У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
13 грудня 2016 р.
Справа № 876/8229/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Качмар В.Я., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волмакс» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2015 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Волмакс» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ОДПІ) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – задоволено.
Не погодившись із вказаною постановою, відповідач подав на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду та зареєстрована судом першої інстанції за вх.№13520 від 21.10.2016.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято 23.11.2015, а з апеляційною скаргою повторно апелянт звернувся лише 21.10.2016, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.
У відповідності до абз.1 ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 листопада 2016 року апеляційну скаргу було залишено без руху та надано тридцятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали для звернення до суду із заявою про поновлення строку та наведення поважних причин пропуску такого.
Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення копія ухвали про залишення без руху апеляційної скарги отримана апелянтом 08.11.2016.
У встановлений строк, апелянтом було подано суду лише клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням аналогічних обставин, що визнані апеляційним судом неповажними в ухвалі від 01 листопада 2016 року.
Будь-яких інших доказів поважності причин пропуску строку для апеляційного оскарження, апелянтом не наведено.
Необхідно зазначити, що поважними визнаються обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Усі підстави для поновлення строку звернення до апеляційного суду, зокрема такі як відсутність коштів для сплати судового збору, апеляційним судом визнані неповажними в ухвалі від 01 листопада 2016 року.
Необхідно звернути увагу, що після повернення апеляційним судом 21.01.2016 первинної апеляційної скарги ОДПІ, із цією апеляційною скаргою така звернулася лише в жовтні 2016 року.
Будь-яких доказів неможливості реалізувати своє право у вказаний проміжок часу на повторне оскарження рішення суду апелянтом не надано.
Також, покликання апелянта на те, що ним сплачувався судовий збір в порядку черговості отримання коштів, на думку апеляційного суду є нікчемними та свідчать лише про вибірковість справ для сплати судового збору, що також спростовує його доводи про відсутність коштів.
Відповідно до вимог абз.2 ч.4 ст.189 КАС України якщо заяву (про поновлення строку на апеляційне оскарження) не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Таким чином, підстави для відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2015 року у справі №803/3714/15 відсутні.
Зважаючи на викладене, керуючись частинами 2, 4 ст.189 КАС України,
У Х В А Л И В :
У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волмакс» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, направити копію ухвали.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя В.Я. Качмар