Справа № 161/9337/16-а
Провадження № 2-а/161/521/16
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2016 р. Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі:
головуючого - судді Рудської С.М.
при секретарі - Марчак Е.Є.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Загоруйко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Луцької міської ради про зобов»язання прийняти відповідне рішення
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом на обґрунтування вказавши, що їй на праві приватної власності належить земельна ділянка для ведення індивідуального садівництва, площею 0,0580 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1. Маючи на меті збудувати на належній їй земельній ділянці житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями вона вирішила змінити цільове призначення вказаної земельної ділянки з «індивідуального садівництва» на «будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд». Після виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміни цільового призначення) вона звернулася з заявою до Луцької міської ради для затвердження проекту. На пленарному засіданні сьомої сесії Луцької міської ради УІІ скликання 27.04.2016 року під № 56 розглядалося питання «Про затвердження громадянці ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1. З витягу з протоколу вбачається, що з цього питання голосування відбувалося наступним чином: «за» - 0, «проти» - 2, «утримались» - 14, тобто рішення прийняте не було. 30.06.2016 року на пленарному засіданні Луцької міської ради вищевказане питання знову було винесено на розгляд під № 68. Проте, рішення знову не було прийнято. Згідно до положень ст. 20 Земельного кодексу України Луцька міська рада протягом місячного строку мала прийняти рішення з питання затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки - затвердити або відмовити у затвердженні. Вважає, що суб»єкт владних повноважень - Луцька міська рада до виключної компетенції якої віднесено вирішення питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового використання) для будівництва та обслуговування житлового будинку протягом місяця не вирішили вказане питання по суті. Просить суд зобов»язати Луцьку міську раду прийняти рішення за її зверненням «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ( зміна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1».
В судовому засіданні представник позивачки заявлені вимоги пітримав, надав пояснення аналогічні до викладених у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав, суду пояснив, що дійсно Луцькою міською радою звернення позивача ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) по суті не розглянуто. Вказане питання неодноразово виносилось на розгляд депутатів та було обговорено на сесії міської ради, але не набрало необхідної для прийняття кількості голосів.
Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_3 на праві приватної власності належить земельна ділянка для ведення індивідуального садівництва, площею 0,0580 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 4-5).
Позивач ОСОБА_3 звернулася до Луцької міської ради з питання зміни цільового призначення вищевказаної земельної ділянки з «індивідуального садівництва» на «будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд».
Після виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміни цільового призначення) позивач звернулася з заявою до Луцької міської ради для затвердження проекту.
На пленарному засіданні сьомої сесії Луцької міської ради УІІ скликання 27.04.2016 року під № 56 розглядалося питання «Про затвердження громадянці ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1.
З витягу з протоколу пленарного засідання Луцької міської ради від 27.04.2016 року (а.с. 10), вбачається, що з вище зазначеного питання голосування відбувалося наступним чином: «за» - 0, «проти» - 2, «утримались» - 14, тобто рішення по суті прийняте не було.
30.06.2016 року на пленарному засіданні Луцької міської ради вищевказане питання «Про затвердження громадянці ОСОБА_3 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1знову було винесено на розгляд під № 68. Проте, рішення Луцької міською радою знову не було прийнято (а.с. 11).
Відповідно до ч. 1 ст. 186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Порядок погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що належить позивачці ОСОБА_3, у відповідності до приписів ст. 186-1 ЗК України, дотриманий, що визнано в судовому засіданні представником відповідача.
Статтею 20 Земельного кодексу України встановлено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок. Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться: щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою…
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.
Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Згідно ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідна рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішення. Рішення приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
З огляду на викладене, суд вважає, що вирішення по суті питання щодозатвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ( міна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд ОСОБА_3 (затвердження чи відмови у його затвердженні) є однією з форм реалізації повноважень міської ради та є його владною управлінською функцією.
У зв'язку із цим, рішення про результати розгляду питання, в тому числі і рішення про відмову у задоволенні, має бути прийнято у формі рішення.
Однак, як вбачається з матеріалів справи Луцька міська ради допускає протиправну бездіяльність, не вирішуючи питання громадян, на вирішення яких уповноважена Законом.
Як суб'єкт владних повноважень Луцька міська рада, у відповідності до приписів ч.2 ст.71 КАС України, не довела правомірності своєї бездіяльності та не надала доказів на спростування вище викладеного.
Відтак, адміністративний позов ОСОБА_3 є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 72, 158-163, 185, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Луцької міської ради про зобов»язання прийняти відповідне рішення - задовольнити.
Зобов»язати Луцьку міську раду прийняти рішення за зверненням ОСОБА_3 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ( міна цільового призначення) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на АДРЕСА_1».
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська