Ухвала суду № 63357643, 09.12.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2016
Номер справи
810/4061/16
Номер документу
63357643
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 грудня 2016 року № 810/4061/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» до Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними дій та скасування висновків,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» з позовом до Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо визнання правочинів, укладених між Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Реал», нікчемними;

- скасувати висновки Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» вимог п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України в результаті чого Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» безпідставно сформовано податковий кредит за рахунок сум ПДВ по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Реал».

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Однак, надана адміністративна позовна заява не відповідає вимогам ст.106 Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивачем, всупереч вищевказаній нормі КАС України, не було долучено до матеріалів позовної заяви докази, які підтверджують обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: акт Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, який був складений за результатами проведення документальної перевірки ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ «Група «Реал» за період з 01.08.2015 по 31.08.2015; договір про виконання робіт, укладений між ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» та ТОВ «Група «Реал»; податкові накладні та акти виконаних робіт, які були підписані між ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» та ТОВ «Група «Реал»; платіжні доручення про оплату послуг.

Крім того, позивачем не надано пояснень щодо неможливості надання вищевказаних документів та не заявлено клопотання про їх витребування.

Відповідно до частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.

Проте, невиконання позивачем приписів ч.2 ст.106 КАС України та ненадання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зумовлює неможливість здійснення підготовки справи до судового розгляду з метою її розгляду в одному судовому засіданні протягом розумного строку.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір №3674-VI від 08.07.2011 за подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 ст.4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік №928-VIII від 25.12.2015 розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.

Вищий адміністративний суд України в Довідці Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року N 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", затвердженій Постановою Пленуму ВАСУ від 05.02.2016 №2, зазначив, що як вимагають положення пункту 1 частини другої статті 162 КАС України, вирішуючи справу, суд повинен визначитися щодо правомірності чи неправомірності оскаржуваного акта, дії чи бездіяльності та встановити правові наслідки протиправності акта. Такими наслідками згідно з вказаним положенням є скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень. При цьому вимога про визнання рішення протиправним може бути окремим способом захисту порушеного права.

Таким чином, перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд:

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд: визнати протиправними дії Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо визнання правочинів, укладених між Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Реал», нікчемними; скасувати висновки Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» вимог п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України в результаті чого Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» безпідставно сформовано податковий кредит за рахунок сум ПДВ по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Реал».

Отже, за вимогу немайнового характеру про визнання протиправними дій та скасування висновків позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1378,00 грн.

Проте, позивач всупереч ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України не долучив до матеріалів позовної заяви доказів оплати судового збору.

Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку призначення платежу платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова судовий збір за позовом, ПІБ чи назва установи, організації позивача, Київський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі Судова влада України за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем всупереч вказаним вимогам Кодексу не додано до позовної заяви копії додатків до позовної заяви для направлення відповідачеві, що не відповідає приписам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частинами 4, 5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Відповідно до ч.1 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника.

Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України).

Судом встановлено, що позовна заява підписана представником позивача, ОСОБА_1, який представляє інтереси позивача на підстави договору про надання правової допомоги №60 від 21.11.2016. Однак, в позовній заяві відсутня інформації щодо представника позивача, зокрема, не вказано його імя та поштова адреса.

Крім того, відповідно до п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так, у п.2 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд визнати протиправними дії Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо визнання правочинів, укладених між Товариством з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Група Реал», нікчемними.

Проте, позивачем не конкретизовано, які саме правочини та за який період були визнані відповідачем нікчемними.

Частиною 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до положень ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків. Вказані недоліки повинні бути усунені у місячний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з дотриманням вимог ст.106 КАС України.

Керуючись ст.ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.Позивачеві усунути у місячний строк з дня отримання копії даної ухвали вказані недоліки, а саме надати:

- виправлений примірник позовної заяви (у двох екземплярах), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви для відповідача;

- належним чином засвідчені копії наступних документів (у двох екземплярах): акта Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, який був складений за результатами проведення документальної перевірки ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» з питань дотримання податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ «Група «Реал» за період з 01.08.2015 по 31.08.2015; договору про виконання робіт, укладеного між ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» та ТОВ «Група «Реал»; податкових накладних та актів виконаних робіт, які були підписані між ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» та ТОВ «Група «Реал»; платіжних доручень про оплату послуг;

- докази оплати судового збору в сумі 1378,00 грн.

3.Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/4061/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4.Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дудін С.О.