Справа № 461/5144/16-к
Провадження № 1-кс/461/5940/16
У Х В А Л А
про дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії
01.12.2016 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., секретар Мисько С.М. розглянувши клопотання начальника слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області Штокало Є.М. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії , -
в с т а н о в и в :
начальник слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області Штокало Є.М. звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № № 12016140050002278 від 25.05.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України погодженим прокурором Львівської місцевої прокуратури №1 Германович Н.Б. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної (та по матеріалах провадження) документальної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ 23269555, за адресою: м. Львів, вул. Козельницька,15, та його відокремленого підрозділу "Добротвірська ТЕС" ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ № 00131618, за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Промислова,12, за період з 01.01.2004 по теперішній час, визначити розмір завданих збитків (шкоди) державному бюджету України та осіб з вини яких вони настали щодо законності надання та отримання субвенції з державного бюджету, формування та подачі розрахунків про обсяги заборгованості з різниці в тарифах за послуги з теплопостачання для населення та використання бюджетних коштів на вказані потреби із проведенням зустрічних звірок, з визначення правильності розрахунку обсягу заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію для населення на підставі постанови КМУ від 11.06.2012 № 517 та постанови КМУ від 04.06.2015 № 375.
Подане клопотання мотивує тим, що проведення перевірки зумовлена необхідністю повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження №12016140050002278 від 25.05.2016 року.
Частиною 1 ст.9 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Рішення про вилучення оригіналів фінансово-господарських та бухгалтерських документів, арешт коштів на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах можуть прийматися лише судом. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів..
Враховуючи викладене, з метою забезпечення повноти i всебічності досудового слідства, приходжу до висновку про можливість задоволення клопотання про надання дозволу на проведення ревізії фінансово-господарської діяльності проведення позапланової виїзної (та по матеріалах провадження) документальної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ 23269555, за адресою: м. Львів, вул. Козельницька,15, та його відокремленого підрозділу "Добротвірська ТЕС" ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ № 00131618, за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Промислова,12, за період з 01.01.2004 по теперішній час.
Керуючись ст.ст. 9, 40, 93, 131 КПК України, Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
начальника слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області Штокало Є.М. - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної (та по матеріалах провадження) документальної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ 23269555, за адресою: м. Львів, вул. Козельницька 15, та його відокремленого підрозділу "Добротвірська ТЕС" ПАТ "ДТЕК Західенерго" ЄДРПОУ № 00131618, за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Промислова 12, за період з 01.01.2004 по теперішній час, визначити розмір завданих збитків (шкоди) державному бюджету України та осіб з вини яких вони настали щодо законності надання та отримання субвенції з державного бюджету, формування та подачі розрахунків про обсяги заборгованості з різниці в тарифах за послуги з теплопостачання для населення та використання бюджетних коштів на вказані потреби із проведенням зустрічних звірок, з визначення правильності розрахунку обсягу заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію для населення на підставі постанови КМУ від 11.06.2012 № 517 та постанови КМУ від 04.06.2015 № 375, в тому числі з наступних питань:
1. Достовірність визначення обсягу різниці в тарифах за 2004-2015 роки з урахуванням перерахунків за низькоякісні та надані не в повному обсязі послуги та відрахуванням дотації місцевих бюджетів, отриманої надавачами послуг.
1.1. Правильність визначення доходу від реалізації теплової енергії для населення, а саме фактичне нарахування послуг згідно з тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.
1.2. Повнота нарахувань послуг з реалізації теплової енергії населенню з врахуванням пільг, субсидій.
1.3. Наявність дозвільних документів (ліцензії) на реалізацію теплової енергії у періоді за який проводиться розрахунок обсягу заборгованості.
2. Правильність визначення собівартості реалізованої продукції (теплової енергії). Наявність розрахунку фактичної собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії населенню, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, що засвідчений підписом керівника або іншої уповноваженої особи надавача послуг, скріпленим печаткою. Копії рішення органу державної влади чи місцевого самоврядування про затвердження тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії населенню. Наявність звіту про витрати на виробництво та фінансові показники діяльності підприємств, засвідчений підписом керівника або іншої уповноваженої особи надавача послуг, скріпленим печаткою, зокрема:з надання послуг з теплопостачання (за формою N 1С-теплопостачання);з надання послуг з водопостачання та водовідведення (за формою N 1С-водопостачання, водовідведення), звіту про постачання теплової енергії (за формою N 1-теп), звітний кошторис витрат на виробництво теплової енергії (за формою N 23-енерго), та ін.
2.1. Достовірність включених сум витрат до виробничої собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії населенню:
- амортизаційних відрахувань,
- адміністративних витрат,
- включення до розрахунку інших витрат (утримання соцсфери, безнадійної дебіторської заборгованості, собівартість реалізованих виробничих запасів),
- правильного розподілу матеріальних витрат між іншими видами послуг, включення до розрахунку газу за ціною, встановленою для промислових підприємств,
- включення до розрахунку понаднормативні (зверхнормативних) витрат газу та електроенергії, тощо.
2.2. Чи включено до розрахунків обсягу заборгованості понаднормативні (зверхнормативні) витрати тепла, а також витрати тепла на власні потреби Добротвірської ТЕС.
2.3. Дослідити на якій підставі ТЕС (юридичну особу ПАТ "ДТЕК Західенерго") проведено закупівлю природного газу по ціні як для промисловості в цілому по підприємству для виробництва теплової енергії для різних категорій споживачів (населення, бюджет, інші). Природний газ є одним з первинних енергоресурсів, який використовується населенням для побутових потреб та індивідуального опалення приміщень в опалювальний період.
3. Законність використання субвенції відповідно до вимог постанов КМУ № 517 від 11.06.2012 та № 375 від 04.06.2015.
Проведення позапланової виїзної документальної ревізії доручити з 12.12.2016 по 30.12.2016 - Західному офісу Держаудитслужби, що за адресою: м. Львів, вул. Костюшки 8.
Строк дії ухвали до 3012.2016 року включно.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя І.Р.Волоско.