ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
01 грудня 2016 р. Справа №804/8324/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
28 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, у якій просить:
- визнати протиправними дії Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, на підставі яких було складено акт перевірки №1754/171/НОМЕР_1 за результатами планової документальної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1;
- скасувати податкові повідомлення-рішення №0000681701 від 3 лютого 2016 року на суму 139193,75 грн., №0000671701 від 3 лютого 2016 року на суму 262052,41 грн., вимогу №Ф-164817-У від 13 червня 2016 року на суму 311744,21 грн.
Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
1. Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до листа Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року №165/11/13-12 адміністративними позовами майнового характеру є звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача субєкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
- майнового характеру, який подано фізичною особою, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, який на 1 січня 2016 року становить 1378 грн., та відповідно дорівнює 551,20 грн. та 6890 грн.;
- немайнового характеру, який подано фізичною особою, складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, який на 1 січня 2016 року становить 1378 грн., та відповідно дорівнює 551,20 грн.
Згідно частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи зі змісту позовних вимог за подання даного адміністративного позову належить сплатити судовий збір у розмірі 7441,20 грн., у тому числі:
- 6890 грн. за майнові вимоги про оскарження податкових повідомлень-рішень та вимоги на загальну суму 712990,37 грн. (1 відсоток від 712990,37 грн. складає 7129,90 грн., що є більшим за максимальну ставку);
- 551,20 грн. за немайнову вимогу про оскарження дій.
Позивачем при поданні позовної заяви надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 6100 грн.
При цьому, разом із позовною заявою ОСОБА_1 подано заяву про відстрочення сплати судового збору до винесення судового рішення за заявленим спором, в обґрунтування якої зазначено, що позивачка не працює за станом здоровя, сімя живе на заробіток чоловіка, який є ненабагато більшим за мінімальну заробітну платню.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить із того, що відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною першою статті 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Частина друга цієї статті передбачає, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд зазначає, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень такого майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати суду докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Суд не знайшов обґрунтованих підстав для задоволення заявленого клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки позивачем не доведено відсутності грошових коштів на сплату судового збору, не надано належних та допустимих доказів на підтвердження власного майнового стану та майнового стану осіб, з якими позивач проживає та веде спільне господарство.
Отже, за подання адміністративного позову належить доплатити суму судового збору у розмірі 1341,20 грн. (7441,20 грн. - 6100 грн.).
Поряд з цим, позивач наділений правом зміни позовних вимог та обрання способу захисту порушеного права. В такому випадку позивачу належить самостійно визначити суму судового збору згідно змісту позовних вимог, що заявлятимуться.
2. Згідно пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Частиною другою цієї статті визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем при поданні адміністративного позову не надані суду докази на підтвердження заявлених позовних вимог, у тому числі ті, на які йдеться посилання у тексті позовної заяви.
Так, зокрема, позивачем не надані копії оскаржуваної вимоги №Ф-164817-У від 13 червня 2016 року на суму 311744,21 грн., та доказів отримання такої вимоги.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Криворізької північної обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 грудня 2016 р.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:
- документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1341,20 грн. (у разі зміни змісту заявлених вимог позивачу належить самостійно розрахувати суму судового збору за правилами, визначеними Законом України «Про судовий збір»);
- копії оскаржуваної вимоги №Ф-164817-У від 13 червня 2016 року на суму 311744,21 грн. із зазначенням коли така вимога отримана позивачем та наданням відповідних підтверджуючих доказів.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_2