Ухвала суду № 63153351, 30.11.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2016
Номер справи
817/454/16
Номер документу
63153351
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"30" листопада 2016 р. Справа № 817/454/16

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" серпня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Рівненській області про визнання незаконним висновку, скасування наказу, поновлення на роботі та зобов'язання вчинення певних дій ,

ВСТАНОВИВ:

Рівненський окружний адміністративний суд постановою від 23.08.2016 р. позов задовольнив повністю.

Визнав протиправним та скасував рішення Атестаційної комісії № 4 Головного управління Національної поліції в Рівненській області, оформлене протоколом ОП № 15.00003812.0020528 від 26.02.2016 про невідповідність ОСОБА_3 займаній посаді та звільнення з поліції через службову невідповідність.

Визнав протиправним і скасував наказ Головного управління Національної поліції від 14.03.2016 № 37 о/с про звільнення ОСОБА_3 зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність).

Поновив ОСОБА_3 на посаді інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області з 15 березня 2016 року.

Стягнув з Головного управління Національної поліції в Рівненській області на користь ОСОБА_3 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 15 березня 2016 року по 23 серпня 2016 року включно в розмірі 27000 грн. 54 коп.

Постанову суду в частині поновлення ОСОБА_3 на посаді інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області з 15 березня 2016 року та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5000 грн.00 коп. звернув до негайного виконання.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Головне управління Національної поліції в Рівненській області звернулось до суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції, зокрема норм матеріального та процесуального права, просить постанову скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог. В апеляційній скарзі відповідач, зокрема зазначає, що згідно з частиною 3 статті 2 КАС України суд, надаючи оцінку прийнятому комісією рішенню, повинен був лише перевірити, чи дотримана процедура проведення атестування; зазначає, що процедура проведення атестування позивача відбулась у повній відповідності до вимог Інструкції № 1465. Окрім того, вважає, що оскільки накази: про проведення атестування поліцейських у Рівненській області, про затвердження персонального складу атестаційних комісій ГУНП в Рівненській області, про внесення змін до персонального складу цих комісій у встановленому порядку не визнані протиправними, то атестування позивача після призначення його на посаду поліцейського не суперечить положенням статті 57 Закону України "Про Національну поліцію".

Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга не належить до задоволення, враховуючи таке.

ОСОБА_3 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Рівненській області (далі - ГУ Національної поліції в Рівненській області) про визнання незаконним висновку атестаційної комісії № 4 ГУ Національної поліції в Рівненській області від 26.02.2016; визнання протиправним та скасування наказу ГУ Національної поліції в Рівненській області від 14.03.2016 № 37 о/с про звільнення ОСОБА_3 зі служби в поліції відповідно до ч.1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" ( у запас через службову невідповідність); поновлення ОСОБА_3 на посаді інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої ГУ Національної поліції в Рівненській області з 14 березня 2016 року; зобов'язання ГУ Національної поліції в Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 14 березня 2016 року по день поновлення на роботі.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що перебував на службі в органах внутрішніх справ України, загальний строк вислуги років 12 років 28 днів.

07.11.2015 був прийнятий на службу в органи Національної поліції України, однак наказом ГУ Національної поліції в Рівненській області від 14.03.2016 №37 о/с звільнений зі служби в поліції відповідно до п.5 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність) на підставі висновку атестаційної комісії від 26.02.2016.

Позивач переконаний, що атестаційна комісія не в повній мірі та необ'єктивно врахувала всі обставини при прийнятті рішення та прийняла помилкове рішення про службову невідповідність, а формулювання змісту оскаржуваного наказу не узгоджується із вимогами ст.77 Закону України "Про Національну поліцію". Вважає своє звільнення незаконним, безпідставним та таким, що здійснено з порушенням вимог чинного законодавства.

В ході розгляду справи місцевий суд встановив, що ОСОБА_3 проходив службу в органах внутрішніх справ України з 16 липня 2005 року, що підтверджується послужним списком позивача (а.с. 54-58).

07.11.2015 на підставі заяви позивача (а.с. 51) ГУ Національної поліції в Рівненскій області прийнято наказ № 4 о/с, згідно з яким відповідно до пунктів 9 та 12 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" вирішено призначити тих, що прибули з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установленням посадових окладів згідно штатного розпису, із 07.11.2015, зокрема ОСОБА_3, який мав спеціальне звання старший лейтенант міліції, інспектором роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області, присвоївши йому спеціальне звання старший лейтенант поліції (а.с.50).

Наказом Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 26.01.2016 № 16 "Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної в Рівненський області" з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх осітнього та кваліфікаційного рівнів, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію" та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 № 1465, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за № 1445/27890, наказано провести атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Рівненській області та підпорядкованих підрозділів, атестаційною комісією ГУ Національної поліції в Рівненській області, починаючи з 04 лютого 2016 року, створити атестаційні комісії ГУ Національної поліції в Рівненській області № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6; зобов'язано посадових осіб відділів поліції, структурних і підпорядкованих підрозділів ГУ Національної поліції в Рівненській області скласти списки поліцейських, які підлягають атестуванню, підготувати атестаційні листи на поліцейських, додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими та довести до відома поліцейських інформацію про час та місце проведення засідань атестаційної комісії (а.с.59).

08.02.2016 наказом ГУ Національної поліції в Рівненській області № 23 "Про затвердження персонального складу атестаційних комісій Головного управління Національної поліції в Рівненській області" затверджено персональний склад атестаційної комісії № 4.

08.02.2016 Головою Національної поліції України було погоджено персональний склад атестаційної комісії № 4 ГУ Національної поліції в Рівненській області.

Згідно наказу ГУ Національної поліції в Рівненській області від 12.02.2016 № 25 внесено зміни до персонального складу атестаційної комісії № 4 ГУ Національної поліції в Рівненській області.

26.02.2016 атестаційною комісією № 4 ГУ Національної поліції в Рівненській області була проведена атестація позивача, за результатами атестування ОСОБА_3, прийнято рішення оформлене протоколом ОП № 15.00003812.0020528 від 26.02.2016, а саме: займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. За вказане рішення члени атестаційної комісії проголосували наступним чином: "за" - 3 особи, "проти" - 1 особа (а.с.61).

У засіданні комісії приймали участь: голова комісії ОСОБА_5, секретар комісії ОСОБА_6, члени комісії ОСОБА_7, ОСОБА_8

Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 14.03.2016 № 37 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області, звільнено зі служби в поліції у запас Збройних Сил (з постановкою на військовий облік) за пунктом 5 чатини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність). Підстава: рішення атестаційної комісії ГУ Національної поліції в Рівненській області від 26.02.2016 (а.с.52).

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наступного.

Відповідно до частини першої статті 58 Закону України "Про Національну поліцію" призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.

Частиною другою статті 58 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено випадки, коли особа може бути призначена на посаду в органи Національної поліції України тимчасово. До них відносяться: 1) заміщення посади поліцейського на період відсутності особи, за якою відповідно до закону зберігається посада поліцейського, 2) заміщення посад, призначенню на які передує укладання контракту.

Статтею 59 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Службові відносини особи, яка вступає на службу в поліції, розпочинаються з дня видання наказу про призначення на посаду поліцейського. Відповідно до частини 1 статті 58 Закону України "Про Національну поліцію" призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.

Враховуючи, що в наказі ГУ Національної поліції в Рівненській області від 07.11.2015 № 4 о/с "По особовому складу" відсутнє посилання на підстави, визначені частиною 2 статті 58 Закону України "Про Національну поліцію", ОСОБА_3 є таким, що прийнятий на службу до Національної поліції України безстроково із забезпеченням відповідних гарантій поліцейського.

Однією з таких гарантій незалежності поліцейського є проходження атестацій щодо відповідності його займаній посаді виключно з підстав, визначених законом.

Атестація поліцейських відповідно до частини першої статті 57 Закону України "Про Національну поліцію", насамперед, є індивідуальним заходом, який здійснюється з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність конкретного поліцейського.

Пунктами 9 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" не передбачено проведення атестації усіх без винятку працівників поліції, які перейшли на службу в поліцію за переводом з міліції, як передумову їх прийняття на службу в Національну поліцію чи зайняття ними конкретних посад.

Частиною першою статті 57 зазначеного Закону взагалі не передбачено проходження поліцейськими так званих планових атестацій для підтвердження ними відповідності займаним посадам.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про Національну поліцію" у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами. Згідно з частиною першою статті 7 Закону під час виконання своїх завдань поліція забезпечує дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, і сприяє їх реалізації.

Щодо наявності індивідуальних підстав для проведення атестації позивача, визначених Законом України "Про Національну поліцію", суд зазначає наступне.

Підстави проведення атестації поліцейських у окремих випадках визначені частиною другою статті 57 Закону України "Про Національну поліцію". До таких випадків віднесені: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

З атестаційного листа позивача від 29.01.2016 вбачається, що позивач за період служби на посаді інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої ГУ Національної поліції в Рівненській області, старший лейтенант поліції ОСОБА_3 зарекомендував себе професійно грамотним та сумлінним працівником, здатним швидко прийняти правильне рішення. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, прагне до вдосконалення службової діяльності, вільно володіє українською та російською мовами. Відрізняється почуттям особистої відповідповідальності за доручену справу. Фізично розвинений, на належному рівні володіє табельною вогнепальною зброєю, прийомами рукопашного бою та спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони.

За висновком безпосереднього керівника - командира роти ДПС, підпорядкованої Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області, капітана поліції О.А. Семенюка - займаній посаді відповідає (а.с.15).

З атестаційного листа також встановлено, що позивач проходить службу в органах поліції з 07.11.2015 та у займаній посаді атестується вперше.

Тим самим, ідивідуальні підстави, визначені частиною другою статті 57 Закону України "Про Національну поліцію", для призначення відповідачем атестації позивача фактично відсутні.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про Національну поліцію" атестації не підлягають: працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року; вагітні жінки; особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом, інвалідом дитинства; одинокі матері або одинокі батьки, які мають дітей віком до чотирнадцяти років; неповнолітні; особи, які працюють за сумісництвом.

Таким чином, оскільки позивача було призначено на посаду в поліції наказом ГУ Національної поліції в Рівненській області від 07.11.2015 № 4 о/с вперше, тому він не міг бути призначеним до проходження атестації за цією посадою до 07 листопада 2016 року.

Атестаційна комісія № 4 ГУ Національної поліції в Ріненській області створена відповідно до положень Інструкції про порядок проведення і атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 № 1465 (далі - Інструкція) з метою вирішення конкретних питань - забезпечення проведення атестації поліцейських.

Крім того, порядок здійснення функцій атестаційною комісією визначений у розділі IV Інструкції; пунктами 24 і 28 розділу IV Інструкції визначено прийняття атестаційною комісією рішення (висновку), яке є обов'язковим до виконання керівниками органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби.

Відповідно до розділу ІІ Інструкції у Національній поліції України створюються атестаційні комісії органів поліції, персональний склад яких затверджується наказом керівника відповідного органу за погодженням із Національною поліцією України. До повноважень атестаційної комісії органу поліції належить проведення атестування поліцейських відповідних органів поліції. До складу атестаційних комісій входять: голова комісії та секретар комісії, які визначаються керівником органу поліції за погодженням із Головою Національної поліції України. У разі відсутності голови (секретаря) атестаційної комісії його обов'язки виконує член атестаційної комісії, який обраний більшістю голосів присутніх на засіданні членів атестаційної комісії.

До зазначених вище атестаційних комісій можуть бути включені працівники підрозділів кадрового забезпечення, Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, практичної психології та інші працівники апарату Національної поліції України чи органу поліції, а також за згодою народні депутати України, працівники МВС, громадських, правозахисних організацій, представники проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.

Як вже зазначено, наказом ГУ Національної поліції в Рівненській області № 23 від 08.02.2016 "Про затвердження персонального складу атестаційних комісій Головного Управління Національної поліції в Рівненській області" затверджено персональний склад атестаційної комісії № 4.

Слід зазначити, що згідно довідки від 27.10.2015 про результати перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", не виявлено інформації щодо здійснення ОСОБА_3 заходів, передбачених пунктами 9,10,11 частини 2 та 3 статті 3 Закону України "Про очищення влади", у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік вказано достовірні відомості щодо наявності майна (майнових прав), набутого позивачем за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини 1 статті 2 Закону України "Про очищення влади", які відповідають наявній податковій інформації про майно (майнові права), а вартість майна відповідає наявній податковій інформації про доходи, отримані ОСОБА_3 з законних джерел.

З протоколу засідання атестаційної комісії встановлено, що під час атестації позивача члени атестаційної комісії досліджували лише стандартний пакет документів, перелічених у самій формі бланку, а саме: атестаційний лист, декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", та інформацію з відкритих джерел.

Жодних інших документів (заяви чи скарги на дії позивача, акти службових розслідувань, відомості про притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо) атестаційна комісія не досліджувала.

Жодних відомостей про те, яким саме вимогам, що пред'являються до особи, яка перебуває на посаді, що обіймав позивач, він не відповідає, у чому саме проявляється така невідповідність протокол засідання атестаційної комісії та висновок (рішення) комісії не містять.

Протокол засідання атестаційної комісії та висновок (рішення) не містять жодних мотивів чи обґрунтувань, які покладено в основу висновку комісії про службову невідповідність позивача. Рішення комісії прийнято членами комісії шляхом голосування без наведення жодних мотивів та обґрунтувань.

Комісія також не досліджувала можливість або неможливість переведення позивача за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню, або направлення його на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.

Відповідно до п.п. 10-12, 16 Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 № 1465, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за № 1445/27890, з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить тетсування.

За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (по тексту постанови - професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування.

За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.

Атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії:

1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій);

2) показники службової діяльності;

3) рівень теоретичних знань та професійних якостей;

4) оцінки з професійної і фізичної підготовки;

5) наявність заохочень;

6) наявність дисциплінарних стягнень;

7) результати тестування;

8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).

Згідно протоколу засідання комісії позивачу ставились питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації щодо подальшого проходження служби та інше. У протоколі не зазначено перелік запитань та відповіді на них. Під час співбесіди не вівся аудіо запис її перебігу. Атестаційна комісія у протоколі не зазначила жодної підстави прийняття рішення про невідповідність позивача займаній посаді.

Згідно атестаційного листа позивач пройшов тестування на затосування загальних навичок (37 балів із 60 можливих) та професійне тетсування (набравши 29 балів із 60 можливих).

Отже, окружний суд правильно вказав, що висновок (рішення) комісії не є вмотивованим і не підтверджується жодними матеріалами чи доказами, відомості про те, в чому саме проявляється невідповідність позивача займаній посаді, у висновку відсутні та абсолютно не розкриті суду.

Крім того, колегія суддів також вважає помилковим посилання відповідача на виключні дискреційні повноваження атестаційної комісії щодо прийняття рішення за наслідками атестації та втручання суду в дискрецію комісії в разі надання правової оцінки прийнятого нею рішення, так як дискреційні повноваження полягають у виборі одного з юридично допустимих рішень, що кореспондується з конституційним принципом, закріпленим в статті 19 Конституції України, відповідно до якого, орган державної влади зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Завданням ж суду є перевірка відповідності прийнятого суб'єктом владних повноважень рішення критеріям правомірності, що визначені у статті 2 КАС України.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що рішення Атестаційної комісії № 4 Головного управління Національної поліції в Рівненській області, оформлене протоколом ОП № 15.00003812.0020528 від 26 лютого 2016 року, та наказ № 37 о/с від 14.03.2016 року про звільнення позивача зі служби в поліції на підставі пункту 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про національну поліцію" (через службову невідповідність), є необґрунтованими та підлягають скасуванню, а позивач - поновленню на посаді, з якої його незаконно звільнено.

Згідно з частиною 2 статті 235 Кодексу законів про працю України (КЗпП України ) при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Так само, пунктом 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року № 114, яке відповідно до перехідних і прикінцевих положень Закону України "Про Національну поліцію" є чинним на даний час, передбачено, що у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов'язків, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на службі розглядається більше одного року не з вини особи рядового, начальницького складу, така особа має право на отримання грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати", чинність якої поширюється на підприємства, установи і організації усіх форм власності, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата обчислюється відповідно до останнього абзацу пункту 4 цього Порядку.

Згідно з п.1.7 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 499 від 31.12.2007 р., при виплаті особі рядового чи начальницького складу грошового забезпечення за неповний місяць розмір виплати за кожний календарний день визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення за повний місяць на кількість календарних днів у місяці, за який здійснюється виплата.

З довідки №634/29/03-2016 від 18.04.2016 року, виданої Головним управлінням Національної поліції в Рівненській області, вбачається, що середньомісячний розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 становить 5000,00 грн., а середньоденний розмір грошового забезпечення - 166,67 грн.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що за час вимушеного прогулу позивача, а саме: з 15 березня 2016 року по 23 серпня 2016 року включно, слід стягнути середній заробіток (грошове забезпечення) 27000 грн. 54 коп. (враховуючи довідку №634/29/03-2016 від 18.04.2016 року, видану Головним управлінням Національної поліції в Рівненській області (а.с.33)).

Згідно з пунктами 2 і 3 частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про: присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; поновлення на посаді у відносинах публічної служби.

Відповідно до вимог ст.256 КАС України окружний суд правомірно допустив до негайного виконання постанову суду в частині поновлення ОСОБА_3 на посаді інспектора роти дорожньо-патрульної служби, підпорядкованої ГУ Національної поліції в Рівненській області та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць в розмірі 5000 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права та з"ясуванням всіх обставин справи, а тому підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги спростовуються викладеним вище

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Рівненській області залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" серпня 2016 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко

Л.В. Кузьменко

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_2

3- відповідачу: Головне управління Національної поліції в Рівненській області вул.М.Хвильового,2,м.Рівне,33028

Атестаційна комісія №4 Головного управління Національної поліції в Рівненській області вул.Хвильового,2 (кабінет №4),м.Рівне,33000

представнику позивача ОСОБА_10 - АДРЕСА_1,