Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 грудня 2016 року Справа № 805/4994/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кірієнко В.О., розглянувши позовну заяву Санаторія «Святі гори»
до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2016 року № 0000031201, від 15 червня 2016 року № 0000151203, рішення про результати розгляду скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1, рішення про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02
ВСТАНОВИВ:
Санаторієм «Святі гори» заявлений позов до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2016 року № 0000031201, згідно якому податковим органом збільшено суму грошового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість на суму 135160 грн. та застосовано штрафні санкції у сумі 33790 грн., від 15 червня 2016 року № 0000151203, згідно якому сума завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток становить 675800 грн., рішення про результати розгляду скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1 Головного управління ДФС у Донецькій області, рішення ДФС України про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Вищім адміністративним судом України у листі від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12 відзначено, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру про скасування рішення про результати скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1 Головного управління ДФС у Донецькій області та рішення ДФС України про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02 та дві вимоги щодо скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2016 року № 0000031201, згідно якому податковим органом збільшено суму грошового зобов'язання з сплати податку на додану вартість на суму 135160 грн. та застосовано штрафні санкції у сумі 33790 грн. та від 15 червня 2016 року № 0000151203, згідно якому сума завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток становить 675800 грн. і вони є майновими, оскільки можуть викликати зміни у майновому стані позивача.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень або юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року № 928-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн. Позивачем заявлено дві позовні вимоги майнового характеру щодо скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2016 року № 0000031201 на суму 168950 грн., отже судовий збір підлягає сплаті у розмірі 2534 грн. 25 коп. та від 15 червня 2016 року № 0000151203 на суму 675800 грн., отже судовий збір підлягає сплаті у розмірі 10137 грн. та немайнові вимоги щодо скасування рішення про результати розгляду скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1 Головного управління ДФС у Донецькій області, рішення ДФС України про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02, за що судовий збір підлягає сплаті по 1378 грн. за кожну позовну вимогу немайнового характеру. З платіжного доручення від 14 грудня 2016 року № 74 вбачається, що позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1378 грн., отже позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 14049 грн. 25 коп.
Крім того, з позовної заяви вбачається, що зміст третьої та четвертої позовної вимоги щодо скасування рішення про результати розгляду скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1 Головного управління ДФС у Донецькій області, рішення ДФС України про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02 не стосується вказаного у позовній заяві відповідача, саме Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області. Отже, суд зазначає, що позивачу необхідно визначитися зі змістом позовних вимог та колом відповідачів.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частинами 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Санаторія «Святі гори» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2016 року № 0000031201, від 15 червня 2016 року № 0000151203, рішення про результати розгляду скарги від 22 серпня 2016 року № 4700/10/05-99-10-01-12-1, рішення про результати розгляду скарги від 30 листопада 2016 року № 25783/6199-90-11-01-02., залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 10 січня 2017 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) до суду оригіналу документу, що підтверджує сплату залишку судового збору у сумі 14049 грн. 25 коп. та визначитися позивачу зі змістом позовних вимог та колом відповідачів по кожній позовній вимозі.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кірієнко В.О.