Справа № 815/6826/16
УХВАЛА
09 грудня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Атестаційної комісії №5 Головного управління національної поліції в Одеській області, Головного управління національної поліції в Одеській області про визнання протиправним дій та скасування рішення Атестаційної комісії, визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Атестаційної комісії №5 Головного управління національної поліції в Одеській області, Головного управління національної поліції в Одеській області про:
визнання дій (висновку) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 - протиправними, визнання незаконним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1;
визнання незаконним та скасування наказу від 15 листопада 2016 року №1435 о/с начальника ГУ НПУ в Одеській області про звільнення з посади слідчого Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУ НПУ в Одеській області ОСОБА_1.
поновлення ОСОБА_1 на посаді слідчого Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУ НПУ в Одеській області.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено зокрема, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з атестаційного листа позивач ознайомився з результатами атестування (висновком атестаційної комісії) 09.03.2016 року.
Відповідно до атестаційного листа позивача він за результатами тестування отримав 22 бали за тестом на знання законодавчої бази (професійний тест); 25 балів за тест на загальні здібності та навички, загалом 47 балів.
Питання ознайомлення з рішеннями атестаційних комісій регламентоване Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських.
Пунктом 5 Розділу V вказаної інструкції встановлено, що поліцейський, щодо якого центральною атестаційною комісією чи атестаційною комісією органу поліції прийнято висновок, визначений підпунктом 3 або 4 пункту 15 розділу IV цієї Інструкції, за умови набрання ним загалом за професійний тест та тест на загальні здібності та навички 60 балів і більше має право протягом 5 робочих днів з дня ознайомлення або оприлюднення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідного органу поліції результатів атестування подати скаргу на висновок відповідної атестаційної комісії.
Таким чином, позивач, набравши менш ніж 60 балів за професійний тест та тест на загальні здібності та навички не мав права подати скаргу на висновок відповідної атестаційної комісії.
У звязку з цим, враховуючи що позивач 09.03.2016 року ознайомився з результатами атестування (висновком атестаційної комісії), з 10.03.2016 року у позивача розпочався відлік місячного строку для звернення до адміністративного суду щодо визнання дій (висновку) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 - протиправними, визнання незаконним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1.
Суд вважає за необхідне зазначити про те, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обовязків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
В силу закону, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є обєктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та повязані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджується належними доказами.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З урахуванням встановлених судом обставин, суд вважає за необхідне зазначити, що даний адміністративний позов в частині визнання дій (висновку) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 - протиправними, визнання незаконним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1 - не може бути прийнято до розгляду судом та підлягає залишенню без розгляду, оскільки позивачем пропущено встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк звернення до адміністративного суду з зазначеними вимогами, а відповідних письмових доказів наявності непереборних, незалежних від волевиявлення позивача обставин, повязаних з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду, позивачем не надано та не доведено існування таких обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 6, 71, 73, 75, 99, 100, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов в частині визнання дій (висновку) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 - протиправними, визнання незаконним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.В. Балан