Справа №295/14038/16-а
Категорія 87
2-а/295/530/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.2016 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського об'єднаного управління пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач 08.11.2016 року звернувся з зазначеним позовом, в якому просить визнати неправомірною відмову відповідача щодо призначення йому пенсії та просив зобовязати відповідача призначити йому пенсію з 06.09.2016 року зі зниженням пенсійного віку, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 55 З.У. "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" .
В обґрунтування позову вказав, щов період з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року приймав безпосередню участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На підставі документів, які підтверджують його участь в роботах з ліквідаціїаварії на ЧАЕС йому було видане посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії. В вересні 2016 року позивач звернувсядо відповідача з заявоюпро призначення йому пенсії зі зменшеннямпенсійного віку, встановленого для одержання державної пенсії на 10 років.14.09.2016 року відповідач відмовив в призначенні пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку з мотивів відсутностіпервинних документів, що підтверджуютьперіод роботи у зоні відчуження, виданих за місцем роботи.
Відповідач подав заперечення проти позову, у яких позовні вимоги не визнав.
Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.
Судом встановлено, що згідно посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 віднесений до 2 категорії та має право на пільги встановленіЗаконом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.10).
Згідно копії виписки з наказу №75 від 02.09.1986 року по Житомирській облсанепідмстанції ОСОБА_1 було командировано в Народичі для радіаційного контролю на 3 дні з 03 по 05.09.1986 року в якості водія /а.с. 13/
Відповідно до довідки-підтвердження за №1/00-3021 від 29.12.1992 року водія ОСОБА_1 було направлено для радіологічного контролю і відбору пров в с. Д. Ліс, Омельніки, Мотилі Народичського району, відносно наказу №75 від 02.09.1986 року з 03.09.1986 року по 05.09.1986 року / а.с. 14/
Довідкою від 24.04.1991 за №161 підтвердження про участь водія ОСОБА_1 в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС /а.с. 16-17/
06.09.2016 року позивач звернувся до Житомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою про призначення йому пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Згідно відповіді Управління Пенсійного фонду України в Житомирської області від 21.09.2016 року, адресованої ОСОБА_1, останньому відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки серед поданих документів відсутні документи про участь у роботах, повязаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
Частиною 1статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"визначено, що особам,які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості днів, 10 років.
Згідно з Постановою Правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 року № 13-1 «Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за документ, що засвідчуює особливий статус особи, подається посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988р. №122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Посилання відповідача на відсутність у позивачапервинних документів безпідставне, так як жодною нормоюЗакону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"не передбачено, що довідки підприємства не вважається достатнім документом для підтвердження періоду роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Крім того, посилання відповідача у своїй відмові позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 є неправомірною, оскільки позивачем надано достатньо інших документів на підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленимиЗаконом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Враховуючи те, що позивачзвернувшись доЖитомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирської області з заявою про призначення йому пенсії відповідно дост. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», подав всі необхідні документи, що передбачені чинним законодавством, враховуючи що надані документи підтверджують особливий статус позивача, а саме те, щоОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, останній має право на призначенняпенсії відповідно до ч. 1ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а діїЖитомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, щодо відмови позивачу в призначенніпенсії зі зниженням пенсійного віку згідно ч.1ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»є неправомірними.
Таким чином, суд дійшов висновку, що доводи позивача викладені в позовній заяві є обґрунтованими, а відповідно такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючисьст.ст.8,9,10,11,17,71,161,162,183-2,256 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Житомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати дії Житомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії із зниженим пенсійним віком відповідно дост. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи"на 10 років - неправомірними.
Зобов'язати Житомирське обєднане Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити та провести нарахування ОСОБА_1 пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно дост. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"на 10 років з 06.09.2016 року.
Стягнути з Житомирського обєднаного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судовий збір в сумі 551,20 грн., що зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієїпостанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: