КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 листопада 2016 року № 810/3841/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради
до Державної фінансової інспекції в Київській області
про визнання дій протиправними та незаконними, скасування вимоги,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради з позовом до Державної фінансової інспекції в Київській області, в якому просить:
- визнати дії Державної фінансової інспекції в Київській області протиправним та незаконними;
- скасувати вимогу № 10-04-14-14/6289 від 19.10.2016 «Про усунення порушень» Державної фінансової інспекції в Київській області.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З прохальної частини позовної заяви, вбачається, що позивач просить суд визнати дії Державної фінансової інспекції в Київській області протиправним та незаконними.
Водночас, в даній вимозі позивач не зазначає, які саме дії відповідача він просить визнати протиправними.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд зазначає, що 01.09.2015 року набули чинності зміни до Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 "Про судовий збір".
Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 за адміністративний позов немайнового характеру юридичною особою сплачується 1 розмір мінімальний розмір заробітної плати.
Згідно із частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011р. у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається, з адміністративного позову, позивачем заявлено 2 немайнові вимоги, а саме про визнання протиправними та незаконними дій та скасування вимоги.
Згідно з статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на січень 2016 року на рівні 1 378,00 грн.; тому за кожну немайнову вимогу адміністративного позову юридичній особі необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 378,00 грн.
Отже, за позовні вимоги, які викладені у позові позивач має сплатити судовий збір у розмірі 2756,00 грн.
Проте, позивач всупереч вимогам частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не долучив до матеріалів позовної заяви доказів оплати судового збору.
Також, суд зазначає, що належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Частиною сьомою статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно частини другою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, позовну заяву підписано виконуючим обов'язки начальника управління - ОСОБА_1, проте доказів на підтвердження повноважень і займаної посади особи, яка підписала позовну заяву, визначених частиною сьомою статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, до суду не надано.
Крім того, в адміністративному позові позивачем в якості третьої особи вказано Міністерство фінансів.
Проте, відповідно до статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - це особа, яка бере участь у справі на стороні позивача або відповідача у разі, якщо постанова у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов'язки.
У свою чергу, в тексті позовної заяви позивачем не зазначено яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначеної третьої особи.
Вказані обставини свідчать про невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а саме статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті у строк до 10 січня 2017 року шляхом:
- уточнення позовних вимог, а саме визначення які саме дії відповідача позивач просить суд визнати протиправними та незаконними;
- надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" в сумі 2756,00 грн. із зазначенням належних реквізитів та підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення з урахуванням заявлених двох вимог немайнового характеру.
- надання до суду, доказів які стверджують займану посаду та повноваження В.о. начальника ОСОБА_1
- письмових пояснень із обґрунтуванням того, яким чином постанова у справі може вплинути на права, свободи, інтереси чи обов'язки зазначеного в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору з метою вирішення судом питання про залучення вказаного суб'єкта владних повноважень в якості третьої особи - Міністерство фінансів.
Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків, а у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявникові.
Керуючись статтею 106, частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради до Державної фінансової інспекції в Київській області про визнання дій протиправними та незаконними, скасування вимоги, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви до 10 січня 2017 року.
3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панова Г.В.