Ухвала суду № 63458343, 11.06.2015, Іванківський районний суд Київської області

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
366/1455/15-к
Номер документу
63458343
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 366/1455/15-к

Провадження № 1-кс/366/198/15

У Х В А Л А

«11» червня 2015 року смт. Іванків

Слідчий суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О. П., при секретарі судового засідання Форощі І. С., розглянувши клопотання слідчого Відділу зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області капітана міліції ОСОБА_1, погоджене старшим прокурором Припятської спеціальної прокуратури ОСОБА_2, про призначення позапланової документальної виїзної ревізії у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014110250000013 від 10.11.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про проведення у кримінальному провадженні № 42014110250000013 позапланової документальної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності в Державному агентстві України з управління зоною відчуження (код ЄДРПОУ № 37536183) за період часу з 06.07. по 29.07.2015 року.

Своє клопотання слідчий мотивує тим, що службові особи Державного агентства України з управління зоною відчуження вчинили службову недбалість, тобто неналежно виконуючи свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, у порушення підп. 5,6 п.1 ст.7 та п.п. 4,5,6 ст.20 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-УІ; п.п. 6,7, 20, 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228, внаслідок завищення потреби у бюджетних асигнуваннях та їх використання за спеціальним фондом бюджетної програми «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення», безпідставно зайво виділили у 2011-2013 роках бюджетні кошти одержувачу - Державному спеціалізованому підприємству «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (далі ДСП«ЦППРВ») на оплату праці з нарахуваннями працівників, задіяних на виконанні робіт з приймання та захоронення РАВ, тоді кошти на заробітну плату працівників, задіяних на виконанні робіт з приймання та захоронення РАВ (ЦППРВ та ЕС) та відповідно відрахування на їх соціальне та пенсійне страхування включена до калькуляцій розрахунку ціни на проведення робіт з приймання і захоронення ТРАВ, виконання робіт з підготовки, перевезення, захоронення некондиціонованих РАВ, які розміщуються на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів ЧАЕС; на виконання послуги з оброблення та розміщення радіоактивних відходів (приймання і захоронення некондиціонованих низько - та середньо активних твердих радіоактивних відходів) відповідно до укладених між ДСП «ЦППРВ» та ДСП «Чорнобильська АЕС» ( далі ДСП «ЧАЕС»)договорів:

від 15.03.2011 № 64/10 про надання послуг з оброблення та розміщення радіоактивних відходів; від 11.11.2011 № 45/11 про виконання комплексу робіт з підготовки, перевезення, захоронення некондиціонованих РАВ, які розміщенні на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів ЧАЕС; від 03.09.2012 № 29/12 про надання послуг з оброблення та розміщення радіоактивних відходів.; від 04.09.2013 № 50/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів; від 17.10.2013 № 100/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньо активних твердих радіоактивних відходів; від 29.03.2013 № 10/13 про надання послуг з розміщування радіоактивних відходів приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів; від 18.11.2013 № 110/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів.; від 28.11.2013 № 115/13 про надання послуг з приймання і захоронення ®е5сондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів, що спричинило тяжких наслідків у вигляді заподіяння матеріальних збитків державі.

У зв'язку з вище викладеним, з метою повного, всебічного та об'єктивного і слідження всіх обставин даного кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності у Державному агентстві України з управління зоною відчуження а період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року та зустрічної звірки в ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами » та в ДСП «Чорнобильська АЕС».

Слідчий суддя, ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, доданими до клопотання, перевіривши відповідність даного клопотання вимогам ч.2 ст. 160 КПК України, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Згідно з ч. 7 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Керуючись ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 36, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

1, Надати у кримінальному провадженні № 42014110250000013 від 10.11. 2014 року дозвіл на проведення позапланової' виїзної документальної ревізії окремих питань і фінансово-господарської діяльності в Державному агентстві України з управління зоною відчуження (код ЄДРПОУ 37536183, юридична та фактична адреса: 01030, м. Київ вул. І Гончара, 55 А; 07270, м. Чорнобиль, вул. Радянська, 14, Київська область) та зустрічних звірок в Державному спеціалізованому підприємстві «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (код ЄДРПОУ 37197102, юридична та фактична адреса : 07270,м. Чорнобиль, вул. Кірова, 52, Київська область ) та в Державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильська АЕС» ( код ЄДРПОУ 14310862, юридична та фактична адреса: 07100, м. Славутич, вул. 77 Гвардійської дивізії, 7/1, Київська область) за період з 01.01.2011 по 31.12.2013 року.

2, Ревізію провести з 06.07. по 29.07.2015 року (включно), у робочі дні відповідно до графіку роботи 4x3 (понеділок-четвер), а саме: 06-09.07.2015 року; 13-16.07.2015 року; 20-23.07.2015 року; 27-29.07.2015 року.

3.На вирішення ревізії поставити наступні запитання:

Кому із посадових осіб Державного агентства України з управління зоною відчуження у період 01.01.2011 по 31.12.2013 року було надано право розпоряджатися рахунками та підписувати розрахункові документи ? Яку суму бюджетних асигнувань затверджено Державним агентством України з управління зоною відчуження за КПКВ 3202110 «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення» по спеціальному фонду, у тому числі за КЕКВ 1171 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних програм» та за КЕКВ 2410 «Капітальні трансферти підприємствам, установам організаціями» та по загальному фонду за КЕКВ 1171 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних програм» з урахуванням внесених протягом року за період часу з 01.01.2011 по 31.12. 2013 (з розбивкою по роках)? Які суми коштів відповідно до Звіту про надходження і використання інших входжень спеціального фонду ( ф № 4-3д) ДАЗВ України надійшли та були використані ДСП «ЦППРВ» у період часу з 01.01.2011 по 31.12. 2013 (з розбивкою по роках)? Які суми коштів відповідно до Звіту про надходження та використання коштів загального фонду ( ф № 2д) ДАЗВ України надійшли та були використані ДСП «ЦППРВ» у період часу з 01.01.2011 по 31.12. 2013 ( з розбивкою по роках)? Яку суму коштів було виділено ДАЗВ України для ДСП «ЦППРВ» та яку суму коштів використано ДСП «ЦППРВ» відповідно до Планів використання бюджетних коштів з урахуванням внесених змін за КПКВ 3202110 «Підтримка екологічного безпечного стану у зонах відчуження і безумовного ( обов'язкового ) відселення» за спеціальним фондом, в т.ч. за КЕКВ 1171 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних програм» та за КЕКВ 2410 «Капітальні трансферти підприємствам, установам , організаціям» та за загальним фондом за КЕКВ 1171 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних програм» у період часу з 01.01.2011 по 31.12.2013 ( з розбивкою по роках)? Ким із службових осіб ДСП «ЦППРВ» та ДАЗВ України були затверджені та погоджені плани використання бюджетних коштів у період часу з 01.01.2011 по 31.12.2013? Яку суму витрат на оплату праці працівників ЦПРАВ та ЕС ДСП «ЦППРВ» з відрахуваннями на їх соціальне та пенсійне страхування здійснено за рахунок коштів Державного бюджету, а саме: спеціального фонду бюджетної програми за КПКВ 3202110 «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного ( обов'язкового) відселення» у період з 01.01.2011 про 31.12.2013 ( з розбивкою по роках)? Яку суму коштів було включено до калькуляцій розрахунку ціни на проведення з приймання та захоронення некондиціонованих низько- та середньо активних твердих радіоактивних відходів (ТРАВ) на оплату основної заробітної плати праацівникам, задіяним на виконання робіт з приймання та захоронення ОСОБА_3 та ЕС ДСП «ЦППРВ» відповідно до укладених між ДСП «ЦППРВ» та ДСП «ЧАЕС» договорів, а саме від 15.03.2011 № 64/10 про надання послуг з оброблення та розміщення радіоактивних відходів, від 11.11.2011 № 45/11 про виконання комплексу робіт з підготовки, перевезення, захоронення некондиціонованих РАВ, які розміщенні на майданчику тимчасового складування технологічних матеріалів ЧАЕС, від 03.09.2012 № 29/12 про надання послуг з оброблення та розміщення радіоактивних відходів; від 04.09.2013 № 50/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів; від 17.10.2013 № 100/13 про надання послуг з приймання і схоронення некондиціонованих низько та середньо активних твердих радіоактивних відходів; від 29.03.2013 № 10/13 про надання послуг з розміщування радіоактивних відходів (приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів, від 18.11.2013 № 110/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів;

- від 28.11.2013 № 115/13 про надання послуг з приймання і захоронення некондиціонованих низько та середньоактивних твердих радіоактивних відходів.?

9) Чи призвело включення до розрахунків потреби бюджетних коштів і, як наслідок, до зайвого виділення коштів службовими особами ДАЗВ України за спеціальним фондом бюджетної програми КПКВ 3202110 «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного ( обов'язкового ) відселення» за період з 01.01.2011 по 31.12.2013 ( з розбивкою по роках) на оплату праці з нарахуваннями працівникам ДСП «ЦППРВ», задіяних на виконанні робіт з прийняття та захоронення РАВ ( кошти на витрати яких перераховані ДСП «ЧАЕС» відповідно до зазначених вище договорів укладених між ДСП «ЦППРВ» та ДСП «ЧАЕС» ) до заподіяння збитків? Якщо так, то на яку суму, кому та з вини яких службових осіб ?

Організацію проведення ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Київській області (юридична адреса: м. Київ, пл. Л.Українки, 1, 01196).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О. П. Гончарук