Постанова № 63329642, 02.12.2016, Салтівський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Московський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
02.12.2016
Номер справи
643/7849/16-а
Номер документу
63329642
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 643/7849/16-а

Провадження № 2-а/643/280/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.12.2016 Московський районний суд м. Харкова у складі :

головуючого судді Скотаря А.Ю.,

за участю секретаря Кречетової М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про визнання рішень протиправними та зобовязання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду позовом до Управління пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, в якому просила: визнати протиправним та нечинним рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова про відмову у відновленні пенсії з 01 червня 2015 року та зобовязати відповідача відновити позивачу виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» з 01.06.2015 та здійснити відповідні виплати, стягнути судові витрати (а.с. 1-6).

В подальшому позивачем неодноразово подані до суду заяви про уточнення позовних вимог (а.с. 27-34, 62-81).

10.11.2016 позивачем заяву в останній редакції про уточнення позовних вимог, в якій вона просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова, викладене в протоколі від 04.01.2016 щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705; 2) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 11.08.2016 про відмову позивачу у зарахуванні до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» періоду роботи з 10.12.1984 по 14.08.1989 та про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» у розмірі 90%; 3) зобовязати відповідача зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» періоду роботи з 10.12.1984 по 14.08.1989 на посадах судового виконавця, старшого державного судового виконавця Тернопільського районного суду відділу юстиції Тернопільського облвиконкому; 4) зобовязати відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції від 12.07.2001, виходячи із розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати згідно довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705, починаючи з 01.12.2015, без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати, стягнути судові витрати (а.с. 145-157).

Позивач в судове засідання надав суду заяву, в якій позов підтримав у повному обсязі та просив провести розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, направив суду письмові заперечення на позов, в яких просив відмовити в задоволенні позову та посилався на те, що протоколи УПФУ є законними, позивач не має права на зарахування періоду з 10.12.1984 по 14.08.1989 до спеціального стажу, оскільки на цей період роботи вона не мала вищої юридичної освіти. Окрім іншого, зазначив, що з 01 червня 2015 року пенсії не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються на підставі п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 №213.

Суд, вивчивши матеріали справи та надані сторонами докази в їх сукупності, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в УПФУ в Московському районі м. Харкова та отримує пенсію за вислугу років з 28.09.2012 (а.с. 10, 89). Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку складає 80%, до спеціального стажу на час призначення пенсії зараховані періоди роботи у прокуратурі, навчання в юридичному вузі, робота в інших органах прокуратури та стаж складає 20 років 6 місяців 17 днів (а.с. 90,91,92).

01.06.2015 відповідачем припинено виплату позивачу пенсії в звязку з тим, що позивач продовжувала працювати на посаді заступника прокурора Червонозаводського району м. Харкова.

Постановою Московського районного суду м. Харкова від 01.06.2016 задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 та їй відновлено виплату пенсії з 01.06.2015 (а.с. 171-177).

Постановою Московського районного суду м. Харкова від 06.06.2016 задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 та їй відновлено виплату пенсії з 29.10.2015, постанова набрала законної сили (а.с. 128-131).

Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» №1789-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів та слідчих прокуратури не менше 10 років 6 місяців, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 % від суми їх місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011- страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином судом встановлено, що позивачу відновлено виплату пенсії у розмірі 80% від заробітної плати.

Згідно трудової книжки, позивач звільнена з органів прокуратури 14.12.2015 (а.с. 88).

30.12.2015 позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії через звільнення відповідно до довідки № 18-705 ввід 15.12.2015.

Протоколом УПФУ в Московському районі м. Харкова про розгляд спірних питань від 04.01.2016 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії на підставі п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213, а саме з 01.06.2015 скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України, в звязку з чим з 01.06.2015 пенсії в порядку та на умовах, визначених вказаними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються (а.с. 35-37).

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначено статтею 50-1 Закону України від 05.11.1991 № 1789-XII «Про прокуратуру».

Приписи частин дванадцятої, сімнадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-XII, які були чинними на момент призначення позивачу пенсії, передбачали, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону України «Про прокуратуру», на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Положеннями частин тринадцятої, двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, який набрав чинності 15 липня 2015 року, які діяли на час звернення позивача за перерахунком пенсії, передбачено, що пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

На час спірних правовідносин зазначені умови і порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено.

Отже, чинним на момент звернення позивача до уповноваженого органу (територіального органу Пенсійного фонду України) законодавством передбачено можливість перерахунку раніше призначених пенсій, а відтак встановлене право особи, яка отримує відповідно до законодавства про прокуратуру пенсію за вислугу років, на її перерахунок за певних умов та в порядку, які на даний час Урядом України не визначені.

Норми статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, які безпосередньо визначали умови перерахунку пенсії, були виключені із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України - з набранням чинності Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII (набрав чинності 01 січня 2015 року).

Таким чином, до перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Відтак, зміни, внесені до Закону України «Про прокуратуру» після призначення позивачу пенсії, в частині зменшення відсоткового розміру заробітної плати, з якого обчислюється розмір пенсії, стосуються порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Така правова позиція узгоджується із висновками Верховного Суду України, висловленими, зокрема, в постановах від 10 грудня 2013 року №21-348а13 , від 17 грудня 2013 року №21-445а13, в постанові від 01.07.2014р. по справі № 21-244а14.

Виходячи із рішень Конституційного Суду України соціальні гарантії працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99 та від 20.03.2002 № 5-рп/2002).

Суд зазначає, що відповідно абз.6. п. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 02.03.2015 р. N 213-VIII і Закону України № 911-VIII від 24.12.2015) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Однак, згідно п.2 Прикінцевих Положень Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) встановлений цим Законом стосується саме працюючих пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

Згідно із п.п. 1 та 2 Прикінцевих Положень Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

Враховуючи те, що позивач є непрацюючим пенсіонером і пенсія призначена йому до 01 січня 2016 року, то до розміру пенсії позивача не застосовуються обмеження максимального розміру пенсії, визначені абзацом шостим частини п'ятнадцятої ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 (в редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 і Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII).

Суд зазначає, що положення п.5 Прикінцевих положень Закону № 213 стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213 передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру ", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.

Виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, положення п. 5 Прикінцевих положень зазначеного Закону № 213 від 02.03.15 стосуються порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Крім цього, в тексті вказаного Закону чітко визначено, що з 01.06.15 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України. При цьому, право на перерахунок пенсії виникло ще при призначенні пенсії, а отже з 01.06.15 перешкоди для перерахунку призначеної пенсії відсутні.

Крім того, з 15.07.2015 набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014, яким врегульовано питання пенсійного забезпечення та перерахунку пенсій працівників прокуратури, а саме статтею 86.

Таким чином, норми щодо пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури за Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 не могли бути скасовані пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", оскільки норми Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 щодо пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури набрали чинності 15.07.2015, тобто після 01.06.2015.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовна заява в частині визнання протиправним та скасування рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова, викладене в протоколі від 04.01.2016 щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705 є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Скасовуючи вказане рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова від 04.01.2016, суд зазначає, що є підстава для перерахунку пенсії позивача за вислугу років відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, із розрахунку 80% (на час призначення пенсії) від суми місячної (чинної) заробітної плати згідно довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705.

09.08.2016 позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років в розмірі 90% середньомісячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Харківської області № 18/705 від 15.12.2015 відповідно до вимог ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру», зарахувавши до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до вказаного Закону період роботи у відділі юстиції Тернопільського облвиконкому з 10.12.1984 по 14.08.1989.

Протоколом УПФУ в Московському районі м. Харкова про розгляд спірних питань від 11.08.2016 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії на підставі того, що у вказаний період роботи позивач не мала вищої юридичної освіти, тому період з 10.12.1984 по 14.08.1989 не зараховується до спеціального стажу, а зараховується тільки до загального стажу (а.с. 82-84).

Згідно трудової книжки, позивач з 10.12.1984 по 14.08.1989 працювала на посадах судового виконавця, старшого державного судового виконавця Тернопільського районного суду відділу юстиції Тернопільського облвиконкому (а.с. 85-88).

Згідно копії диплому серія ЗТ-1 № 749407, ОСОБА_1 в 1982 вступила, а в 1986 закінчила Чернігівський юридичний технікум та отримала спеціальність правознавство та облік в системі соціального забезпечення (а.с. 94).

Згідно копії диплому серія КД № 016127 ОСОБА_1 в 1994 закінчила Українську державну юридичну академію та отримала спеціальність правознавство (а.с. 93).

Таким чином, в період роботи судового виконавця з 10.12.1984 по 14.08.1989 ОСОБА_1 не мала вищої юридичної освіти.

Відповідно до частини першої статті 50-1 Закону №1789-XII прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно з частиною шостою зазначеної статті Закону № 1789-XII до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівниками, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Однак частиною четвертою цієї ж статті передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності зазначеним Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

У законодавстві, що діяло раніше (до 1 січня 2004 року), зокрема у Законі України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» ( Закон № 1788-XII), йдеться про стаж роботи, що дає право на призначення трудових пенсій (загальний трудовий стаж).

Зміст поняття «загальний трудовий стаж» є ширшим, ніж поняття «страховий стаж», оскільки до першого включаються також періоди суспільно корисної діяльності, коли особа не підлягала загальнообовязковому соціальному страхуванню.

Так, згідно зі статтею 56 Закону № 1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Крім того, відповідно до частини третьої цієї ж статті до стажу роботи, що дає право на призначення трудових пенсій, зараховуються також періоди, коли особа не працювала, наприклад, у звязку з навчанням у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі; тимчасовою непрацездатністю, що почалася у період роботи; часом догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, тощо.

Спеціальний стаж це період роботи в певних умовах праці чи на посадах, з якими законодавець повязує пільгове (або за особливими правилами) пенсійне забезпечення.

Вислуга років є видом спеціального стажу. Це період виконання особливого роду трудової діяльності або державної служби, коли до особи, яка її здійснює, предявляють особливі вікові, а також підвищені психічні та фізичні вимоги, при тривалому виконанні якої особа втрачає відповідну професійну працездатність.

Правом вислуги років користуються різні категорії осіб, у тому числі й прокурорсько-слідчі працівники, на підставі Закону № 1789-XII.

Відповідно до частини шостої статті 50-1 Закону № 1789-XII до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується, зокрема, час роботи на посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою.

Такі висновки щодо застосування норм матеріального права містяться у постанові Верховного Суду України від 18 травня 2016 року справа № 21-6601а15.

Згідно ч. 2 ст. 244-2 КАС України, висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Таким чином, відповідач обґрунтовано відмовив позивачу у зарахуванні періоду роботи 10.12.1984 по 14.08.1989 до спеціального стажу, оскільки позивач на час виконання роботи не мала вищої юридичної освіти, тому відповідно підстави для перерахунку пенсії у розмірі 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати згідно довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705 відсутні, оскільки позивач немає необхідного спеціального стажу роботи для перерахунку пенсії у розмірі 90%, замість 80%.

На підставі викладеного, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про скасування та визнання рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова від 11.08.2016 протиправним та в зобовязанні зарахування до спеціального стажу періоду за 10.12.1984 по 14.08.1989.

Суд задовольняє позов частково, а саме в межах визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 04.01.2016 та зобовязує відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції на час призначення пенсії, виходячи із розрахунку 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати згідно довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705, починаючи з 01.12.2015, без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати.

Оскільки позов задоволено частково, суд відповідно ст. 94 КАС України, стягує на користь позивача половину сплаченого судового збору.

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», ст. ст. 8, 9, 11, 17, 71, 94, 159, 160-164, 244-2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення УПФУ в Московському районі м. Харкова, викладене в протоколі від 04.01.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705.

Зобовязати УПФУ в Московському районі м. Харкова здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції на час призначення пенсії, виходячи із розрахунку 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати згідно довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015, яка видана прокуратурою Харківської області 15.12.2015 за № 18-705, починаючи з 01.12.2015, без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 275,60 грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Московського районного

суду м. Харкова ОСОБА_2