Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа № 506/733/16-п
Провадження № 3/506/232/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2016 року смт Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли з Державної екологічної інспекції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, який має малолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, працючого начальником КП «Довжанський сількомунгосп», який протягом року не піддавався адміністративному стягненню,
- за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Встановив:
21 листопада 2016 року о 10 годині 30 хвилин, за результатами проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства комунальним підприємством "Довжанський сількомунгосп", встановлено факт порушення порядку проводження господарської діяльності, а саме: гр-н ОСОБА_1, перебуваючи на посаді керівника КП "Довжанський сількомунгосп", допустив провадження господарської діяльності підприємства без одержання дозволу на спеціальне водокористування на забір води з підвідомчих підприємству свердловин. Термін дії дозволу УКР 3293-АІОде, який був виданий 07.04.2011 року закінчився 23.02.2014 року. Новий дозвіл на СВК - не отримувався, що є порушенням п.70 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» та п. 9 ч. 1 ст. 44 Водного кодексу України.
За цим фактом співробітниками Державної екологічної інспекції в Одеській області стосовно громадянина ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення № 001140 за ст.164 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 у суді вину визнав, підтвердивши обставини правопорушення, зазначені у протоколі. При цьому пояснив, що працює на посаді керівника даного підприємства з 2015 року і йому було відомо, що термін дії дозволу закінчився ще у 2014 році, однак у зв"язку з відсутністю коштів не міг оформити новий дозвіл.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 001140 від 21.11.2016 року та актом перевірки.
Таки чином, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, за якою це правопорушення кваліфікується як провадження господарської діяльності без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
При призначенні стягнення враховується особа правопорушника, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню, має малолітню дитину, працює, обставини, що помякшують відповідальність щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Крім того, оскільки підчас складання протоколу працівниками Державної екологічної інспекції в Одеській області вилучення виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, не проводилося, тому відсутні підстави для застосування додаткового адміністративного стягнення у вигляді конфіскації.
Відповідно до ч.4 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно до ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст.9, 24, 33, 34, 40-1, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 /РНОКПП 3125121039/, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 /РНОКПП 3125121039/, на користь держави судовий збір у сумі 275,60 грн. на рахунок УК у Красноокнянському районі Одеської області (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38029450; Банк отримувача ГУДКУ в Одеській області; Код банку отримувача (МФО) 828011; Рахунок отримувача 31212206700313; Код класифікації доходів бюджету 22030001).
Стягнення штрафу проводити на р/р 31118106700313, отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у Красноокнянському району Одеської області, Банк отримувача: ГУ ДКСУ в Одеській області, ЄДРПОУ - 38029450; МФО - 828011, код платежу: 21081100, призначення платежу: штрафи від населення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, у разі не сплати у встановлений строк штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_2