Ухвала суду № 63437496, 14.12.2016, Здолбунівський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
14.12.2016
Номер справи
562/1718/14-ц
Номер документу
63437496
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа № 562/1718/14-ц

провадження №4-с/562/13/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И

"14" грудня 2016 р.

Здолбунівський районний суд Рівненської області

у складі: головуючого судді Кушніра О.Г.,

при секретарі Парфенюк Т.А.,

з участю представника заявника-адвоката ОСОБА_1,

державного виконавця Черпака М.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Здолбунів Рівненської області скаргу ОСОБА_2 на дії та рішення начальника Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, -

в с т а н о в и в:

У поданій до суду в інтересах ОСОБА_2 скарзі представник заявникаадвокат ОСОБА_1 просить визнати незаконною та скасувати постанову про перевірку виконавчого провадження, винесену 16 листопада 2016 року начальником Здолбунівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_3 при здійсненні контролю у виконавчому провадженні №47042564 з примусового виконання виконавчого листа №562/1718/14-ц, виданого 26 січня 2015 року Здолбунівським районним судом Рівненської області, про усунення перешкод ОСОБА_2, ОСОБА_4 в користуванні житлом шляхом їх вселення та неповнолітніх дітей у будинок №6 по вул.Тракторна у с.Копиткове Здолбунівського району Рівненської області.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що виконавчий документ, виданий судом 26 січня 2015 року для примусового виконання відповідно до ч.2 ст.368 ЦПК України, повністю відповідає вимогам ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки стосується усунення перешкод у користуванні житлом і вселення у той же будинок однієї сімї. А тому оскаржуване рішення начальника ДВС ОСОБА_3, яким постанову державного виконавця Гнедко К.А. про відкриття виконавчого провадження визнано незаконною та скасовано, підлягає скасуванню як таке, що порушує права стягувачів на виконання судового рішення.

У судовому засіданні представник заявника скаргу підтримала повністю та з аналогічних мотивів.

Представник Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області просить у задоволені скарги відмовити, пояснюючи тим, що оскаржувана постанова винесена начальником ДВС ОСОБА_3 не суперечать вимогам Закону України Про виконавче провадження, прийнята у спосіб та у межах її повноважень, підстави її скасування відсутні.

Заслухавши пояснення учасників розгляду скарги, зясувавши обставини справи та вивчивши надані матеріали виконавчого провадження, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ст.383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Судом установлено, що 26 січня 2015 року Здолбунівським районним судом Рівненської області на виконання рішення суду від 22 жовтня 2014 року, що набрало законної сили 16 грудня 2014 року, видано один виконавчий лист №562/1718/14-ц, за яким ОСОБА_5 зобовязано усунути перешкоди ОСОБА_2, ОСОБА_4 в користуванні житлом шляхом вселення останній та їх неповнолітніх дітей ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у будинок №6 по вул.Тракторна у с.Копиткове Здолбунівського району Рівненської області.

Стягувачами за вказаним одним виконавчим листом зазначено двох осіб - ОСОБА_6 та ОСОБА_7

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» у редакції 2011 року).

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Вимоги до виконавчого документа визначені ст.18 указаного Закону.

Згідно ч.2 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» уразі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.

Аналогічні положення містяться в ч.2 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» у редакції 2016 року.

Указані вимоги закону державним виконавцем відділу ДВС Здолбунівського управління юстиції ОСОБА_9 не враховано та постановою від 30 березня 2015 року на підставі виконавчого листа №562/1718/14-ц від 26 січня 2015 року відкрито виконавче провадження №47042564, в якій стягувачем зазначено лише ОСОБА_6, чим порушено права іншого стягувача - ОСОБА_4, виконання рішення суду щодо якого унеможливлюється, оскількі неможливим є зазначення у постанові про відкриття виконавчого провадження двох стягувачів, у тому числі з технічних причин.

А відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.

Згідно положень ч.3 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції 2016 року начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, при здійсненні контролю за рішеннями, діями державного виконавця під час виконання рішень має право у разі, якщо вони суперечать вимогам закону, своєю постановою скасувати постанову або інший процесуальний документ (або їх частину), винесені у виконавчому провадженні державним виконавцем, зобовязати державного виконавця провести виконавчі дії в порядку, встановленому цим Законом.

16 листопада 2016 начальником Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_3 на підставі службової записки заступника начальника відділу від 15 листопада 2016 року про виявлені порушення, при здійсненні контролю у виконавчому провадженні №47042564 з примусового виконання виконавчого листа №562/1718/14-ц, виданого судом 26 січня 2015 року, винесено постанову про перевірку виконавчого провадження, якою постанову від 30 березня 2015 року про відкриття виконавчого провадження скасовано.

Заявником та її представником будь-яких підстав незаконності оскаржуваної постанови начальника ДВС не навели, а посилання на положення ч.2 ст.368 Цивільного процесуального кодексу України, які узгоджуються та не суперечать положенням ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», є помилковими.

З огляду на викладене суд дійшов до висновку, що дії та рішення начальника Здолбунівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області не суперечать вимогам Закону України Про виконавче провадження, вчинені у спосіб та у межах його повноважень, а тому у задоволені скарги слід відмовити.

Керуючись ст.ст.383-387 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

У задоволені скарги ОСОБА_2 на дії та рішення начальника Здолбунівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області ОСОБА_3 - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області шляхом подачі через Здолбунівський районний суд Рівненської області апеляційної скарги протягом 5 /пяти/ днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 /п'яти/ днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: