Окрема ухвала № 63420699, 13.12.2016, Семенівський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
13.12.2016
Номер справи
744/880/16-а
Номер документу
63420699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

13.12.16

Справа № 744/880/16-а

Провадження № 2-а/744/64/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2016 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Смаги С. В.,

при секретарі Фільчаговій Г. В.,

за участю:

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Чернігівської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, ОСОБА_4 внутрішніх справ України про зобовязання перерахунку пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просив суд: «визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо не здійснення перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням додаткової вислуги років у звязку з мобілізацією у 2014 році; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням додаткової вислуги років у звязку з мобілізацією у 2014 році».

Обгрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилався на те, що з травня 1999 року по 31 березня 2010 року він, ОСОБА_1, проходив службу в ОВС України. З грудня 2004 року по день звільнення обіймав посаду заступника начальника-начальника слідчого відділення Семенівського районного відділу УМВС України в Чернігівській області. Звільнився на пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з абз. 2 п. 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлені конкретні розміри грошового забезпечення поліцейських.

Незважаючи на те, що Законом чітко визначено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які одержують пенсію, ця пенсія повинна бути перерахована, однак позивачу не перерахована. Зазначена обставина змусила позивача звернутись на адресу відповідача з заявою, в якій він просив перерахувати раніше призначену йому пенсію відповідно до вимог ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того, в зазначеній заяві він просив при перерахунку пенсії врахувати, що з серпня 2014 року до серпня 2015 року, він був мобілізований та проходив службу в зоні АТО, у звязку з чим стаж його військової служби збільшився і відповідно перераховуючи пенсію необхідно врахувати його загальний стаж військової служби, з урахуванням виконання завдань в зоні бойових дій, якій підтверджується копіями наданих наказів.

ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 15 вересня 2016 року № 1178/03/к-12 його повідомили, що для перерахунку раніше призначеної пенсії немає підстав.

Позивач вважає, що відповідач протиправно відмовив йому у перерахунку раніше призначеної пенсії виходячи з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок та умови перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються правовими нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року N 2262-ХІІ (надалі - Закон N 2262- XII), Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року N 900-VIII (надалі - Закон N 900-VIII) із змінами та доповненнями, що були чинні на день виникнення спору.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсія призначена відповідно до положень Закону N 2262-ХІІ.

На даний час редакція статті 63 Закону N 2262-ХІІ має наступну редакцію:

Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як вбачається із зазначеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45, перерахунок раніше призначених згідно із Законом N 2262-ХІІ пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських.

Відповідно до абзацу другого розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" (згідно із Законом України від 23.12.2015 р. N 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Як зазначено в статті 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Статтею 2 Закону N 2262-ХІІ визначено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу у зв'язку з мобілізацією, на особливий період.

Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 N 3-1, зареєстрованого в ОСОБА_4 юстиції України 15 лютого 2007 р. за N 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

В розумінні вказаних вимог позивач, як колишній працівник міліції, учасник бойових дій та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 з урахуванням додаткової вислуги років під час проходження служби у звязку з мобілізацією, зокрема в зоні бойових дій.

Доводи відповідача про те, що Закон України від 23.12.2015 р. № 900-VІІІ набув чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988, а тому не має зворотної дії в часі є безпідставними. Загально - відомо, що зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це дія нового нормативно-правового акта на факти та відносини, що мали місце до набуття ним чинності.

У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Тобто, на день набрання чинності Законом № 900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті, так як вказана постанова не вичерпала свою дію.

При цьому, Конституційний Суд України в рішенні від 6 липня 1999 року N 8-рп/99 у справі за конституційним поданням ОСОБА_4 внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Вищевказане, на думку позивача, свідчить, що відповідач протиправно відмовив йому у перерахунку пенсії, чим порушив його права, зокрема і як учасника бойових дій, оскільки не врахував вислугу під час виконання завдань в зоні бойових дій.

До початку судового розгляду справи по суті позивачем ОСОБА_1 подано до суду позовну заяву про зміну предмета позову, у якій він просить: «залучити в адміністративну справу в якості другого відповідача ОСОБА_4 внутрішніх справ України; прийняти до розгляду позовні вимоги, які є наступними: визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо не здійснення перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням додаткової вислуги років у звязку з мобілізацією у 2014 році; зобовязати ОСОБА_4 внутрішніх справ України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області для здійснення перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»; зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням додаткової вислуги років у звязку з мобілізацією у 2014 році».

Ухвалою суду від 22 листопада 2016 року у справі залучено ОСОБА_4 внутрішніх справ України як другого відповідача.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні адміністративний позов підтримав повністю та пояснив про те, що на його погляд, позов підлягає задоволенню за обставин викладених у ньому.

Представник відповідача, ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного відділу ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області ОСОБА_2 зявився в судове засідання тільки в перший його день, у другий день судового засідання до суду не зявився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про причини неявки до суду належним чином не повідомив. Відповідачем, ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області, надіслано до суду письмове заперечення, згідно даних якого, позовні вимоги, на погляд відповідача, задоволенню не підлягають.

Представник відповідача субєкта владних повноважень, ОСОБА_4 внутрішніх справ України, головний спеціаліст відділу судово-претензійної роботи Департаменту юридичного забезпечення ОСОБА_4 внутрішніх справ України ОСОБА_5, у судове засідання не зявився, був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, звернувся до суду з письмовим клопотанням про відкладення розгляду справи у звязку з неотриманням відповідачем копій позовної заяви та доданих до неї документів, що не відповідає дійсності та спростовується матеріалами справи, а саме копією супровідного листа від 23 листопада 2016 року № 6/3782/16 вих. (а. с. 41) та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 42), яке підтверджує отримання відповідачем 28 листопада 2016 року копії ухвали про залучення у справі другого відповідача, копій позовної заяви з копіями додатків до позовної заяви.

Виходячи з вищевказаного, суд не вбачає підстав для подальшого відкладення розгляду справи та вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.

Суд, вислухавши осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали адміністративної справи, вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити повністю за наступних підстав.

У справі встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України.

Відповідно до ч. 3ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992pоку N 2262-XII усі призначені за цимЗакономпенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказанимЗаконом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2ст. 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно доп. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45(надалі - Порядок N 45), перерахунок раніше призначених згідно ізЗаконом N 2262-XIIпенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цимЗаконом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"установлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно абзацу другого п.15розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення"Закону України "Про Національну поліцію"(згідно ізЗаконом України від 23.12.2015 р. N 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цимЗакономдля колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно дост. 102 Закону України "Про Національну поліцію"пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначенихЗаконом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року N 900-VIIIстаттю 63 Закону України"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цьогоЗакону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Станом на 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських єзначно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення встановленийпостановою Кабінету Міністрів України N 988 від 11 листопада 2015 р. Набуття ЗакономУкраїни N 900-VIIIчинності після прийняттяпостанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 жодним чином не впливаєна виникнення підстав для перерахунку пенсії позивачу, оскільки, як вже зазначалось вище, мало місце встановлення нових щомісячних видів грошового забезпечення.

Крім того, уРішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99(справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується тойзаконабо інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першоїстатті 58 Конституції Українипро зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Тобто, на день набрання чинностіЗаконом N 900-VIIIпостанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988діяла і є чинною на день розгляду справи по суті, так як вказана постанова не вичерпала свою дію.

Також слід врахувати, що Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року N 8-рп/99 ) у справі за конституційним поданням ОСОБА_4 внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положеньстатті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист"(справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Згідно п. 2. Порядку N 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цьогоПорядкурішення КабінетуМіністрівУкраїниМіноборони,МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньоїрозвідки,ДПС,Управління державної охорони,Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі -державніоргани) повідомляютьуп'ятиденнийстрокПенсійномуфонду України про підставиперерахункупенсійвійськовослужбовцям.

Пенсійний фондУкраїниповідомляєуп'ятиденнийстрокз моменту надходженняінформаціївіддержавних органів своїм головним управлінням в АвтономнійРеспубліці Крим,областях, містах Києві та Севастополі (далі-головніуправлінняПенсійного фонду України)про підстави для проведення перерахункупенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсіїякихпідлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління ПенсійногофондуУкраїнискладаютьу десятиденний строк змоментунадходженнязазначеноїінформації спискиза формою згідно із додатком 1 та подають їх органам,які уповноваженірішеннямикерівниківдержавнихорганів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженогопостановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зістаттею 63 Законууповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Заналізу положеньПорядку N 45 вбачається, що він не зобов'язує ОСОБА_4 внутрішніх справ України направляти інформацію про зміни у грошовому утриманні осіб, пенсія яким призначена відповідно до вимогЗакону N 2262-XII, безпосередньо до територіальних управлінь Пенсійного фонду України, до яких відноситься Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, за зобовязує направити цю інформацію до Пенсійного фонду України.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволеннюшляхом визнання протиправної бездіяльності ОСОБА_4 внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року та зобов'язання ОСОБА_4 внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність таких підстав.

Зобовязання у постанові суду надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії конкретній особі не суперечить вимогам п.2 Порядку № 45.

Виходячи з вищенаведеного решта позовних вимог задоволенню не підлягає у звязку з передчасністю їх заявлення.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 11, 17, 18, 19, 86, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, ОСОБА_4 внутрішніх справ України про зобовязання перерахунку пенсії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_4 внутрішніх справ України щодо неповідомлення до Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобовязати ОСОБА_4 внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

В решті позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання в цей строк апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Семенівський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя: С. В. Смага