Справа № 359/8794/16-п
Провадження № 3/359/2955/2016
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 грудня 2016 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Гончаров О.М., розглянувши адміністративний матеріал на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України , тимчасово не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
Постановою Оболонського районного суду в м. Києві від 21.08.2015 року був притягнений до відповідальності за ст. 130 ч.1 КУпАП.
притягується до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч.2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ
14 вересня 2016 року приблизно о 01 години 10 хвилин водій ОСОБА_1, в м Бориспіль на 1 км траси ОСОБА_2 Бориспіль водій керував транспортним засобом ОСОБА_3 з державним номером АА 0292 МВ в стані алкогольного спяніння , огляд проводився зі згоди водія у встановленому закону порядку із застосування Драгер, в присутності двох свідків. Цим порушив п.2.9 а Правил дорожнього руху.
В судове засіданні ОСОБА_1 не зявився, про слухання справи сповіщений, про причини не явки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.
Надійшовша до суду поштою заява від імені ОСОБА_1 про передачу справи до іншого суду не підлягає розгляду, оскільки не підписана заявником.
Статтею 130 КУпАП зазначено: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також Кодексом зазначається, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Також Кодексом зазначається, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Також, Постановою «Про Правила дорожнього руху» від 10 жовтня 2001 року № 1306 зазначалося, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин та передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу. Водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сьогодні зазначені норми не змінили свого змісту та залишаються в силі, але чинним законодавством встановлено мінімально-допустиму кількість алкоголю в крові водія.
Проведення огляду на стан спянiння в закладах охорони здоровя i оформлення його результатів визначено наказом МВС України від 09 листопада 2015 року №1452/735 про затвердження Інструкцiї про порядок виявлення у водiїв транспортних засобiв ознак алкогольного, наркотичного чи iншого спянiння або перебування пiд впливом лiкарських препаратiв, що знижують увагу та швидкiсть реакцiї, зареєстрованої в МЮУ 11 листопада 2015 року №1413/27858.
Відповідно до вказаної інструкції, встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами поліції з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи поліції є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного спяніння є:
а) запах алкоголю з порожнини рота;
б) порушення координації рухів;
в) порушення мови;
г) виражене тремтіння пальців рук;
ґ) різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
д) поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно чинного законодавства огляд водія (іншої особи) з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів проводиться працівником поліції в присутності двох понятих (не можуть бути залучені як свідки працівники поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви). При цьому працівник поліції має одержати згоду особи на її огляд для встановлення стану спяніння з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів.
Якщо водій не погоджується на проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу для встановлення стану алкогольного спяніння або не погоджується з результатами огляду працівником поліції з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя.
Результат огляду особи на стан спяніння оформляється у відповідному розділі протоколу про адміністративне правопорушення, у якому в обовязковому порядку зазначаються результати проби (позитивна/негативна) та кількісний показник.
Позитивна проба на спяніння будь-якого походження, яку було виявлено із використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, є підтвердженням знаходження особи у стані спяніння, а протокол про адміністративне правопорушення підставою для притягнення її до відповідальності згідно з чинним законодавством, у тому числі водіїв за керування транспортними засобами у стані спяніння.
Факти правопорушення підтверджується протоколом адміністративного правопорушення АП2№ 371719 від 14.09.2016 року, протоколом тестування на алкоголь, який встановив зміст алкоголю 1,88%, актом огляд на стан алкогольного спяніння, пояснення свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, в присутності яких проводилось тестування порушника.
Факт керування особи автомобілем встановлено і підтверджено постановою від 14.09.2016 року відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП..
Відповідно постанови Оболонського районного суду м. Києва від 21.08.2015 року ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за ст. 130 ч.1 КУпАП у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік. Відомості про ухилення особи від здачі документа відповідно до ст. 321 КУаАП відсутні. За таких умов , приймаючи до уваги скоєння правопорушення нового 14.09.2016 року, в його діях відсутня ознака повторності.
Таким чином, дії правопорушника необхідно кваліфікувати за ст. 130 ч.1 КУпАП як керування транспортним засобом в стані алкогольного спяніння .
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, санкція ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає декілька альтернативних видів адміністративних стягнень, які зазначені в порядку тяжкості , і застосовуються судом з урахуванням всіх обставин справи та особи винного.
Відповідно до вимог ст. 30 КУпАП позбавлення права керування транспортними засобами застосовується за грубе та систематичне порушення порядку користування цим правом, що й було встановлено.
Приймаючи до уваги,все викладене, вважаю за можливе призначити покарання у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 279, 280, 283, 284, 288,326 КУпАП України
ПОСТАНОВИВ
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України , тимчасово не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 та піддати адміністративному покаранню за ст. 130 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 10200 ( десять тисяч двісті ) гривен в дохід держави , з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 ( один) рік.
Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (Одержувач: Київська область /м. Київ 21081300 ЄДРПОУ:37955989 МФО821018 КБК 21081300 р/р 31116149700001 .
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України , тимчасово не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь державного бюджету України Отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код отримувача (МФО): 821018, рахунок отримувача: 31216206700004, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять ) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом 10 днів з дня винесення, шляхом подачі скарги або апеляції до апеляційного суду Київської області, через міськрайсуд м. Борисполя
Постанова вступила в закону силу ________
Суддя О.М.Гончаров