ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кухарець В.М.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
ПОСТАНОВА
іменем України
"12" грудня 2016 р. Справа № 569/13023/15-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Капустинського М.М.
Шидловського В.Б.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "24" листопада 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення ,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2015 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправною та скасувати винесену щодо нього посадовою особою відповідача - заступником начальника управління - начальником інспекційного відділу у м.Рівне Ніколайчуком О.В. постанову від 28 серпня 2015 року №263-по по справі про адміністративне правопорушення про притягнення його (позивача) до адміністративної відповідальності за частиною сьомою статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 6800 грн., а провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього закрити за відсутності події і складу цього правопорушення.
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 24.11.2015 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов повністю.
Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що 27.07.2015 року набув права власності на громадський будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1. Станом на вказану дату жодних самовільних робіт з реконструкції господарської будівлі не проводилося. ТОВ "Західбудсервіс" не була замовником жодної реконструкції, самочинне будівництво не здійснювалося, оскільки не підтверджено жодними доказами.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 12.08.2003 р. ВАО №022349 регіональним відділення Фонду державного майна України по Рівненській області продано ТОВ-фірмі «Західбувсервіс» об'єкт комунальної власності групи А, будівлю колишнього меморіального музею-квартири ім. Кузнєцова розташованого на АДРЕСА_1.
Згідно договору купівлі-проважу від 27.07.2015 НАН №671081, ТОВ-фірма «Західбудсервіс» продало гр. ОСОБА_3 громадський будинок з надвірними будівлями на АДРЕСА_1.
В період з 14.08.2015 р. по 20.08.2015 р відповідачем на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 10.08.2015 №845, направлення від 14.08.2015 №620, проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил товариством з обмеженою відповідальністю-фірмою «Західбудсервіс» на об'єкті «реконструкція нежитлових приміщень по АДРЕСА_1».
В акті перевірка зазначено, що перевірка проводилася в присутності комерційного директора ТОВ - фірми «Західбудсервіс» ОСОБА_3
Згідно акту перевірки від 20.08.2015 р. №620, на вказаній земельній ділянці розпочато роботи з реконструкції господарської будівлі літ. В-1 зі збільшенням її в бік вул. Поповича до простінка літ. №4 (згідно технічного паспорта від 27.07.2015), а саме: було повністю розібрано стіну зі сторони домоволодіння по АДРЕСА_2 та частково зі сторони вул.Поповича та домоволодіння по АДРЕСА_3; на місці розібраних стін влаштовано новий з/б фундамент (довжина стіни з боку домоволодіння по АДРЕСА_2 збільшилась з 9,35 м. до 11,65 м, зведено стіни з цегли (висотою 3,15 м), влаштовано 2 віконних прорізи з боку домоволодіння по АДРЕСА_2, частково влаштовано монолітний залізобетонний пояс. Вказані роботи зі слів ОСОБА_3 виконувались в період з січня 2015 по липень 2015. Встановити відстань від стіни будинку до межі земельної ділянки не має можливості в зв'язку з відсутністю (під час перевірки не надано) документа, який засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою та межових знаків якими закріплено перенесені в натуру (на місцевості) межі земельної ділянки.
Будь-які документи, які дають право на виконання будівельних робіт (рішення органу місцевого самоврядування, дозвіл, декларація про початок виконання будівельних робіт), вихідні дані для проектування (містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надано) з реконструкції нежитлових приміщень по АДРЕСА_1 на момент проведення перевірки відсутні.
20.08.2015 року складено протокол про адміністративне правопорушення стосовно комерційного директора ТОВ "Західбудсервіс" ОСОБА_3 на підставі абз.3 п.4 ч.2 ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та винесено припис від 20.08.2015 р. №279 та ч. 7 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
28.08.2015 року заступником начальника управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області винесено постанову №263-по по справі про адміністративне правопорушення, якою притягнуто ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за частиною сьомою статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 6800 грн.
За пунктом 2 частини 1 статті 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності.
Згідно ч. 6 ст. 96 КУпАП виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такій декларації, вчинені щодо об'єктів I категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот п'ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачені частиною шостою цієї статті, вчинені щодо об'єктів II категорії складності, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи , а саме з копії трудової книжки ОСОБА_3 (копія долучена до матеріалів справи (а.с. 117-120), згідно записів якої позивач 01.02.2006 року переведений на посаду комерційного директора, а 30.11.2011 року звільнений з роботи у ТОВ - фірма "Західбудсервіс" за згодою сторін.
Крім того, дана обставина щодо звільнення позивача також підтверджується нотаріально завіреною копією Наказу № 12-ВК від 30.11.2011 року, нотаріально завіреною копією Журналу реєстрації наказів по фірмі ТОВ "Західбудсервіс" з кадрових питань(а.с. 88 - 95).
Згідно копії Індивідуальних відомостей про застраховану особу форм ОК -7, виданої УПФУ в м. Рівному єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування останній раз сплачено ТОВ -фірма "Західбудсервіс" як страхувальником за ОСОБА_3 як застраховану особу в листопаді 2011 року.
Таким чином всупереч зазначеним вище обставинам, уповноваженими особами відповідача притягнуто до відповідальності ОСОБА_3 , який жодного відношення не має до ТОВ "Західбудсервіс".
Крім того судом встановлено, що 28.08.2015 року заступником начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області винесено постанову № 17-43/11 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою ТзОВ-фірма «Західбудсервіс» визнано винним у вчиненні правопорушення , передбаченого абз. 3 п. 4 ч. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та накладено штраф у розмірі 43848 грн.
Вказану постанову № 17-43/11 від 28.08.2015 року ТОВ-фірма "Західбудсервіс" оскаржувала в судовому порядку.
Однак постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 12.11.2015 року, яка залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2016 року, в задоволенні позову відмовлено (копії вказаних рішень містяться в матеріалах справи).
Вказаними судовими рішеннями встановлено, що, не дивлячись на те, що власником об'єкта реконструкції станом на час проведення перевірки був ОСОБА_3, саме ТзОВ-фірма «Західбудсервіс» перед початком виконання будівельних робіт в період січень-липень 2015 року з реконструкції господарської будівлі в АДРЕСА_1 зобов'язана була подати до органу держархбудконтролю декларацію про початок таких робіт, і вже після її реєстрації розпочинати роботи.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи вищенаведенне судом встановлено, що порушення допущено ТОВ "Західбудсервіс", а позивач не працює комерційним директором ТОВ-фірма "Західбудсервіс" з 30.11.2011 року.
Отже відповідачем безпідставно притягнуто ОСОБА_3 як посадову особу ТОВ-фірма "Західбудсервіс" до адміністративної відповідальності за ч. 7 ст.96 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 1 ч. 1 ст. 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції вирішив скасувати її та прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог, з підстав неповного з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
Разом з цим згідно ч. 6 ст. 94 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Частиною 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "24" листопада 2015 р. скасувати, прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову, винесену заступником начальника управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області від 28 серпня 2015 року №263-по по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за частиною сьомою статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 6800 грн.
Відшкодувати ОСОБА_3 сплачений судовий збір в сумі 1023 грн. 12 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: М.М. Капустинський
В.Б. Шидловський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_4
3- відповідачу/відповідачам: Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області вул. 16 Липня,38,м.Рівне,33028
4-третій особі: - ,