Ухвала суду № 63167619, 28.11.2016, Лівобережний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
28.11.2016
Номер справи
265/7718/14-а
Номер документу
63167619
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 265/7718/14-а

Провадження № 6-а/265/31/16

У Х В А Л А

28 листопада 2016 року місто Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді Ковтуненко О. В.,

за участю секретаря Сагайдак Є.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі заяву Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради про поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання, -

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 19 березня 2015 року були задоволені позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно сплаченої суми; з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради стягнуто надмірно сплачену державну допомогу при народженні дитини в період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 5425,00 гривень, державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 3956,23 гривень, державну допомогу на дітей одиноким матерям за період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 2338, 23 гривня, а всього 11 719,46 гривень; а також судові витрати в сумі 234,40 гривень. Рішення набрало законної сили 30 квітня 2015 року.

18 травня 2015 року на підставі даного рішення Орджонікідзевським районний судом міста Маріуполя Донецької області було видано виконавчий лист (а.с.67).

Постановою державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції від 15 червня 2016 року вказаний виконавчий лист було повернуто стягувачу без виконання на підставі п. 2 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції, що діяла на момент повернення виконавчого документу, через відсутність у боржника майна, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними. Строк повторного предявлення для виконання виконавчого листа за положеннями цього Закону 15 червня 2017 року.

Звертаючись із заявою про поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання, заявник в особі начальника Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради ОСОБА_2, зазначає, що згідно до Закону України «Про виконавче провадження» в новій редакції, виконавчий документ, стягувачем за яким є державний орган, може бути предявлений до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання судовим рішенням законної сили. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у звязку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк предявлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення.За перехідними положеннями вказаного Закону виконавчі документи, видані до набрання ним чинності, предявляються до виконання у строки, встановлені даним Законом. Таким чином, новим Законом було зменшено строк предявлення виконавчого листа до виконання, а у звязку з великим навантаженням на органи соціального захисту населення, вказаний строк було пропущено.

Представник Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради ОСОБА_3, діюча на підставі довіреності, у судове засідання не прибула, надавши заяву, якою просить розглядати справу за її відсутності, заяву задовольнити.

Вивчивши заяву, матеріали справи, суддя виходить з наступного.

Відповідно дост. 261 КАС Українистягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Як вже було встановлено, виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно сплаченої державної допомоги у загальній сумі 11719,46 гривень було повернуто стягувачу постановою державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції від 15 червня 2016 року у звязку з неможливістю виконати рішення. У постанові зазначено, що виконавчий документ може бути повторно предявлений до виконання в строк до 15 червня 2017 року.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-ХIV (далі - Закон № 606), було визначено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки: 1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців; 2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом. При цьому за п. 1 ч. 2 Закону № 606 строк предявлення судових рішень для виконання встановлюється з наступного дня після набрання судовим рішенням законної сили чи закінчення строку,встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення,а в разі якщосудове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його поновлення.

За ч. 3 ст. 23 вказаного Закону у разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред'явлення виконавчого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення.

05 жовтня 2016 року набрав чинності Закон України Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року № 1404-VIII (далі Закон № 1404).

Пунктом 5 Розділу ХІІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1404 встановлено, що виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, предявляються до виконання у строки, встановлені цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 1404 виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Згідно з ч. 2, 5 ст. 12 Закону № 1404 строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.У разі повернення виконавчого документа стягувачу у звязку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк предявлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення.

Таким чином, на відміну від раніше діючого Закону № 606, Закон № 1404 встановлює різні строки для предявлення виконавчого документа до виконання в залежності від особи стягувача.

Так, загальний строк предявлення виконавчого документа до виконання згідно з ч. 1 ст. 12 Закону № 1404 становить три роки. Для таких стягувачів як держава або державний орган ч. 1 ст. 12 Закону № 1404 встановлений спеціальний (скорочений у порівнянні із загальним) строк предявлення виконавчого документа до виконання три місяці.

Отже строк предявлення даного виконавчого листа до виконання сплив 15 вересня 2016 року з незалежних від стягувача причин, у звязку з набранням чинності Закону № 1404, а тому суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви та її задоволення у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 261 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради про поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання задовольнити.

Поновити стягувачу - Управлінню соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради строк для предявлення до виконання виконавчого листа, виданого на підставі постанови Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя від 19 березня 2015 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради надмірно сплаченої державної допомоги при народженні дитини в період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 5425,00 гривень, державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 3956,23 гривень, державної допомоги на дітей одиноким матерям за період з 1 квітня 2013 року по 31 жовтня 2013 року в сумі 2338, 23 гривня, а всього 11 719,46 гривень.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя________