ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2016 року Чернігів Справа № 825/2220/16
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді - Д'якова В.І.,
за участю секретаря - Лазаренка В.Г.,
представників позивача - Бузини Н.В. Грищенка О.В.,
представника відповідача - Шелеста С.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду) звернулась до суду з адміністративним позовом до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області (далі - Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області), в якому просить суд:
- визнати дії Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області щодо неприйняття рішення про включення до Реєстру неприбуткових організацій Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та надіслання листа від 12.10.2016 № 5758/25-22-12-04 19 неправомірними;
- зобов'язати Чернігівську ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області прийняти рішення про включення до Реєстру неприбуткових організацій Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що на виконання вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», запиту Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області від 09.08.2016 №3300/10/25-22-12-04-19, Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду 16.09.2016 звернулась до відповідача з заявою Форми № 1-РН для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, додавши до неї копію Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (лист виконавчої дирекції №03-14/1158).
Листом від 12.10.2016 №5758/25-22-12-04-19 Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомила позивача, що розділ IX Статуту Фонду не містить чітко визначеного порядку передачі активів фонду у результаті його ліквідації, у Статуті відсутня заборона щодо розподілу доходів, Статут не містить напрямку використання доходів (прибутків). В листі зазначено про необхідність привести установчі документи у відповідність до вимог п. 133.4 ст.133 ПКУ та провести їх перереєстрацію відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та надати на розгляд Чернігівській ОДПІ ГУ ДФС України в Чернігівській області реєстраційну заяву платника податку за формою № 1-РН з позначкою «зміни» та завірену копію установчих документів організації.
Позивач вважає вказані дії відповідача протиправними, посилаючись на те, що Статут Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 05.06.2001 № 9 містить всі вимоги, передбачені пп. 133.4.1 п. 133.4.2 ст. 133 Податкового кодексу України, що встановлені для неприбуткових підприємств.
Відповідно до п.2.2. Розділу II Статуту Фонду «Напрямки діяльності Фонду», Фонд не може проводити будь-яку діяльність, крім передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими похованням» та використовувати страхові кошти не за цільовим призначенням.
Організації вищого рівня - Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що діють на підставі Статуту Фонду, є неприбутковими організаціями, внесені до Реєстру неприбуткових організацій, що виключає можливість внесення змін до Статуту Фонду, до повноважень виконавчої дирекції обласного відділення внесення таких змін не відноситься.
Отже, позивач вважає, що у відповідача були підстави для прийняття рішення щодо включення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду до Реєстру неприбуткових організацій, що не було вчинено відповідачем, чим порушені права позивача. Одночасно позивач вважає, що були відсутні підстави для надіслання листа з вимогами про внесення змін до установчих документів Фонду.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення на адміністративний позов, в яких виклав свою позицію проти доводів позивача. Представник зазначив, що 13.08.2015 вступили в дію зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 стосовно неприбуткових організацій, підприємств, установ.
Пунктом 35 підрозділу 4 Прикінцевих положень Податкового кодексу України передбачено, що неприбуткові організації, підприємства, установи, внесені до реєстру неприбуткових організацій, зобов'язані до 01.01.2017 привести свої установчі документи у відповідність до норм Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючих органів.
Листом від 09.08.2016 за №3300/10/25-22-12-04-1 Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомила позивача, що неприбуткові організації, які до 01.01.2017 не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими п. 133.4 ст. 133 ПКУ та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 01.01.2017 контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Листом від 12.10.2016 №5758/25-22-12-04-19 позивача було повідомлено, що розглянувши реєстраційну заяву за формою №1-РН №1231 від 19.09.2016 про внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду до Реєстру неприбуткових установ та організацій Чернігівська ОДПІ встановила, що в установчих документах не внесено зміни, а саме: положення статуту не містять чітко визначеного порядку передачі активів фонду у результаті його ліквідації; положення установчих документів не містять заборони розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (у часників), членів такої організації та не містять напрямку використання доходів.
З урахуванням викладеного, представник відповідача вважає, що Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області в оскаржуваних правовідносинах діяла на підставі та у межах повноважень, що визначені чинним законодавством України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов належить задовольнити частково, виходячи з наступного.
На виконання вимог Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 та запиту Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області від 09.08.2016 №3300/10/25-22-12-04-19 (а.с. 36) Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду 16.09.2016 звернулась до відповідача із заявою форми №1-РН для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, додавши до неї копію Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (лист виконавчої дирекції №03-14/1158) (а.с. 21-22, 23, 24-34).
Листом від 12.10.2016 №5758/25-22-12-04-19 позивача було повідомлено, що розглянувши реєстраційну заяву за формою №1-РН №1231 від 19.09.2016 про внесення виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також лист від 03.10.2016 №03-14/1232, Чернігівська ОДПІ встановила, що в установчих документах позивача не внесено зміни, а саме: положення статуту не містять чітко визначеного порядку передачі активів фонду у результаті його ліквідації; установчі документи не містять заборони розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації та не містять напрямку використання доходів. Також в листі зазначено, що позивачу необхідно привести установчі документи у відповідність до вимог п. 133.4 ст.133 ПКУ, провести їх перереєстрацію відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та надати на розгляд Чернігівській ОДПІ ГУ ДФС України в Чернігівській області реєстраційну заяву платника податку за формою № 1 -РН з позначкою «зміни» та завірену копію установчих документів організації (а.с. 37).
Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на наступне.
Відповідно до п.133.4.1. ст.133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Пунктом 133.4.2. ст.133 Податкового кодексу України визначено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Пунктом 35 підрозділу 4 Прикінцевих положень Податкового кодексу України передбачено, що неприбуткові організації, підприємства, установи, внесені до реєстру неприбуткових організацій, зобов'язані до 01.01.2017 привести свої установчі документи у відповідність до норм Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючих органів.
Відповідно до п.п. 133.4.5 ст.133 Податкового кодексу України, порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 затверджений Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - Порядок №440).
Відповідно до п.2 вказаної Постанови у місячний строк з дня отримання відповіді на запит та завірених копій документів, за результатами розгляду таких документів контролюючим органом:
- у разі відповідності установчих документів вимогам, встановленим п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України, така організація включається до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій:
- у разі невідповідності установчих документів вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України таким організаціям надсилається відповідне повідомлення. Неприбуткові організації, включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 р. №652-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», повідомлені про встановлення невідповідності установчих документів вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані привести до 1 січня 2017 року свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, та у цей самий строк подати копії таких документів контролюючому органу.
Рішенням ДПІ у м. Чернігові від 02.09.2011 №128/15-137 Виконавчу дирекцію Чернігівського обласного відділення Фонду на підставі ст.157 розділу III Податкового кодексу України внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій з ознакою неприбуткової установи 0011 (інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів) (а.с. 35).
Відповідно до статті 9 Закону України від 21.01.2001 № 2240 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх падання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Фонд є некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.
Фонд є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також символіку, що затверджується правлінням Фонду. Фонд набуває прав юридичної особи з дня реєстрації статуту в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади.
Фонд не може провадити будь-яку іншу діяльність, крім зазначеної в частині першій цієї статті, та використовувати страхові кошти не за цільовим призначенням.
Діяльність Фонду регулюється цим Законом, іншими законодавчими актами та статутом Фонду, який затверджується його правлінням.
Аналізуючи положення Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 05.06.2001 № 9, суд звертає увагу на таке.
Згідно Розділу 1 «Загальні положення» п.1.1., 1.2. Статуту Фонду Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності створений відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими похованням» є некомерційною самоврядною організацією. Фонд набуває права юридичної особи з дня реєстрації його Статуту в порядку, визначеному законодавством, належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Відповідно до п. 6.1. Розділу VI Статуту Фонду формування коштів Фонду здійснюється за рахунок:
- страхових внесків страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбаченим Законом;
- сум не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до законодавства;
- благодійних внесків підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;
- асигнувань із Державного бюджету України;
- прибутку, одержаного від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, в тому числі резерву страхових коштів Фонду, на депозитному рахунку;
- інших надходжень відповідно до законодавства.
Напрямки використання коштів Фонду визначено п.6.4 Розділу VI «Формування та використання коштів Фонду» Статуту Фонду, зокрема:
- виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання;
- фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільне обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків;
- утворення резерву страхових коштів у розрахунку не менш як на п'ять календарних днів для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб;
- забезпечення поточної діяльності та утримання органів Фонду, розвиток йото матеріально-технічної бази.
Крім того, відповідно до п.2.2. Розділу II Статуту Фонду «Напрямки діяльності Фонду», Фонд не може проводити будь-яку діяльність, крім передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими похованням» та використовувати страхові кошти не за цільовим призначенням.
Положеннями розділу IX Статуту Фонду «Ліквідація, реорганізація Фонду», зокрема п.п.9.1.,9.2., 9.3. визначено наступне:
- діяльність Фонду може бути припинена шляхом його ліквідації чи реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) відповідно до законодавства України;
- ліквідація Фонду здійснюється ліквідаційною комісією, утвореною відповідно до законодавства;
- у разі злиття (приєднання) Фонду з іншими страховими фондами усі майнові права та обов'язки кожного з них переходять до новоутвореного Фонду, який виник в результаті злиття (приєднання).
Кошти Фонду спрямовуються (п.6.4 Розділу VI «Формування та використання коштів Фонду» Статуту Фонду) на:
- виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання;
- фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільне обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків;
- утворення резерву страхових коштів у розрахунку не менш як на п'ять, календарних днів для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб;
- забезпечення поточної діяльності та утримання органів Фонду, розвиток його матеріально-технічної бази.
Таким чином, можна дійти висновку, що у статуті Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 05.06.2001 № 9 містяться необхідні вимоги, передбачені пп. 133.4.1 п. 133.4.2 ст. 133 Податкового кодексу України, що встановлені для неприбуткових підприємств.
Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду згідно п.5.4. Статуту Фонду підзвітна виконавчій дирекції Фонду та здійснює свою діяльність від імені Фонду в межах і в порядку, передбачених Статутом та Положенням про виконавчі дирекції відділень Фонду.
Таким чином, Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду здійснює свою діяльність відповідно до Статуту Фонду.
З матеріалів справи вбачається, що ДПІ у Подільському районі Головного управління ДФС у місті Києві були прийняті рішення від 22.09.2016 № 206/26-56-12-04-42 та №207/26-56-12-04-42 якими Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності були присвоєні ознаки неприбутковості 0031 (а.с. 38, 39).
Таким чином, організації вищого рівня - Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що діють на підставі Статуту Фонду, є неприбутковими організаціями.
Разом з тим, відповідно до п. 8. Порядку №440 за результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про:
- включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру;
- виключення неприбуткової організації з Реєстру;
- зміну ознаки неприбутковості.
Контролюючий орган відмовляє неприбутковій організації у включенні до Реєстру в разі:
- подання неприбутковою організацією неповного пакета документів, визначених пунктом 6 цього Порядку;
- невідповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 7 цього Порядку.
Відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі.
Після отримання рішення про відмову у включенні до Реєстру неприбуткова організація може усунути недоліки та повторно подати документи до контролюючого органу відповідно до пункту 6 цього Порядку, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень. Повторно надіслана реєстраційна заява розглядається в строки, зазначені в абзаці першому цього пункту.
Судом встановлено, що Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду 16.09.2016 звернулась до відповідача із заявою Форми № 1-РН для включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, додавши до неї копію Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (лист виконавчої дирекції №03-14/1158), проте, як вбачається з матеріалів справи та не заперечувалось представником відповідача, рішення в строки та за формою, передбаченого п. 8. Порядку №440, Чернігівською ОДПІ не приймалось.
Відповідно до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Згідно статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, орієнтований перелік яких визначений у вказаній статті. При цьому суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З метою забезпечення повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, та враховуючи те, що відповідачем не було розглянуто у встановленому порядку заяву від 16.09.2016 про внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області щодо неприйняття рішення за заявою від 16.09.2016 про внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій, визнати неправомірними дії відповідача щодо надіслання листа від 12.10.2016 № 5758/25-22-12-04-19 на заяву від 16.09.2016 №03-14/1158 та зобов'язати Чернігівську ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повторно розглянути заяву від 16.09.2016 щодо внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства України.
При цьому, позовні вимоги, які полягають у зобов'язанні відповідача вчинити певні дії, є передчасними, оскільки, як зазначено вище, відповідачем фактично не розглянуто заяву позивача належним чином, з огляду на що суд дійшов висновку про повторний розгляд останньої як належний спосіб захисту прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а, відтак, позовна вимога про зобов'язання Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області прийняти рішення про включення до Реєстру неприбуткових організацій Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на даний час є передчасною та задоволенню не підлягає.
На підставі частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 3 статті 2, частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Однак, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів суду правомірність своїх дій.
Згідно з частин 1, 3 статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, підлягають задоволенню частково.
Керуючись статтями 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Чернігівський окружний адміністративний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити частково.
Визнати неправомірною бездіяльність Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області щодо неприйняття рішення за заявою від 16.09.2016 №03-14/1158 про внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Визнати неправомірними дії Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області щодо надіслання листа від 12.10.2016 № 5758/25-22-12-04-19 на заяву від 16.09.2016 №03-14/1158 щодо внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Зобов'язати Чернігівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області повторно розглянути заяву від 16.09.2016 №03-14/1158 щодо внесення Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Реєстру неприбуткових установ та організацій та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства України.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя В.І. Д'яков