Постанова № 63255707, 08.12.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2016
Номер справи
820/5705/16
Номер документу
63255707
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

08 грудня 2016 р. №820/5705/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Полях Н.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Східна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд:

- стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у сумі 34 170,00 грн. з податку з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну та з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування.

- стягнену суму перерахувати до Державного бюджету у відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код МФО 851011, одержувача (37999649) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, на розрахунковий рахунок 31417561700002, код бюджетної класифікації 21081500 в розмірі 34000,00 грн.;

- стягнену суму перерахувати до Державного бюджету у відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код МФО 851011, одержувача (37999628) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, на розрахунковий рахунок 33110341700011, код бюджетної класифікації 11010500 в розмірі 170,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено наступне. ФО-П ОСОБА_1 перебуває на обліку в Східній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області як платник податків. Має податковий борг у загальному розмірі 34 170,00 грн., який складається з податку з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну на користь державного бюджету та з податку на доходи фізичних осіб. Позивач зазначив, що на момент звернення до суду відповідачем у добровільному порядку не було погашено суму боргу, а тому така сума підлягає стягненню на корись податкового органу у судовому порядку.

Згідно ч.4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до положень ч.1 статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Ухвалу суду про відкриття скороченого провадження у даній справі разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки було надіслано на належну адресу відповідача. Зазначене поштове відправлення не було отримано відповідачем, що підтверджується конвертом з повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулося до суду.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач - ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) пройшов у встановленому законодавством процедуру реєстрації в якості фізичної особи - підприємця, перебуває на обліку в Східній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області як платник податків за № 1409 (а.с. 12).

Положеннями п.п.19-1.1.16 п.19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України передбачено, що однією з функцій покладений на контролюючі органи є здійснення заходів щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Матеріалами справи також підтверджено, що оперативним управлінням ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області у відношенні відповідача було складено протокол № 82 від 12.11.2014 року про адміністративне правопорушення, яким встановлено що відповідач - гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (м. Харків, просп. Гагаріна, 176/7, к. 131), 12.11.2014 року об 16:00 вчинила правопорушення за адресою: м. Харків, просп. Гагаріна, 45А, а саме: здійснювала господарську діяльність без реєстрації як суб'єкт господарювання, без ліцензії на реалізацію алкогольних виробів, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 164 КУпАП (а.с. 17 - 18).

Окрім того, оперативним управлінням ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області також було здійснено опис товарно - матеріальних цінностей вилучених у відповідача на підставі ч.1 ст. 164 КУпАП за адресою: м. Харків. просп. Гагаріна, 45А на загальну суму 1 770,00 грн. (додаток до адміністративного протоколу від 12.11.2014 р.) (а.с. 19).

Копію вказаного протоколу № 82 від 12.11.2014 року про адміністративне правопорушення відповідачем особисто було отримано того ж дня, про що свідчить особистий підпис на протоколі та копії опису товарно - матеріальних цінностей (а.с. 18 - 19).

Відповідно до положень ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Згідно положень частин 12, 34 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції Закону від 03.03.2015 року), якими передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до положень ст. 17 вказаного вище Закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Так, на підставі протоколу ОУ ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області № 82 від 12.11.2014 року про адміністративне правопорушення, ГУ ДФС у Харківській області у відношенні відповідача було винесено два рішення про застосування фінансових санкцій, а саме:

- рішення від 05.05.2015 року № 000027/10-20-40-21-02/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій, яким на підставі абз.11 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовано до відповідача - ФО-П ОСОБА_1, фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17 000,00 грн. за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, що не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання (а.с. 13 -14);

- рішення від 05.05.2015 року № 000028/10-20-40-21-02/НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій, яким на підставі абз.5 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовано до відповідача - ФО-П ОСОБА_1, фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17 000,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за відсутності ліцензії (а.с. 15 - 16).

Супровідним листом № 10/20-40-21-02-40 ГУ ДФС у Харківській області було направлено відповідачу поштою копії рішень про застосування фінансових санкцій № 000027/10-20-40-21-02/НОМЕР_1, № 000028/10-20-40-21-02/НОМЕР_1 від 05.05.2015 року, в якому також зазначено про звернення до суду у разі їх невиконання у встановлений законодавством строк (а.с. 20). Вказані рішення відповідач не отримав, що підтверджується копією конверту з позначкою "за закінченням терміну зберігання та повідомлення про вручення, наявних в матеріалах (а.с. 21 - 22).

Матеріалами справи підтверджено, що податковим органом у відношенні відповідача - ОСОБА_1, було проведено камеральну перевірку даних декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік, за результатами якої було складено акт перевірки №570/1720/НОМЕР_1 від 08.09.2015 року. У висновках акту перевірки зазначено про несвоєчасне подання відповідачем податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік (граничний термін подання 09.02.2015 року, фактично 04.09.2015 року) (арк. акту перевірки 2).

Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Так, на підставі акту перевірки №570/1720/НОМЕР_1 від 08.09.2015 року податковим органом у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення - рішення від 09.09.2015 року за № 002534176, яким збільшено суму грошового зобов'язання та застосовано до відповідача суму штрафних санкцій (штрафу) у розмірі 170,00 грн., яке разом з актом перевірки було направлене поштою на адресу відповідача.

Таким чином, внаслідок несплати боржником (відповідачем) у встановлені податковим законодавством строки узгодженої суми податкового зобов'язання, згідно даних розшифровки сум заборгованості по платежам перед бюджетом а також облікової картки платника податків (зворотній бік) (а.с.9 - 11), відповідач має новостворений податковий борг у розмірі 34 170, грн.

Згідно пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Податковим органом на адресу відповідача було надіслано податкову вимогу № 10833 - 25 від 24.11.2015 року, в якій вказано загальну суму податкового боргу відповідача по справі за узгодженими грошовими зобов'язаннями, та яка станом на 23.11.2015 р. становить 34 170,0 грн., яка була направлена відповідачу проте ним не отримана, що підтверджується копією конверту з позначкою "за закінченням терміну зберігання" та копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 23 - 24), ним не оскаржувалася, а відтак сума є повністю узгодженою.

Відповідно до облікової картки, розрахунку суми податкового боргу (а.с. 10 - 11) податковий борг добровільно відповідачем не сплачений та на момент розгляду справи складає 34170,00 грн.

Пунктом 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.2 ст.95 ПК України).

На час розгляду справи, доказів сплати вказаної суми боргу відповідачем у добровільному порядку , матеріали справи не містять.

Відповідно до п.п.16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175 п.14.1 статті 14 Кодексу).

Беручи до уваги наведене, позовні вимоги про стягнення податкового боргу розмірі 334170 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративний справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 КАС України..

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8-14, 41, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 34170,00 (тридцять чотири тисячі сто сімдесят) грн. 00 коп. з податку з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну та з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування перерахувавши до Державного бюджету, на наступні реквізити: відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код МФО 851011, одержувача (37999649) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, на розрахунковий рахунок 31417561700002, код бюджетної класифікації 21081500 в розмірі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) грн. 00 коп.; відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код МФО 851011, одержувача (37999628) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, на розрахунковий рахунок 33110341700011, код бюджетної класифікації 11010500 в розмірі 170,00 (сто сімдесят) грн. 00 коп.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Полях Н.А.