Ухвала суду № 63322675, 30.11.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
30.11.2016
Номер справи
826/5752/15
Номер документу
63322675
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" листопада 2016 р. м. Київ К/800/38123/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Швеця В.В.,

Олексієнка М.М.,

Рецебуринського Ю.Й.,

провівши у порядку письмового провадження касаційний розгляд адміністративної справи

за позовною заявою ОСОБА_4 до Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району № 1 про скасування розпорядження та наказу,

провадження в якій відкрито за касаційною скаргою Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 липня 2015 року,

в с т а н о в и л а:

У березні 2015 року ОСОБА_4 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації (далі - відповідач - 1), Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району № 1 (далі - відповідач - 2) про:

- скасування розпорядження відповідача 1 від 23 жовтня 2014 року № 480к «Про внесення змін до структури Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва №1»;

- скасування наказу відповідача-2 від 31 жовтня 2014 року № 39-к «Про скорочення складу, щодо скорочення посад».

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 травня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 липня 2015 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення про часткове задоволення позову, зокрема визнано нечинним розпорядження Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації від 23 жовтня 2014 року № 480к «Про внесення змін до структури Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва №1»; скасовано наказ Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району міста Києва №1 від 31 жовтня 2014 року № 39-к «Про скорочення складу, щодо скорочення посад».

В обґрунтування касаційної скарги, відповідач - 1 посилається на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим ставить питання про його скасування та залишити в силі постанову суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи та рішення, що приймалися під час її розгляду, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з огляду на таке.

Як вбачається з матеріалів справи позивач працював на посаді взуттьовика у Територіальному центрі соціального обслуговування ( надання соціальних послуг ) Шевченківського району № 1.

23 жовтня 2014 року Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією було прийнято розпорядження № 480к «Про внесення змін до структури Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва №1», яким, зокрема, виведено зі структури Територіального центру та зі штатної чисельності відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги посаду взуттьовика з ремонту взуття і затверджено нову структуру та чисельність Територіального центру.

На підставі зазначеного розпорядження відповідачем-2 прийнято наказ від 31 жовтня 2014 року № 39-к «Про скорочення складу, щодо скорочення посад», яким, зокрема, у відділенні адресної натуральної та грошової допомоги скорочено посаду взуттьовика з ремонту взуття.

Суть спірних правовідносин полягає у вирішення питання щодо повноважень відповідача - 1 - Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації та правомірності прийнятих розпорядження від 23 жовтня 2014 року №480к та наказу відповідача - 2 від 31 жовтня 2014 року №39-к.

Відповідно до пункту 1, 2 Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1417 від 29 грудня 2009 року (далі - Положення), територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі - територіальний центр) є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. Територіальний центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, актами інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також положенням про територіальний центр, розробленим відповідно до цього Типового положення.

Відповідно до пункту 6 Положення, положення про територіальний центр, його структура за пропозицією районного, міського, районного в містах управління праці та соціального захисту населення, погодженою відповідно з Міністерством соціальної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням праці та соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, затверджується місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, який його утворив. Кошторис, штатний розпис територіального центру затверджує керівник органу, що його утворив.

Отже, Положення про територіальний центр, його структура затверджується місцевим органом виконавчої влади, а саме Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією. Відповідно до змісту даного Положення, штатний розпис територіального центру затверджує керівник органу, що його утворив.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Відповідно до статті 1 Закону України від 09 квітня 1999 року № 586-XIV "Про місцеві державні адміністрації" виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади, тобто виконавчим органом представницького органу територіальної громади міста Києва, Київської міської ради.

Крім того, відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 10 червня 2010 року N 134 «Про затвердження Типових штатних нормативів чисельності працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» посада взуттьовик з ремонту взуття передбачена у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, а не в апараті територіального центру.

Отже, позовні вимог в частині скасування розпорядження відповідача - 1 №480к від 23 жовтня 2014 року «Про внесення змін до структури Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва №1» є необґрунтованими.

Наказ №39-к від 31 жовтня 2014 року «Про скорочення складу, щодо скорочення посад» Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва №1 прийнятий на виконання розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації №480к від 23 жовтня 2014 року, а тому позовна вимога про його скасування задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволені позову, у свою чергу, суд апеляційної інстанції помилково скасував його законне та обґрунтоване рішення.

За таких обставин, касаційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду апеляційної інстанції скасуванню.

Відповідно до статті 226 КАС України суд касаційної інстанції скасовує судове рішення суду апеляційної інстанції та залишає в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасоване або змінене помилково.

Керуючись статтями 222, 226, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації задовольнити, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 липня 2015 року скасувати та залишити в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 травня 2015 року.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії сторонам у справі та оскарженню не підлягає.

.

Судді: В.В.Швець

М.М.Олексієнко

Ю.Й.Рецебуринський