07.12.2016 Справа № 756/4904/16-ц
Номер справи 756/4904/16-ц
Номер провадження 2/756/3375/16
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 грудня 2016 року Оболонськийрайонний суд м. Києва:
ускладі: головуючогосудді Яценко Н.О.
за участю секретаря Хоменко І.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5, відділ державної міграційної служби Оболонського району у місті Києві, третя особа: Служба у справах дітей Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про зняття з реєстраційного обліку малолітньої дитини та взяття на реєстраційний облік за фактичним місцем проживання дитини та її матері,-
в с т а н о в и в:
Позивачі 08.04.2016 року звернулися до суду з вищевказаним позовом, котрий було уточнено 08.09.2016 року та просять суд зобов'язати відділ державної міграційної служби Оболонського району в м.Києві , зняти з реєстраційного обліку малолітню ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована у квартирі АДРЕСА_2. Зобов'язати ОСОБА_5, матір малолітньої дитини, зареєструвати свою доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем її фактичного та постійного проживання разом з матір'ю в квартирі АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 суду зазначив, що житловий спір відсутній, так як дитина в спірній квартирі не проживає.
Частинами 1,2 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктами 1,7 ч.1 ст.2 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як пояснював представник позивача, його довіритель вважає, що дитина повинна бути зареєстрована разом з матір'ю за її фактичним місцем проживання.
Водночас, право власності чи користування житловим приміщенням не є підставою позову і позивачем не оспорюється, тобто останнім не заявлено вимог до відділу державної міграційної служби Оболонського району в місті Києві, що виникають із цивільних, житлових, сімейних відносин.
Аналіз наведених норм законодавства дає підстави вважати, що вимога про зобов'язання відділу державної міграційної служби Оболонського району в місті Києві зняти з реєстраційного обліку дає підстави вважати, що вирішуваний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень , який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції.
Відповідно до ч.1 п.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому слід в частині позовної вимоги про зобов'язання відділу державної міграційної служби Оболонського району в місті Києві зняти з реєстраційного обліку - закрити провадження, роз'яснивши,право звернення з даною вимогою в порядку КАС України.
Окрім того, слід зазначити, що відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до законом виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Відповідно до пункту 3 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради «Київської міської державної адміністрації) від 01.02.2016 № 48 «Про організаційно-правові заходи, пов'язані з наданням адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, реєстрація місця проживання/перебування фізичних осіб у межах міста Києва, а також наданням відомостей з Державного земельного кадастру» районним у місті Києві державним адміністраціям з 04.04.2016 р. було передано функції щодо здійснення реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб.
Тобто, органом реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на території Оболонського району є Оболонська районна в м. Києві державна адміністрація (відділ) (Центр) надання адміністративних послуг Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.
На підставі викладеного та керуючись ст. 205 ч.1 п.1 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
В частині позовної вимоги про зобов'язання відділу державної міграційної служби Оболонського району в місті Києві зняти з реєстраційного обліку - закрити провадження, роз'яснивши,право звернення з даною вимогою в порядку КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя