УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
13 грудня 2016 року
№ 876/9834/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2016 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Великолюбінське» до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу, –
встановив:
постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28.10.2016 позов задоволено.
Із цією постановою суду першої інстанції не погодився відповідач та подав на неї апеляційну скаргу.
Однак, апеляційну скаргу слід залишити без руху, з огляду на таке.
Згідно ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, зокрема з апеляційної скарги, що копію постанови суду першої інстанції, яка прийнята у відкритому судовому засіданні, апелянт отримав 19.11.2016, однак згідно повідомлення про вручення, така отримана 10.11.2016, а розглядувана апеляційна скарга подана 01.12.2016, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Отже, згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідач у додатках до апеляційної скарги зазначає, що подає докази про сплату судового збору, однак відповідно до акту Львівського окружного адміністративного суду від 01.12.2016 такі відсутні.
Оскільки, не долучено документ про сплату судового збору, апелянтом порушені вимоги ч. 6 ст. 187 КАС України.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі – Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви у цій справі), за подання адміністративного позову юридичною особою немайнового характеру, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, цей адміністративний спір стосується визнання протиправним та скасування наказу «Про проведення планових перевірок», тобто є немайновим, а тому ставка судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 1378 грн.
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання цієї апеляційної скарги становить 1515,8 грн (1378 * 1,1).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187, ч. 4 ст. 189 КАС України у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 30-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням у ній обґрунтованих підстав пропуску цього строку, оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 1515,8 грн за реквізитами: отримувач коштів – УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) – 825014, рахунок отримувача – 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету – 22030001, Призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ – 34668371.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2016 року у справі № 813/2169/16 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Великолюбінське» до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда