Ухвала суду № 63367202, 12.12.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2016
Номер справи
815/6916/16
Номер документу
63367202
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/6916/16

УХВАЛА

12 грудня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення (висновку), визнання протиправним та скасування наказу в частині, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 08 грудня 2016 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції України в Одеській області, в якому позивач просить суд:

- визнати причини строку звернення до адміністративного суду в частині визнання протиправним та скасування рішення (висновку) Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції в Одеській області поважними та поновити цей строк;

- визнати протиправним та скасувати рішення (висновок) атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції в Одеській області, що оформлене відповідним протоколом 03 березня 2016 року із зазначенням в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: «4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1;

- визнати протиправним та скасувати наказ начальника ГУ НП України в Одеській області від 15 листопада 2016 року №1491 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з посади поліцейського Ізмаїльського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області з 16 листопада 2016 року;

- поновити сержанта поліції ОСОБА_1 на службі на посаді поліцейського Ізмаїльського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області з 16 листопада 2016 року;

- стягнути з Головне управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740) на користь ОСОБА_1 суму середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу з 16 листопада 2016 року по день поновлення на посаді.

Відповідно до п.п.3,4,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

У своєму адміністративному позові ОСОБА_1 просить суд визнати причини строку звернення до адміністративного суду в частині визнання протиправним та скасування рішення (висновку) атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції в Одеській області поважними та поновити цей строк, однак не зазначає, які причини, коли саме він ознайомився з оскаржуваним рішенням, а також номер та дату рішення атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції в Одеській області, яке оскаржується.

Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру та одну позовну вимогу майнового характеру.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Таким чином, вищевказаним законом визначено, що позивачі у спорах про проходження публічної служби не звільняються від сплати судового збору.

З урахуванням вищевикладеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір за немайнову вимогу про визнання протиправним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції в Одеській області, що оформлене відповідним протоколом 03 березня 2016 року із зазначенням в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1

Однак в матеріалах справи відсутні докази сплати позивачем судового збору.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позивачу необхідно надати до суду докази про сплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру.

Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

У прохальній частині адміністративного позову ОСОБА_1 просить суд, серед іншого, витребувати у відповідача ГУ НП в Одеській області докази.

Однак, позивачем в порушення вимог вищевказаної статті не надано до суду доказів неможливості отримати самостійно документи, які просить витребувати позивач.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити вказаний адміністративний позов, без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів сплати судового збору, доказів неможливості надання документів, які позивач просить суд витребувати, позовної заяви із зазначенням реквізитів оскаржуваного рішення Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції України в Одеській області та пояснень щодо дати, коди позивач ознайомився з оскаржуваним рішенням Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції України в Одеській області.

Керуючись ст. ст. 105, 106-108, 160, 165 КАС України, суддя

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії № 13 Головного управління Національної поліції України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення (висновку), визнання протиправним та скасування наказу в частині, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу залишити без руху.

Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя О.А. Вовченко