснив суду, що передав ОСОБА_10 600 доларів США отриманих 12.03.2015 від підприємця м. Краматорська ОСОБА_30

Відтворенням відеозапису «150330_1644_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет в якому знаходиться ОСОБА_10 30.03.2015 о 16.44 год. ОСОБА_10 будучи одним в кабінеті дістає з шухляди столу предмет зовні схожий на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми та кладе їх до лівого бокового карману своїх брюк.

Відтворенням відеозапису «150402_1335_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська, 02.04.2015 о 13.36 год. між ОСОБА_10 та ОСОБА_9 відбулась розмова щодо зміни керівництва прокуратури області та можливого зняття ОСОБА_10 та ОСОБА_9 через 9 місяців з посад. Також між ОСОБА_9 та ОСОБА_10 відбувся наступний діалог: «Г - Так это новый со своей командой придет? С - Наверное. Так что, я так подозреваю, у нас с тобой времени осталось девять месяцев - до конца года. Это в оптимальном варианте. Г - А потом? С - А потом «нецензурний вираз» его знает. Г - Посмотрим. Теперь все, что будут появляться, любые варианты, мы ж только за!.. С - В принципиальность играться не будем».

Відтворенням відеозапису «150402_1526_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська, 02.04.2015 о 15.26 год. ОСОБА_11 передає ОСОБА_10 предмет зовні схожий на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми, повідомляючи, що це «400 по бігунам». ОСОБА_10 вказаний предмет зовні схожий на аркуші паперу невеликого розміру прямокутної форми кладе до шухляди свого робочого столу. Потім на вказаному відео відбувається розмова між ОСОБА_11 та ОСОБА_10 зміст якої відповідає дослідженому протоколу складеному за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2015. О 15.31 год. ОСОБА_11 залишає кабінет ОСОБА_10

ОСОБА_10 пояснив, що отримав від ОСОБА_11 400 грн. призначені для святкування дня народження ОСОБА_9 від працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ. Щодо складання списку ОСОБА_11 та необхідності його подальшої передачі ОСОБА_10, останній пояснив, що мова йшла про список працівників міліції, які прийдуть на святкування дня народження ОСОБА_9

ОСОБА_11 пояснив суду, що на вказаному відео відображено, як

ОСОБА_11 передав ОСОБА_10 400 доларів США отриманих через

ОСОБА_38 від підприємців м. Краматорська, які займаються незаконним обміном валюти, а саме ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та

ОСОБА_34, яких прийнято називати «бігунами». Щодо складання списків ОСОБА_11 пояснив, що ОСОБА_10 сказав йому скласти списки підприємців

м. Краматорська, які займаються незаконним обміном валюти, незаконною торгівлею тютюновими та алкогольними виробами та надають грошові кошти за не втручання у їх роботу. Вказаний список був необхідний ОСОБА_10І для контролю сум та підприємців, які передають для ОСОБА_9 та ОСОБА_10 неправомірну вигоду. Вказаний список ОСОБА_11 так і не склав.

Відтворенням відеозапису «150402_1553_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т «розсекречено», на якому зафіксовано службовий кабінет ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська. 02.04.2015 о 15.53 год., тобто через 22 хв. після залишення кабінету ОСОБА_11, до кабінету входить ОСОБА_9 розпочинаючи розмову з ОСОБА_10 на робочі теми. О 15.56 год. ОСОБА_10 дістає з шухляди робочого столу предмет зовні схожий на аркуші паперу прямокутної форми невеликого розміру та віддає їх частину ОСОБА_9, а іншу частину повертає до шухляди свого столу. При цьому між ними відбувається розмова: «Г - Совсем забыл. Тебе гривны или доллары? С - О «нецензурний вираз» не знаю. Г - или ты заказал уже себе поменять? С - я заказал штуку, мне завтра поменяют, он приедет, я отдам ету штуку на всякий случай. Спасибо. Потому что у меня гривны не много осталось.»

ОСОБА_10 пояснив суду, що на вказаному відеозаписі зафіксовано, які він передав ОСОБА_9 200 доларів США для купівлі спиртного для святкування його дня народження. Вказані кошти є його особистими, у нього у верхній шухляді столу завжди лежать гроші, як в гривнях так і в доларах.

Відтворенням відеозапису «150403_1223_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т, на якому зафіксовано службовий кабінет ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська, в якому 03.04.2015 о 12.26 год. відбувається розмова між ОСОБА_9 та ОСОБА_10 щодо можливої фіксації правоохоронними органами їх діяльності, прослуховування телефонів та особистого прийому в кабінеті лише працівників міліції. Зміст вказаної розмови відповідає дослідженому протоколу складеному за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2015.

Відтворенням відеозапису «150403_1556_ch1», який містяться на флеш носії «Ridata 0412 8GB», реєстраційний номер 5/т, на якому зафіксовано службовий кабінет ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська, в якому 03.04.2015 о 15.57 год. відбувається розмова між ОСОБА_10 та ОСОБА_11 Зміст вказаної розмови відповідає дослідженому протоколу складеному за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2015.

Висновком експерта від 26.05.2015 №36/4, згідно якого

ОСОБА_11 приймає участь у розмовах, зафіксованих на відеофонограмах, які містяться на представленому переносному носії інформації «Rіdata 8 Gb» № 5т «розсекречено» (файли "150323_1703_ch1", "150402_1526_ch1", "150403_1556_ch1".)

ОСОБА_10 приймає участь у розмовах, зафіксованих на відеофонограмах, які містяться на представленому переносному носії інформації «Rіdata 8 Gb» № 5т «розсекречено» (файли "150323_1703_ch1", "150402_1526_ch1", "150402_1553_ch1", "150403_1223_ch1", "150403_1556_ch1.) ОСОБА_9 приймає участь у розмовах, зафіксованих на відеофонограмах, які містяться на представленому переносному носії інформації «Rіdata 8 Gb» № 5т «розсекречено» (файли "150402_1335_ch1", "150402_1553_ch1", "150403_1223_ch1", "150403_1556_ch1").

Висновком експерта від 05.06.2015 року №1022, згідно якого банкноти номіналом 200 грн. серії ЄИ5092923, ВФ3474083, ЕВ2109161, ЕЯ6586549, ЄВ2901284, номіналом 100 грн. серії МК3190779, ПГ 7229275 відповідають зразкам аналогічних банкнотів України. Банкноти номіналом 100 доларів США серії KL 06266722*, KG29348289B, відповідають зразкам аналогічних банкнотів США.

Витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, згідно яких станом на 22.06.2015 ОСОБА_23 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування, ОСОБА_18 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах, ОСОБА_21 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах, ОСОБА_19 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю з обслуговування напоями, ОСОБА_28 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття роздрібною торгівлею на ринках, ОСОБА_24 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі в спеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, ОСОБА_20 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, ОСОБА_26 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі іншими непродовольчими товарами, ОСОБА_25 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування, ОСОБА_38 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям, ОСОБА_32 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібною торгівлею на ринках з лотків та ОСОБА_33 є фізичною особою підприємцем з правом зайняття діяльністю роздрібної торгівлі на ринках.

Поданням «про усунення порушень вимог ЗУ «Про міліцію» щодо виявлення оперативними працівниками СДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області злочинів та адміністративних правопорушень у сфері корупції» від 23.03.2015, згідно якого прокурор м. Краматорська ОСОБА_9 керуючись ст.23 Закону України «Про прокуратур» направив на адресу начальника Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області акт прокурорського реагування за результатами проведення перевірки додержання СДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області вимог антикорупційного законодавства та Закону України «Про міліцію» щодо виявлення злочинів та адміністративних правопорушень у сфері корупції. У вказаному поданні ОСОБА_9 вимагає за допущені порушення вимог ст.ст.2, 10 Закону України «Про міліцію», вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності оперуповноваженого СДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_47

Наказом начальника Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області №296 від 08.04.2015, згідно якого за результатами розгляду подання прокуратури м. Краматорська від 23.03.2015 оперуповноваженому СДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_47 суворо вказано та попереджено про недопущення подібних порушень далі.

Протоколом оперативної наради у виконуючого обов'язки прокурора області №3 від 20.02.2015, згідно якого оперативна нарада вирішила у квітні 2015 року прокуратурі м. Краматорська провести перевірку виконання співробітниками підрозділу ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо виявлення корупційних діянь на території міста. Про вжиті заходи та їх результати необхідно інформувати прокуратур області до 05.06.2015.

Листом Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України в Донецькій області від 16.06.2015 вих. 2/883, згідно якого сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області за результатами роботи за 2014 рік по основним показникам роботи зайняв 8 місце серед підрозділів ДСБЕЗ ГУМВС Донецької області. За підсумками роботи за 3 місяці 2015 року по основним показникам роботи сектор ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області зайняв 3 місце серед підрозділів ДСБЕЗ ГУМВС Донецької області.

Наказом прокурора м. Краматорська №5вн-15 від 19.01.2015 «Про розподіл службових обов'язків між працівниками прокуратури міста Краматорськ», згідно якого на ОСОБА_9 покладено загальне керівництво та питання організації належного ведення первинного обліку роботи і звітності; забезпечення достовірності відображення в ЄРДР та внесення відомостей щодо кримінальних правопорушень, осіб, які їх вчинили, прийнятих під час досудового розслідування рішень; координації діяльності правоохоронних органів міста з органами виконавчої влади у боротьбі із злочинністю та корупцією; призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях; організації нагляду, в тому числі у формі процесуального керівництва, за додержанням законів слідчим відділом Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області при проваджені досудового розслідування у кримінальних провадженнях; здійснення особистого процесуального керівництва, контролю за якістю на стадії досудового розслідування та участі в суді; організації здійснення представницької функції прокурора в судах; прийняття рішень про вступ прокурора у розгляд справи, порушеної за позовом інших осіб, на захист інтересів громадян або держави. На ОСОБА_10 покладено призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях слідчих СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області; забезпечення достовірність усіх видів звітності та первинного обліку.

Наказом прокурора м. Краматорська №20вн-15 від 16.02.2015 «Про розподіл службових обов'язків між працівниками прокуратури міста Краматорськ», згідно якого на ОСОБА_9 покладено загальне керівництво та питання організації належного ведення первинного обліку роботи і звітності; забезпечення достовірності відображення в ЄРДР та внесення відомостей щодо кримінальних правопорушень, осіб, які їх вчинили, прийнятих під час досудового розслідування рішень; координації діяльності правоохоронних органів міста з органами виконавчої влади у боротьбі із злочинністю та корупцією; призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях; організації нагляду, в тому числі у формі процесуального керівництва, за додержанням законів слідчим відділом Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області при проваджені досудового розслідування у кримінальних провадженнях; здійснення особистого процесуального керівництва, контролю за якістю на стадії досудового розслідування та участі в суді; організації здійснення представницької функції прокурора в судах; прийняття рішень про вступ прокурора у розгляд справи, порушеної за позовом інших осіб, на захист інтересів громадян або держави. На ОСОБА_10 покладено нагляд за додержанням вимог законодавства при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення; нагляд за додержанням законів у сфері запобігання та протидії корупції; призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях слідчих СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області; забезпечення достовірність усіх видів звітності та первинного обліку.

Наказом прокурора м. Краматорська №36вн-14 від 14.07.2014 «Про розподіл службових обов'язків між працівниками прокуратури міста Краматорськ», згідно якого на ОСОБА_9 покладено загальне керівництво та питання організації належного ведення первинного обліку роботи і звітності; забезпечення достовірності відображення в ЄРДР та внесення відомостей щодо кримінальних правопорушень, осіб, які їх вчинили, прийнятих під час досудового розслідування рішень; координація діяльності правоохоронних органів міста з органами виконавчої влади у боротьбі із злочинністю та корупцією; організація нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, інтересів держави при здійсненні Краматорським МВ ГУМВС України в Донецькій області, ГОВ ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області оперативно-розшукової діяльності; призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях; організація нагляду, в тому числі у формі процесуального керівництва, за додержанням законів слідчими відділами Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області, ФР ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях; здійснення процесуального керівництва, контролю за його якістю на стадії досудового розслідування та участі в суді. На ОСОБА_10 покладено нагляд за додержанням законів ГОВ ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області при провадженні оперативно-розшукової діяльності; нагляд при проведенні досудового розслідування, в тому числі у формі процесуального керівництва, за додержанням законів слідчими СВ ФР ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області; нагляд за додержанням вимог законодавства при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до ЄРДР працівниками СВ ФР ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області; призначає процесуальних керівників; призначення процесуальних керівників у кримінальних провадженнях слідчих СВ ФР ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області; забезпечує достовірність усіх видів звітності та первинного обліку; організовує розгляд заяв та скарг.

Висновком про результати службового розслідування щодо можливої причетності прокурора відділу прокуратури Донецької області ОСОБА_64 до протиправної діяльності колишнього прокурора м. Краматорська ОСОБА_9 та його заступника ОСОБА_10 від 30.06.2015, згідно якого ОСОБА_64 в період з 14.12.2012 по 25.09.2014 займав посаду заступника прокурора м. Краматорська, а з 25.09.2014 по 06.02.2014 старшого прокурора прокуратури м. Краматорська. Під час проведення службового розслідування досліджено законність дій ОСОБА_9, ОСОБА_10 та інших прокурорських працівників прокуратури м. Краматорська під час здійснення нагляду за додержанням законів у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях. Встановлено, що протягом 2014-2015 років мали місце факти самостійної реєстрації кримінальних проваджень керівництвом прокуратури м. Краматорська, особистого проведення прокурорськими працівниками слідчих дій у них, необґрунтоване прийняття процесуальних рішень під час їх досудового розслідування, а також безпідставне повернення вилученого майна, предметів злочинної діяльності гральних закладів, а також безпідставного закриття кримінальних проваджень. За результатами проведеного службового розслідування комісія прийшла до висновку, що службова діяльність прокурорських працівників прокуратури м. Краматорська створювала корупційні ризики (передумови) для вимагання та отримання неправомірної вигоди посадовими особами прокуратури м. Краматорська.

Функціональними обов'язками начальника сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області від 29.10.2013, згідно яких ОСОБА_11 уповноважений збирати, систематизувати, аналізувати оперативну та іншу інформацію стосовно попередження та викриття злочинів у сфері економіки, вживати заходів для з'ясування такої інформації, заслуховувати звіти підлеглих про результати роботи з цих питань; здійснювати особистий прийом громадян з питань, пов'язаних з діяльністю підрозділу, розглядати скарги, заяви, листи громадян та іншу кореспонденцію, що надходить; забезпечувати організацію проведення оперативно-розшукових заходів щодо документування фактів хабарництва та інших злочинів у сфері економіки, безпосередньо брати участь у розробленні планів оперативно-розшукових заходів; за дорученням керівництва Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області представляти в органах виконавчої влади, судах та прокуратурі інтереси підрозділу з питань, що належать до його компетенції.

Крім того для повноти судового розгляду та неалежного вирішення питання речових доказів та арешетованого майна судом досліджено протокол обшуку від 06.04.2015 проведеного у квартирі АДРЕСА_34 в якій фактично проживав ОСОБА_11 Під час обушку виявлено та вилучено: паспорт громадянина України ОСОБА_11 для виїзду за кордон ЕЕ694131, ключі від автомобіля «Фольсваген», постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 08.11.2012 на 4 арк., постанова про порушення кримінальної справи від 25.03.2011 на 1 арк., ноутбук «Самсунг RV408», планшет Ipad A1460, зарядний пристрій до ноутбуку, ніж червоного кольору. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень та клопотань не надходило.,

Протокол обшуку від 06.04.2015 проведеного у квартирі АДРЕСА_35 за фактичним місцем проживання

ОСОБА_10 Під час обшуку у подушці синього кольору виявлено та вилучено грошові кошти у розмірі 9 150 ЄВРО. У портфелі чорного кольору виявлено грошові кошти у розмірі 20 000 грн. та 59 000 доларів США. Також виявлено та вилучено флеш пам'ять «Prestigio 1GB», флеш пам'ять з написом «ЕРДР», «Електромашспецсталь» USB накопичувач «My Passport», фотоапарат Sony «Cyber-Shot», свідоцтво на право власності на земельну ділянку, 2 паспорти для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_10, ручка з ознаками спеціального засобу. Учасник обшуку ОСОБА_86 повідомила, що вказані речі належать їй та її чоловіку ОСОБА_10 Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії.

Протокол обшуку від 06.04.2015 проведеного у квартирі АДРЕСА_35 за фактичним місцем проживання

ОСОБА_10 Під час обшуку у подушці синього кольору виявлено та вилучено грошові кошти у розмірі 9 150 ЄВРО. У портфелі чорного кольору виявлено грошові кошти у розмірі 20 000 грн. та 59 000 доларів США. Також виявлено та вилучено флеш пам'ять «Prestigio 1GB», флеш пам'ять з написом «ЕРДР», «Електромашспецсталь» USB накопичувач «My Passport», фотоапарат Sony «Cyber-Shot», свідоцтво на право власності на земельну ділянку, 2 паспорти для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_10, ручка з ознаками спеціального засобу. Учасник обшуку ОСОБА_86 повідомила, що вказані речі належать їй та її чоловіку ОСОБА_10

Протокол огляду від 07.04.2015 автомобіля «Хундай Соната»

д.н.з. НОМЕР_15, який належить ОСОБА_10 в ході якого вилучено автомобіль «Хундай Соната» д.н.з. НОМЕР_15, також було виявлено та вилучено 100 доларів США серії НВ91827713 М, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_46 за ОСОБА_10, посвідчення водія НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_10, посвідчення працівника прокуратури на ім'я ОСОБА_10 Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії. Від учасників слідчої зауважень та клопотань не надходило. Всі вилучені речі упаковані та опечатані у присутності всіх учасників слідчої дії.

Висновок експерта від 13.05.2015 року №823, згідно якого на поверхні купюр номіналом 50 грн. КБ 6848808, номіналом 100 грн. МК 3190779, номіналом 200 грн. серії ЄВ2901384 слідів рук не виявлено. На лицьовій поверхні купюри номіналом 50 грн. серії ПГ7229275 виявлено групу слідів папілярних ліній які непридатні для ідентифікації, значення для кримінального провадження не мають.

Висновок експерта від 15.07.2015 року №1279, згідно якого рукописні тексти, які починають словами: «Ст. город. Татьяна…..» та закінчуються словами «….. ОСОБА_83» на аркуші паперу квадратної форми виконані не ОСОБА_9, не ОСОБА_10, не ОСОБА_11, а іншою особою, значення для кримінального провадження не мають.

Щодо призначення судово-дактилоскопічної експертизи, судово-криміналістичної та судово-імунологічної експертиз речових доказів 3 аркушів паперу із переліком підприємців м. Краматорська з яких отримувалась неправомірна вигода вилучених у обвинуваченого ОСОБА_10 у службовому кабінеті.

Відповідно до ч.2 ст. 84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст.332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 КПК України, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

Відповідно до ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися до експерта для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Судом при вирішення зазначеного питання береться до уваги, що при пошуках слідів рук на місці події необхідно уявляти, до яких предметів міг торкатися злочинець. Поверхневі сліди рук виявляють зокрема обробкою поверхні дактилоскопічними порошками; окурюванням парами йоду та використанням хімічних реактивів (розчинів азотнокислого срібла, нінгідрину та алоксану).

Згідно п.п. 5, 6 наказу МЮУ від 08.10.98 № 53/5 «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» для вирішення ідентифікаційних завдань експерту необхідно надати: предмети зі слідами, а якщо вилучити їх неможливо, то копії слідів (зліпки, фотознімки); об'єкти, якими, за припущенням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), могли бути залишені ці сліди; дані про час виявлення слідів, умови, у яких були об'єкти зі слідами до їх направлення на експертизу. Якщо експертові надсилається копія сліду на дактилоплівці або інша копія сліду, необхідно надати схему його розміщення на поверхні предмета (місцевості). Об'єкти дослідження направляються в упаковці, яка забезпечує їх збереження. Речові докази і порівняльні зразки упаковуються окремо.

Поверхня предмета, на якому є сліди, що легко пошкоджуються, наприклад сліди рук, різного роду нашарування тощо, не повинна контактувати з матеріалом упаковки.

Основним завданням дактилоскопічної експертизи є ідентифікація особи за слідами її рук, які залишені на місці події. Якщо версія про особу, що залишила слід, ще не висунута, а також якщо слідчий вважає за потрібне встановити, чи є на предметах обстановки місця події невидимі або слабовидимі сліди, перед експертом може постати питання про наявність такого роду слідів і їх придатність для ідентифікації особи.

Речові докази, на яких знайдено сліди рук або припускається їх наявність, мають надсилатися експерту в якомога коротші строки.

Таким чином, судом встановлено, що в матеріалах судового провадження понад один рік зберігаються речові докази у вигляді 3 аркушів паперу із зазначенням списку суб'єктів підприємницької діяльності, які оглядалися та трималися у руках у судовому засіданні деякими свідками, прокурором, обвинуваченими, захисниками та суддею, тому підстав, для логічного призначення, з метою встановлення обставин, які б мали значення для даного кримінального провадження не встановлено.

Щодо визнання незаконним затримання обвинуваченого ОСОБА_10 в порядку ст. 208 КПК України судом встановлено, що з постанови прокурора Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України від 8 квітня 2015 та ухвали Краматорського міського суду Донецької області від 02 червня 2015 року вбачається, що 6 квітня 2015 року ОСОБА_10 було затримано старшим о/у ОВС першого Управління ГУ "К" СБ України майором ОСОБА_96 за дорученням слідчого по ОВС СУ відділу Управління контролю за дотриманням законів ОС АТО Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України підполковника ОСОБА_97, о 19-30 год. у м. Краматорську по вул. Центральній біля будинку №44 в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Згідно протоколу затримання від 07 квітня 2015 року ОСОБА_10 заявив клопотання щодо перевірки законності та підстав його затримання, та отримав постанову про відмову в перевірки законності його затримання.

27 квітня 2015 року слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області повернув скаргу ОСОБА_10 на законність затримання заявнику.

Відповідно до ст. 6 Европейської Конвенції з прав людини кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до вимог ч.3 п.6 ст.42 КПК України обвинувачений має право вимагати перевірки обґрунтованості його затримання.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_10 було затримано 06 квітня 2015 року о 19-30 години, що підтверджується протоколом затримання складеного 07 квітня 2015 року. 07 квітня 2015 року ОСОБА_10 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.368 КК України. 09 квітня 2015 року відносно ОСОБА_10 ухвалою слідчого судді, яка залишена без змін ухвалою Апеляційного суду Запорізької області, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 04.06.2015 року.

Також згідно заяви ОСОБА_36 про вчинення тяжкого корупційного злочину ОСОБА_11, він подав її 18 лютого 2015 року, того ж дня й були внесені відомості в ЄРДР.

Відповідно до ППВС № 5 від 26.04.2002 року «Про судову практику у справах про хабарництво» коли ж умисел службової особи при одержанні декількох хабарів був спрямований на збагачення у великих чи особливо великих розмірах (наприклад, у випадках систематичного одержання хабарів на підставі так званих такс або у формі поборів, данини тощо), її дії треба розцінювати як один злочин і залежно від фактично одержаного кваліфікувати за відповідною частиною статті 368 КК.

Дослідивши вищезазначені документи можна зробити висновок, що ОСОБА_10 був затриманий в порядку ст.208 КПК України без ухвали слідчого судді, при вчиненні триваючого злочину, а його законне утримання під вартою підтверджується ухвалами вищезазначених судів.

Таким чином, обвинуваченого ОСОБА_10 було затримано в порядку ст. 208 КПК України з метою припинення триваючого тяжкого корупційного злочину, який вчинювався за попередньою змовою групою осіб, що свідчить про його законність та відповідність положенням КПК України.

Щодо визнання затримання обвинуваченого ОСОБА_9 в порядку ст. 208 КПК України незаконним судом встановлено, що згідно протоколу затримання від 06.04.2015 року підстава затримання ОСОБА_9 зазначена, як систематичне отримання прокурорам м. Краматорська ОСОБА_9 попередньо змовою з ОСОБА_10 та ОСОБА_11 неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська. Обвинуваченого ОСОБА_9 під час затримання було ознайомлено з його правами та обов'язками, про що він зробив відповідний підпис у протоколі.

Також в даному протоколі маються підпис захисника, де було зазначено, що зауважень він не має. Мається підпис ОСОБА_9 про те, що він з зазначеним протоколом ознайомлений, зауважень та доповнень не має, та одночасно зазначив, що його затримання було незаконним.

Відповідно до ст. 6 Європейської Конвенції з прав людини кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно заяви ОСОБА_36 про вчинення тяжкого корупційного злочину ОСОБА_11, він подав її 18 лютого 2015 року, того ж дня й були внесені відомості в ЄРДР, прокурор вважав, що вчинений злочин є триваючим.

Відповідно до ППВС № 5 від 26.04.2002 року «Про судову практику у справах про хабарництво» коли ж умисел службової особи при одержанні декількох хабарів був спрямований на збагачення у великих чи особливо великих розмірах (наприклад, у випадках систематичного одержання хабарів на підставі так званих такс або у формі поборів, данини тощо), її дії треба розцінювати як один злочин і залежно від фактично одержаного кваліфікувати за відповідною частиною статті 368 КК.

6 квітня 2015 року ОСОБА_9 був затриманий у порядку ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. 7 квітня 2015 року ОСОБА_9 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. 9 квітня 2015 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області до обвинуваченого ОСОБА_9 застосовано запобіжний захід - тримання під вартою строком на 60 днів, рішення якого перевірено та залишено в силі Апеляційним судом Запорізької області.

Таким чином, обвинуваченого ОСОБА_9 було затримано в порядку ст. 208 КПК України з метою припинення триваючого тяжкого корупційного злочину, який вчинявся за попередньою змовою групою осіб, що свідчить про його законність та відповідність положенням КПК України.

Щодо призначення судово-криміналістичної експертизи цифрового носія інформації «Micro CD» з матеріалами відеозаписів проведених негласних слідчих (розшукових) дій суд вважає, що сторона захисту була повністю ознайомлена з матеріалами досудового розслідування в тому числі й з матеріалами НСРД, намірів проводити таку експертизу не мала, клопотань про її проведення не заявляла.

Відповідно до ст. 359 КПК України відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису проводяться в залі судового засідання або в іншому спеціально обладнаному для цього приміщенні з відображенням у журналі судового засідання основних технічних характеристик обладнання та носіїв інформації і зазначенням часу відтворення (демонстрації). Після цього суд заслуховує доводи учасників судового провадження.

Судом встановлено, що в порядку ст. 359 КПК України абсолютно всі відео та звук, які містяться на цифровому носії інформації «Micro CD», флеш накопичувачі «Ridata 8 GB №5т» з матеріалами НСРД були особисто переглянуті та почуті судом та всіма учасниками процесу.

При ретельному та тривалому досліджені вказаних електронних носіїв з матеріалами НСРД учасники судового провадження надали пояснення стосовно розмов та осіб зображених на відео.

Тому суд вважав, що в даному випадку призначення судово-криміналістичної експертизи цифрового носія інформації «Micro CD» та флеш накопичувача «Ridata 8 GB №5т» не має жодного правого підґрунтя та логічного значення для з'ясування обставин кримінального провадження.

Щодо законності проведення негласних (слідчих) розшукових дій у даному кримінальному провадженні в порядку ст. 615 КПК суд встановив, що постанови прокурора, згідно яких було розпочато проведення негласних (слідчих) розшукових дій у даному кримінальному провадженні були винесені в порядку ст. 615 КПК України з неухильним дотриманням вимог ОСОБА_86 21 КПК України.

Так, 14 квітня 2014 року Указом Президента України № 405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» у дію введено рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато на території України антитерористичну операцію.

Згідно Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1275-р

від 2 грудня 2015 року «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», м. Краматорськ Донецької області відноситься до населених пунктів на території яких здійснювалась антитерористична операція.

Наказом заступника Голови Служби безпеки України - керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 33/6/9 від 7 жовтня 2014 року, відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», одним з районів проведення антитерористичної операції з 7 квітня 2014 року визначено територію Донецької області.

Положеннями статті 31 вказаного Закону України встановлено, що нагляд за додержанням вимог законодавства органами, які беруть участь в антитерористичних заходах, здійснюється Генеральним прокурором України та уповноваженими ним прокурорами в порядку, визначеному законами України.

Відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру» у системі органів прокуратури відновлено інститут військових прокуратур, місцем розташування яких під час проведення антитерористичної операції визначено фактичну дислокацію з'єднань, підрозділів та частин Збройних Сил України та інших військових формувань на період виконання ними завдань за призначенням.

Статтею 13 Закону України «Про прокуратуру» закріплено положення щодо виконання військовими прокуратурами на визначних адміністративно-територіальних одиницях функцій територіальних прокуратур у випадку неможливості здійснення останніми своїх повноважень в силу виключних обставин.

Наказом Генерального прокурора України від 9 грудня 2014 року №76щц у структурі та штатному розписі Головної військової прокуратури утворено Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції місце дислокації якого, як органу досудового розслідування, визначено за адресою: вул. Маяковського, 21, місто Краматорськ Донецької області.

На військовослужбовців Управління було покладено обов'язки по здійсненню досудового розслідування та процесуального керівництва слідчими військових прокуратур у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених під час проведення антитерористичної операції.

12 серпня 2014 року Президентом України унаслідок загострення військово-політичної ситуації на території Донецької та Луганської областей, підвищення кількості вчинених військових злочинів і злочинів проти людяності підписано низку Законів ухвалених Верховною Радою України, з метою підвищення рівня захисту мирних громадян, держави і суспільства від терористичних організацій у ході безпосереднього проведення антитерористичної операції.

Зокрема, Закон України № 1632 - VII «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», яким визначено порядок здійснення кримінального провадження у випадку неможливості здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - ВССУ) № 2710/38-14 від 2 вересня 2014 року територіальну підсудність Апеляційного суду Донецької області у зв'язку з неможливістю здійснення ним правосуддя (крім справ, кримінальних проваджень, які знаходяться на розгляді в Апеляційному суді Донецької області, розміщеному в м. Маріуполі Донецької області) змінено на Апеляційний суд Запорізької області.

Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливого режиму досудового розслідування у умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції» (далі - Закон 1631) доповнено Кримінальний процесуальний кодекс України окремим розділом IX-1 (стаття 615) щодо делегування прокурорам окремих функцій слідчих суддів у випадку неможливості виконання ними своїх повноважень.

26 серпня 2014 року процесуальний порядок діяльності прокурора у відповідності до статті 615 КПК України детально регламентовано положеннями «Інструкції про порядок превентивного затримання у районі проведення антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, та особливого режиму досудового розслідування в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції», затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, Служби Безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України №872/88/537 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України № 1038/25815 27 серпня 2014 року).

Статтею 615 КПК України та пунктом 3 Інструкції визначено, що на місцевості проведення антитерористичної операції, у разі неможливості виконання у встановлені законом строки слідчим суддею повноважень, передбачених статтями 247 та 248 цього Кодексу, їх виконує відповідний прокурор, який за результатами розгляду клопотання слідчого або прийняття такого рішення особисто виносить постанову з дотриманням вимог для таких ухвал слідчого судді.

Згідно п.п. 3.4.1. - 3.4.2 Інструкції прокурор, прийнявши рішення щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій, при неможливості виконання у встановлені законом строки слідчим суддею визначених законом повноважень вирішує питання щодо негласних слідчих (розшукових) дій у порядку, передбаченому статтями 247, 248 Кримінального процесуального кодексу України, та у порядку ст. 110 КПК України виносить постанову з дотриманням вимог, передбачених для таких ухвал слідчого судді.

Судом досліджено лист Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України від 10 червня 2015 року до Вищого Спеціалізованого Суду Україниз розгяду цивільних і кримінальнах справ з метою узгодження та підтвердження можливості прокурорів Управління виносити під час досудового розслідування кримінальних проваджень у порядку ст.ст. 247, 248 КПК України постанови про надання дозволу оперативним підрозділам на проведення негласних слідчих (розшукових) дій відповідно до ст. 615 КПК України, Закону №1631 - VII та пункту 3.14 Інструкції.

За результатами розгляду вищевказаного листа та аналізу законодавства України, ВССУ 12 червня 2015 року листом за вих. 1022/0/4 повідомлено Головну військову прокуратуру Генеральної прокуратури України про те, що у зв'язку із неможливістю виконувати у встановлені законом строки слідчими суддями Апеляційного суду Донецької області (м. Артемівськ) повноважень, передбачених ст.ст. 247, 248 КПК України, вказані повноваження повинні виконуватись прокурором.

Враховуючи викладене, прокурором винесено постанови про початок проведення негласних слідчих (розшукових) дій у порядку ст.ст. 247, 248 та 615 КПК України, що виключає подальшу необхідність та можливість звернення до слідчого судді з передбаченим ст. 250 КПК України клопотанням після початку проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Враховуючи наведене, а також те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000000186 від 18 лютого 2015 року відбувалось в зоні проведення антитерористичної операції у Донецькій області, а розгляд клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій слідчими суддями Апеляційного суду Донецької області було неможливим, прокурором у кримінальному провадженні, з метою виконання завдань кримінального провадження відповідно до ст.ст. 36, 246-248, 615 КПК України, «Інструкції про порядок превентивного затримання у районі проведення антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, та особливого режиму досудового розслідування в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції», у відповідності до вимог законодавства, прокурором виносились постанови, якими розпочато проведення негласних слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженні, результати проведення яких є доказами по вказаному провадженню.

Відповідно до ст.357 КПК України в судовому засіданні досліджено речові докази та документи по кримінальному провадженню, які оглядалися судом, а також були подані для ознайомлення учасникам судового провадження. Суд констатує, що досліджені речові докази та документи відповідають складеним протоколам та постановам щодо їх характеристик, ідентифікуючих ознак та наявності інформації, яка має значення встановлення обставин кримінального провадження.

Невизнання обвинуваченими ОСОБА_9 та ОСОБА_10 своєї провини в пред'явленому їм звинуваченні, суд розцінює як вибрану обвинуваченими стратегію свого захисту. Аналізуючи показання обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_10 суд критично ставиться до них, оскільки вони спростовуються показаннями обвинуваченого ОСОБА_11, показаннями свідків та доказів досліджених у судовому засіданні.

Показання обвинуваченого ОСОБА_11 узгоджуються з показаннями свідків по кримінальному провадженню, матеріалами кримінального провадження та відеозаписами отриманими в результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій та жодним чином не ставлять під сумнів їх щирість, повноту та об'єктивність.

Зокрема показання ОСОБА_9 та ОСОБА_10 щодо невтручання у службову діяльність ОСОБА_11 з метою примушення його до збору неправомірної вигоди із підприємців м. Краматорська спростовуються показаннями свідків ОСОБА_36, який підтвердив факти безпідставного непогодження керівництвом прокуратури м. Краматорська процесуальних документів по кримінальним провадженням, що негативно впливало на показники роботи сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ. Аналогічні показання надали свідки ОСОБА_42, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_65, ОСОБА_67 При цьому, свідок ОСОБА_62 та ОСОБА_61 будучи підлеглими працівником ОСОБА_9 та ОСОБА_10 підтвердили факти надання ОСОБА_10 та ОСОБА_9 вказівок без видимих на те причин не погоджувати процесуальні документи по кримінальним провадженням, оперативний супровід в яких здійснювався сектором ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області.

Крім того, суд переконався в правдивості показань ОСОБА_11 щодо примушення його ОСОБА_9 та ОСОБА_10 до збору коштів із підприємців м. Краматорська з огляду на те, що ОСОБА_11 після повідомлення ОСОБА_10 про небажання далі вчиняти інкримінований злочин на адресу начальника Краматорського МВ надійшов акт прокурорського реагування від 23.03.2015 щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності підлеглого ОСОБА_11 оперуповноваженого сектору ДСБЕЗ ОСОБА_47 ОСОБА_11 показав, що вказане подання за підписом ОСОБА_9 внесено, як попередження та демонстрація наслідків невиконання наказів ОСОБА_9 щодо збору коштів.

ОСОБА_9 та ОСОБА_10І стверджували, що подання щодо притягнення до відповідальності працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ внесено не за їх власною ініціативою, а на виконання вимог оперативної наради у виконуючого обов'язки прокурора Донецької області від 20.02.2015.

Суд проаналізувавши вказані показання встановив, що показання обвинувачених ОСОБА_10 та ОСОБА_9 не відповідають дійсності, з огляду на наступне, протоколом оперативної наради у виконуючого обов'язки прокурора області №3 від 20.02.2015 визначено необхідність лише в квітні 2015 року провести перевірку виконання співробітниками підрозділу ДСБЕЗ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо виявлення корупційних діянь на території міста. Про вжиті заходи та їх результати необхідно було інформувати прокуратур області до 05.06.2015. З вказаного подання вбачається, що перевірка проведена у березні 2015 року, тобто раніше строку визначеного оперативною нарадою. Причини поспішності проведення перевірки та внесення акту реагування ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не пояснили. Крім того, оперативною нарадою визначено перевірити дотримання сектором ДСБЕЗ Краматорського МВ вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а прокуратурою м. Краматорська перевірялись виключно вимоги Закону України «Про міліцію», тобто перевірка проведена зовсім іншого Закону. Окрім цього, ОСОБА_9 внесено подання в порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» без наявності винесеної постанови про проведення перевірки у відповідності до ч.3 ст.21 вказаного Закону. Судом встановлено, що з 14 жовтня 2014 року органи прокуратури позбавлені можливості проводити перевірки та вносити акти прокурорського реагування у виді подання на підставі Закону України «Про прокуратуру». Крім того, досліджені матеріали перевірки, які слугували підставою для внесення поданням складаються із 2 аркушів довідки складеної, без жодних підтверджуючих документів чи пояснення посадових осіб, що свідчить про формальність її проведення.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про незаконність внесеного подання про притягнення працівників сектору ДСБЕЗ Краматорського МВ до дисциплінарної відповідальності оскільки воно суперечить вимогам Закону України «Про прокуратуру» та не узгоджується з вимогами оперативної наради від 20.02.2015. Таким чином, суд констатує, що вказаний акт прокурорського реагування внесений з метою подальшого примушення ОСОБА_11 до вчинення інкримінованого йому злочину в інтересах ОСОБА_9 та ОСОБА_10, а також з метою демонстрації одного із можливих наслідків для ОСОБА_11 у разі його відмови.

Крім того, лист ГУ МВС України в Донецькій області від 16.06.2015 свідчить про правдивість показань обвинуваченого ОСОБА_11, свідків ОСОБА_42, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_65, ОСОБА_67 про створення перешкод у роботі сектору СДСБЕЗ Краматорського МВ наприкінці 2014 року керівництвом прокуратури в особі ОСОБА_9 та ОСОБА_10 з огляду на те, що показники роботи вказаного сектору, який очолював ОСОБА_11 очевидно погіршились у 4 кварталі 2014 року та суттєво покращились, майже у 3 рази, у 1 кварталі 2015 році. Тобто, ріст показників роботи відбувся саме після надання згоди ОСОБА_11 на збір коштів із підприємців м. Краматорська для їх передачі ОСОБА_9 та ОСОБА_10

Також, суд критично ставиться до показань ОСОБА_9 та ОСОБА_10 щодо заперечення отримання неправомірної вигоди від суб'єктів підприємницької діяльності м. Краматорська, оскільки на досліджених відеозаписах отриманих в результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій суд вважає зафіксовані факти передачі ОСОБА_11 обвинуваченому ОСОБА_10 неправомірної вигоди, а також зафіксовані факти подальшого розподілу отриманої неправомірної вигоди між ОСОБА_10 та ОСОБА_9

Суд критично підходить до показань ОСОБА_9 та ОСОБА_10 в частині пояснення подій зафіксованих на досліджених відео файлах, передачі грошових коштів, оскільки логічних пояснень подій відтворених на відео останні так і не надали, а позиція щодо передачі ОСОБА_11 обвинуваченому ОСОБА_10 не грошей, а якихось документів, предметів тощо під час судового розгляду не знайшла свого логічного підґрунтя.

В свою чергу показання обвинуваченого ОСОБА_11 щодо передачі неправомірної вигоди отриманої від підприємців м. Краматорська зафіксованої на відеофайлах проведеного НСРД в повному обсязі узгоджуються із показаннями свідків та дослідженими доказами у суді.

Крім того, суд вважає підтвердженням вчинення ОСОБА_9 та ОСОБА_10 злочину, а саме одержання неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська через ОСОБА_11 у зв'язку із вилученими трьома списками із переліком підприємців, з яких отримувалась неправомірна вигода вилучених під час обшуку у службовому кабінеті ОСОБА_10 в прокуратурі м. Краматорська, які знаходились у його особистому блокноті. Вказані списки також вказують на правдивість показань обвинуваченого ОСОБА_11 щодо ведення ОСОБА_10 обліку отриманої неправомірної вигоди із допомогою аналогічних списків із підприємцями наданих йому ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вересні 2014 року.

Крім того, суд звертає увагу на те, що у ОСОБА_9 при особистому обшуку під час затримання виявлено та вилучено 200 доларів США, походження яких останній пояснив, як його особисті кошти, які є предметом неправомірної вигоди із 600 доларів США помічених 12.03.2015 та 13.03.2015 переданих ОСОБА_30 через ОСОБА_11 для ОСОБА_9 та ОСОБА_10

Суд вважає доведеним, що на відтвореному відеозаписі від 30.03.2015 ОСОБА_11 передає ОСОБА_10 у його службовому кабінеті саме 600 доларів США отриманих від громадянки ОСОБА_30

Також суд вважає встановленим фактом отримання ОСОБА_10, ОСОБА_9 неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська, через ОСОБА_11 у зв'язку із вилученням за місцем проживання ОСОБА_9 частини предмету неправомірної вигоди у розмірі 400 грн. під час обушку 06.04.2015.

Так у спальній кімнаті в шафі у внутрішньому кармані піджаку сірого кольору, який належить ОСОБА_9 виявлено та вилучено 200 грн., 2 купюри номіналом 50 грн. серії КБ6848808, ПГ7229275 та 1 купюру номіналом 100 грн. серії НК3190779. Також під час обшуку ОСОБА_88 добровільно перед початком обшуку видано 8 400 грн. із них купюра номіналом 200 грн. має серію ЄВ2901384. Серії, номера та купюри вказаних грошових коштів співпадають із серіями, номерами та купюрами грошових коштів оглянутих, помічених шляхом ксерокопіювання та переданих 04.03.2015 ОСОБА_36 обвинуваченому ОСОБА_11

Також суд вважає, що події зафіксовані на відеозаписах від 23.03.2015 та 02.04.2015 ОСОБА_10 свідчать про розподіл отриманої неправомірної вигоди від підприємців м. Краматорська між ОСОБА_9 та ОСОБА_10, оскільки на відеозаписі чітко видно розділення грошових коштів на частини напередодні отриманих від ОСОБА_11, а позиція ОСОБА_10 щодо неможливості пояснити логіку своїх дій в черговий раз ставить під сумнів правдивість його показань в цілому.

На підставі досліджених доказів, суд дійшов до висновку що на відеозаписі «150323_1703_ch1» від 23.03.2015 зафіксовані події передачі 1 500,00 грн. неправомірної вигоди ОСОБА_10 від ОСОБА_11, а позиція ОСОБА_10 щодо обставин подій на вказаному відео, а саме спочатку ОСОБА_10 говорив, що на відео ОСОБА_11 передав йому 1000, 00 грн. на бензин, які він у подальшому йому повернув. Безпосередньо після перегляду відеозапису де зафіксовано його ж твердження «тут півтори», ОСОБА_10 показав, що там було 1 500,00 грн. що свідчить про непослідовність та нещирість позиції.

Більш того на відеозаписі «150323_1724_ch1», через 9 хв. після того, як з кабінету вийшов ОСОБА_11 чітко вбачається, як ОСОБА_11 перераховує та розподіляє грошові кошти. Обгрунування ОСОБА_10, що грошові кошти він повернув ОСОБА_11, а кошти на відеозаписі не ділив, а міняв відклавши собі більш нові купюри, суд вважає нещирими з метою підтримання вибраної позиції захисту.

Суд переконаний, що розмова ОСОБА_9 та ОСОБА_10 зафіксована на відеозаписі «150402_1335_ch1» від 02.04.2015 свідчить, про констатацію факту ОСОБА_9 та ОСОБА_10 про їх майбутне звільнення з посад через 9 місяців у зв'язку із зміною керівника прокуратури області, а тому слова «Посмотрим. Теперь все, что будут появляться, любые варианты, мы ж только за!.. В принципиальность играться не будем» свідчать про їх бажання активізувати збір неправомірної вигоди через усвідомлення майбутнього звільнення з посади, що повністю узгоджується з показаннями ОСОБА_11 та дослідженими судом доказами.

Крім того, суд вважає, що на відеозаписі «150402_1526_ch1» від 02.04.2015 зафіксовано передання ОСОБА_11 ОСОБА_10 400 доларів США отриманих через ОСОБА_38 від ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34, що свою чергу підтверджується та пояснюється подіями зафіксованими на відеозаписі «150402_1553_ch1», де через 22 хв. після виходу ОСОБА_11 з кабінету ОСОБА_10, останній розподілив отримані грошові кошти із ОСОБА_9 діставши їх саме з тієї ж шухляду куди поклав отримавши від ОСОБА_11

Також суд вважає за необхідне відмітити ставлення обвинуваченого ОСОБА_98 та ОСОБА_9 до вчиненого злочину та правоохоронної системи держави загалом, оскільки на відеозаписі «150403_1223_ch1» від 03.04.2015 ОСОБА_9 розповів ОСОБА_10 про обізнаність роботи правоохоронних органів направлених на викриття їх злочинної діяльності, однак будучи впевненим, що вони отримуються неправомірну вигоду в завуальованій формі через працівників міліції, а саме ОСОБА_11, вважали, що їх злочинну діяльність неможливо викрити та зафіксувати, продовживши вчиняти злочин та отримувати неправомірну вигоду від підприємців м. Краматорська.

Також суд, на підставі вище проаналізованих доказів вважає, що на відеозаписі «FNNF0596_04032015103318» зафіксовано факт передачі неправомірної вигоди у розмірі 3 800,00 грн., з яких 1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 2 800,00 грн. від ОСОБА_28, які були заздалегідь отримані від них ОСОБА_36 та о 10.42 передані ОСОБА_11 На відеозаписі «FNNF0596_06042015101657» зафіксовано факт передачі неправомірної вигоди у розмірі 7 000,00 грн., з яких 1 000,00 грн. від ОСОБА_25 та 6 000,00 грн. від ОСОБА_28, які були заздалегідь отримані від них ОСОБА_36 та о 10.23 передані ОСОБА_11

Щодо визнання недопустимим доказом протоколу огляду та вручення грошових коштів від 04.03.2015 та протоколу про результати контролю за вчинення злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 04.03.2015 суд вважає, що розбіжності в протоколах, а саме в протоколах зазначено суму 3 000 грн., при цьому в додатку і тексті протоколу зазначено 40 купюр з переліком серій та номіналів, які в своїй сумі складають 3 800 грн. вважає опискою у протоколах. До вказаних висновків, суд приходить з огляду на те, що у протоколах зазначено грошові кошти у виді 40 купюр у розмірі 3 000 грн. та перелічені їх серії, номінал та номера. Підрахунком суми вказаних 40 купюр вбачається, що їх сума складає 3 800 грн. Більш того в протоколі огляду та вручення грошових коштів від 04.03.2015 вказані 40 купюр відксерокопійовані та їх сума складає 3 800 грн. Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку що зазначення суми 3 000 грн. у вказаних в протоколах є опискою та жодним чином не впливає на об'єктивність та повноту встановлених оставив вчинення кримінальних правопорушень.

Крім того, щодо встановлених розбіжностей у часі проведення слідчої дії огляду та вручення грошових коштів від 06.04.2016 та проглянутим відеозаписом аудіо - ведо контролю особи ОСОБА_11 суд дійшов до висновку, що вказані розбіжності є малозначними та не є підставами для визнання вказаних доказів недопустимим, оскільки у протоколі зазначено час його проведення слідчим, який ставив час її проведення відповідно часу свого годинника, учасники слідчої дії будь-яких зауважень до часу проведення слідчої дії не заявляли. В свою чергу ОСОБА_74 -відео контроль особи ОСОБА_11 проводився оперативним працівником, який виставляв на засобі фіксування час згідного його годинника. Таким чином, враховуючи, що розбіжність у часті становить менше 10 хвилин, суд вважає вказану розбіжність допустимою нормою різного часу на годинниках різних осіб, які проводили відповідні слідчі дії, оскільки жодного вимоги щодо синхронізації годинників різних учасників слідчих дій у чинному законодавстві немає.

Підтвердженням вчинення інкримінованого злочину ОСОБА_11 та ОСОБА_9 із ОСОБА_10 є вилучення у ОСОБА_11 списків із переліком суб'єктів підприємницької діяльності м. Краматорська, які через нього надавали для керівництва прокуратури неправомірну вигоду.

Щодо показань свідка ОСОБА_36 суд критично до них ставиться, враховуючи, що свідок ОСОБА_36 даючи показання суду неодноразово їх змінював, його показання були непослідовними та часто суперечили самі собі. Спочатку ОСОБА_36 повідомляв, суд що йому нічого невідомо щодо обставин вчиненого злочину, потім змінивши позицію з урахуванням прослуханих показань отриманих в порядку ст.225 КПК України змінив свою позицію, а в подальшому спочатку частково підтвердив обставини вчинення злочину знову змінивши позицію відмовився від раніше даних показань. На питання суду надати обґрунтовані відповіді не зміг. ОСОБА_36 не визнав, що отримував грошові кошти від ОСОБА_28 та ОСОБА_25 та в подальшому щомісячно передавав ОСОБА_11 При цьому, пояснити суду наявність у вилучених в нього телефонах номерів мобільних телефонів ОСОБА_29 та ОСОБА_25 пояснити не зміг, потім пояснив, що записав їх самостійно по роботі. Далі показав, суду, що все ж таки отримував від невідомих осіб конверти щомісяця, які передавав ОСОБА_11 однак категорично заперечував про обізнаність із їх змістом. Щодо викривальних показань вчиненого злочину ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 наданих слідчому судді, пояснив, що давав їх під примусом, спочатку невідомих працівників СБУ потім вказав, що це був працівник на прізвище ОСОБА_56 Також, ОСОБА_36 зазначив, що під час проведення слідчих дій працівниками військової прокуратури жодного примусу на нього ніхто не чинив, підтвердив свої підписи на протоколах процесуальних дій, однак повідомив, суд що у них участі не приймав. Свідок ОСОБА_54 та ОСОБА_56 пояснили суду, що всі процесуальні та слідчі дії проводились у відповідності до вимог законодавства, жодного тиску на ОСОБА_36 не чинили, про що свідчить відсутність зауважень чи скарг з його сторони у протоколах слідчих дій.

Також, суд критично ставиться до показань свідка ОСОБА_38 в частині обізнаності за що саме передаються грошові кошти ОСОБА_11 та в частині показань ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33, щодо передачі грошових коштів лише одного разу у розмірі по 100 доларів США, оскільки у обвинуваченого ОСОБА_11, обвинуваченого ОСОБА_10 вилучені списки із переліком підприємців де зазначені імена ОСОБА_51, ОСОБА_31, ОСОБА_60, ОСОБА_34, ОСОБА_32 із позначками по 100 Ст. город. Вказані громадяни здійснюють свою діяльність на території ринку в старій частині міста, при цьому передачу грошових коштів ОСОБА_11 один раз не заперечують. ОСОБА_11 повідомив, що отримував грошові кошти у розмірі 400 доларів США від ОСОБА_38 двічі у березні та квітні 2015 року. ОСОБА_38 повідомила, що отримувала грошові кошти по 100 доларів США двічі на початку року від ОСОБА_32, ОСОБА_31, ОСОБА_33 та ОСОБА_34 При цьому, свідки ОСОБА_32, ОСОБА_31 та ОСОБА_33 визнають передачу по 100 доларів США лише одного разу через ОСОБА_38, що протирічить показанням самої ОСОБА_38 та обвинуваченого ОСОБА_11 Також суд враховує, що свідки ОСОБА_32, ОСОБА_31 даючи показання суду неодноразово у них плутались та змінювали, а свідок ОСОБА_33 взагалі повідомила суду, що в неї проблеми із пам'яттю та вона нічого не пам'ятає.

Крім того судом не було допитано свідка ОСОБА_34 у зв'язку із її відсутністю на території України та неможливостю оперетивнми підрозділами ОШ ЦУ СБУ забезпечити явку останньої до суду. Однак з показань обвинуваченого ОСОБА_11, свідків ОСОБА_38 та відповідно до списків із переліком підприємців м. Краматорська з яких отримувалась неправомірна вигоди вилучених у ОСОБА_11 та ОСОБА_10 суд вважає, встановленим факт надання нею у березні та квітні 2015 року ОСОБА_11 через ОСОБА_38 по 100 доларів США, всього передавши за два місяці 200 доларів США.

Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

У відповідності до ст. 86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Також ч. 9 ст. 290 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження зобов'язані письмово підтвердити протилежній стороні, а потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження - прокурору факт надання їм доступу до матеріалів із зазначенням найменування таких матеріалів.

Згідно ч. 12 ст. 290 КПК України, якщо сторона кримінального провадження не здійснить відкриття матеріалів відповідно до положень цієї статті, суд не має права допустити відомості, що містяться в них, як докази.

Судом досліджено докази сторони захисту, а саме ксерокопія листа Об'єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення АТО від 06.03.2015 №50/166, ксерокопія листа Об'єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення АТО від 19.02.2015 №50/86, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж по абонентському номеру НОМЕР_10, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - установлення місцезнаходження виду та ідентифікації радіоелектронних засобів, що перебувають в користуванні ОСОБА_10, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - аудіо-, відео контролю публічно доступних місць перебування ОСОБА_10, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - здійснення аудіо-, відео контролю особи ОСОБА_10, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - спостереження за особою ОСОБА_10, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - спостереження за місцем прокуратурою м. Краматорська (м. Краматорськ, вул. Румянцева, 4а), ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - установлення місцезнаходження радіоелектронних засобів, що перебувають в користуванні ОСОБА_11, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - спостереження за особою ОСОБА_11, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - аудіо-, відео контроль особи ОСОБА_11, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - обстеження публічно недоступних місць з метою виявлення і фіксації слідів вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, речей і документів, що можуть мати значення в подальшому для досудового розслідування, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж по абонентським номерам НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж по абонентським номерам НОМЕР_4, НОМЕР_19, НОМЕР_20, ксерокопія протоколу за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 01.05.2016 - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж по абонентському номеру НОМЕР_2, компакт диск з інформацією про GPRS-трафік з номером НОМЕР_10, компакт диск з інформацією про GPRS-трафік з номером НОМЕР_4.

Системним аналізом вказаних доказів суд констатує, що інформація викладена у них не містить жодних фактичних даних, на підставі яких суд мав би можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Враховуючи викладене, суд визнає вказані докази сторони захисту неналежними.

Крім того стороною захисту, в якості доказів подано суду копії супровідних листів від 15.03.2015 та 20.03.2015 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_63, копії супровідних листів від 01.11.2014 та 04.11.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_99, копії супровідних листів від 25.11.2014 та 26.11.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_100, копії супровідних листів від 04.12.2014 та 04.12.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_101, копії супровідних листів від 19.12.2014 та 22.12.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_102, копії супровідних листів від 15.12.2014 та 16.12.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_103, копії супровідних листів від 26.12.2014 та 30.12.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_104, копії супровідних листів від 24.11.2014 та 27.11.2014 за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_105, копія супровідного листа від 16.09.2014 року та за кримінальним провадженням (без зазначення прізвища) №12014050390001930, копія супровідного листа від 16.09.2014 року та за кримінальним провадженням (без зазначення прізвища) №14014050400000013. Дослідженням вказаних документів встановлено, що вони належним чином не завірені, порядок їх отримання, джерело походження невідомо, достовірність викладеної в них інформації під сумнівом. Захисник ОСОБА_4 повідомив суду, що документи отримав у встановленому законом порядку, однак повідомляти законність їх отримання відмовився.

У зв'язку із викладеним, з метою надання оцінки належності та допустимості вищезазначених службових документів, з'ясування тотожності копій вищевказаних документів їх оригіналам, з'ясування порядку їх надання захиснику, судом направлено запит до прокуратури Донецької області від 19.04.2016 №234/13321/15к/7000/2016. З отриманого листа з Краматорської місцевої прокуратури від 25.05.2016 за вих. 105-881 4468 вих. 16, вбачається, що вказані у запиті документи не надавались у встановленому законом порядку стороні захисту чи іншим особам. Також, у листі зазначено, що оригінали супровідних листів від 15.03.2015 року та 20.03.2015 року за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_63 у прокуратурі взагалі відсутні.

Крім того, суд констатує порушення стороною захисту вимог ст.290 КПК України в частині не відкриття вказаних доказів стороні обвинувачення, оскільки прокурор заперечував про відкриття йому вказаних матеріалів, а стороною захисту в порядку п.9 вказаної статті не надано суду жодних підтверджуючих документів відкриття стороні обвинувачення вказаних доказів.

Відповідно до ст. ч.3 ст.93 КПК України сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок.

Таким чином суд встановив, що вказані докази отримані стороною захисту в порушення вимог ст. 93 КПК України, а також в порушення вимог

ст.290 КПК України не були відкриті стороні обвинувачення, тому суд визнає їх недопустимими.

Також стороною захисту подано суду документи, а саме аркуш паперу з назвою «Роздруківки з телефону ОСОБА_11.», аркуші паперу з назвою «Роздруківки з телефону ОСОБА_11.», аркуші паперу формату А4 з назвою «роздруківки телефонних розмов ОСОБА_36.», аркуші паперу формату А4 з назвою «роздруківки телефонних розмов ОСОБА_11.», аркуші паперу формату А4 з назвою «роздруківки телефонної розмови НОМЕР_48», аркуші паперу формату А4 з назвою «СМС повідомлення НОМЕР_48», аркуші паперу формату А4 з назвою «роздруківки телефонної розмови НОМЕР_49».

Суд, дослідивши вказані документи встановив, що інформація викладена у них не містить жодних фактичних даних, на підставі яких суд мав би можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Більш того, стороною захисту порушено вимоги ст. 290 КПК України в частині не відкриття вказаних документів стороні обвинувачення, оскільки прокурор заперечував про відкриття йому вказаних матеріалів, а стороною захисту в порядку п. 9 вказаної статті не надано суду жодних підтверджуючих документів відкриття стороні обвинувачення вказаних доказів.

Враховуючи викладене, суд визнає вказані документи сторони захисту неналежними та недопустимими доказами.

Також суд зазначає, що під час судового розгляду кримінального провадження судом досліджувався доказ обвинуваченого ОСОБА_9 у виді флеш-носія на якому містяться папки з назвами «Клопотання про розсекречення», «ОСОБА_43 (запись разговоров)», «Телефон ОСОБА_52 (запись разговоров)», «Фото вещественных доказательств», «Фото описей документов», які були створені, згідно інформації наявної на флеш-носії 15.09.2016 року та 16.09.2016 року. Судом встановлено, що при відтворенні звукозапису файлів з папки «ОСОБА_43 (запись разговоров)» містилися записи розмов невідомих осіб, які жодним чином не стосувалися розглядаємого обвинувачення та в своїй більшості мали лише розмови з постійним вживанням нецензурних виразів. Крім того, судом було встановлено порушення стороною захисту вимог ст. 290 КПК України в частині не відкриття вказаних матеріалів стороні обвинувачення, оскільки прокурор заперечував про відкриття йому вказаних матеріалів, а стороною захисту в порядку п. 9 вказаної статті не надано суду жодних підтверджуючих документів відкриття стороні обвинувачення вказаних доказів.

Враховуючи вищевикладене, суд керуючись вимогами ст.ст. 84, 86, 87,

290 КПК України визнав вказаний флеш носій очевидно недопустимим доказом.

Відповідно до преамбули Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173) яку було підписано у Страсбурзі 27 січня 1999 року та ратифіковано Законом ВРУ № 252-V 18.10.2006 року та яка набрала чинності для України 01.03.2010 року було наголошено, що корупція загрожує правопорядку, демократії та правам людини, руйнує належне управління, чесність та соціальну справедливість, перешкоджає конкуренції та економічному розвиткові і загрожує стабільності демократичних інститутів і моральним засадам суспільства.

Відповідно до ст. 3 Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією кожна сторона вживатиме таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для встановлення у своєму національному законодавстві кримінальної відповідальності за умисне вчинення вимагання чи одержання будь-якими посадовими особами прямо чи опосередковано будь-якої неправомірної переваги, для них особисто чи для інших осіб, або прийняття пропозиції чи обіцянки надання такої переваги з метою виконання чи невиконання ними своїх службових обов'язків.

Відповідно до ст. 19 Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією з огляду на серйозний характер кримінальних злочинів, передбачених цією Конвенцією, кожна сторона запроваджуватиме стосовно кримінальних злочинів, визначених у статтях 2-14, ефективні, адекватні та стримуючі санкції і заходи, включаючи, у разі вчинення таких злочинів фізичними особами, позбавлення волі із подальшою можливістю екстрадиції.

Відповідно до ст. 11 КК України злочином є передбачене КК України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального про вадження є зокрема забезпечення швидкого, повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

Згідно п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 26.04.2002 «Про судову практику у справах про хабарництво» відповідальність за одержання хабара настає лише за умови, що службова особа одержала його за виконання чи невиконання таких дій, які вона могла або повинна була виконати з використанням наданої їй влади, покладених на неї організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або таких, які вона не уповноважена була вчинювати, але до вчинення яких іншими службовими особами могла вжити заходів завдяки своєму службовому становищу. Одержання службовою особою незаконної винагороди від підлеглих чи підконтрольних осіб за протегування чи потурання, за вирішення на їх користь питань, які входять до її компетенції, також слід розцінювати як одержання хабара.

Згідно п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 26.04.2002 «Про судову практику у справах про хабарництво» коли ж умисел службової особи при одержанні декількох хабарів був спрямований на збагачення у великих чи особливо великих розмірах (наприклад, у випадках систематичного одержання хабарів на підставі так званих такс або у формі поборів, данини тощо), її дії треба розцінювати як один злочин і залежно від фактично одержаного кваліфікувати за відповідною частиною статті 368 КК.

Згідно п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 26.04.2002 «Про судову практику у справах про хабарництво» одержання ослужбовою особою в декілька прийомів одного хабара за виконання чи невиконання дій, обумовлених із тим, хто його дає, потрібно розглядати як продовжуваний злочин. Кваліфікувати такі дії за ознакою повторності не можна.

Оцінивши у сукупності досліджені в судовому засіданні докази, показання обвинувачених, свідків суд вважає повністю доведеною вину ОСОБА_9 в тому, що він будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, як прокурор міста Краматорська Донецької області, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з єдиним злочинним наміром, з корисливих мотивів, усупереч інтересів служби та за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_10, у період часу з листопада 2014 по квітень 2015 року одержав через ОСОБА_11 від ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 для себе та третьої особи - ОСОБА_10 неправомірну вигоду у значному розмірі в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн), а в загальному розмірі 118 120,00 грн., за не вчинення в їх інтересах дій щодо призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок діяльності останніх на відповідність вимогам законодавства з використанням влади та службового становища шляхом не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

ОСОБА_9 своїми вищевказаними умисними діями одержав, як службова особа, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірну вигоду у значному розмірі для себе та третьої особи за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої йому влади та службового становища, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015).

Оцінивши у сукупності досліджені в судовому засіданні докази, показання обвинувачених, свідків суд вважає повністю доведеною вину ОСОБА_10 в тому, що він будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, як заступник прокурора міста Краматорська Донецької області, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, з єдиним злочинним наміром, з корисливим мотивом, усупереч інтересів служби та за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_9, у період часу з листопада 2014 по квітень 2015 року одержав через ОСОБА_11 від ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 для себе та третьої особи - ОСОБА_9 неправомірну вигоду у значному розмірі в сумі 83 400,00 грн. і 1400,00 доларів США (34 720,00 грн), а в загальному розмірі 118 120,00 грн., за не вчинення в їх інтересах дій щодо призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок діяльності останніх на відповідність вимогам законодавства з використанням влади та службового становища шляхом не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

Таким чином, ОСОБА_10 своїми вищевказаними умисними діями одержав, як службова особа, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірну вигоду у значному розмірі для себе та третьої особи за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої йому влади та службового становища, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015).

Оцінивши у сукупності досліджені в судовому засіданні докази, показання обвинувачених, свідків суд вважає повністю доведеною вину ОСОБА_11 в тому, що займаючи посаду начальника сектору Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Краматорського міського відділу ГУ МВС України в Донецькій області, будучи службовою особою, діючи умисно, в інших особистих інтересах, з єдиним злочинним наміром, у період часу з листопада 2014 по квітень 2015 року одержав від ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_28, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 і ОСОБА_34 неправомірну вигоду у сумі 83 400,00 грн. та 1400,00 доларів США (34 720 грн.), в загальному розмірі 118 120,00 грн. для третіх осіб - ОСОБА_10 та ОСОБА_9 за вплив на останніх, як осіб уповноважених на виконання функцій держави, для прийняття рішення щодо не призначення ними або не ініціювання з їх сторони проведення контролюючими і правоохоронними органами перевірок їх діяльності на відповідність вимогам законодавства.

Таким чином, ОСОБА_11 своїми вищевказаними умисними діями одержав, неправомірну вигоду для третіх осіб за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 КК України (в редакції Закону № 770-VII від 10.11.2015).

Аналізуючи зібрані по справі докази, які характеризують особистість обвинуваченого ОСОБА_9 суд вбачає, що обвинувачений працював на різних посадах в органах прокуратури України з 1998 року, одружений, громадянин України, до 15 квітня 2015 року працюючий на посаді прокурора міста Краматорська Донецької області, раніше не судим, до військової нестройвої служби придатний, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має постіне місце реєстрації, має дітей ОСОБА_12 2000 р.н., ОСОБА_12 2009 р.н., останній хворий на аутизм, наказом Генерального прокурора України №14дк від 15.04.2015 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», згідно якого прокурора м. Краматорська Донецької області ОСОБА_9 за порушення Присяги працівника прокуратури, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, звільнено із займаної посаду із позбавленням класного чину, про що свідчать копії паспорта громадянина України, довідки лікарів, свідоцтва про народження дітей та одруження, витягом з протоколу психіко-медико-педагогічної консультації, консультативний висновок спеціаліста, наказу, довідкою про проходження служби, вимогою щодо судимості.

Аналізуючи зібрані по справі докази, які характеризують особистість обвинуваченого ОСОБА_10 суд вбачає, що обвинувачений працював на різних посадах в органах прокуратури України з 2001 року, громадянин України, одружений, до 15 квітня 2015 року працюючий на посаді заступника прокурора міста Краматорська Донецької області, раніше не судим, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має постіне місце реєстрації, має дітейОСОБА_13 2005 р.н., ОСОБА_10 2007 р.н., ОСОБА_14 2015 р.н., раніше не судимого, наказом Генерального прокурора України №14дк від 15.04.2015 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності», заступника прокурора м. Краматорська Донецької області за порушення Присяги працівника прокуратури, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, звільнено із займаної посади із позбавленням класного чину, про що свідчать копії: паспорта громадянина України, довідки лікарів, свідоцтва про народження дітей та одруження, наказом, автобіографією, довідкою про проходження служби, вимогою щодо судимості.

Аналізуючи зібрані по справі докази, які характеризують особистість обвинуваченого ОСОБА_11 суд вбачає, що обвинувачений працював в органах міліції з 2000 року, обвинувачений з 2013 року призначений начальником ДСБЕЗ Краматорського Краматорьского МВ ГУМВС в Донецькій області, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, в збройних силах не служив, одружений, неодноразово нагорожувася почесними грамотами керівництвом ГУМВС в Донецькій області, на роботі характризуався позитивно, наказом начальника ГУМВС в Донецькій області від 20.04.2015 року був звільнений з посади, має дитину ОСОБА_106 2009 р.н, про що свідчать копії: паспорта громадянина України, довідки лікарів, характеристика з роботи, свідоцтво про шлюб, вимога щодо судимості, свідоцтво про народження дитини.

При призначенні покарання ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 суд враховує ступінь тяжкості кримінальних правопорушень, скоєних останніми.

Злочин, який скоїли обвинувачені ОСОБА_9 та ОСОБА_10 відповідно до ст. 12 КК України, віднесений категорії тяжкого злочину.

Злочин, який скоїв обвинувачений ОСОБА_11 відповідно до ст. 12 КК України, віднесений до середньої категорії тяжкості.

Згідно з положеннями ст. 65 КК України, п.п.2-3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 №7 «Про практику призначення судами кримінального покарання», призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов'язані враховувати ступінь тяжкості скоєного злочину, дані про особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.

Обставини, що пом'якшують покарання ОСОБА_9 згідно ст. 66 КК України, судом не встановлені.

Обставини, що обтяжують покарання ОСОБА_9 згідно ст. 67 КК України, судом не встановлені.

Обставини, що пом'якшують покарання ОСОБА_10 згідно ст. 66 КК України, судом не встановлені.

Обставини, що обтяжують покарання ОСОБА_10 згідно ст. 67 КК України, судом не встановлені.

Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_11, передбачені

ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття у вчиненому злочині, активне сприяння у розкритті злочину в якому обвинувачується, а також тяжкого корупційного злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України вчиненого ОСОБА_9 та ОСОБА_10

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_11 відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлені.

Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику призначення судами кримінального покарання» № 7 від 24.10.2003 звернуто увагу судів на те, що вони при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, мають суворо додержувати вимог ст. 65 КК стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

Судом при призначенні покарання враховуються вимоги ст. 50 КК України, що метою покарання є не тільки кара, а також виправлення засудженого, а також попередження вчинення нових кримінальних правопорушень, виходячи із вказаних вимог закону особі, яка вчинила злочин, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

Враховуючи, що скоєний злочин створив в суспільстві, негативне враження безкарності за хабарництва у системі органів прокуратури України, відсутність обставин, що обтяжують та пом'якшують покарання, враховуючи особи винних ОСОБА_9 та ОСОБА_10, характер та ступінь суспільної небезпеки кримінального правопорушення, системність злочинних дій обвинувачених, заперечення своєї вини при наявності вагомих доказів, відсутність бажання виправлення, суд вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не можливе без ізоляції їх від суспільства.

Враховуючи наявність обставин, що пом'якшують покарання, а саме щире каяття у вчиненому злочині, активне сприяння розкриттю інкримінованого злочину та тяжкого корупційного злочину вчиненого за попередньою змовою групою в особі ОСОБА_9 та ОСОБА_10, враховуючи, що злочин ОСОБА_11 вчинений під тиском інших обвинувачених, відсутність обставин, що обтяжують покарання, враховуючи особу винного, характер та ступінь суспільної небезпеки кримінального правопорушення, повне та щире визнання своєї вини, наявність бажання виправлення, суд вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_11 можливе без ізоляції його суспільства.

Відповідно до ч.5 ст.72 КК України суд враховує період перебування обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_10 під вартою протягом досудового розслідування та судового розгляду згідно Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» від 26 листопада 2015 року, а саме з моменту їх затримання, яке мало місце 06.04.2015 року по день винесення вироку 21.12.2016 року.

Крім того, суд вважає встановленими, існуючими та не зменьшиними ризики передбачені п.п. 1, 3, 4 ч.1 ст.177 КПК України зазначені відповідно до ухвали суду від 14.11.2016 року, оскільки оцінюючи суспільну небезпечність кримінального правопорушення, враховуючи вагомість наявних доказів про вчинення обвинуваченими ОСОБА_9 та ОСОБА_10кримінального правопорушення та імовірну можливість переховуватися від суду, незаконно влинути на свідків та іншого обвинуваченого ОСОБА_11, намагання ОСОБА_9 перешкоджати кримінальному провадженню іншим шляхом та з метою виконання вироку суду обвинуваченим ОСОБА_9 та ОСОБА_10 необхідно залишити без змін запобіжний захід до набрання вироком законної сили.

Крім того, необхідність залишення запобіжного заходу вбачається й через призму рішень ЄСПЛ, висновки яких прямо кореспондується з положеннями ч.2 ст.8 КПК України, де зазначено, що принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

З практики ЄСПЛ вбачаються, принципи конвенційного прецедентного права, як підстави для відмови в звільненні особи з-під варти, а саме ризик неявки обвинуваченого на судовий розгляд (рішення ЄСППЛ «Штегмюллер проти Австрії» від 10.11.1969 року; ризик перешкоджання з боку обвинуваченого, у випадку його звільнення, процесові здійснення правосуддя ( рішення ЄСППЛ «Вемгофф проти Німеччини» від 27.06.1968 року).

Так у справі «Орловський проти України» (рішення від 02.04.2015 р., §75), Європейський суд вкотре висловив позицію, що «відповідно до пункту 3 статті 5 Конвенції після спливу певного періоду часу саме лише існування обґрунтованої підозри не виправдовує позбавлення свободи, і суди мають наводити інші підстави для продовження тримання під вартою.

У справі «Геращенко проти України» (рішення від 07.11.2013, пар.99) Європейський суд зазначив, що тривале існування обґрунтованої підозри у вчиненні затриманою особою злочину є обов'язковою і неодмінною умовою (sine qua non) законності її продовжуваного тримання під вартою.

У справі «Москаленко проти України» (рішення від 20.05.2010 року п. 36) Європейський суд зазначив, що органи судової влади неодноразово посилалися на імовірність того, що до заявника може бути застосоване суворе покарання, враховуючи тяжкість злочинів, у скоєнні яких він обвинувачувався. У цьому контексті ЄСПЛ нагадав, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину. Також ЄСПЛ визнав, що, враховуючи серйозність висунутих щодо заявника обвинувачень, державні органи могли виправдано вважати, що такий ризик існує.

Судові витрати підлягаять стягненню з обвинувачених в порядку п.2 ст. 124 та п.1 ст.126 КПК України.

Долю речових доказів суд вирішує в порядку ст. 100 КПК України.

Керуючись вимогами ст.ст. 11, 50, 52, 55, 65-67, 72, ч.3 ст.368, ч.2 ст.369-2 КК України, ст.ст. 2, 8, 9, 10, 11, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 100, 118, 124, 126, 177, 225, 369, 370, 374 КПК України, ППВСУ №5 від 26.04.2002 року «Про судову практику у справах про хабарництво», ППВСУ №7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання», рішенням ЄСППЛ «Штегмюллер проти Австрії», «Вемгофф проти Німеччини», «Орловський проти України», «Геращенко проти України», «Москаленко проти України», ст. 5, 6 Європейської Конвенції з прав людини, суд -

УХВАЛИВ:

Визнати винним ОСОБА_9 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та призначити йому покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов'язані із державною службою строком на 3 (три) роки, з конфіскацією всього належного обвинуваченому ОСОБА_9 майна на праві приватної власності.

Визнати винним ОСОБА_10 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та призначити йому покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов'язані із державною службою строком на 3 (три) роки, з конфіскацією всьго належного обвинуваченому ОСОБА_10 майна на праві приватної власності.

Визнати винним ОСОБА_11 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу на користь держави в розмірі 1 500 (одна тисяча п'ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 25 500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) грн.

На підставі ст.ст. 52, 55 КК України призначити ОСОБА_11 додаткове покарання у виді позбавлення права займати посади, пов'язані із державною службою строком на 3 (три) роки.

Строк покарання ОСОБА_9 та ОСОБА_10 рахувати з 06.04.2015 року по 21.12.2016 року згідно ч.5 ст.72 КК України із розрахунку 1 день перебування у місцях попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі.

Строк покарання ОСОБА_9 та ОСОБА_10 рахувати з дня їх фактичного затримання з 06 квітня 2015 року.

Стягнути пропорційно в рівних частинах з ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 витрати за проведення експертизи (дослідження) відео-звукозапису за висновком № 36/4 від 26 травня 2015 року - 6 752,24 грн., витрати за проведення технічної експертизи документів № 1022 від 05 червня 2015 року - 307,20 грн., витрати на проведення судово-дактилоскопічної експертизи № 823 від 13 травня 2015 року - 768,00 грн., витрати на проведення почеркознавчої експертизи № 1279 від 15 липня 2015 року- 614,00 грн.

Речові докази: 2 купюри номіналом по 100 доларів США, а саме KL06266722 * та KG29348289B, телефон Iphone 5s imei НОМЕР_31 з карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_25, грошові кошти у розмірі 10 000 грн., 8251 грн., 522 долари США, грошові кошти у сумі 8400 грн., 200 грн., пістолет ФОРТ-12Р, 4 купюри номіналом 200 грн. серії ЕЯ6586549, ВФ3474083, ЕВ2109161, ЄИ5092923 та 2 купюри номіналом по 50 грн. серії КД8221108, КГ9125104, грошові кошти у сумі 2 000 грн., ноутбук марки «Fujitsu», жорсткий диск марки «Storjet 500 GB», флеш картка «Kingston» 8GB, 400 грн., а саме 2 купюри номіналом 50 грн. серії КБ6848808, ПГ7229275 та 1 купюра номіналом 100 грн. серії НК3190779, 200 грн. серії ЄВ2901384 - конфіскувати в дохід держави.

Планшет Apple Ipad Air сірого кольору DMPLL958F4YG - повернути ОСОБА_88.

Довідку, керівництво з експлуатації, банківські картка UNICREDITBANK № НОМЕР_50 та UNICREDITBANK № НОМЕР_51 - повернути ОСОБА_9.

Флеш накопичувачі «Ridata 8 GB №5т» та «Micro CD» з розсекреченими матеріалами негласних слідчих розшукових дій, оптичний диск, флешку, аркуші для паперу з нотатками, аркуші паперу формату А4 із записами - зберігати в матеріалах справи.

Робочий зошит №1419 щоденного планування, записну книжку ОСОБА_11, коробку мобільного телефону Iphone 5s imei НОМЕР_40, коробку мобільного телефону Iphone 6 imei НОМЕР_41, мобільний телефон Нокіа Х1 чорного кольору, пластикову картку «ОСОБА_73 Аваль» НОМЕР_35, пластикову картку «Ощадбанк» НОМЕР_37 ім'я ОСОБА_11 - повернути ОСОБА_11.

Мобільний телефон «Iphone» модель «А1428» імеі НОМЕР_52, ноутбук «Асус» модель «Х5 ЕАL» - повернути ОСОБА_36.

Арешту на майно, накладений ухвалами Краматорського міського суду Донецької області від 08.04.2015, 09.04.2015, 10.04.2015 та 13.07.2015 скасувати.

Грошові кошти у сумі 500 грн однією купюрою серії МА8828470, зв'язка автомобільних ключів у кількості 2 штук з дистанційним пультом керування, мобільний телефон Samsung Galaxy S5 imei НОМЕР_32 з сім карткою мобільного оператора МТС з номером НОМЕР_34 з шкіряним чохлом з написом Galaxy S5, 9 150 ЄВРО, 20 000 грн. та 29 000 доларів США, флеш пам'ять «Prestigio 1GB», флеш пам'ять з написом «ЕРДР», «Електромашспецсталь» USB накопичувач «My Passport», фотоапарат Sony «Cyber-Shot», ручка з ознаками спеціального засобу, 100 доларів США серії НВ91827713М - конфіскувати в дохід держави

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на автомобіль «Тойота Прадо» державнй номерний знак НОМЕР_21, автомобіль «Тойота Прадо» державнй номерний знак НОМЕР_21 (номер кузова НОМЕР_22 сірого коліру), належний на праві приватної власності ОСОБА_9, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу «Хундай Соната» держаний номерний знак НОМЕР_23, автомобіль «Хундай Соната» держаний номерний знак НОМЕР_23 (номер кузова НОМЕР_24, НОМЕР_53 сірого коліру) та квартиру за адресою: АДРЕСА_1, належні на праві приватної власності ОСОБА_10 - конфіскувати в дохід держави.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_9 та ОСОБА_10 до вступу вироку у законну силу залишити без змін - тримання під вартою в Харківській установі виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області №27 з можливістю внесення застави у виді 2 500 (дві тисячі п'ятсот) мінімальних заробітніх плат, що складає 3 445 000 (три мільйони чотириста сорок п'ять тисяч) грн.

Міру запобіжного заходу у виді застави застосовану до ОСОБА_11 до вступу вироку у законну силу залишити без змін.

Цивільний позов заявлений не був.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку вручити негайно після його проголошення обвинуваченим та прокурору.

Головуючий суддя М.О. Гуренко