УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
13 грудня 2016 року№ 876/9816/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 01 березня 2016 року за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій, -
встановив:
постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01.03.2016 позов задоволено.
Із цією постановою суду першої інстанції не погодилась Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області та подала на неї апеляційну скаргу, разом з якою заявила клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження посилаючись на те, що на момент настання строку подання апеляційної скарги, були відсутні (недостатні) кошти для сплати судового збору.
Крім того, зазначає, що є бюджетною установою та фінансується виключно за цільовим спрямуванням, а тому фактична сплата судового збору за подання повторної апеляційної скарги відбулась після отримання нею відповідних цільових коштів на сплату судового збору.
Із матеріалів справи вбачається, що копію постанови суду першої інстанції, яка прийнята у відкритому судовому засіданні, апелянт отримав 14.03.2016, а отже розглядувана апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
На підтвердження причин пропуску строку на апеляційне оскарження апелянт подає копію службової записки від 13.01.2016 № 2, копії службових дописів від 26.02.2016 № 5, від 23.03.2016 № 6, від 04.04.2016 № 7. Крім того, вказує на те, що згідно наказу ДФС України від 20.04.2016 № 342 про затвердження у новій редакції положень про деякі територіальні органи ДФС у Львівській області, відбувалось об'єднання територіальних органів, у зв'язку з чим, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області увійшла до складу Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, за наслідком такого правонаступництва рахунки відповідача були заблоковані.
Однак, вказане клопотання задоволеним бути не може, оскільки жодних доказів відсутності коштів за період з квітня по грудень 2016 року, апелянт не надав, що унеможливлює визначення причин поважності пропущення строку на апеляційне оскарження.
Таким чином, апеляційну скаргу слід залишити без руху, з огляду на таке.
Згідно ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Отже, згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 4 ст. 189 КАС України у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 30-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду доказів причин пропуску строку на апеляційне оскарження, зокрема документів про наявність чи відсутність коштів з березня по листопад 2016 року.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
апеляційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 01 березня 2016 року у справі № 813/5973/15 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда