УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16 грудня 2016 року№ 876/10016/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Атестаційної комісії № 8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційної комісії № 8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення (висновку) Атестаційної комісії, -
встановив:
постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.11.2016 позов задоволено повністю.
Із цією постановою не погодилась Атестаційна комісія № 8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та подала на неї апеляційну скаргу, в якій заявила клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Однак, вказане клопотання задоволеним бути не може, оскільки апелянтом не надано доказів, які б свідчили про важкий майновий стан відповідача.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Статтею 8 Закону № 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказаній нормі кореспондують положення ч. 1 ст. 88 КАС України, з аналізу яких можна дійти висновку, що звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити. При цьому, саме на останню покладено обов'язок доведення суду важкого майнового стану.
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви у цій справі), за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, цей адміністративний спір стосується визнання протиправним і скасування рішення (висновку) про невідповідність займаній посаді, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, тобто є немайновим, а тому ставка судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 551,2 грн (0,4 * 1378).
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання цієї апеляційної скарги становить 606,32 грн (551,2 * 1,1).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 10-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 606,32 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 34668371.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Атестаційної комісії № 8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційної комісії № 8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення (висновку) Атестаційної комісії - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда