Рішення № 63250864, 01.12.2016, Шевченківський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Дзержинський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
01.12.2016
Номер справи
638/20496/15-ц
Номер документу
63250864
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 638/20496/15-ц

Провадження № 2/638/1536/16

01.12.2016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

01.12.2016 р. Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - Шестака О.І.,

при секретарі - Демченко І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

в с т а н о в и в:

11.12.2015 р. позивач в особі Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача на його користь вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 4212,26 грн. та судовий збір в розмірі 1218 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що невиконання ОСОБА_2 обов'язку щодо повідомлення про факт реєстрації як фізичної особи - підприємця призвело до безпідставної виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття.

Позивач зазначає, що ОСОБА_2 05.10.2005 р. звернувся до Дзержинського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, де був зареєстрований як такий, що шукає роботу з відкриттям персональної картки НОМЕР_2. За особистою заявою відповідача від 12.10.2005 р. наказом директора центру зайнятості від 12.10.2005 р. № НТ051012 був наданий статус безробітного з 12.10.2005 р., з призначенням допомоги по безробіттю, як застрахованій особі з урахування страхового стажу, строком на 360 календарних днів, з 12.10.2005 р. по 30.03.2006 р.

Позивач вказує, що відповідача знято з обліку 31.03.2006 р. в зв'язку з отриманням безробітним права на пенсію.

Позивач зазначає, що Харківським міським центром зайнятості опрацьовано інформацію, яка надійшла з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, стосовно фізичних осіб - підприємців, які припинили підприємницьку діяльність. Так, в базі даних ЄІАС.(NЕТ) в закладці «Довідники ПОУ ЄДРС» 19.05.2015 р. внесений запис щодо реєстрації відповідача як фізичної особи-підприємця з 28.11.2000 р. по 15.05.2015 р. Факт реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи - підприємця з 28.11.2000 р. підтверджується даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, отриманих через Державне підприємство «Інформаційно-ресурсний центр».

Для підтвердження даного факту, вказує позивач, Харківським міським центром зайнятості направлений запит до Державної реєстраційної служби з метою отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, для з'ясування факту реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи-підприємця. 29.07.2015 р. Харківським міським центром зайнятості був отриманий Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 20724538 від 16.06.2015 р., який підтвердив, що ОСОБА_2 був зареєстрований як фізична особа-підприємець з 28.11.2000 р. Запис щодо проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (за судовим рішенням) внесено 15.05.2015 р.

Позивач вказує, що на підставі виявленого факту складений акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення. Розслідуванням встановлено, що на день реєстрації в центрі зайнятості та в період перебування на обліку відповідач був зареєстрований як ФОП. Документів щодо припинення підприємницької діяльності не надавав та стверджував, що не зареєстрований як фізична особа - підприємець, про що свідчить його особистий підпис в заяві на статус безробітного.

Посилаючись на положення ЗУ «Про зайнятість населення», ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», позивач зазначає, що ОСОБА_2 не вжив всі необхідні дії для припинення власної підприємницької діяльності. В зв'язку з цим Харківським міським центром зайнятості 30.07.2015 р. виданий наказ за №205 «Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ПІБ - ОСОБА_2» за період з 31.10.2005 р. по 30.03.2006 р. в сумі 4212,26 грн.

Позивач вказує, що 31.07.2015 р. відповідачу було направлено лист-претензію №ХМЦЗ-02-10443-26/15 разом з наказом про повернення коштів та актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» з пропозицією повернути кошти протягом 15 календарних днів з дня отримання претензії в добровільному порядку. На момент подання позовної заяви сума незаконно отриманої допомоги відповідачем на рахунок Харківського міського центру зайнятості не повернута.

Представник позивача Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості в судове засідання не з'явився, до суду подав заяву, в якій просив розглядати справу без його участі, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засiдання не з'явився, судові повістки, надіслані на останню відому судові адресу місця проживання або місцезнаходження відповідача, повернулись без вручення адресату, що свідчить про його відсутність за останнім відомим місцем проживання чи знаходження, заяву про зміну свого місця проживання або місцезнаходження відповідач суду не надавав, тому, в силу ч. 1 ст. 77 ЦПК України, відповідач вважається повідомленим належним чином про час і місце слухання справи.

Зі згоди позивача суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних в справі доказів, що відповідає положенням ч. 1 ст. 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 12.10.2005 р., поданої до Дзержинського РЦЗ, ОСОБА_2 просив до вирішення питання його працевлаштування надати статус безробітного зі сплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Власноручно відповідачем зроблений напис, згідно якого він суб'єктом підприємницької діяльності не зареєстрований, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує. Надана інформація посвідчена підписом відповідача.

В позовній заяві позивач вказує, що відповідно до Положення «Про Харківський міський центр зайнятості», затвердженого директором Харківського обласного центру зайнятості, Харківський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття утворено відповідно до наказу директора Харківського обласного центру зайнятості від 05.11.2008 р. №452 шляхом злиття Харківського міськрайонного, Дзержинського, Жовтневого, Комінтернівського, Ленінського, Орджонікідзевського та Червонозаводського районних центрів зайнятості і є правонаступником їх прав та обов'язків. Центр підпорядковується Харківському обласному центру зайнятості і забезпечує реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення, виконання функцій робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Позивачем до матеріалів справи долучено копію витягу з наказів Харківського міського центру зайнятості про прийняття рішення по особі ОСОБА_2 ПК НОМЕР_2 від 30.07.2015 про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і нормативними актами щодо їх застосування.

З зазначеного витягу вбачається, що наказом від 12.10.2005 №НТ051012 надано статус безробітного: особам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника, за умови їх реєстрації протягом 7 к.д. після звільнення: з 12.10.2005.

Наказом від 12.10.2005 №НТ051012 призначено допомогу по безробіттю: застрахованим особам залежно від страхового стажу відповідно до п.п.1, 3, 4 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 2.1. «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності»: понад 10 років - 70% середньої з/п (доходу) залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: 100% - 90 к.д, 80% - 90 к.д., 70 % - 540 к.д.: з 12.10.2005 по 30.03.2006.

Наказом від 12.10.2005 №НТ051012 відкласти виплату допомоги по безробіттю в зв'язку з наданням особі вихідної допомоги або інших виплат при звільненні з ПОУ або закінченні строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку - з 12.10.2005 по 30.10.2005.

Наказом від 31.10.2005 №НТ051031 розпочато (поновлено) виплату допомоги по безробіттю: 3 31.10.2005

Наказом від 31.03.2006 №НТ060331 припинено виплату допомоги по безробіттю в зв'язку з отриманням безробітним права на пенсію відповідно до пп. 7 п. 1 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»: отримання права на пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення» - з 31.03.2006.

Наказом від 31.03.2006 №НТ060331 знято з обліку відповідно до п. 20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних», в зв'язку з набуттям права на пенсію відповідно до абзацу 7 пп. 1 п.20 Порядку: отримання права на пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення» - з 31.03.2006.

Наказом від 30.07.2015 №НТ150730 визначено повернути виплати - кошти в установленому порядку відповідно до п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000 №307 - з 31.10.2005, сума боргу 4212,26 грн. по 30.03.2006.

Відповідно до вимог, п. 6 ст. 10 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» №1533-ІІІ від 02.03.2000 р., функції виконавчої дирекції Фонду виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до ЗУ «Про зайнятість населення» та цього Закону. Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, входить до складу правління Фонду.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 вказаного закону передбачено, що кошти бюджету Фонду використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених ст. 7 цього закону, фінансування заходів, передбачених ст. 7-1 цього закону.

Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.

Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, ЗУ «Про зайнятість населення», Кодексом законів про працю України, Господарським та Цивільним кодексами України, ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», іншими актами законодавства.

Згідно з положеннями п.п. 1.2, 1.3 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. №307, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними. Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості, на які покладено функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи.

Підпунктом "б" п. 3 ст. 1 ЗУ «Про зайнятість населення» передбачено, що до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.

Зі змісту п. 18 ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про зайнятість населення» випливає, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи відповідно до покладених на них завдань проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійним фондом України. Таке розслідування здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду України, а у разі потреби - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики №60/62 від 13.02.2009 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 р. за №232/16248, розслідування здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної. Перевірка проводиться районними, міськрайонними, мыськими та районними у містах центрами зайнятості, на які покладено виконання функцій робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем реєстрації роботодавця як платника внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття у разі, коли, зокрема, під час перебування особи на обліку як безробітної до центру зайнятості надійшла інформація від державних органів, підприємств, установ, організацій чи громадян про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг безробітній особі, яка відрізняється від поданих нею відомостей, або така інформація розміщена в засобах масової інформації. Рішення щодо проведення перевірки приймається керівником центру зайнятості. Для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, в тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Обмін інформацією здійснюється між Державним центром зайнятості, Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України як центральними органами виконавчої влади.

Як вбачається з позовної заяви, в зв'язку з набранням чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом», Харківським міським центром зайнятості опрацьовано інформацію, яка надійшла з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно фізичних осіб-підприємців, які припинили підприємницьку діяльність.

Відповідно до витягу з закладки «Довідники ПОУ ЄДРС» з бази даних ЄІАС (NЕТ), 19.05.2015 р. в базу ЄІАС (NЕТ) внесений запис щодо реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи-підприємця з 28.11.2000 р. по 15.05.2015 р.

Відповідно до акту №252ФОП розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, складеного 29.07.2015 р. Харківським міським центром зайнятості, проведено звірку на підставі встановлення факту, що ОСОБА_2 в період перебування на обліку в центрі зайнятості був зареєстрований як фізична особа-підприємець. Розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку в центрі зайнятості з 05.10.2005 р., статус безробітного наданий 12.10.2005 р. з призначенням допомоги по безробіттю з урахування страхового стажу (720 к.д.) (передпенсійний вік) з 12.10.2005 р. по 30.03.2006 р. Знятий з обліку 31.03.2006 р. (отримання права на пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення»). Під час реєстрацій щодо перебування на обліку як фізична особа-підприємець ніяких документів не надавав, підтверджував, що не зареєстрований як ФОП, про що свідчить підпис в заяві на статус. Запис щодо його реєстрації як фізичної особи-підприємця в базі ЄІАС був відсутній. В базі ЄІАС (.NЕТ) в закладці «Довідники ПОУ ЄДРС» внесені дані, які свідчать, що ОСОБА_2 зареєстрований як ФОП з 28.11.2000 р. (дані внесені після зняття з обліку). На запит Харківського міського центру зайнятості Державною реєстраційною службою України 27.07.2015 р. наданий Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який підтверджує, що ОСОБА_2 зареєстрований як ФОП з 28.11.2000 року. Запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (за судовим рішенням) внесено 15.05.2015 р.

Відповідно до вимог ст. 47 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, яка діяла до 13.05.2014 р.) для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням фізична особа-підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; довідку відповідного органу державної податкової служби про зняття фізичної особи-підприємця з обліку як платника податків; довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про зняття з обліку; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про зняття з обліку.

Згідно даних витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, датою запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця є 28.11.2000 р. Запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем внесено 15.05.2015 р. на підставі судового рішення.

Відповідно до ст. 36 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. за № 1533-ІП, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

В порушення діючого законодавства відповідачем приховано факт, що станом на день звернення до центру зайнятості з відповідною заявою ОСОБА_2 був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності з 28.11.2000 р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, ОСОБА_2 під час перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітний, належав до категорії зайнятого населення (був фізичною особою-підприємцем).

З урахуванням викладеного вище, суд доходить висновку, що ОСОБА_2 на час перебування в центрі зайнятості відносився до категорії зайнятого населення та не мав правових підстав реєструватися в Центрі зайнятості та отримувати допомогу на випадок безробіття, відтак кошти, виплачені як допомога по безробіттю за період з 31.10.2005 р. по 30.03.2006 р. в сумі 4212,26 грн. підлягають поверненню.

Пунктом 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним №60/62 від 13.02.2009 р. передбачено, що в разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою відповідно до пункту 7 цього Порядку.

Підповідно до п. 7 вказаного порядку, рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти.

Наказом директора Харківського міського центру зайнятості №1078 від 30.07.2015 р. про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ПІБ - ОСОБА_2, наказано вжити заходів по поверненню коштів, виплачених ОСОБА_2 як допомога по безробіттю за період з 31.10.2005 р. по 30.03.2006 р. в сумі 4212,26 грн.

З копії листа-претензії №ХМЦЗ-02-10443-26/15 від 31.07.2015, направленого Харківським міським центром зайнятості на адресу ОСОБА_2, вбачається, що відповідачу було направлено копію наказу директора Харківського міського центру зайнятості від 30.07.2015 р. №1078 щодо повернення ОСОБА_2 коштів, виплачених як допомога по безробіттю за період з 31.10.2015 р. по 30.03.2006 р. в сумі 4212,26 грн.

Вимога позивача відповідачем в добровільному порядку не виконана.

Пунктом 2 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

З урахуванням викладеного вище, суд приходить до висновку, що під час перебування відповідача в центрі зайнятості, останній відносився до категорії зайнятого населення, що в свою чергу, виключає право відповідача на звернення до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі робочого органу Харківського міського центру зайнятості з проханням надати статус безробітного та отримувати допомогу по безробіттю.

Таким чином, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення в примусовому порядку з відповідача незаконно отриманої допомоги по безробіттю, а отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Ч. 1 ст. 79 ЦПК України встановлює, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, а частина 3 тієї ж статті вказує, що до витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать: витрати на правову допомогу; витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду; витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи; витрати, пов'язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача.

На підтвердження понесених судових витрат позивачем надано платіжне доручення №5985 від 27.11.2015 р. про сплату судового збору на суму 1218 грн.

Таким чином, стягненню з вiдповiдача на користь позивача підлягає також сплачена позивачем при зверненні до суду сума судового збору в розмірі 1218 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 11, 57-60, 77, 88, 169, 212, 215, 218, 224-226 ЦПК України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Законом України «Про зайнятість населення», Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним №60/62 від 13.02.2009 р., суд, -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського міського центру зайнятості (61013, м. Харків, вул. Шевченка, 137-А, код ЄДРПОУ 36224721, р/р 37177300802007 в ГУ ДКСУ в Харківській області, код МФО 851011):

- вартість матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 4212 (чотири тисячі двісті дванадцять) грн. 26 коп.,

- суму судового збору в розмірі 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн.

Рішення може бути оскаржено шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів після проголошення рішення, а особами, які були відсутні в судовому засіданні - в той же строк з моменту отримання копії рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Головуючий: