Постанова № 63385479, 18.11.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.11.2016
Номер справи
760/16046/16-п
Номер документу
63385479
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/6062/16

Справа №760/16046/16-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2016 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі судді Усатової І.А., при секретарі Здорик Л.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В, розглянувши у відкритому суд18.11.2016овому засіданні, в залі суду, в м. Києві матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянина України, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1 виданий органом 8089, виданий 04.08.2014 року, який (зареєстрований) проживає за адресою: АДРЕСА_1, місце роботи: ПАТ «Міронівський хлібопродукт» (вул. Академіка Заболотного, 158, м. Київ, 03143, Україна), передбачених статтею 471 МК України,

В С Т А Н О В И В :

11.08.2016 о 14 годині 30 хвилин в зоні митного контролю митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, а саме в залі «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) під час здійснення митного контролю пасажирів та багажу рейсу FZ 727, сполученням «Дубаї - Київ» гр. України, ОСОБА_2, згідно з п.1.9 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України № 137 від 18.02.06 р. (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за №217/12091), самостійно обрав спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнув білу смугу, яка означає закінчення „зеленого коридору".

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка, відповідно до п. 1.10 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.

Під час проведення митного контролю було встановлено, що гр. України ОСОБА_2 переміщував через митний кордон 1 місце багажу та 1 місце ручної поклажі. В ході проведення митного огляду було встановлено, що в багажі знаходились особисті речі, а також - нова сумка у кількості 1 шт.

Вартість зазначеної сумки на момент перетину митного кордону встановлена відповідно до касового чеку (POS ID 00037687; MID 071210499) та складає - 9 750 дирхам АЕD - що станом на дату складання протоколу становить - 65 829 грн. 76 коп.

Відповідно до ч.4, ч.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно з ч. 4 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення).

Вказаний предмет при переміщенні через митний кордон України підлягає обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України.

Пасажир - гр. ОСОБА_2 самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - гр. ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Враховуючи викладене вище, відносно гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0523/10000/16 за ознаками статті 471 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю).

Товари, що є безпосереднім предметом порушення митних правил, а саме: сумка жіноча «Louis Vuitton», задекларовано в митному відношенні згідно уніфікованої митної квитанції серії КВ № 479611.

На підставі вищезазначеного Київська міська митниця ДФС України вважає, у діях гр. ОСОБА_2 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 Митного кодексу України, а саме «порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України».

У судовому засіданні представник митниці просив притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, вважав що в справі достатньо доказів для кваліфікації його дій за ст.471 МК України.

У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 не з'явився, будучи повідомленим про дату та час судового засідання належним чином.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши учасника судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.

Так, ОСОБА_2 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю перетину «білої лінії», яка відповідно до п.1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), означає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.

Під час проведення митного контролю було встановлено, що гр. України ОСОБА_2 переміщував через митний кордон 1 місце багажу та 1 місце ручної поклажі. В ході проведення митного огляду було встановлено, що в багажі знаходились особисті речі, а також - нова сумка у кількості 1 шт.

Вартість зазначеної сумки на момент перетину митного кордону встановлена відповідно до касового чеку (POS ID 00037687; MID 071210499) та складає - 9 750 дирхам АЕD - що станом на дату складання протоколу становить - 65 829 грн. 76 коп.

Пасажир - гр. ОСОБА_2 самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно з ч. 4 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення).

Вказаний предмет при переміщенні через митний кордон України підлягає обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України.

Пасажир - гр. України ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Своїми діями пасажир - гр. ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Ст. 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Вина гр. ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями.

На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., які необхідно сплатити на наступні реквізити, а саме УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно ст. №__МКУ та постанови (суду, митниці) від __.__.20__ № __.

Стягнути з гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в дохід держави у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) гривень 60 копійок на наступні реквізити: розрахунковий рахунок № 312 122 067 000 10, отримувач УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача 38050812, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 82 00 19, код класифікації доходів бюджету 220 301 01, призначення платежу - «судовий збір».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня оголошення постанови особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: