ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 грудня 2016 р. Справа № 804/8962/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області до Східного офісу Держаудитслужби про визнання рішень такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, зобовязання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області до Східного офісу Держаудитслужби про:
- визнання "Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами" від 03.10.2016 № 81 та від 05.12.2016 № 86 у відношенні Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області такими, що не відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21 "Про затвердження Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами";
- скасування "Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами" від 05.12.2016 № 86 у відношенні Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства;
- зобовязання Східного Офісу Держаудитслужби принести письмові вибачення Управлінню Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області за непрофесійні дії власних співробітників, що призвели до перешкоджання службовій діяльності Управління.
До заявленого адміністративного позову додано клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
01 вересня 2015 року набрав законної сили Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484/VIII, згідно з яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", в тому числі щодо ставок судового збору.
У відповідності до п.п. 1) п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір"( зі змінами, внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015, які набрали законної сили з 01.09.2015) ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір мінімальної мінімальної заробітної плати.
Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір", що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 23.01.2015 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 № 3674-VI "Про судовий збір", з урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Предметом позову є вимоги позивача про визнання "Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами" від 03.10.2016 № 81 у відношенні Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області такими, що не відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21 "Про затвердження Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами"; визнання "Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами" від 05.12.2016 № 86 у відношенні Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області такими, що не відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21 "Про затвердження Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами"; скасування "Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами" від 05.12.2016 № 86 у відношенні Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства (вимоги немайнового характеру).
Таким чином, за подання адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимоги немайнового характеру в розмірі 4134,00 грн.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем надано документ, що підтверджує сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1600,00 грн.
Таким чином, позивачу слід доплатити судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 2534,00 грн. за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації доходів : 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012.
Відповідно до частин 4, 5 статті 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Судом встановлено, що адміністративний позов поданий представником позивача ОСОБА_1, проте в позовній заяві не зазначені ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 122, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
у х в а л и в:
Адміністративний позов Управління Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України у Дніпропетровській області до Східного офісу Держаудитслужби про визнання рішень такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк до 23 грудня 2016 року для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору у розмірі 2534,00 грн.
- належним чином оформленого адміністративного позову, з урахуванням вимог ст. 106 КАС України, а саме: із зазначенням ім'я представника, його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Царікова