Постанова № 63481694, 19.12.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2016
Номер справи
812/1502/16
Номер документу
63481694
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 грудня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1502/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне підприємство" Рубіжанської міської ради про стягнення податкової заборгованості у сумі 68955,99 грн,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов, Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (далі - Позивач, Рубіжанська ОДПІ) до Комунального підприємства "Шляхово - експлуатаційне підприємство" Рубіжанської міської ради (далі - Відповідач, КП "ШЕП") про стягнення податкової заборгованості у сумі 68955,99 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за Комунальним підприємством "Шляхово - експлуатаційне підприємство" Рубіжанської міської ради рахується податковий борг з екологічного податку а саме: з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у сумі 68955,99 грн (основний борг - 68247,30 грн, пеня - 708,69 грн), який виник у зв'язку з несплатою відповідачем самостійно визначених у податковій декларації податкових зобов'язань.

Рубіжанською ОДПІ були вручені Відповідачу 29.10.2001 р. перша податкова вимога № 1/86 від 29.10.2001; 28.11.2001 друга податкова вимога № 2/173 від 28.11.2001.

30.04.2002 року заступником начальника Рубіжанської ОДПІ було прийняте рішення № 10 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

На підставі викладеного, Рубіжанська ОДПІ просить суд стягнути з відповідача податковий борг з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у сумі 68955,99 грн з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих цього платника.

Представники сторін в судове засідання не прибули , про дату час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності (а.с. 25, 29).

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72, КАС України суд приходить до такого.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство „Шляхово-експлуатаційне підприємство" Рубіжанської міської ради (далі - КП „ШЕП"), код ЄДРПОУ 13395773, засноване на власності територіальної громади м. Рубіжне, здійснює фінансово-господарську діяльність на підставі Статуту, засновником є Рубіжанська міська рада. Підприємство є комунальним та має статус юридичної особи. КП „ШЕП" створено за рішенням виконкому Рубіжанської міської ради від 01.04.1992 № 106, зареєстроване за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, 46-А та внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. КП „ШЕП" зареєстровано в Рубіжанській ОДПІ як платника податків за основним місцем обліку (а.с. 6-8).

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем подано до Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області податкову декларацію з екологічного податку № 9207641905 від 03.11.2016, у якій самостійно визначено суму, яка підлягає сплаті до бюджету у сумі 68247,30 грн, (термін сплати 19.11.2016).

У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання з екологічного податку, відповідачу відповідно до пункту 129.1 статті 129 ПК України нарахована пеня у розмірі 708,69 грн, що підтверджується інформацією, зазначеною у розрахунку витягу з інтегрованої картки платника податку (а.с. 14-15).

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Статтею 9 Податкового кодексу України встановлено, що екологічний податок є загальнодержавним податком.

Згідно п.п.14.1.57 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Керуючись п.240.1 ст.240 цього кодексу, платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

240.1.1. викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

240.1.2. скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

240.1.3. розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;

240.1.4. утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

240.1.5. тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Також, платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива. (п. 240.2 ст. 240 Податкового кодексу України)

Пугктом 249.1 статті 249 Податкового кодексу України визначено, що суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу), податковими агентами (які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу). Податкові агенти, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, обчислюють суми податку на дату подання митної декларації для митного оформлення.

Пунктом 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України передбачено, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Відповідно до п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації.

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп.16.1.3 та пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання по екологічному податку.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який був чинним до прийняття Податкового кодексу України), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Рубіжанською ОДПІ вручені відповідачу 29.10.2001 перша податкова вимога № 1/86 від 29.10.2001 та 28.11.2001 друга податкова вимога № 2/173 від 28.11.2001.(а.с. 10 ).

30.04.2002 заступником начальника Рубіжанської ОДПІ прийнято рішення № 10 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.11).

Доказів оскарження вищезазначених податкових вимог сторонами до суду не подано.

Згідно пункту 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 16, 20, 87, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Шляхово - експлуатаційне підприємство" Рубіжанської міської ради (код ЄДРПОУ 13395773, місцезнаходження: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 46А) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у погашення податкового боргу з екологічного податку а саме: за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 68955,99 грн (шістдесят вісім тисяч дев'ятсот п'ятдесят п'ять грн 99 коп), з яких 68247,30 грн (шістдесят вісім тисяч двісті сорок сім грн 30 коп.) - основного платежу, 708,69 грн (сімсот вісім грн 69 коп.) - пені.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.В. Смішлива