ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
05 грудня 2016 року м. Київ № 826/18966/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1 до КМПНД №5 головного лікаря Волжевої Наталії Борисівни Міністерства охорони здоров'я України про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити діїВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до КМПНД №5 головного лікаря Волжевої Наталії Борисівни, Міністерства охорони здоров'я України в якому просить суд:
- зобов'язати головного лікаря КМПНД №5 Волжеву Н.Б. вилучити довідки із недостовірною інформацією про перебування ОСОБА_1 на лікуванні у КМПНД №5 з 1972 року по 2003 рік з поліції Солом'янського району, з прокуратури № 9 м. Києва, з КМДА та з інших підприємств куди розповсюджувала незаконно інформацію відповідач із супровідними листами визнаними недісними,
- зобов'язати головного лікаря КМПНД №5 Волжеву Н.Б. припинити розповсюджувати незаконних довідок із недостовірною інформацією про лікування ОСОБА_1 у КМПНД №5 з 1972 року по 2003 рік.
Відповідно до частин першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Разом з тим, п.1 та п.7 ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, з аналізу наведених норм законодавства вбачається, що публічно-правовим спором відповідно до норм КАС України є публічно-правовий спір, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій.
В той же час, статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) виключено;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Враховуючи те, що головний лікар КМПНД №5 Волжева Н.Б. не є суб'єктом владних повноважень, та приймаючи до уваги те, що позовні вимоги позивача зводяться до визнання неправомірними дій відповідача, що заподіяли шкоду останній та її діловій репутації, суд дійшов до висновку, що даний спір повинен розглядатися судом загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Разом з тим, суд зазначає, що позивачем не заявлені позовні вимоги до Міністерства охорони здоров'я України, відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а лише оголошено клопотання про витребування доказів у Міністерства охорони здоров'я України.
У відповідності до положень пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.Роз'яснити позивачу, що позовні матеріали підлягають до розгляду місцевим судом загальної юрисдикції в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
3.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовні матеріали надіслати позивачу негайно.
4.У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська