Єдиний унікальний номер 728/2534/16-а
номер провадження № 2-а/728/82/16
У Х В А Л А
07 грудня 2016 року Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Новіков О.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Бахмацького обєднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до Бахмацького районного суду з адміністративним позовом до Бахмацького обєднаного управління Пенсійного фонду України, в якому просить визнати неправомірними дії Бахмацького обєднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови їй у здійсненні перерахунку пенсії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок її пенсії, призначеної відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на день призначення пенсії, та Постанови КМУ від 31.05.2000 року №865 (в редакції, чинній на день призначення пенсії), з 01 грудня 2015 року без встановлення будь-якого строку та обмеження у часі у зв`язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з Постановою КМУ від 09.12.2015 року №1013, на підставі довідки ТУ ДСА України в Чернігівській області про заробітну плату №03-36/1156 від 31.10.2016 року, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям. Обґрунтовуючи свої вимоги, позивачка посилається на положення ст. ст. 33, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», пункти 4, 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865, пункт 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року №1013, яка набрала чинності з 15.12.2015 року та застосовується з 01.12.2015 року, посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови КМУ №268, підвищуються на 25%. Оскільки на її думку, рішення Бахмацького ОУПФУ не відповідає чинному законодавству та порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення, вона змушена звернутися до суду для відновлення своїх порушених прав.
Згідно з положеннями п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
З огляду на вимоги ч. ч.1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Нормами ч.1 ст.100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду.
Згідно положень ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений лише за клопотанням особи, яке бере участь у справі.
З матеріалів адміністративного позову ОСОБА_1 вбачається, що про порушення своїх прав та законних інтересів відповідачем вона дізналася 09.11.2016 року, отримавши лист №121/02/Н-1 від 09.11.2016 року, а до суду позивачка з даним адміністративним позовом звернулась 11.11.2016 року.
Виходячи з вищевикладеного, позовні вимоги позивачки за період з 01.12.2015 року по 08.05.2016 року знаходяться за межами строків позовної давності та з урахуванням того, що прохальна частина адміністративного позову не містить клопотання про поновлення цих строків, тому їх необхідно залишити без розгляду, оскільки, відповідно до положення ст.99 КАС України порушені права ОСОБА_1 на перерахунок і виплату пенсії підлягають захисту і відновленню починаючи з 09.05.2016 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99-103, 107 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Бахмацького обєднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобовязання провести перерахунок пенсії за період з 01.12.2015 року по 08.05.2016 року - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бахмацький районний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.М. Новіков