Ухвала суду № 63223966, 22.08.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2013
Номер справи
812/6852/13-а
Номер документу
63223966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

2.1

УХВАЛА

22 серпня 2013 року Справа № 812/6852/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді:Цицюри О.О.,

Суддів:Каюди А.М.,

ОСОБА_1,

при секретарі: Семціві О.В.,

за участю:

позивач:не прибув,

представників позивача:ОСОБА_2, ОСОБА_3,

представника відповідача:ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду з Вищого адміністративного суду України надійшла справа за позовом ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії.

В судовому засіданні від представника позивача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яке вони обґрунтували наступним.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про звернення громадян» №393 від 02.10.1996 року контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснює в тому числі Президент України та Уповноважений з прав людини Верховної ради України.

Відповідно до статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Згідно до статті 102 Конституції України Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Представник відповідача в судовому засіданні залишила вирішення питання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на розсуд суду.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши вказане клопотання, суд доходить до такого.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд: визнати неправомірною (протиправною) бездіяльність Кабінету міністрів України в ненаданні обєктивної відповіді за звернення (заяву) громадянки ОСОБА_5 від 30.03.2009 року; зобовязати Кабінет міністрів України обєктивно і вчасно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_5 від 30.09.2009 року і прийняти рішення відповідно до чинного законодавства та безпосередньо повідомити громадянку про наслідки розгляду її заяви (клопотання) надавши обєктивну, повну і точну та обґрунтовану відповідь на її звернення в строк передбачений законом.

Частиною 1 та пунктом 3 частини 3 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право заявляти клопотання і відводи.

Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до статті 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Кожен має право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Статтею 101 Конституції України встановлено, що парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» від 23.12.1997 № 776/97-ВР, парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (далі - Уповноважений), який у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, чинними міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Статтею 102 Конституції України визначено, що Президент України є главою держави і виступає від її імені.

Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що судове рішення у адміністративній справі №812/6852/13-а не вплине на права, свободи, інтереси або обовязки Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За таких обставин, клопотання представника позивача про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22.08.2013 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Виготовлення ухвали у повному обсязі відкладено на 27.08.2013 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини ухвали в судовому засіданні з урахуванням вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 49, 53, 160, 165, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Кабінету Міністрів України про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується.

Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Повний текст ухвали складено та підписано 27 серпня 2013 року.

Головуючий суддя ОСОБА_6суддя суддя ОСОБА_7 ОСОБА_1