13.12.2016
Cправа № 642/7074/16-а
Провадження № 2-а/642/304/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
13 грудня 2016 року Ленінський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого судді Грінчук О.П.,
за участі секретаря Радько В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові адміністративну справу за заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м.Харкова про визнання незаконними рішення субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач звернулася до суду з позовом про визнання протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України у Холодногірському районі м. Харкова щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 року, у зв`язку з підвищенням заробітної плати державних службовців, згідно зПостановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»; зобов`язання Управління Пенсійного фонду України у Холодногірському районі м. Харкова здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю з 01.12.2015 року, у зв`язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям, згідно зПостановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»на підставі довідки від 25.10.2016 року № 01-61 із збереженням відсотку нарахування пенсії в розмірі 80% на момент її призначення.
Позивач у судовому засідання свої позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з"явився, надав суду свої заперечення, у яких зазначив, що з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначена згідно ЗУ «Про державну службу». Оскільки поняття «норми пенсійного забезпечення» є родовим поняттям , то воно включає в себе як норми щодо «призначення» пенсій так і норми щодо «перерахунку» пенсій. Таким чином, нові спеціальні пенсії з урахуванням вищезазначених законів не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
Вивчивши матеріали справи та заперечення відповідача, вислухавши позивача, приходжу до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу"(в редакції на момент виходупозивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
У відповідності до статті 37-1Закону України "Про державну службу"( в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
З матеріалів справи встановлено, що пенсія позивачу призначена з 2008 року в розмірі80 % від розміру заробітної плати.
До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.
З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.
У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратиличинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинності з 01.05.2016р., пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016р.ЗакономУкраїни "Про державну службу" від 10.12.2015 року, по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Вказане обґрунтування зазначено також у протоколі Управління Пенсійного фонду у Ленінському районі м.Харкова № 139 від 13.10.2016 року , про відмову у перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких призначено (перераховано) пенсію, яким ОСОБА_1 було відмовлено у перерахунку пенсії (а.с. 9)
Отже, враховуючи приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"від 09.07.2003 року, з 01.05.2016р. відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної платипрацюючих державних службовців.
Керуючись ст.ст.2,6-14,69,71,72,86,159-163,167,183-2,186 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,ЗУ «Про державну службу», суд, -
постановив :
В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м.Харкова про визнання незаконними рішення субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити певні дії- відмовити у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Головуючий: Грінчук О.П.