ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2016 року справа № 823/1778/16
м. Черкаси
10 год. 00 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.,
при секретарі Гордієнку Ю.П.
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до фермерського господарства Матвіїха про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулося управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель, приміщень та споруд фермерського господарства Матвіїха, розташованого за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха у спосіб визначений Інструкцією про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів затвердженої наказом МНС України від 21.10.2004 № 130, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень фермерського господарства Матвіїха за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха та заборони ФГ Матвіїха використання даних приміщень і будівель за цільовим призначенням, покладення обовязку щодо забезпечення виконання даної постанови на управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.
Позовні вимоги мотивовані тим, що з 07.11.2016 по 08.11.2016 посадовою особою Монастирищенського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області проведено позапланову перевірку додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ФГ Матвіїха за адресою Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха. За результатами перевірки складено акт від 08.11.2016 № 106, в якому встановлено порушення пожежної безпеки в приміщеннях та на території ФГ «Матвіїха». З огляду на те, що виявлені порушення правил техногенної і пожежної безпеки створюють загрозу життю та здоровю людей, на підставі ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, позивач просить застосувати заходи реагування до ФГ Матвіїха у вигляді відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень.
Відповідач у встановлений строк до суду письмових заперечень проти позову не надав.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що фермерське господарство Матвіїха зареєстроване як субєкт господарювання 07.03.2000, ідентифікаційний код 14187019.
У період з 07 по 08 листопада 2016 року відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наказу Управління ДСНС України у Черкаській області від 13 вересня 2016 року № 274 головним інспектором Монастирищенського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області майором служби цивільного захисту ОСОБА_1 здійснено позапланову перевірку фермерського господарства «Матвіїха» за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха, вул. Центральна, 20 з метою перевірки виконання суб'єктом господарювання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки від 23 серпня 2016 року № 50.
Згідно наказу ФГ «Матвіїха» № 25 від 04.05.2016 «Про призначення відповідальних осіб за пожежну безпеку» покладено на голову фермерського господарства.
За результатами позапланової перевірки ФГ «Матвіїха», розташованого за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха (юридична адреса: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха, вул. Центральна, 20) 08.11.2016 складено акт № 106 позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, в якому встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-VI, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України № 557 від 15.08.2007, постанови Кабінету міністрів України № 1214 від 04.02.2000 «Про затвердження переліку об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами», у приміщеннях та на території ФГ «Матвіїха», які створюють пряму та/або опосередковану загрозу життю та/або здоров'ю людей, а саме:
-приміщення зерноскладу, ремонтної майстерні та автогаражів не обладнані системою протипожежного захисту з виведенням на пульт цілодобового спостереження (розділ V п.1.2 ППБ в Україні від 05.03.2015, п.6.1.1-6.1.2 ППБ в АПК України);
-дерев'яні конструкції покрівель зерноскладу, адміністративної будівлі, будівлі для приготування їжі, ремонтної майстерні та автогаражів не оброблено вогнезахисним розчином (розділ III п.2.5 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-не виконано перевірку пристроїв від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд» (розділ IV п. 1.21 ППБ в Україні від 05.03.2015, п.5.1.28 ППБ в АПК України);
-не проведено замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання (розділ IV п.1.20 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-не пройдено посадовими особами підприємства навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки (розділ II п. 16 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення не визначено категорія щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно «Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони за «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (НПАОП 40.1-1.32-01) (розділ III п.2.9 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-на території господарства на видимих місцях для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння не установлено вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности» (розділ V п. 3.10 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-членів пожежної дружини (команди), які підлягають обов'язковому особистому страхуванню (на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаних під час ліквідації пожежі або наслідків аварії), не застраховано відповідно до вимог чинного законодавства (п. 16 ПКМУ № 564 від 17.07.2013);
-наявний пожежний автомобіль не укомплектований пожежно-технічним обладнанням згідно норм належності (розділ V п.З підпункти 3.1 - 3.5 ППБ в Україні від 05.03.2015, п.7.20-7.22 ППБ в АПК України);
-приміщення підприємства не забезпечені сертифікованими вогнегасниками згідно норм належності (розділ V п.З.6 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-не забезпечено укомплектування пожежних щитів (стендів) згідно норм належності, а саме: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 х 2 м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (розділ V п.З. 11 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-на пожежних щитах (стендах) не вказано їх порядкові номери та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів (розділ V п.З. 12 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (пункти 2, 4, 5 стаття 57 Кодексу ЦЗ України);
-наявна водонапірна башта не забезпечена під'їздом з твердим покриттям та не пристосована для відбору води пожежно-рятувальною технікою будь-якої пори року (розділ V п.2 підпункт 11 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-відсутній журнал обліку вогнегасників (розділ V п.З. 18 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів по приміщенням підприємства виконується з порушенням вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (розділ IV п. 1.16 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-допускається використання світильників з лампами розжарювання без відповідних захисних плафонів ( ковпаків) по пожежонебезпечним приміщенням підприємства (розділ IV п.1.18 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-пристрої блискавкозахисту на будівлі зерноскладу знаходяться в несправному стані (розділ IV п.1.21 ППБ в Україні від 05.03.2015, п.5.1.28 ППБ в АПК України);
-в приміщенні цеху для переробки зерна електрощити та вимикачі встановлені на горючій основі (розділ IV п. 1.17 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-допускається експлуатація АЗС без переносною газоаналізатора у вибухозахищеному виконанні ( розділ VII п.30 НАПБ В.01.058-2008/112);
-на АЗС не здійснюється постійний контроль за справністю дихальних клапанів (розділ VI п. 9.2 підпункт 6 ППБ в Україні від 05.03.2015):
-АЗС не забезпечена плакатами, які містять обов'язки водія під час заправляння автотранспорту, та інструкцією про заходи пожежної безпеки (розділ VI п. 10.4 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-АЗС не обладнана телефонним та гучномовним зв'язком (розділ VI п. 10.5 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-АЗС не забезпечена набором інструменту з металу, що не утворює іскор (розділ VI п. 10.11 ППБ в Україні від 05.03.2015);
-не проведене очищення внутрішньої поверхні резервуарів АЗС від пірофорних відкладень і продуктів корозії (розділ IX п.1 НАПБ В.01.058-2008/112);
-АЗС не забезпечена системою зовнішнього водопостачання (протипожежні водоймища, резервуари) для здійснення цілей пожежогасіння (розділ VI п. 10.1 ППБ в Україні від 05.03.2015, п.4.4 НАПБ Б.05.019 -2005);
-не проведена ідентифікація об'єкту з урахуванням усіх чинників небезпеки (п.3.1.1 наказу МНС України № 557 від 15.08.2007);
-при в'їзді на територію підприємства не встановлена схема території, в якій слід вказувати розміщення будівель, споруд, водойм, під'їздів пожежних автомобілів до них (розділ 111 п. 1.15 ППБ в Україні від 05.03.2015).
Зауваження або заперечення до проведеного позапланового заходу та складеного акта перевірки з боку субєкта господарювання не надходили.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 № 877-V (далі Закон №877) визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Заходами державного нагляду (контролю) - є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно ст. 6 Закон № 877 підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органами державного нагляду (контролю).
Згідно частини 6 статті 7 Закону №877, за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт.
Згідно частини 7 статті 7 Закону №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Згідно Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 16 січня 2013 року № 20/2013, Державна служба України з надзвичайних ситуацій є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України, одним з основних завдань якого є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, що забезпечується безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).
Відповідно до пунктів 1, 11, 12, 14, 18 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, крім іншого:
- здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб'єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у ст.65 Кодексу;
- складання актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень;
- звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей;
- складення протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності та притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб і громадян, винних у порушенні законів та інших нормативно-правових актів у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту;
- застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог законодавства з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Частиною 1 статті 68 Кодексу цивільного захисту України визначено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.
Відповідно до частини 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно статті 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, крім іншого, є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.
Таким чином, позивач наділений відповідними повноваженнями державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі повноваженнями застосування до суб'єктів господарювання певних заходів реагування.
З огляду на викладене, суд вказує на наявність у позивача права на звернення до суду з метою зупинення роботи підприємств, в яких встановлено порушення вимог законодавства. Такі заходи реагування застосовуються до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Захід реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо виявлені допущенні порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Під час розгляду справи судом не встановлено, що ФГ «Матвіїха» усунуло порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що зафіксовані в акті перевірки від 08.11.2016 № 106.
На думку суду, подальша експлуатація приміщень ФГ «Матвіїха» за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха із вищезазначеними порушеннями пожежної безпеки створює пряму та/або опосередковану загрозу життю та здоровю людей, які перебувають у будівлі.
Так, відсутність системи протипожежного захисту призводить до пізнього виявлення пожежі та оповіщення людей, які перебувають на об'єкті, в зв'язку з чим первинні засоби пожежогасіння будуть не ефективними, продукти горіння та чадний газ унеможливлять своєчасну та безпечну евакуацію людей та призведуть до отруєння людей що перебуватимуть там, гасіння пожежі здійсниться лише після прибуття пожежних підрозділів з необхідними засобами гасіння.
При не виконанні замірів опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі унеможливлюється визначення можливості застосування освітлювальної та силової електромережі для безаварійної роботи або роботи в режимі короткого замкнення, яке призводить до виникнення пожежі та впливу небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур).
Відсутність відповідних вказівних знаків для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння може призвести до перешкоджання їх негайного знаходження у разі виникнення пожежі, що збільшить час ліквідації, та зменшить ефективність вогнегасників, які призначені для гасіння на ранніх стадіях пожежі.
При не проходженні посадовими особами навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки вони не будуть знати, як діяти під час виникнення пожежі, як користуватись первинними засобами пожежогасіння та не будуть в змозі проводити належні інструктажі на протипожежну тематику з працівниками об'єкта.
Через несправність, а також в разі не проведення перевірки пристроїв захисту від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, може виникнути пожежа.
Не оброблення дерев'яних конструкцій горищних приміщень та покрівель вогнезахисним розчином сприяє швидкому поширенню пожежі по горючим конструкціям, що призводить до інтенсивного її розвитку.
Через не укомплектованість пожежних щитів відповідним протипожежним інвентарем та відсутність вогнегасників унеможливлюється гасіння пожежі на початковій стадії її виникнення, що призводить до збільшення площі пожежі, в зв'язку з чим гасіння пожежі здійснюватиметься пожежно-рятувальними підрозділами лише після їхнього прибуття з необхідними вогнегасними речовинами.
Не визначення категорії будівель і приміщень щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки не дасть змоги враховувати умови виникнення та поширення пожежі в будівлях та приміщеннях, які залежать від кількості та пожежонебезпечних властивостей речовин і матеріалів, що в них знаходяться (використовуються), а також особливостей технологічних процесів розміщених у них виробництв. Не визначення класу вибухонебезпечних та пожежонебезпечних зон не дасть змоги точно здійснити правильний вибір електрообладнання і його експлуатацію, особливо у вибухо- і пожежонебезпечних приміщеннях (зонах), оскільки це є заходом запобігання пожеж і вибухів від електрообладнання.
Відсутність під'їзду з твердим покриттям до водонапірної башти та в зв'язку з тим, що вона не пристосована для відбору води пожежно-рятувальною технікою, не дасть змоги здійснити забір води від неї для цілей пожежогасіння у випадку виникнення пожежі або іншої надзвичайної події чи ситуації будь-якої пори року.
Виконання з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів по приміщенням підприємства з порушенням вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів зможе призвести до виникнення пожежі від короткого замикання електропроводки.
Використання світильників з лампами розжарювання без відповідних захисних плафонів ( ковпаків) по пожежонебезпечним приміщенням підприємства зможе призвести до виникнення пожежі внаслідок потрапляння розжарених частинок з ламп на горючі матеріали внаслідок їх можливого вибуху.
Експлуатація автозаправної станції на території господарства з численними порушеннями вимог нормативно-правових актів з питань пожежної та техногенної безпеки становить суттєву загрозу життю та здоров'ю людей в разі виникнення пожеж чи надзвичайних ситуацій, оскільки даний об'єкт вибухопожежонебезпечний.
Відсутність при в'їзді на територію господарства схеми території, в якій слід вказувати розміщення будівель, споруд, водойм, під'їздів пожежних автомобілів до них, не дасть змоги миттєво зорієнтуватись пожежно-рятувальним підрозділам у випадку їх прибуття для ліквідації пожеж, надзвичайних ситуацій чи подій, особливо в умовах недостатньої видимості.
Зважаючи на те, що виявлені перевіркою порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки відповідачем не усунуті та створюють загрозу життю та здоров'ю людей, суд дійшов висновку щодо необхідності застосування до відповідача заходів реагування шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на вхідні двері приміщень ФГ Матвіїха за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Отже, після усунення порушень в приміщеннях ФГ Матвіїха, зафіксованих в акті перевірки від 08.11.2016 № 106, відповідач має право звернутись до Черкаського окружного адміністративного суду із заявою про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду даної справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94, 159 163, 183-2 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель, приміщень та споруд фермерського господарства Матвіїха, розташованого за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха (юридична адреса: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха, вул. Центральна, 20) у спосіб визначений Інструкцією про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів затвердженої наказом МНС України від 21.10.2004 № 130, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень фермерського господарства Матвіїха за адресою: Черкаська область, Монастирищенський район, с. Матвіїха та заборони ФГ Матвіїха використання даних приміщень і будівель за цільовим призначенням.
Покласти на Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області обов'язок щодо забезпечення виконання даної постанови.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Мишенко