Постанова № 63467577, 15.12.2016, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2016
Номер справи
816/1481/16
Номер документу
63467577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2016 року м.ПолтаваСправа № 816/1481/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Кисличенко О.В.,

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Ланна - Агро" до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання дій протиправними, визнання документів прийнятими та зареєстрованими, -

В С Т А Н О В И В:

07 вересня 2016 року Приватне підприємство "Ланна - Агро" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання протиправними дій щодо неприйняття податкових накладних №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016; визнання вказаних податкових накладних такими, що прийняті та зареєстровані протягом операційного дня, коли їх було надіслано

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачі вказували на те, що відповідач безпідставно не приймав податкові накладні надіслані в електронному вигляді для проведення реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з підстав викладених у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, надані сторонами докази, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що ПП "Ланна - Агро" у встановленому законом порядку зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 00384874 та перебуває на обліку платників податку у Карлівській ОДПІ /а.с. 70/.

03.08.2016 між ПП "Ланна-Агро" та Карлівською ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області укладено договір про визнання електронних документів №090620163 (надалі Договір №090620163), предметом якого є визнання податкових документів, поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу /а.с. 11-13/.

18.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 66/2 від 16.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 186.08.2016 о 16:43:08, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 24/.

18.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 53/2 від 16.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 18.08.2016 о 17:02:10, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 31/.

18.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 64/2 від 16.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 18.08.2016 о 16:31:07, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 37/.

20.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 90/2 від 17.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 20.08.2016 о 09:45:28, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 45/.

20.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 91/2 від 17.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 20.08.2016 о 09:46:56, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 49/.

20.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 92/2 від 17.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 20.08.2016 о 09:49:23, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 52/.

20.08.2016 позивачем на підставі Договору №090620163 направлено в електронному вигляді для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 94/2 від 18.08.2016.

Як підтверджено квитанцією №1, вказану податкову накладну доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 20.08.2016 о 09:52:25, однак, не прийнято для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з виявленням помилки "Зверніться до ДПІ" /а.с. 59/.

Вважаючи відмову в прийнятті вищезазначених податкових накладних, позивач звернувся з позовом до суду.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до приписів частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Нормативно-правовим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, є Податковий кодекс України.

Відповідно до пункт 20012 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Платникам - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, додатково відкриваються:

а) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу);

б) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу;

в) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу.

Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника.

Пунктом 2001.4. статті 2001 Податкового кодексу України встановлено, що на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти, зокрема з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу

Відповідно до пункту 2001.3 статті 200 Податкового кодексу України платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою ?Накл = ?НаклОтр + ?Митн + ?ПопРах + ?Овердрафт - ?НаклВид - ?Відшкод - ?Перевищ, де ?ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 2001.2 цієї статті.

За приписами пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: a) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; є) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України); ї) номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

Відповідно до положень пункту 201.10 зазначеної статті податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України Єдиний реєстр податкових накладних реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно із пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі за текстом Порядок № 1246), внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та "Про електронні документи та електронний документообіг". Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Згідно із пунктом 7 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.

Відповідно до пункту 9 Порядку № 1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: наявність помилок під час заповнення податкової накладної; відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.

Отже, визначений пунктом 9 Порядку перелік підстав для відмови у реєстрації податкової накладної в Реєстрі є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню чи доповненню на розсуд контролюючого органу.

Відповідачем не надано суду належних у розумінні статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України доказів наявності визначених Порядком підстав для відмови у реєстрації вище перелічених податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як вище зазначено, із квитанцій №1 вбачається, що податкові накладні доставлені до центрального рівня Державної податкової служби України, підставою неприйняття для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено - "Зверніться до ДПІ".

22.08.2016 року позивач звернувся до Карлівської ОДПІ із листом вих. №735 /а.с. 91-92/, в якому зазначив, що підприємством вжито всіх необхідних заходів, щодо виконання вимог реєстрації та подання звітності в електронному вигляді у встановлено порядку та встановлені строки та зазначило, що станом на 17.08.2016 року сума податку на яку платник має право зареєструвати податкові накладні становить 1499250,21 грн.

На підтвердження наявності у ПП "Ланна-Агро" на дату подачі податкових накладних суми на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних позивачем надано відповідні витяги з системи електронного адміністрування ПДВ /а.с. 136-142/.

Листом від 23.08.2016 року відповідач повідомив позивача, що Калівська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, як територіальний підрозділ ДФС України не приймає участі в інформаційному обміні під час подання платниками податків звітності та реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

01.09.2016 року позивач повторно звернувся до Карлівської ОДПІ із листом за вих. №753, в якому просив з'ясувати причини порушення режиму електронного адміністрування податкових накладних ПП "Ланна-Агро" та надати відповідь для уникнення термінів порушення строків реєстрації таких накладних /а.с.123-124/.

Листом від 30 вересня 2016 року Карлівська ОДПІ повідомила позивача, що станом на 30.09.2016 року податкові накладні зазначені в листі від 01.09.2016 року №753, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з результатом обробки "Документ прийнято" /а.с.113-114/.

Представники позивача в ході судового розгляду не заперечували проти того, що податкові накладні прийняті та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, разом з тим зазначили, що останні прийняті з пропуском граничного строку, крім того стверджували, що накладні прийняті та зареєстровані у такому ж вигляді (без внесення до них будь-яких змін чи коригувань), які подавалися у серпні 2016 року /а.с. 186-192/.

Судом також витребовувалась у ДФС України документально підтверджена інформація, щодо причин неприйняття від ПП "Ланна-Агро" податкових накладних №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016, №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016, на що ДФС України надано відповідь "Документ не може бути прийнято - продавцю необхідно звернутися до ДПІ" /а.с. 174/.

Враховуючи, що в ході судового розгляду встановлено, що ПП "Ланна-Агро" своєчасно та в повному обсязі вжило всіх можливих та необхідних заходів щодо реєстрації податкових накладних у строки встановлені чинним законодавством України, мало необхідну суму, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та з метою захисту прав платника податків від настання несприятливих наслідків у зв'язку із несвоєчасним прийняттям контролюючим органом податкових накладних, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог та необхідність задоволення позову.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Приватного підприємства "Ланна - Агро" до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області щодо неприйняття податкових накладних:

- №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016.

Визнати такими, що прийняті та зареєстровані протягом операційного дня, коли їх було надіслано, податкові накладні виписані Приватним підприємством "Ланна - Агро":

- №66/2 від 16.08.2016 на суму 528000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №53/2 від 16.08.2016 на суму 1212000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №64/2 від 16.08.2016 на суму 1200000,00 грн, яка подана для реєстрації 18.08.2016,

- №90/2 від 17.08.2016 на суму 840000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №91/2 від 17.08.2016 на суму 492000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №92/2 від 17.08.2016 на суму 720000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016,

- №94/2 від 18.08.2016 на суму 480000,00 грн, яка подана для реєстрації 20.08.2016.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на користь Приватного підприємства "Ланна - Агро" (код ЄДРПОУ 00384874) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2756,00 (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 16 грудня 2016 року.

СуддяС.О. Удовіченко