12.12.2016 Єдиний унікальний номер 205/3528/16-а
справа № 2а/205/110/16
205/3528/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2016 року м. Дніпро
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючої судді Басової Н.В.,
при секретарі Сахончик Я.О.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора патрульної роти патрульного батальйону Управління національної патрульної поліції в м. Дніпропетровську старшого сержанту поліції Селіхова Віктора Вікторовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, суд -
ВСТАНОВИВ:
04.05.2016 року позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до інспектора патрульної роти патрульного батальйону Управління національної патрульної поліції в м. Дніпропетровську старшого сержанту поліції Селіхова В.В. про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення. В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що 09.04.2016 року інспектором патрульної роти патрульного батальйону Управління національної патрульної поліції в м. Дніпропетровську старшим сержантом поліції Селіховим В.В. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 122 КУпАП відносно позивача у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн. Дану постанову позивач вважає незаконною та такою, що підлягає скасуванню, через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Позивач просив скасувати постанову інспектора патрульної роти патрульного батальйону Управління національної патрульної поліції в м. Дніпропетровську старшого сержанта поліції Селіхова В.В. у справі про адміністративне правопорушення серії ПС2 № 887229 від 09.04.2016 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн. і закрити провадження у справі.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.
Інспектор роти № 7 батальйону № 1 УПП в м. Дніпропетровськ Департаменту патрульної поліції старший сержант Селіхов В.В. просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення сторін, оглянувши відеозапис, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити за наступних підстав.
У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України, державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією України та Законами України.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження, зокрема, рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
На підставі ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Вибір громадянами способу захисту своїх прав і свобод від порушень та протиправних посягань гарантовано ч. 4 ст. 55, ст. 124 Конституції України, відповідно до якої кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань та закріплено статтями 7, 12 Загальної декларації про права людини, ст. 13 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, що згідно зі статтею 9 Конституції України є складовою національного законодавства.
В ході судового розгляду встановлено, що постановою серії ПС2 № 887229 від 09 квітня 2016 року, прийнятою інспектором роти № 7 батальйону № 1 УПП в м. Дніпропетровська Департаменту патрульної поліції старшим сержантом Селіховим В.В., на позивача накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП, у вигляді штрафу в сумі 425,00 грн. (а.с. 6).
Відповідно до зазначеної постанови про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 09 квітня 2016 року о 13:00 год. в м. Дніпропетровську по вул. Велика Діївська, 40, керуючи автомобілем «Hyundai Sonata», н/з НОМЕР_1, не виконав п. 9.9(б), а саме: не ввімкнув аварійно-світлову сигналізацію, у разі зупинки на вимогу працівника поліції (причина зупинки рух, порушуючи вимоги знаку 5.5 «Дорога з одностороннім рухом»), за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до п. 9.9(б) ПДР України аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена, зокрема, у разі зупинки на вимогу працівника міліції або внаслідок засліплення водія світлом фар
Згідно ч. 2 ст. 122 КУпАП порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно п. 2 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України 07.11.2015 року № 1395, зареєстрованої в МЮУ 10.11.2015 року за № 1408/27853, постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 124-1, статтями 125, 126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128, 129, статтею 132-1, частинами шостою і одинадцятою статті 133-1, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення.
За приписами статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, у тому числі, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже, особа, яка уповноважена розглядати справу про адміністративне правопорушення зобов'язана по-перше, встановити склад правопорушення, яким згідно статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, по-друге, дослідити докази та оцінити їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
В судовому засіданні було оглянуто відеозапис, записаний технічним пристроєм, наданий інспектором роти № 7 батальйону № 1 УПП в м. Дніпропетровськ Департаменту патрульної поліції старшим сержантом Селіховим В.В. Зазначеним відеозаписом повністю підтверджується факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП, та обставини, викладені в постанові серії ПС2 № 887229 від 09.04.2016 року.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що доводи позивача про те, що постанова серії ПС2 № 887229 від 09.04.2016 року є незаконною, недоведені, необґрунтовані та безпідставні, оскільки будь-яких доказів, які б підтверджували обставини справи, з боку позивача не надано, підстав передбачених статтею 72 КАС України для звільнення позивача від доказування, не встановлено.
Враховуючи вищевикладене та аналізуючи здобуті по справі докази, суд приходить до висновку, щодо безпідставності позовних вимог, винесена постанова по справі про адміністративне правопорушення серії ПС2 № 887229 від 09.04.2016 року є законною і тому має бути залишена без змін.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 19, 55, 124 Конституції України, Законом України «Про національну поліцію», ст. ст. 9-11, 122, 251-252, 280 КУпАП, ст. ст. 2, 7-8, 11, 17, 69-72, 86, 94, 104, 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора патрульної роти патрульного батальйону Управління національної патрульної поліції в м. Дніпропетровську старшого сержанту поліції Селіхова Віктора Вікторовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Ленінський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.В. Басова