Ухвала суду № 63366299, 21.11.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2016
Номер справи
804/8026/16
Номер документу
63366299
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

21 листопада 2016 р. Справа № 804/8026/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлакова Н.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним рішення та скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить:

- визнати протиправним рішення Державної фіскальної служби України від 28.10.2016 року за № 11353/Ф/99-99-11-02-91-14 про залишення без зміни податкового повідомлення-рішення Криворізької північної ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області від 21.06.2016 року № 10993-1303;

- скасувати податкове повідомленні-рішення Криворізької північної ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області від 21.06.2016 року № 10993-1303 про нарахування 6 952,26 грн. земельного податку.

Вивчивши матеріали позову, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, тому підлягає залишенню без руху.

Відповідно до пункту 3 частини 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Пунктом 2 ч.1 ст.106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

В супереч зазначеному, у позовній заяві не вказано номер засобу звязку позивача.

Також, за правилами ч.3 ст.106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень та документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У супереч зазначеному, позивачем не надано копію адміністративного позову з додатками для відповідача.

Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог, у відповідності зі ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

У позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №10993-1303 від 21.06.2016 року про донарахування земельного податку, а також визнати протиправним рішення Державної фіскальної служби України від 28.10.2016 року за № 11353/Ф/99-99-11-02-01-14 про залишення без змін податкового повідомлення-рішення, проте оскаржуваних рішень та доказів на підтвердження своїх позовних вимог не надав і не зазначив причини неможливості подання таких доказів.

Крім того, у відповідності до положень ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Так, за ст.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 4 Закону У країни "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову майного характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (тобто із врахуванням положень Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" - 551, 20 грн.) та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто із врахуванням положень Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" - 6890, 00 грн.).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує винесене Криворізькою північною ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області податкове повідомлення-рішення від 21.06.2016 року № 10993-1303 про нарахування 6 952,26 грн. земельного податку.

Отже, за подання адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру в розмірі 551,20 грн.

Також, позивачем ставиться вимога про визнання протиправним рішення Державної фіскальної служби України від 28.10.2016 року за № 11353/Ф/99-99-11-02-91-14 про залишення без зміни податкового повідомлення-рішення Криворізької північної ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області від 21.06.2016 року № 10993-1303.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 4 Закону У країни "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайного характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (тобто із врахуванням положень Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" - 551, 20 грн.).

Отже, за подання адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру в розмірі 551,20 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову з вимогами як майнового так і не майнового характеру, який позивач не сплатив становить 1 102,40 грн.

Крім того, позовні вимоги позивача направлені на скасування податкового повідомлення-рішення, прийнятого Криворізькою північною ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області, а рішення у справі може вплинути на його інтереси, проте в якості учасника адміністративного процесу із відповідним процесуальним статусом Криворізька північна ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області не зазначена.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.106 КАС України, а тому згідно з ч.1 ст.108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі наведеного та керуючись ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним рішення та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом пяти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали, щляхом надання до суду позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог, передбачених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України із зазначенням номеру засобу зв'язку позивача; надання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги разом із відповідними копіями у відповідності до кількості осіб, що беруть участь у справі; надання документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову з вимогами як майнового так і не майнового характеру у відповідності до Закону України «Про судовий збір» у розмірі 1102,40 грн.; визначитись із учасниками адміністративного процесу із зазначенням відповідного статусу.

Розяснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Н.В. Турлакова