Рішення № 63485131, 13.12.2016, Апеляційний суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.12.2016
Номер справи
291/790/16-ц
Номер документу
63485131
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа №291/790/16-ц Головуючий у 1-й інст. Грек М. М.

Категорія 57 Доповідач Косигіна Л. М.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Житомирської області

в складі: головуючої судді Косигіної Л.М.

суддів: Худякова А.М., Григорусь Н.Й.

при секретарі Гайдамащук Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», третя особа - Публічне акціонерне товариство «ЖИТОМИРГАЗ» про зобов'язання підключити газопостачання та передати передплачений газ позивачу, відшкодування моральної шкоди

за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ»

на рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2016 року

в с т а н о в и л а :

У серпні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила зобов'язати Ружинську дільницю Попільнянського УЕГГ:

-підключити до газопостачання житловий будинок №16 по вул. 40-річчя Перемоги в с. Роставиця, Ружинського району Житомирської області,

-передати їй передплачений газ об'ємами та в періоди на її розсуд за вказаним у її повідомленні відповідачу від 18.05.2016 року механізмом розрахунку та стягнути 15000 грн. на відшкодування моральної шкоди, 200 грн. на відшкодування дорожніх витрат її представника.

В обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 зазначила, що вона є учасником війни, а тому відповідно ст. ст.2,8та п. 5 ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»має пільгу 50% при сплаті за спожитий природний газ. Незважаючи на це, 18.05.2016 року представники Ружинської дільниці Попільнянського УЕГГ повідомили її про наявність заборгованості за отримані послуги газопостачання в сумі 1614 грн. 83 коп., зазначили, що у разі несплати даного боргу, її будинок буде відключено від газопостачання. 29.05.2016 року їй надійшла вимога про необхідність погасити заборгованість в сумі 1614 грн. 83 коп., 28.05.2016 року - повідомлено про наявність боргу в сумі 1608 грн. 03 коп., а 03.07.2016 року - попередження про припинення газопостачання у разі несплати боргу в сумі 2024 грн. 31 коп.

12.08.2016 року представники Ружинської дільниці Попільнянського УЕГГ самовільно перекрили газ, після чого надали її представнику акт про відключення будинку від газопостачання. Разом з тим, відповідно до акту звірки, виданого 27.07.2016 року, всі платежі отримані відповідачем своєчасно та у повному обсязі, проте, дати їх зарахування різняться з датами внесення коштів. При цьому, показники обліку лічильника, зазначені відповідачем, суперечать наданим нею даним лічильника та здоровому глузду.

Позивачка зазначає, що протягом 2013 - 2016 років нею сплачено за газопостачання більше,ніж використано газу. За таких обставин, вважає, що дії відповідача щодо відключення її будинку від газопостачання є неправомірними та спричинили моральну шкоду, яку вона оцінила на суму 15000 грн.

Ухвалою Ружинського районного суду від 26.08.2016 року проведено заміну неналежного відповідача та притягнуто до участі у справі в якості відповідача ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», та в якості третьої особи ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» (а.с. 26).

Рішенням Ружинського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2016 року позов задоволено частково. Зобовязано ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» відновити газопостачання ОСОБА_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_1, вул. 40-річчя Перемоги, 16, Ружинського району Житомирської області. Стягнуто в солідарному порядку з ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди. Стягнуто з відповідачів у солідарному порядку на користь держави в особі Ружинського районного суду судовий збір в сумі 1929 грн. 20 коп. У задоволенні решти вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив рішення скасувати, ухвалити нове, яким:

- зобов'язати відповідача негайно підключити до газопостачання житловий будинок №16 по вул. 40-річчя Перемоги в с. Роставиця, Ружинського району Житомирської області, тобто у першу годину першого із п'яти передбачених на це днів, за рахунок відповідача;

- зобов'язати відповідача невідкладно передати передплачений природний газ апелянту, загальним об'ємом 1584,7 м3, об'ємами та в період на розсуд позивача за вказаним у повідомленні від 18.05.2016 року механізмом розрахунку, відповідно до ч. 2 ст. 693 ЦК України;

- стягнути з відповідачів на користь апелянта компенсацію моральної шкоди в сумі 30000 грн. та вартість дорожніх витрат представника;

- зобов'язати відповідачів передати апелянту невідпущений об'єм газу, об'ємами на його розсуд та сплатити проценти на суму попередньої оплати за нього, станом на момент подання апеляційної скарги їх сума становить 252 грн. та 300 м3 природного газу, згідно з ч. 1 ст. 536 і ч. 3 ст. 693 ЦК України та відповідно до п. 4 г.2 ХІ «Кодексу газорозподільних систем».

В апеляційній скарзі ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить рішення скасувати, ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга представника ОСОБА_1 не підлягає задоволенню, а скарга ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» підлягає задоволенню з таких підстав.

Правила надання населенню послуг з газопостачання, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 р. N 2246, втратили чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 13.07.2016 року, яка набула чинності 16.07.2016 року.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2496 від 30.09.2015 року, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за № 1382/27827, затверджено Правила постачання природного газу (надалі Правила), які діяли на час виникнення даних правовідносин.

Згідно п.п. 2, 3, 5 розділу І Правил, їх дія поширюється на постачальників, споживачів природного газу - фізичних осіб (побутових споживачів), фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб та Операторів ГРМ/ГТС. Постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до вимог цих Правил. Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється за договором, який має відповідати типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам, що затверджується Регулятором та оприлюднюється в установленому порядку. Побутовим споживачем є фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх житлових приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність.

Пунктом 2 розділу ІІІ Правил передбачено, що постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору, що укладається між ним та постачальником на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого Регулятором, які є однаковими для всіх побутових споживачів України.

За договором постачання природного газу постачальник зобов'язаний поставити побутовому споживачу природний газ у необхідних для нього об'ємах (обсягах), а побутовий споживач зобов'язаний своєчасно оплачувати постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені договором.

Договір постачання природного газу побутовим споживачам укладається з урахуваннямст.ст. 633,634,641та642ЦК України, шляхом заявочного приєднання побутового споживача до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, що розміщений на офіційному веб-сайті Регулятора та постачальника і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

На письмову вимогу побутового споживача постачальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати отримання такого письмового звернення безкоштовно надати побутовому споживачу підписану уповноваженою особою постачальника письмову форму договору постачання природного газу побутовим споживачам.

Відповідно до вимог п. 6 розділу ІІІ Правил у разі невиконання зобов'язань з постачання природного газу побутовому споживачу діючим постачальником (за умови відсутності простроченої заборгованості споживача перед цим постачальником) постачання природного газу споживачу постачальником із спеціальними обов'язками відновлюється у повному обсязі з першого дня, наступного після дня припинення виконання зобов'язань діючим постачальником.

Пунктами 14, 16, 17 розділу ІІІ Правил передбачено, що розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання побутовим споживачем є календарний місяць. При розрахунку за квитанціями абонентської книжки постачальника споживач самостійно розраховує суму платежу та сплачує його постачальнику не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим. При розрахунку за платіжними документами (рахунками постачальника) оплата за послуги з газопостачання має бути здійснена споживачем у терміни, визначені в рахунку, який не може бути меншим п'яти робочих днів з моменту отримання споживачем цього рахунку. У разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу.

Якщо побутовий споживач відповідно до законодавства має пільги з оплати природного газу, у заяві-приєднанні постачальника із спеціальними обов'язками має міститися відповідна інформація.

Якщо побутовий споживач не здійснив оплату за спожитий природний газ протягом десяти днів після строку, визначеного договором постачання природного газу, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу споживачу шляхом направлення споживачу письмового повідомлення (з відміткою про вручення) з вимогою самостійно припинити споживання природного газу за рахунок перекриття запірного пристрою перед газовим приладом та допустити представника постачальника за пред'явленням службового посвідчення на об'єкт для пломбування запірних пристроїв, що має здійснюватися з дотриманням техніки безпеки. При цьому в повідомленні про припинення споживання природного газу постачальник має зазначити підстави та дату припинення газоспоживання, яка не може бути раніше ніж через три дні після дати отримання повідомлення.

Згідно з п. 20 розділу ІІІ Правил відновлення газопостачання споживачу здійснюється за умови оплати простроченої заборгованості за природний газ за договором або складання між постачальником та споживачем графіка погашення заборгованості та відшкодування витрат постачальника на припинення та відновлення газопостачання.

Про порушення, допущені побутовим споживачем під час постачання природного газу, відповідальні представники постачальника складають акт-претензію у двох примірниках, один з яких залишається в побутового споживача (п. 26 розділу ІІІ Правил).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам війни надається пільга у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Встановлено, що ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи та має пільги щодо оплати послуг з газопостачання, як учасник війни, у розмірі 50%, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (а.с. 3, 42).

23.02.2006 року між ВАТ «ЖИТОМИРГАЗ» і ОСОБА_1 був укладений договір № 146/40 про надання послуг з газопостачання житлового будинку, розташованому в с. Роставиця, вул. 40-річчя Перемоги, 16, Ружинського району Житомирської області, опалювальна площа 118 кв.м., наявний лічильник газу (а.с. 171-178).

Згідно п.п. 4.2., 4.3, 4.7 вказаного договору оплата споживачем повинна здійснюватися грошовими коштами або безгрошовою формою до 10 числа місяця наступного за звітним за діючими цінами на підставі фактичних показань лічильника газу. У разі отримання споживачем субсидій та/або пільг з оплати природного газу, споживач вносить плату за надані послуги з газопостачання у встановленому законодавством порядку.

Пунктом п. 6.1.1. цього договору передбачено, що виконавець має право припинити постачання газу споживачу у разі порушення споживачем строків та розміру сплати за надані послуги з газопостачання.

Зі справи вбачається, що з 01.07.2015 року, на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1640 від 28.05.2015 року, анульовано ліцензію на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, видану ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» (а.с. 163).

На підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №1646 від 28.05.2015 року, видано ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» ліцензію на право провадженнягосподарськоїдіяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом на території м. Житомир та Житомирської області (крім м. Коростишів та Коростишівського району),села Махаринці Козятинського району, сіл Бухни та Морозівка Погребищанського району Вінницької області терміном дії з 01.07.2015 року по 30.06.2020 року (а.с. 162, 164-167).

У зв'язку зі зміною постачальника газу, ОСОБА_1 новий договір не укладала, письмову заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам не підписувала, проте, продовжувала користуватися послугами газопостачання, за які здійснювала плату, а отже фактично погодилася на приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання), згідно п. 4 Правил постачання природного газу.

18.05.2016 року, 27.05.2016 року ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», в особі Попільнянського ВР, надсилало ОСОБА_1 листи-вимоги про наявність заборгованості з оплати послуг з газопостачання та необхідність її погашення, попередження про припинення газопостачання у разі несплати заборгованості (а.с. 5, 7-8). Вказана обставина позивачкою визнається.

У зв'язку із непогашенням боргу, 12.08.2016 року представниками Ружинської дільниці Попільнянського УЕГГ було проведено відключення від газопостачання житлового будинку № 16 по вул. 40-річчя перемоги в с. Роставиця, Ружинського району Житомирської області (а.с. 10). Подачу газу було припинено шляхом перекриття та пломбування дворового вводу з встановленням заглушки. Показник лічильника на момент відключення 91377 кубічних метрів. Акт підписаний трьома представниками Ружинської дільниці Попільнянського УЕГГ та представником ОСОБА_1

Під час розгляду справи в суді першої інстанції представником відповідача наданий суду детальний аналіз проведення нарахувань плати за спожитий природний газ, з якого вбачається, що станом на день відключення будинку позивачки від газопостачання існувала заборгованість в сумі 565 грн. 73 коп. (а.с. 87). Позивачем вказаний розрахунок не спростований. На даний час заборгованість не погашена, що сторонами не заперечується.

При здійсненні розрахунку товариством були враховані показники лічильника, зазначені у платіжних документах ОСОБА_1 При цьому, будь-які розбіжності з даними позивачки щодо об'єму спожитого газу, відсутні, кінцеві показники лічильника станом на серпень 2016 року (на дату відключення від газопостачання) зафіксовані на рівні 91377 куб.м.

Крім того, доводи представника позивачки про те, що вказана заборгованість відсутня, оскільки відповідачем неправомірно застосовуються соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, є безпідставними та спростовуються наступним.

Уст. 46 Конституції Українипередбачено право громадянина на соціальний захист, якому кореспондується обов'язок держави щодо його фактичного забезпечення, зокрема, за рахунок коштів Державного бюджету України.

Фінансування вказаних пільг здійснюється з Державного бюджету України через управління праці та соціального захисту населення районних адміністрацій відповідно до Порядку фінансування витрат місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256.

Законодавчим актом, який визначає правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріпленихКонституцією Українита законами України основних соціальних гарантій, єОСОБА_3 України від 05.10.2000 року № 2017-ІІІ«Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»(далі - ОСОБА_3).

ЦимЗакономвизначено, що державні соціальні гарантії - це встановлені законами, іншими нормативно-правовими актами соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій та нормативи витрат (фінансування) - показники поточних і капітальних витрат з бюджетів усіх рівнів на забезпечення задоволення потреб на рівні, не нижчому від державних соціальних стандартів і нормативів (ст. 1 цього Закону).

Статтею 9 зазначеного Законупередбачено, зокрема, встановлення державою нормативів користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги.

Згідно зіст. 5 цього Законудержавні соціальні стандарти і нормативи формуються, встановлюються та затверджуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за участю та погодженням з іншими сторонами соціального партнерства, якщо інше не передбаченоКонституцією Українита законами України.

Таким чином, нормами чинного законодавства України передбачено право Кабінету Міністрів України формувати, встановлювати та затверджувати державні соціальні стандарти і нормативи користування послугами, на які надаються пільги та субсидії.

Кабінетом Міністрів України з метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій, відповідно до ст. ст.5і9 Законувиданопостанову Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунальних послуг»(далі - Постанова КМУ № 409).

Так, п. 3 Постанови КМУ № 409 встановлені соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Підпунктом 5 п. 3 Постанови КМУ № 409 встановлені соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, зокрема, для користування послугами газопостачання.

Крім того, згідно з роз'ясненнями, наданими Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від28.10.2014 року за № 7/10-12779, зазначені нормативи встановлено за середніми нормами фактичного споживання послуг.

Вищевказані соціальні нормативи користування комунальними послугами застосовуються при виділенні державою субвенцій на оплату пільг та субсидій з Державного бюджету України.

Відповідно дост. 9 вказаного Законудержавні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування встановлюються з метою визначення державних гарантій щодо надання житлово-комунальних послуг та розмірів плати за житло і житлово-комунальні послуги, які забезпечують реалізацію конституційного права громадянина на житло. До їх числа відносяться: гранична норма оплати послуг з утримання житла, житлово-комунальних послуг залежно від отримуваного доходу; соціальна норма житла та нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії малозабезпеченим громадянам; показники якості надання житлово-комунальних послуг.

Соціальні норми і нормативи - це показники необхідного споживання, у тому числі й послуг, до яких можна віднести й послуги з газопостачання (абз. 5ст. 1 зазначеного Закону). ОСОБА_3визначає, що нормативи споживання - це розміри споживання в натуральному виразі за певний проміжок часу (за рік, за місяць, за день) продуктів харчування, непродовольчих товарів поточного споживання та деяких видів послуг (абз. 2 ч. 1ст. 4 цього Закону).

На підставі нормативів споживання визначають нормативи фінансового забезпечення державних соціальних гарантій та здійснюється їх фінансування (ст. 21 цього Закону,ст. 102 Бюджетного кодексу України).

Статтею 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року(із змінами та доповненнями) встановлено, що законодавство України про статус ветеранів війни та їх соціальні гарантії складається з цьогоЗакону та інших актів законодавства України, до якого належать й постанови Кабінету Міністрів України, в яких розмір пільг за користування комунальними послугами визначається виходячи з наявних соціально-економічних можливостей держави і фінансових можливостей бюджету.

Вказане підтверджується також висновками Конституційного Суду України, викладеними в рішеннях від 25.01.2012 року № 3-рп/2012,26.12.2011 року № 20-рп/2011, 08.10.2008 року № 20-рп/2008, і узгоджується з функціями Кабінету Міністрів України, визначеними уст. 116 Конституції України.

Так, Конституційний Суд України в рішенні від 26.12.2011 року№ 20-рп/2011 зазначив, що одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень. З урахуванням такого елемента принципу верховенства права, як пропорційності (розмірності), Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов'язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства.

У зв'язку з цим, колегія суддів вважає дотриманим принцип збалансованості визначення права на гарантованузакономпільгу за послуги газопостачання, шляхом визначення у законодавстві соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії для користування послугами, що обумовлено фінансовою можливістю державного бюджету і в цілому відповідає інтересам суспільства про його справедливий і розумний розподіл в інтересах усіх громадян, які потребують соціальної допомоги. Тому, у даному випадку обумовленезакономвтручання у гарантованест. 1 Першого протоколу до Конвенції від 04.11.1950 року «Про захист прав людини і основоположних свобод» право позивача на отримання гарантованоїзакономпільги слід вважати пропорційним і допустимим.

Крім того, слід зазначити, що суд першої інстанції поклав на ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» обов'язок відновити газопостачання та стягнув з нього моральну шкоду, хоча товариство залучено до участі тільки у якості третьої особи, та з 01.07.2015 року анульована ліцензія на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про безпідставність заявленого ОСОБА_1 позову, у зв'язку з чим рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст. ст. 209, 218, 303, 304, 307, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів

в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 відхилити.

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» задовольнити.

Рішення Ружинського районного суду Житомирської області від 26 жовтня 2016 року скасувати, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили.

Головуюча Судді