Справа № 638/13303/16-а провадження 2 А/638/491/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2016 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Грищенко І. О.
за участю секретаря Самогньозд О. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про визнання незаконними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
16.08.2016 року позивач ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова щодо відмови йому в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 р. у зв'язку з підвищенням зарплати державного службовця згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів». Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова перерахувати йому пенсію державного службовця з 01.12.2015 р. у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2011 році в розмірі 90% від суми, яка зазначена у довідці 3618 грн; стягнути з Державного бюджету України суму судового збору у розмірі 551 грн. 20 коп.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що з 2011 року він одержує пенсію за віком по Закону України «Про державну службу», яку йому призначено в розмірі 90% від заробітної плати. 09.12.2015 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування 15.12.2015 р. та застосовується з 1 грудня 2015 року (відповідно до пункту 6 постанови). У січні 2016 року Управлінням Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова не було перераховано йому пенсію державного службовця відповідно постанови №1013 і він прийшов до Пенсійного Фонду із особистим зверненням. На прийомі йому пояснили, що пенсію обов'язково підвищать, але треба почекати у зв'язку із браком фінансування. Після цього він ще не однократно приходив на прийом до Управління з приводу підвищення пенсії відповідно постанови №1013, але його законні вимоги так і не були виконані. У червні 2016 року він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова із письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням з 1 грудня 2015 року заробітної плати державним службовцям. Відповідно до листа Мінприроди України №0012156 за схемою посадових окладів державних службовців за групами з оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів, посадовий оклад завідувача сектору обласного територіального органу дорівнює на даний час 3618 гривень. За наслідком розгляду вказаної заяви листом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова від 15.06.2016 № 339/А, у перерахунку пенсії йому було відмовлено на підставі Закону України «Про державну службу» (№889-VIII від 10.12.2015 року). Вважає рішення Відповідача по справі протиправним, оскільки нормативно-правові акти на які посилається Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова, протирічать нормам Конституції України. Відповідно до ст.ст.21, 22 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звужування змісту та обсягу існуючих прав і свобод.і просили зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова перерахувати йому пенсію починаючи з грудня 2015 року.
В судовому засіданні позивач та його уповноважений представник - адвокат ОСОБА_2 підтримали позовні вимоги, просили позов задовольнити.
Уповноважений представник відповідача - Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності, в судове засідання не з'явилася, подала письмову заяву, в якій просила справу розглядати без її участі, В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Від начальника управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова ОСОБА_4 до канцелярії суду надійшли заперечення проти адміністративного позову, в яких вона просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що з 2011 року позивач перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію, як державний службовець. В червні 2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова з заявою про перерахунок пенсії державного службовця, у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям. Разом із заявою позивач надав лист Міністерства екології та природних ресурсів України про підвищення заробітнох плати № 0012156.
Згідно п. 1 постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка застосовується з 01.12.2015 року, були підвищені посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. До 1 січня 2015 року питання перерахунку пенсій державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям було врегульоване ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», відповідно до якої у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність. деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-УІІІ, який набрав чинності з 1 січня 2015 року, були внесені зміни до Закону України «Про державну службу», зокрема, статтю 37-1 викладено в новій редакції. Відповідно до даної статті, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються КМУ.
Порядок здійснення перерахунку пенсії державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям був врегульований п. 4 постанови КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».
Пунктом 2 постанови КМУ № 1013 були внесені зміни до деяких постанов КМУ, зокрема й до постанови КМУ № 865, з якої вилучено пункт 4 та викладено в новій редакції абзац перший пункту 5 та пункт 6, які стосувались проведення перерахунку пенсій державних службовців.
На момент звернення позивача, а саме: січень 2016 року до управління ПФУ в Дзержинському районі м. Харкова щодо проведення перерахунку пенсії у звязку із підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, відсутні нормативно-правові акти, які б визначали умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Окрім того, пунктом 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу». Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата.
Конституцією України не встановлено пріоритету застосування того чи іншого закону. При вирішенні цих питань слід виходити з принципу дії закону в часі, відповідно до якого втрата юридичної сили акта (чи певної його норми) пов'язується, зокрема, з прийняттям нового акта, що встановлює інші правила, ніж ті, що були встановлені попереднім актом.
З 01.06.2015 року Законом України від 02.03.2015 року №213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" припинені дії норм ЗУ "Про державну службу" в частині, яка стосується пенсійного забезпечення державних службовців, у тому числі ст. 37-1 цього закону, яка регламентувала підстави для проведення перерахунку пенсії державного службовця.
Також, 01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 01.12.2015 року № 889. Відповідно до ст. 90 зазначеного Закону, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень даного Закону передбачено, що Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723 втратив чинність, крім статті 37, що застосовується для осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889.
Згідно статті 19 Конституції України правовий порядок ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Суб'єкти публічного права мають право здійснювати свої повноваження в межах встановлених границь та повноважень. Тобто діє принцип «можна тільки те, що дозволено».
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках передбачених законом.
Нормативні акти в правовій державі в основному діють лише «вперед» і не мають зворотної дії, тобто приводять до виникнення юридичних наслідків тільки у зв'язку з тими фактами, що виникли після набрання ними чинності. Виходячи з практики, загальний принцип, який визначає напрям дії нормативних актів, може бути визначений як принцип негайної дії. Це пояснюється тим, що держава, як правило, зацікавлена в найбільш швидкій заміні старих відносин новими, старої норми новою нормою.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99. за загальновизнаним принципом права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України.
Так, до 01 січня 2015 року ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» було передбачено право на перерахунок пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VIII, який набрав чинності з 1 січня 2015 року, були внесені зміни до Закону України «Про державну службу», зокрема, статтю 37-1 викладено в новій редакції. Так, відповідно до даної статті, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються КМУ.
З цього часу та до 09 грудня 2015 року право на перерахунок пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям передбачалося пунктом 4 Постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31.05.2000 року.
Постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» були внесені зміни до постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року та вилучено пункт 4, яким був врегульований порядок перерахунку пенсій державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.
Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 року, який набув чинності з 01.05.2016 року не передбачено здійснення перерахунку пенсії.
З наведеного вбачається, що на час звернення позивача із заявою до управління про здійснення перерахунку пенсії з підстави підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям (власне як і на даний час), права на перерахунок пенсії з вказаної підстави жодним нормативним актом не передбачено.
Оскільки чинним законодавством не передбачено перерахунок пенсії управлінням позивачу відмовлено, про що позивача повідомлено листом від 15.06.2016 року № 339/А-11.
Відповідно до зазначеного, управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районні м. Харкова діяло в межах покладених повноважень та згідно чинного законодавства України не порушило права та законні інтереси позивача.
Суд, дослідивши матеріали справи та докази надані в обґрунтування позову, дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з положеннями до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судовим розглядом справи встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 з 2011 року одержує пенсію за віком по Закону України «Про державну службу», яку йому призначено в розмірі 90% від заробітної плати. 09.12.2015 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування 15.12.2015 р. та застосовується з 1 грудня 2015 року (відповідно до пункту 6 постанови). У січні 2016 року Управлінням Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова не було перераховано позивачу пенсію державного службовця відповідно постанови №1013 і він прийшов до Пенсійного Фонду із особистим зверненням. На прийомі йому пояснили, що пенсію обов'язково підвищать, але треба почекати у зв'язку із браком фінансування. Після цього позивач ще не одноразово приходив на прийом до Управління з приводу підвищення пенсії відповідно постанови №1013, але його законні вимоги так і не були виконані.
В червні 2016 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова із письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням з 1 грудня 2015 року заробітної плати державним службовцям. Відповідно до листа Мінприроди України №0012156 за схемою посадових окладів державних службовців за групами з оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів, посадовий оклад завідувача сектору обласного територіального органу дорівнює на даний час 3618 гривень.
За наслідком розгляду вказаної заяви листом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова від 15.06.2016 № 339/А, у перерахунку пенсії позивачу було відмовлено на підставі Закону України «Про державну службу» (№889-VIII від 10.12.2015 року).
01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України». Згідно п. 11 цього Закону текст ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» викладений в такій редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України».
Порядок перерахунку пенсій державних службовців був урегульований пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій». А саме: у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України ( для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності законом України від 16 січня 2003 року № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається у такому порядку:
1).працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам на підставі документів, доданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
09.12.2015 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування 15.12.2015 р. та застосовується з 1 грудня 2015 року (відповідно до пункту 6 постанови).
Згідно п. 3 постанови «у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено додатками 1-37, 431 , 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів». (Офіційний вісник України, 2006 р. № 10, ст. 632).
Цією ж постановою виключений п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій».
Стаття 22 Конституції України визначає, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними; конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.
До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
Аналізуючи категорію «Звуження змісту прав і свобод», конституційний Суд України в мотивувальній частині свого Рішення від11.10.2005 року № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) констатував: «Зміст прав і свобод людини це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини це кількісні «показники» відповідальних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики (абз.5,6 пункту 4)».
Крім того, Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 22.09.2005 року №5-рп/2005 (справа про постійне користування земельними ділянками) роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя). Скасування конституційних прав і свобод це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаними є правила, згідно з якими сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена».
У зв'язку із цим Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Таким чином, скасування п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права позивача на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії ст.22 Конституції України.
Рішення відповідача по справі прийнято у спосіб, який не відповідає ст. 22 Конституції України та ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», якою передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 01.11.1996 р. «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» передбачено, що якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав застосуванню, не відповідає, або суперечить закону, суд зобов'язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами при вирішенні питання про перерахунок пенсії державного службовця підлягає застосуванню Закон України «Про державну службу», а саме нормативні положення ст. 37-1 цього закону, які були діючими на момент виникнення у мене права на перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців з 01.12.2015 року.
Відповідно до п.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
- суд вирішує справи відповідно до Конституції та Законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
- суд застосовує інші нормативно правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до п. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України «у разі невідповідності нормативно правового акту Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу». У даному випадку вищу юридичну силу має Закон України»Про державну службу», яким передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців.
У зв'язку з тим, що Конституційним Судом України неодноразово розглядались питання обмеження прав і свобод людини, вважаю, що у суду не повинно бути сумнівів щодо невідповідності ст. 22 Конституції України скасування Кабінетом Міністрів України п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій».
Конституційний Суд України в п. 3 Рішення № 3-рп/2012 від 25.01.2012 р. констатував, що «суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, в тому числі нормативно правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного Кодексу України, Закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших Законів України».
Відповідно до п.5 «Прикінцевих положень» Закону №213-VIII у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне грошове утримання призначаються відповідно до закону України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України.
З аналізу законодавчих норм вбачається, що вказана норма стосується призначення, а не перерахування вже призначених пенсій.
Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону України «Про державну службу», на її перерахунок у разі підвищення складових заробітної плати, в тому числі посадового окладу працюючих державних службовців
Разом із тим, на момент звернення позивача до Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова за перерахунком пенсії, питання вищевказаного перерахунку пенсії чинним законодавством не врегульоване, в той час як в силу приписів статті 37-1 Закону України «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні бути визначені Кабінетом Міністрів України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 46, 58, 129 Конституції України, ст. ст. 2, 6, 8, 9, 10, 17, 18, 99, 104, 105, 106, 159, 161, 162 КАС України, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним рішення Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 р. у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів».
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі міста Харкова перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію державного службовця з 01.12.2015 року, у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2011 році в розмірі 90% від суми, яка зазначена у довідці 3618 грн;
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у Дзержинському районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 22655247) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривень 20 коп.
Апеляційна скарга подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: І.О.Грищенко